Δημοτικοι συμβουλοι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 25 Απρ 2019, 01:24

Εχουνε πονεσει τα ματια μου στο φατσομπουκι..Καθε καρυδιας καρυδι κατεβαινει υποψηφιος Δημοτικος Συμβουλος..Που τα βρηκατε ρε σεις εκει τοσα παρατραγουδα; Εχει τιγκαρει το feed. Δεν μπορω να δω τιποτε αλλο περα απο βιντεο-φωτος υποψηφιων που χαμογελανε, αυτοσυγχαιρονται, πονταρουνε αγκαλια με αλλους υποψηφιους και τιτλους σε ποστς με παχιες υποσχεσεις..Ελεος!!

Εικόνα
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Απρ 2019, 07:28

Ας κάνουν κι αυτοί κάτι. Μη κάθονται με σταυρωμένα τα χέρια.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 25 Απρ 2019, 07:32

Ο εν λόγω σκηνοθέτης και σεναριογράφος, καταγράφεται και στην αμερικανική Wikipedia ως ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε την πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση το 2003.


Εικόνα

:102:

Ζηλιαρηδες ανωνυμοι αποτυχημενοι πχορουμιτες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 25 Απρ 2019, 07:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Απρ 2019, 07:34

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
25 Απρ 2019, 07:32
Ο εν λόγω σκηνοθέτης και σεναριογράφος, καταγράφεται και στην αμερικανική Wikipedia ως ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε την πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση το 2003.


Εικόνα


Ζηλιαρηδες ανωνυμοι πχορουμιτες.
:lol:
Είχε και συνδρομή;
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 25 Απρ 2019, 07:43

Σε οτι αφορα τωρα τις δημ.εκλογες.
Το τι ψεμμα τρωνε ολοι οι υποψηφιοι,δε λεγεται.
Ο κοσμος τους δουλευει ψιλο γαζι.
Κυριως αυτους του ΣΥΡΙΖΑ κ της ΝΔ.
Μεγαλη απαξιωση.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Απρ 2019, 07:44

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
25 Απρ 2019, 07:43
Σε οτι αφορα τωρα τις δημ.εκλογες.
Το τι ψεμμα τρωνε ολοι οι υποψηφιοι,δε λεγεται.
Ο κοσμος τους δουλευει ψιλο γαζι.
Κυριως αυτους του ΣΥΡΙΖΑ κ της ΝΔ.
Μεγαλη απαξιωση.
Πολύ μεγάλη.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 25 Απρ 2019, 10:46

ΦΙΛΟΙ !!!!! Θεωρω την στηριξη σας δεδομενη! ολοι μαζι, ενωμενοι για μια λειτουργια HD, HQ, YMCA

Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Απρ 2019, 11:04

Northern Spirit έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:24
Εχουνε πονεσει τα ματια μου στο φατσομπουκι..Καθε καρυδιας καρυδι κατεβαινει υποψηφιος Δημοτικος Συμβουλος..Που τα βρηκατε ρε σεις εκει τοσα παρατραγουδα; Εχει τιγκαρει το feed. Δεν μπορω να δω τιποτε αλλο περα απο βιντεο-φωτος υποψηφιων που χαμογελανε, αυτοσυγχαιρονται, πονταρουνε αγκαλια με αλλους υποψηφιους και τιτλους σε ποστς με παχιες υποσχεσεις..Ελεος!!
Το πρόβλημα δεν έχουν αυτοί που κατεβαίνουν, αλλά αυτοί που τους ανεβάζουν (λογοπαίγνιο για Όσκαρ :smt047 )

Όταν ο πολίτης γίνεται προβλέψιμος (επιλογές με τηλεκοντρόλ και με πρότυπα τηλεπερσόνων), η πολιτική γίνεται επιφανειακή, και του επιστρέφεται με την ανάλογη ρηχότητα/κυνισμό.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12467
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 25 Απρ 2019, 11:43

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
25 Απρ 2019, 07:32
Ο εν λόγω σκηνοθέτης και σεναριογράφος, καταγράφεται και στην αμερικανική Wikipedia ως ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε την πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση το 2003.


Εικόνα

:102:

Ζηλιαρηδες ανωνυμοι αποτυχημενοι πχορουμιτες.
ξερεις φανταζομαι οτι την αναφορα στην wiki μπορει να την εχει προσθεσει ο ιδιος ο σκηνοθετης :102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 25 Απρ 2019, 12:59

Ρε τι τραβαμε..

Η "εφευρεση" ποια ακριβως ητανε; Εχει πατεντα; Γιατι δυσκολευομαι να καταλαβω ποια ρκιβως ειναι η εφευρεση. εστησε μια webcamera και αρχισε να παιζει βιντεο ονλαιν;

https://www.neakriti.gr/article/kriti/1 ... l-gkeits-/
Άγγελος Διαμαντουλάκης: Ο Κρητικός "Μπιλ Γκέιτς" :smt005::smt005::smt005:

Ο Κρητικός που πριν από μια δεκαετία δημιούργησε την πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση παγκοσμίως, και έκανε τα διεθνή μέσα μαζικής ενημέρωσης να στρέψουν την προσοχή τους στην Ελλάδα με διθυραμβικά σχόλια, ο Άγγελος Διαμαντουλάκης, είναι έτοιμος για μία ακόμη φορά να κάνει τον κόσμο της τεχνολογίας και όχι μονο, να μιλάει για εκείνον μέσα από ένα νέο ξεκίνημα , το Nomore Alone.

Το NoMore Alone είναι ένα λογισμικό το οποίο ενσωματώνεται στις νέες τηλεοράσεις (smart tv) και προσφέρει νέες δυνατότητες στους τηλεθεατές, αλλάζοντας εντελώς τον τρόπο θέασης που γνωρίζαμε μέχρι σήμερα και δίνοντας μια ξεχωριστή εμπειρία στους τηλεθεατές!


Πρόκειται για μία παγκόσμια καινοτομία η οποία είναι έτοιμη να ξεκινήσει από την χώρα μας και να παρουσιαστεί άμεσα σε Ελλάδα και Αμερική (Αθήνα, Κρήτη, Los Angeles και New York).

Διαβάστε τη συνέντευξη του 33χρονου Ηρακλειώτη εμπνευστή του NoMore Alone και εφευρέτη της διαδικτυακής τηλεόρασης παγκοσμίως.

Συνέντευξη στη Βάλια Μπούη

-Είστε ο Κρητικός που το 2005 δημιουργήσατε την πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση παγκοσμίως, γεγονός που έκανε τα διεθνή μέσα μαζικής ενημέρωσης να στρέψουν την προσοχή τους στην Ελλάδα με διθυραμβικά σχόλια. Μιλήστε μας λίγο για αυτό το εγχείρημα σας . Πως τα καταφέρατε;;

Αν και έχει περάσει στον κόσμο ότι η πρώτη διαδικτυακή τηλεόραση ξεκίνησε το 2005, το Tvonline ξεκίνησε τον Νοέμβριο του 2003. Ξεκίνησε ως αντίδραση καθώς δεν μπορούσα με τίποτα να βρω εργασία σε έναν τηλεοπτικό σταθμό. Οι πόρτες ήταν κλειστές όχι επειδή δεν είχα τις γνώσεις και τα προσόντα αλλά επειδή δεν είχα γνωριμίες για να «σπρώξουν» το βιογραφικό μου. Μη ξεχνάμε ότι αποφοίτησα ως σεναριογράφος και σκηνοθέτης στα 17 μου χρόνια, κάτι που έγινε αναφορά σε διάφορες τηλεοπτικές εκπομπές παρουσιάζοντας με ως παιδί θαύμα κλπ.

Έτσι κι ενώ απογοητεύτηκα από τις κλειστές πόρτες των καναλιών είπα στον εαυτό μου «Θα φτιάξω το δικό μου κανάλι».Το εγχείρημα ήταν δύσκολο καθώς εκείνη την εποχή το διαδίκτυο δεν είχε την κίνηση που έχει σήμερα με αποτέλεσμα να μην υπάρξει καθόλου στήριξη από χορηγίες, επενδυτές κλπ. Παρόλα αυτά το Tvonline βγήκε στον αέρα γράφοντας ιστορία και βαφτίζοντας την Ελλάδα ως Γενέτειρα της διαδικτυακής τηλεόρασης.

-Οι πρωτοποριακές σας ιδέες με το πάθος για τη δουλειά σας ήταν τέτοιες που όχι μόνο αγγίξατε την επιτυχία αλλά έχετε χαρακτηριστεί από πολλούς και ως ο νέος Bill Gates. Πως νιώθετε για αυτό;

Είναι πολύ σπουδαίο να σε παρομοιάζουν με τον μεγαλύτερο εγκέφαλο στον κόσμο της πληροφορικής. Σίγουρα με δυναμώνει και θέλω να δικαιώσω με την πορεία μου όσους πίστεψαν και πιστεύουν σ' εμένα.

-Και να έρθουμε τώρα στο νέο σας εγχείρημα .. Το NoMore Alone .Περί τίνος πρόκειται και πως μπορεί κάποιος να επωφεληθεί;

Σήμερα πιστεύω ότι έφτασε η μεγάλη στιγμή για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε την τηλεόραση ένα βήμα μπροστά. Αυτό ακριβώς έρχεται να προσφέρει το NoMore Alone, ανοίγοντας ένα νέο μονοπάτι στην ψυχαγωγία, φέρνοντας στην κυριολεξία έναν καινούριο κόσμο στις τηλεοράσεις μας.

Δεν πρόκειται για μία ακόμη τηλεοπτική παραγωγή αλλά για ένα software το οποίο θα ενσωματωθεί στις νέες τηλεοράσεις (smart tv) και θα προσθέσει νέες δυνατότητες στον τηλεθεατή ο οποίος πλέον δεν θα είναι μόνος του όταν θ' ανοίγει την τηλεόραση.

Επειδή όμως το NoMore Alone βρίσκεται σε αναζήτηση χρηματοδότησης έτσι ώστε να μπορέσει να υλοποιηθεί, δεν μπορώ να μιλήσω περισσότερο. Ελπίζω σε λίγους μήνες να μπορώ να σας παρουσιάσω πιο αναλυτικά την συγκεκριμένη ιδέα.

-Η παγκόσμια αυτή καινοτομία θα έρθει και στο Ηράκλειο;

Θέλω πολύ το Ηράκλειο να είναι η πρώτη πόλη που θα παρουσιάσω υλοποιημένη την ιδέα μου στα ΜΜΕ και στον κόσμο που θα θελήσει να δει το NoMore Alone σε λειτουργία. Ακόμη δεν γνωρίζω την ημερομηνία αλλά στόχος μου είναι να συμβεί μέσα στο 2017.

-Από άποψη οικονομική, έχετε κάποια στήριξη από κάποιον φορέα; Η τα έξοδα είναι δικής σας δαπάνης;

Εδώ είναι το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Σε αντίθεση με το TvOnline, το NoMore Alone έχει αρκετές οικονομικές απαιτήσεις για να μπορέσει να κατασκευαστεί. Γι' αυτόν τον λόγο ξεκινάμε μια εκστρατεία χρηματοδότης όπου μπορεί όποιος θέλει να προσφέρει όσα χρήματα επιθυμεί και να βοηθήσει σημαντικά στην υλοποίηση του project. Είναι σημαντικό να προλάβουμε να δημιουργήσουμε φέτος το NoMore Alone για να μπορέσει το 2017 να παρουσιαστεί στην Ελλάδα και σε όλον τον κόσμο. Ακόμη είναι σημαντικό για την Ελλάδα και την Κρήτη να πρωτοπορήσουν γι' άλλη μια φορά.

Η εκστρατεία μας βρίσκεται στην ιστοσελίδα και μπορεί όποιος θέλει να μπει και να προσφέρει ότι μπορεί.

Δεν θέλω η χώρα μου να είναι απλά ένας θεατής και πελάτης της νέας τεχνολογίας, αλλά την θέλω να παράγει ιδέες και νέες τεχνολογίες. Το ότι έχουμε οικονομική κρίση δεν σημαίνει ότι πρέπει να παγώσουμε τα πάντα και να πετάξουμε στα σκουπίδια ολόκληρες γενιές Ελλήνων δημιουργών.

Πιστεύω ότι η οικονομική κρίση πρέπει να μας κάνει πιο δημιουργικούς, πιο δραστήριους και πιο αποφασισμένους στο ν' αλλάξουμε την πατρίδα μας και να δείξουμε στα ξένα κράτη ότι υπάρχουμε και προσφέρουμε. Για να συμβεί όμως αυτό πρέπει να γίνουμε όλη μια γροθιά, να στηρίζουμε νέες ιδέες, νέους ανθρώπους και όχι μόνο τους ανθρώπους που γνωρίζουμε προσωπικά. Ήρθε ο καιρός που πρέπει να κοιτάζουμε την αξία και όχι μόνο τις συστάσεις.

-Μιλήστε μας λίγο για τις πιο δυνατές στιγμές της μέχρι τώρα καριέρας σας.

Πριν από ενάμιση έτος περίπου με κάλεσε στο υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης ο τότε υπουργός Κος Κυριάκος Μητσοτάκης για να μου εκφράσει τον θαυμασμό του και να με συγχαρεί για την πορεία και το έργο μου. Ήταν για μένα μια ξεχωριστή στιγμή καθώς μέχρι τότε κανένας από την πολιτεία δεν με είχε καλέσει. Μου έδωσε εκτός από μεγάλη χαρά και πολύ δύναμη για να συνεχίσω να δημιουργώ.


ΚΡΗΤΗ

-Με την Κρήτη τι σχέση έχετε; Τι θυμάστε από το νησί και τις αγαπάτε περισσότερο;

Κατάγομαι από το Ηράκλειο της Κρήτης αλλά δυστυχώς στο νησί έρχομαι προς το παρόν μόνο για διακοπές το καλοκαίρι. Θα ήθελα πολύ να έρθω και να προσφέρω στην τοπική τηλεόραση! Σε κάθε ευκαιρία αναφέρω την Κρήτη, της ομορφιές της και φυσικά την φιλοξενία των ανθρώπων της. Αγαπάω την θετική της ενέργεια, τα φαγητά της, τα πολλά γραφικά σημεία της. Η Κρήτη είναι στην κυριολεξία ονειρική!

-Που σας βρίσκουμε τώρα και τι σας έχει λείψει από το νησί;

Αυτή την εποχή είμαι στην Αθήνα αλλά σε περίπου έναν μήνα θα βρίσκομαι και πάλι στην Κρήτη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές.

-Δώστε ένα μήνυμα στους νέους ανθρώπους που ξεκινούν να κάνουν τώρα τα όνειρα τους.

Οι νέοι άνθρωποι δεν πρέπει να παρασύρονται από την κατάσταση που επικρατεί στην χώρα μας και να μένουν σε απόσταση από τα όνειρα τους. Να συνεχίσουν να ονειρεύονται και να πιστεύουν σε ένα όμορφο μέλλον. Να συνεχίζουν να αγαπούν την πατρίδα τους και να την διαφημίζουν (ιδικά όσοι φεύγουν στο εξωτερικό).

Αλλά και σε αυτούς που σκέφτονται να φύγουν από την χώρα μας και να ανοίξουν τα φτερά τους για το εξωτερικό;

Είμαι κι εγώ ανάμεσα τους! Η αλήθεια είναι ότι πουθενά δεν σε περιμένει η επιτυχία. Την επιτυχία την κυνηγάς, την διεκδικείς και την κερδίζεις! Άρα όσοι σκέφτονται να φύγουν από την χώρα μας θα πρέπει να γνωρίζουν ότι και στο εξωτερικό θα συνεχίσουν να συναντούν κλειστές πόρτες, απαίτηση για μέσον (βύσμα) και λοιπές δυσκολίες. Η διαφορά όμως σε σχέση με την σημερινή Ελλάδα είναι ότι στο εξωτερικό θα συναντήσουν και την προοπτική, την ελπίδα και το φως στον ορίζοντα που δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Οι νέοι στην Ελλάδα το μόνο που συναντούν όταν οραματίζονται το μέλλον τους είναι ένα μεγάλο και αδιαπέραστο τοίχος!

Ποιο είναι το μότο σας.

Όλα τα όνειρα μπορούν να γίνουν πραγματικότητα αρκεί να το πιστέψεις και να μη εγκαταλείψεις ποτέ! Το σημαντικότερο δεν είναι να πετύχεις αλλά να ξέρεις μέσα σου ότι προσπάθησες όσο και όπως μπορούσες.

"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 25 Απρ 2019, 13:01

stavmanr έγραψε:
25 Απρ 2019, 11:04
Northern Spirit έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:24
Εχουνε πονεσει τα ματια μου στο φατσομπουκι..Καθε καρυδιας καρυδι κατεβαινει υποψηφιος Δημοτικος Συμβουλος..Που τα βρηκατε ρε σεις εκει τοσα παρατραγουδα; Εχει τιγκαρει το feed. Δεν μπορω να δω τιποτε αλλο περα απο βιντεο-φωτος υποψηφιων που χαμογελανε, αυτοσυγχαιρονται, πονταρουνε αγκαλια με αλλους υποψηφιους και τιτλους σε ποστς με παχιες υποσχεσεις..Ελεος!!
Το πρόβλημα δεν έχουν αυτοί που κατεβαίνουν, αλλά αυτοί που τους ανεβάζουν (λογοπαίγνιο για Όσκαρ :smt047 )

Όταν ο πολίτης γίνεται προβλέψιμος (επιλογές με τηλεκοντρόλ και με πρότυπα τηλεπερσόνων), η πολιτική γίνεται επιφανειακή, και του επιστρέφεται με την ανάλογη ρηχότητα/κυνισμό.
Το εχουνε παραξεφτιλισει το θεμα. Μιλαμε οι πιο πολλοι ειναι για αγριο κραξιμο..
Τραγικες κιτς διαφημισεις, βιντεος το πρωκτου με τον υποψηφιο να διατυπωνει "live" τις "θεσεις" του και αλλες γελοιοτητες...Αυτο τον καιρο δχεν ειναι να πλησιαζεις ελληνικα social media..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 25 Απρ 2019, 13:13

Oσο για το wikipedia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Web_television
Web television
History
1994 to 2000
In April 1995, Rox, a small public access program from Bloomington, Indiana, became the first series distributed via the web, with an episode titled "Global Village Idiots".[3]


Later the same year, New York advertising creative Scott Zakarin persuaded his employers Fattal and Collins to finance an online television drama along the lines of the contemporary television drama Melrose Place. The Spot became the first episodic fiction website, the first web soap opera. Fattal and Collins asked their Vice President, Sheri Herman, to obtain venture capital to finance it, because it was draining the resources of this boutique agency. Herman raised 7 million in a round led by Intel. She brought in advertisers including Visa and Apple to sponsor both The Spot and additional pieces through via banner ads and product placement. This was the first time advertising sponsored novel fictional content on the web. The Spot featured beautiful actors in a Santa Monica, California beach house called “The Spot”. The characters authored what would be later termed blogs, with movie clips and photos of their current activities. Viewers could post to the site and email the cast to offer advice and became part of the storyline. Audience opinion was used by the writers to shift the plot-lines around.

According to Zakarin, at its height the site received over 100,000 hits a day. The site earned one of the original Webby Awards, however the business was unable to generate sufficient revenue against competitors such as The East Village. Zakarin sold his interest in 1996 to investors who formed American Cybercast and was later fired. Zakarin produced another comic soap, Grape Jam, before returning to television and film (notably producing the Shatner-Nimoy dialogue Mind Meld) before returning to the Internet with Soup of the Day and Roommates. The Spot continued alongside other American Cybercast web series, notably the first sci-fi series Eon-4 and The Pyramid, until the company fell into bankruptcy in 1997.

In January 1999, Showtime licensed the animated sci-fi web series WhirlGirl, making it the first independently produced web series licensed by a national television network. A month later, the series, created by David B. Williams and produced by his Visionary Media studio, premiered on Showtime in a first-ever simultaneous web/telecast.[4] The WhirlGirl character went on to appear occasionally on Showtime, hosting a “Lethal Ladies” programming block, for example, but spent most of her time online, appearing in 100 webisodes.[5]

In 1999, Santa Monica based Television Internet premiered the eight-minute weekly series Muscle Beach. It was a sitcom, news and fitness program in one, viewable for free with the just introduced Windows Media Player. The series lasted three seasons.

In 2000,[6] The Raven started Daytona Beach Live.[7] The station showed video about life, events, and attractions in the Daytona Beach area[8][9][10] for up to 17,000 viewers.[11]



για Streaming television

https://en.wikipedia.org/wiki/Streaming_television

Πουθενα δεν αναφερουνε τον..."εφευρετη".

Πυροβολουνε και την Ελ γλωσα με τα περι "εφευρεσης".

https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... o-take-off
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 25 Απρ 2019, 14:14

Η απαξιωση ειναι απο νεαρες ηλικιες που δεν θελουν να ασχοληθουν με τα κοινα, ειναι απο ατομα που θεωρουν οτι τιποτα ποτε δεν αλλαζει
και οτι μενοντας παντα εκτος και βριζοντας ειναι μοδατο και σπουδαιο. Στις μεγαλυτερες ηλικιες τα πραγματα ειναι διαφορετικα.

Φυσικα κατεβαινει και σκαρταδουρα, αλλα κατεβαινουν και αξιολογα ατομα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Δημοτικοι συμβουλοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 25 Απρ 2019, 17:06

Μαλάκα μου νεοφιλελερες, έλεος!

Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών