Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
- Casper -

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Ιούλ 2019, 18:12

νύχτα έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:02
Nandros έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 23:36
νύχτα έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 23:15
λίγη ντροπή ρε, έχετε ξεφύγει
Την ουσία του νήματος θα την σχολιάσεις;
η κουβέντα αυτή θα μπορούσε να είχε γίνει εξαρχής, χωρίς να αναφερθεί
το ψευδώνυμο του τύπου, και η παράθεση του μπλεμπούμπη ήταν εντελώς περιττή

αν το θέμα προς συζήτηση ήταν το γεγονός το ίδιο, και όχι ο άνθρωπος,
ίσως και να σχολίαζα, αν και δεν νομίζω πως θα άξιζε :wave:
2ο μέρες τώρα διαβάζω το θέμα και προσπαθώ να μην επέμβω.

Μάλιστα σκέφτομαι αν πρόκειται για προσωπική επίθεση και προσβολή μέλους και όταν μάλιστα δεν είναι σε θέση το μέλος να υπερασπιστεί τον εαυτό του λόγω της απουσίας του, όταν από την αρχή που είχαμε γραφτεί στο φόρουμ ζητούσαν "πιστοποιήσεις" για προστασία των νικ μας.

Ντροπή και στον Μπλε Μπούμπη που αναφέρει στο φόρουμ τα προσωπικά άλλου μέλους και επίσης ντροπή που όχι μόνο το εκμεταλλεύεται ο Νάνδρος αλλά ανοίγει και ολόκληρο νήμα για κράξιμο! Ούτε θέλει να το καταλάβει, ούτε μπορεί. Για όλα φταίνε οι άλλοι, εμείς έχουμε το δικαίωμα να χλευάζουμε όσο θέλουμε τον καθένα επί προσωπικού αφού βρήκαμε την τέλεια αφορμή. Αυτό λέει ουσιαστικά ο Νάνδρος. Αν ήθελε να σχολίαζε την "υποκρισία" σαν γεγονός, θα το έκανε χωρίς ψευδώνυμα. Αλλά μάλλον δεν έχει ούτε τσίπα, ούτε λίγο νιονιό για να σκεφτεί πως αυτό που κάνει δεν θα ήθελε σε καμία περίπτωση να συμβεί στον ίδιο και πως έτσι προσβάλλει χωρίς καμία ενοχή συγκεκριμένο μέλος. Ούτε αυτός το καταλαβαίνει (ούτε θέλει να το καταλάβει γιατί δεν δίνει δεκάρα), ούτε ο μπούμπης που ανοίγει το στόμα του και τα βγάζει όλα στη φόρα. Ακόμη κι' αν ο ίδιος είπε πράγματα παλιά, αυτό δεν δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να μιλάει εκ μέρους του, ούτε να δίνει πληροφορίες που ο ίδιος μπορεί να μην θέλει πια να μοιραστεί! Ούτε ξέρει κανείς με ποιό τρόπο λειτουργεί ο καθένας, ούτε τι έχει στο μυαλό του.

Σόρρυ αλλά μου έδωσες την αφορμή να πω αυτά που σκεφτόμουν.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Ιούλ 2019, 19:16

Julyattheasylum έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 08:03
νάνδρε για πες μου κάτι.πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης θαλασσόλυκος ισλαμοφάγος κάνει πίπες σε αφγανούς" που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλόυ σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα? υποθετικά πάντα μιλώντας

θα ήθελα και την άποψη όσων γράψαν ως τώρα για ανάλογα υποθετικά νήματα που θα αφορούσαν την πάρτη τους
Από χτες με προσβάλεις συνεχώς και ζητώ διαγραφή για να μην σου απαντήσω αναλόγως και κινδυνεύσω για μπαν.
Και το τελευταίο ποστ σου αναφέρθηκε (δις) αλλά φαίνεται δεν είναι προσβλητικό για τον Συντονισμό. Απαντώ λοιπόν αναλόγως.

Julyattheasylum για πες μου κάτι. Πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης ?? (τί δουλειά κάνεις;) ισλαμοΛΑΓΝΟΣ παιδεραστής που πηδάει Αφγανάκια επί πληρωμή", που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλου σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα για την παιδεραστία σου? υποθετικά πάντα μιλώντας.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Julyattheasylum
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2019, 11:30

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Julyattheasylum » 20 Ιούλ 2019, 19:38

Nandros έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:16
Julyattheasylum έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 08:03
νάνδρε για πες μου κάτι.πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης θαλασσόλυκος ισλαμοφάγος κάνει πίπες σε αφγανούς" που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλόυ σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα? υποθετικά πάντα μιλώντας

θα ήθελα και την άποψη όσων γράψαν ως τώρα για ανάλογα υποθετικά νήματα που θα αφορούσαν την πάρτη τους
Από χτες με προσβάλεις συνεχώς και ζητώ διαγραφή για να μην σου απαντήσω αναλόγως και κινδυνεύσω για μπαν.
Και το τελευταίο ποστ σου αναφέρθηκε (δις) αλλά φαίνεται δεν είναι προσβλητικό για τον Συντονισμό. Απαντώ λοιπόν αναλόγως.

Julyattheasylum για πες μου κάτι. Πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης ?? (τί δουλειά κάνεις;) ισλαμοΛΑΓΝΟΣ παιδεραστής που πηδάει Αφγανάκια επί πληρωμή", που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλου σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα για την παιδεραστία σου? υποθετικά πάντα μιλώντας.
.
βρήκες προσβλητικό ένα υποθετικό ερώτημα που αντιστρέφει αυτό που κάνεις και δεν σου δίνει την διαφυγή να κάνεις το κορόιδο?
και με ρωτάς τι ακριβώς?αυτό που σε ρώτησα εγώ? έγραψα την άποψη μου για το σκουπιδονήμα σου,αν δεν την καταλαβαίνεις βάλε κάποιον να στην εξηγήσει ή διάβασε πιο πάνω την κασπερ
τιναυτός ρε

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Ιούλ 2019, 19:39

- Casper - έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 18:12
2ο μέρες τώρα διαβάζω το θέμα και προσπαθώ να μην επέμβω.
ΙερεμιάδαShow
Μάλιστα σκέφτομαι αν πρόκειται για προσωπική επίθεση και προσβολή μέλους και όταν μάλιστα δεν είναι σε θέση το μέλος να υπερασπιστεί τον εαυτό του λόγω της απουσίας του, όταν από την αρχή που είχαμε γραφτεί στο φόρουμ ζητούσαν "πιστοποιήσεις" για προστασία των νικ μας.

Ντροπή και στον Μπλε Μπούμπη που αναφέρει στο φόρουμ τα προσωπικά άλλου μέλους και επίσης ντροπή που όχι μόνο το εκμεταλλεύεται ο Νάνδρος αλλά ανοίγει και ολόκληρο νήμα για κράξιμο! Ούτε θέλει να το καταλάβει, ούτε μπορεί. Για όλα φταίνε οι άλλοι, εμείς έχουμε το δικαίωμα να χλευάζουμε όσο θέλουμε τον καθένα επί προσωπικού αφού βρήκαμε την τέλεια αφορμή. Αυτό λέει ουσιαστικά ο Νάνδρος. Αν ήθελε να σχολίαζε την "υποκρισία" σαν γεγονός, θα το έκανε χωρίς ψευδώνυμα. Αλλά μάλλον δεν έχει ούτε τσίπα, ούτε λίγο νιονιό για να σκεφτεί πως αυτό που κάνει δεν θα ήθελε σε καμία περίπτωση να συμβεί στον ίδιο και πως έτσι προσβάλλει χωρίς καμία ενοχή συγκεκριμένο μέλος. Ούτε αυτός το καταλαβαίνει (ούτε θέλει να το καταλάβει γιατί δεν δίνει δεκάρα), ούτε ο μπούμπης που ανοίγει το στόμα του και τα βγάζει όλα στη φόρα. Ακόμη κι' αν ο ίδιος είπε πράγματα παλιά, αυτό δεν δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να μιλάει εκ μέρους του, ούτε να δίνει πληροφορίες που ο ίδιος μπορεί να μην θέλει πια να μοιραστεί! Ούτε ξέρει κανείς με ποιό τρόπο λειτουργεί ο καθένας, ούτε τι έχει στο μυαλό του.

Σόρρυ αλλά μου έδωσες την αφορμή να πω αυτά που σκεφτόμουν.
Την προσωπική και επαγγελματική μου ζωή, τις έχω ανοίξει - σχεδόν - φόρα παρτίδα. Λείπει μόνο το ονοματεπώνυμο μου και κάποια άλλα στοιχεία για να ταυτοποιηθώ. Όποιος γνωστός/φίλος μπει και με διαβάσει θα δει ότι δεν γράφω λιγότερα ή περισσότερα από την αλήθεια.
Δεν έχω λόγους να ντραπώ για την ζωή μου. Δεν είμαι εγώ αυτός που πουλάει πολιτικό παραμύθι υπέρ της δύσμοιρης εργατιάς, ενώ στην πραγματικότητα της πίνει το αίμα.

Το άτομο του θέματος μας είναι τελείως άγνωστος - πλην του μπούμπη - και αυτά τα περί προσωπικών δεδομένων δεν μετράνε.
Θα μπορούσε να είναι ένας από τους 1.000άδες αγνώστους με ίδια συμπεριφορά, η οποία είναι κατακριτέα για την πλειοψηφία των συμμετεχόντων, πλην των γνωστών "Λακεδαιμονίων" που έσπευσαν για damage control της ιδεοληψίας τους.

Το νήμα ακούμπησε κάποια πολιτικά νεύρα και άρχισαν τα σκουξήματα. Πρόβλημα τους.

Όσο για την γνώμη σου για μένα, για άλλη μια φορά θα βάλω την γάτα μου να κλαίει.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Ιούλ 2019, 19:41

Julyattheasylum έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:38
Nandros έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:16
Julyattheasylum έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 08:03
νάνδρε για πες μου κάτι.πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης θαλασσόλυκος ισλαμοφάγος κάνει πίπες σε αφγανούς" που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλόυ σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα? υποθετικά πάντα μιλώντας

θα ήθελα και την άποψη όσων γράψαν ως τώρα για ανάλογα υποθετικά νήματα που θα αφορούσαν την πάρτη τους
Από χτες με προσβάλεις συνεχώς και ζητώ διαγραφή για να μην σου απαντήσω αναλόγως και κινδυνεύσω για μπαν.
Και το τελευταίο ποστ σου αναφέρθηκε (δις) αλλά φαίνεται δεν είναι προσβλητικό για τον Συντονισμό. Απαντώ λοιπόν αναλόγως.

Julyattheasylum για πες μου κάτι. Πόσο ηθικό θα σου φαινόταν και πως θα αντιδρούσες σε ένα υποθετικό νήμα "λεβέντης ?? (τί δουλειά κάνεις;) ισλαμοΛΑΓΝΟΣ παιδεραστής που πηδάει Αφγανάκια επί πληρωμή", που θα άνοιγε κάποιος με βάση τις αποκαλύψεις κάποιου υποτιθέμενου φίλου σου και από κάτω σχολίαζαν και κάναν χαβαλέ 20 άτομα για την παιδεραστία σου? υποθετικά πάντα μιλώντας.
βρήκες προσβλητικό ένα υποθετικό ερώτημα που αντιστρέφει αυτό που κάνεις και δεν σου δίνει την διαφυγή να κάνεις το κορόιδο?
και με ρωτάς τι ακριβώς?αυτό που σε ρώτησα εγώ? έγραψα την άποψη μου για το σκουπιδονήμα σου,αν δεν την καταλαβαίνεις βάλε κάποιον να στην εξηγήσει ή διάβασε πιο πάνω την κασπερ
τιναυτός ρε
Βρήκες προσβλητικό ένα υποθετικό ερώτημα;
Τιναυτός ρε!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24341
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Ιούλ 2019, 19:44

Nandros έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:39
Το νήμα ακούμπησε κάποια πολιτικά νεύρα και άρχισαν τα σκουξήματα. Πρόβλημα τους.
.
τα αρχίδια μας ακούμπησε. Για την ακρίβεια, ούτε καν τα ακούμπησε. Τα σκούντηξε λίγο και άρχισε να τρέχει, απλα.

Julyattheasylum
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2019, 11:30

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Julyattheasylum » 20 Ιούλ 2019, 19:45

λες και μιλάω με δεκάχρονο

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 20 Ιούλ 2019, 19:46

#Stundupcomedy #Nandros

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Ιούλ 2019, 20:04

vantono έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:44
Nandros έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:39
Το νήμα ακούμπησε κάποια πολιτικά νεύρα και άρχισαν τα σκουξήματα. Πρόβλημα τους.
.
τα αρχίδια μας ακούμπησε. Για την ακρίβεια, ούτε καν τα ακούμπησε. Τα σκούντηξε λίγο και άρχισε να τρέχει, απλα.
vantono έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 23:31
Pedro έγραψε:
18 Ιούλ 2019, 23:52
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
19 Ιούλ 2019, 00:35
Maspoli έγραψε:
19 Ιούλ 2019, 08:16
blackpaint έγραψε:
19 Ιούλ 2019, 09:44
Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
19 Ιούλ 2019, 16:24
Julyattheasylum έγραψε:
19 Ιούλ 2019, 17:47
Highlander έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:46
Τα σκουζμάρια όλων αυτών σε διαψεύδουν! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Julyattheasylum
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2019, 11:30

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Julyattheasylum » 20 Ιούλ 2019, 20:11

είναι σαν να βλέπεις κάποιον να παρκάρει και κάτω απο το αμάξι να εξέχουν 2 πόδια και να του λες "εε μαλάκα τον πάτησες τον άνθρωπο" και να σου απαντάει ουρλιάζοντας "μαλάκας είσαι και φαίνεσαι ρε"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26339
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Ιούλ 2019, 20:25

Ειναι σαν να βλεπεις τον Μπλε Μπουμπη να παραβιαζει στοπ - να πολτοποιεί κάποιον που παραβιασε κοκκινο :003: κ να βάζεις χερι στους περαστικους που ειδαν το συμβαν.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σκληρός καπιτάλας και ταυτόχρονα νεοκομμούνι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Ιούλ 2019, 21:11

Αγις έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 20:25
Ειναι σαν να βλεπεις τον Μπλε Μπουμπη να παραβιαζει στοπ - να πολτοποιεί κάποιον που παραβιασε κοκκινο :003: κ να βάζεις χερι στους περαστικους που ειδαν το συμβαν.
Τα αριστερούλια δεν ακούμπησαν τον κόκκινο μπούμπη - "σύντροφος" γαρ - και ας έβγαλε τα άπλυτα στα φόρα, αλλά επιτίθενται σε μένα που τα άπλωσα στα μανταλάκια! :smt005:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών