ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3974
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 02 Ιούλ 2023, 09:28

Крaсная армия έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 11:32
Εικόνα
Fake, αλλά ας μην είμαστε απαιτητικοί.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 09:38

Ναύτης έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 09:05
Saliveros έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 17:21
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 11:13
η δήλωση Μητσοτάκη για την παραίτηση Τσίπρα είναι όντως μικρόψυχη, αλλά έκπληξη θα ήταν να μην είναι.
Αν επιτρέπεται, γιατί ακριβώς είναι μικρόψυχη;
Ε τώρα, τ' αυτονόητα πρέπει να κουβεντιάσουμε;
Γιατί περισσότερη αξία από το πώς συμπεριφέρεται κάποιος όταν χάνει, έχει το πώς συμπεριφέρεται όταν κερδίζει.
Όταν ο αντίπαλός σου χάνει και παραιτείται, η ελάχιστη ευγένεια και κοσμιότητα, ας πούμε ο στοιχειώδης πολιτικός πολιτισμός, επιβάλλει μια δήλωση αναγνώρισης της αξίας του αντιπάλου (αυτό άλλωστε δίνει και αξία στη νίκη) ή έστω μια δήλωση ουδέτερη κι όχι μικροπρέπειες και γινάτια του τύπου: "χαχα, αν μπορούσε ας έκανε κι αλλιώς, ο looser, ο τοξικός, ο διχαστικός, ο πήξε, ο δείξε".
Εγώ δεν το βρίσκω και τόσο αυτονόητο.
Κατ' αρχήν ο Τσίπρας δεν πέθανε ώστε να ισχύει το "Ο τεθνεώς δεδικαίωται".
Αν, ό μη γένοιτο, είχε πεθάνει, προφανώς ο Μητσοτάκης θα έλεγε τις συνήθεις κατά συνθήκην ευγενικές κοινοτοπίες. Το ίδιο πιθανώς θα έκανε κι ο Τσίπρας στην αντίθετη περίπτωση (ή θα ανέθετε στον Πολάκη να το κάνει).
Ο Τσίπρας δεν πέθανε, αλλά, μπροστά στον κίνδυνο να οδηγήσει τον ΣΥΡΙΖΑ στο 3%, φρόντισε, φρονίμως ποιών, να εγκαταλείψει το βυθιζόμενο σαπιοκάραβο (κατά τον απαράβατο ναυτικό κανόνα ότι ο πλοίαρχος εγκαταλείπει πρώτος το ναυάγιο).

2-3 μέρες πρωτύτερα είχε δηλώσει υπερήφανα ότι αυτός δεν είναι από κείνους (πςςςςς) που εγκαταλείπουν στα δύσκολα.
Λογικώς λοιπόν όλοι περιμέναμε να κάνει το ακριβώς αντίθετο. Και δεν μας διέψευσε.

Ευφυής κίνηση.
Αντί να φέρνει την ευθύνη αυτός, αφήνει τους άλλους να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά. Κι αν, ώ του θαύματος, το "ΕΛΠΙΣ" γλιτώσει την ολοκληρωτική βύθιση, ο Αλέξης θα είναι παρών (το υποσχέθηκε άλλωστε) για να υποκύψει εκών-άκων στις γονυκλινείς ικεσίες των αυτοχθόνων ιθαγενών, να ξανα-πάρει το τιμόνι και να μας σώσει ξανά.

Επομένως, αδυνατώ να κατανοήσω γιατί χρήζει ευγενικής αντιμετώπισης και δη από έναν αντίπαλο που, τόσο αυτός όσο και οι υποτακτικοί του, τον καθύβριζαν χυδαία σχεδόν καθημερινά.
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 09:41

    dtri2020 έγραψε:
    02 Ιούλ 2023, 09:28
    Крaсная армия έγραψε:
    01 Ιούλ 2023, 11:32
    Εικόνα
    Fake, αλλά ας μην είμαστε απαιτητικοί.
    :smt018
    Αποκλείεται να είναι Fake.
    Το είχε επιβεβαιώσει ο Κουρής (*).

    (*) πώς λέμε "ο Βαξεβάνης")
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Άβαταρ μέλους
      Ναύτης
      Δημοσιεύσεις: 13812
      Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

      Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιούλ 2023, 09:46

      Saliveros έγραψε:
      02 Ιούλ 2023, 09:38
      Ναύτης έγραψε:
      02 Ιούλ 2023, 09:05
      Saliveros έγραψε:
      01 Ιούλ 2023, 17:21

      Αν επιτρέπεται, γιατί ακριβώς είναι μικρόψυχη;
      Ε τώρα, τ' αυτονόητα πρέπει να κουβεντιάσουμε;
      Γιατί περισσότερη αξία από το πώς συμπεριφέρεται κάποιος όταν χάνει, έχει το πώς συμπεριφέρεται όταν κερδίζει.
      Όταν ο αντίπαλός σου χάνει και παραιτείται, η ελάχιστη ευγένεια και κοσμιότητα, ας πούμε ο στοιχειώδης πολιτικός πολιτισμός, επιβάλλει μια δήλωση αναγνώρισης της αξίας του αντιπάλου (αυτό άλλωστε δίνει και αξία στη νίκη) ή έστω μια δήλωση ουδέτερη κι όχι μικροπρέπειες και γινάτια του τύπου: "χαχα, αν μπορούσε ας έκανε κι αλλιώς, ο looser, ο τοξικός, ο διχαστικός, ο πήξε, ο δείξε".
      Εγώ δεν το βρίσκω και τόσο αυτονόητο.
      Κατ' αρχήν ο Τσίπρας δεν πέθανε ώστε να ισχύει το "Ο τεθνεώς δεδικαίωται".
      Αν, ό μη γένοιτο, είχε πεθάνει, προφανώς ο Μητσοτάκης θα έλεγε τις συνήθεις κατά συνθήκην ευγενικές κοινοτοπίες. Το ίδιο πιθανώς θα έκανε κι ο Τσίπρας στην αντίθετη περίπτωση (ή θα ανέθετε στον Πολάκη να το κάνει).
      Ο Τσίπρας δεν πέθανε, αλλά, μπροστά στον κίνδυνο να οδηγήσει τον ΣΥΡΙΖΑ στο 3%, φρόντισε, φρονίμως ποιών, να εγκαταλείψει το βυθιζόμενο σαπιοκάραβο (κατά τον απαράβατο ναυτικό κανόνα ότι ο πλοίαρχος εγκαταλείπει πρώτος το ναυάγιο).

      2-3 μέρες πρωτύτερα είχε δηλώσει υπερήφανα ότι αυτός δεν είναι από κείνους (πςςςςς) που εγκαταλείπουν στα δύσκολα.
      Λογικώς λοιπόν όλοι περιμέναμε να κάνει το ακριβώς αντίθετο. Και δεν μας διέψευσε.

      Ευφυής κίνηση.
      Αντί να φέρνει την ευθύνη αυτός, αφήνει τους άλλους να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά. Κι αν, ώ του θαύματος, το "ΕΛΠΙΣ" γλιτώσει την ολοκληρωτική βύθιση, ο Αλέξης θα είναι παρών (το υποσχέθηκε άλλωστε) για να υποκύψει εκών-άκων στις γονυκλινείς ικεσίες των αυτοχθόνων ιθαγενών, να ξανα-πάρει το τιμόνι και να μας σώσει ξανά.

      Επομένως, αδυνατώ να κατανοήσω γιατί χρήζει ευγενικής αντιμετώπισης και δη από έναν αντίπαλο που, τόσο αυτός όσο και οι υποτακτικοί του, τον καθύβριζαν χυδαία σχεδόν καθημερινά.
      Όταν οι αντίπαλοι είναι μέσα στο ρινγκ, κοπανιούνται μέχρι αίματος. Αν όμως ο ένας πέσει νοκάουτ, όταν σηκωθεί από το καναβάτσο για να αποχωρήσει, ο αντίπαλος (αν είναι αξιοπρεπής άνθρωπος κι όχι κάφρος) του δίνει το χέρι και του λέει δυο ευγενικές κουβέντες (άσχετα αν τις πιστεύει ή όχι), δεν του βγάζει κοροϊδευτικά τη γλώσσα.
      Ωστόσο, ρε συ, πολλή επιλεκτική μνήμη έχεις για τις χυδαιότητες και τις ύβρεις, θέλω να πω με εντυπωσιάζει που οι αντένες σου εντοπίζουν τη χυδαιότητα και τις ύβρεις μόνον εξ ευωνύμων. Η δεξιά του Κυρίου, φαίνεται, εκπέμπει σε πολύ χαμηλές συχνότητες και δεν τις πιάνεις.

      Άβαταρ μέλους
      Saliveros
      Δημοσιεύσεις: 4884
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
      Phorum.gr user: Saliveros
      Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

      Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 10:11

      Ναύτης έγραψε:
      02 Ιούλ 2023, 09:46
      Όταν οι αντίπαλοι είναι μέσα στο ρινγκ, κοπανιούνται μέχρι αίματος. Αν όμως ο ένας πέσει νοκάουτ, όταν σηκωθεί από το καναβάτσο για να αποχωρήσει, ο αντίπαλος (αν είναι αξιοπρεπής άνθρωπος κι όχι κάφρος) του δίνει το χέρι και του λέει δυο ευγενικές κουβέντες (άσχετα αν τις πιστεύει ή όχι), δεν του βγάζει κοροϊδευτικά τη γλώσσα.
      Όχι πάντα. Μάλλον δεν βλέπεις αρκετό κατς.
      Όχι όταν ο αντίπαλος έχει χρησιμοποιήσει επανειλημμένα πουστιές και χτυπήματα κάτω από τη μέση.
      Ωστόσο, ρε συ, πολλή επιλεκτική μνήμη έχεις για τις χυδαιότητες και τις ύβρεις, θέλω να πω με εντυπωσιάζει που οι αντένες σου εντοπίζουν τη χυδαιότητα και τις ύβρεις μόνον εξ ευωνύμων. Η δεξιά του Κυρίου, φαίνεται, εκπέμπει σε πολύ χαμηλές συχνότητες και δεν τις πιάνεις.
      Θες να τις μετρήσουμε (τις μνήμες μας);
      Όποιος την έχει μακρύτερη (τη λίστα με τις χυδαιότητες του αντιπάλου) κερδίζω.
      Εκκλησία κλέβω...
        Σας κάναμε ανθρώπους.
        Πάνος Σκουρλέτης

        Άβαταρ μέλους
        Ναύτης
        Δημοσιεύσεις: 13812
        Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

        Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιούλ 2023, 10:21

        Saliveros έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 10:11
        Ναύτης έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 09:46
        Όταν οι αντίπαλοι είναι μέσα στο ρινγκ, κοπανιούνται μέχρι αίματος. Αν όμως ο ένας πέσει νοκάουτ, όταν σηκωθεί από το καναβάτσο για να αποχωρήσει, ο αντίπαλος (αν είναι αξιοπρεπής άνθρωπος κι όχι κάφρος) του δίνει το χέρι και του λέει δυο ευγενικές κουβέντες (άσχετα αν τις πιστεύει ή όχι), δεν του βγάζει κοροϊδευτικά τη γλώσσα.
        Όχι πάντα. Μάλλον δεν βλέπεις αρκετό κατς.
        Όχι όταν ο αντίπαλος έχει χρησιμοποιήσει επανειλημμένα πουστιές και χτυπήματα κάτω από τη μέση.
        Στο κατς και οι δυο αντίπαλοι χρησιμοποιούν αθέμιτα μέσα, άσχετα αν εσύ νομίζεις ότι ο ένας εξ' αυτών είναι η μητέρα Τερέζα.
        Saliveros έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 10:11
        (...)
        Ωστόσο, ρε συ, πολλή επιλεκτική μνήμη έχεις για τις χυδαιότητες και τις ύβρεις, θέλω να πω με εντυπωσιάζει που οι αντένες σου εντοπίζουν τη χυδαιότητα και τις ύβρεις μόνον εξ ευωνύμων. Η δεξιά του Κυρίου, φαίνεται, εκπέμπει σε πολύ χαμηλές συχνότητες και δεν τις πιάνεις.
        Θες να τις μετρήσουμε (τις μνήμες μας);
        Όποιος την έχει μακρύτερη (τη λίστα με τις χυδαιότητες του αντιπάλου) κερδίζω.
        Εκκλησία κλέβω...
        Δεν θα μπω σε τέτοιου είδους διαγωνισμό, όχι γιατί δεν μπορώ να βρω ένα καντάρι χυδαιότητες της λατρεμένης σου δεξιάς, αλλά γιατί δεν μ' ενδιαφέρει να μετρήσω ποιος υπήρξε περισσότερο χυδαίος και υβριστής, άλλωστε προσωπικά δεν έχω οπαδική σχέση με κανένα πολιτικό κόμμα.
        Εκείνο που παρατηρώ, ωστόσο, είναι η επιλεκτική ευαισθησία σου σχετικά με τις όποιες αήθειες του συριζα, και της αριστεράς γενικότερα, ενώ όταν πρόκειται για τη νουδού είναι ημέρα Κυριακή, ο καιρός αίθριος και η θερμοκρασία στα φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα.

        Άβαταρ μέλους
        dtri2020
        Δημοσιεύσεις: 3974
        Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

        Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 02 Ιούλ 2023, 10:36

        Saliveros έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 09:41
        dtri2020 έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 09:28
        Крaсная армия έγραψε:
        01 Ιούλ 2023, 11:32
        Εικόνα
        Fake, αλλά ας μην είμαστε απαιτητικοί.
        :smt018
        Αποκλείεται να είναι Fake.
        Το είχε επιβεβαιώσει ο Κουρής (*).

        (*) πώς λέμε "ο Βαξεβάνης")
        Η ειρωνία στην όλη η υπόθεση αυτής της φωτογραφίας είναι πως αυτός που απέδειξε πως είναι fake (του Κουρή και της Αυριανής) ήταν ο Bαξεβάνης. Η φωτογραφία κατασκευάστηκε από την Στάζι μετά από αίτημα των Βουλγαρικών μυστικών υπηρεσιών.
        Πολλά χρόνια αργότερα ο δημοσιογράφος Κώστας Βαξεβάνης κατά τη διάρκεια έρευνας που πραγματοποιούσε στα αρχεία της Στάζι αποκαλύπτει πως η φωτογραφία είναι πλαστή και κατασκευάστηκε από τη μυστική υπηρεσία της Ανατολικής Γερμανίας, μετά από αίτημα των… Βουλγαρικών μυστικών υπηρεσιών.
        Η πραγματική ιστορία της πολυσυζητημένης φωτογραφίας του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη
        dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

        Άβαταρ μέλους
        Saliveros
        Δημοσιεύσεις: 4884
        Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
        Phorum.gr user: Saliveros
        Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

        Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 10:48

        Ναύτης έγραψε:
        02 Ιούλ 2023, 10:21
        Δεν θα μπω σε τέτοιου είδους διαγωνισμό, όχι γιατί δεν μπορώ να βρω ένα καντάρι χυδαιότητες της λατρεμένης σου δεξιάς, αλλά γιατί δεν μ' ενδιαφέρει να μετρήσω ποιος υπήρξε περισσότερο χυδαίος και υβριστής, άλλωστε προσωπικά δεν έχω οπαδική σχέση με κανένα πολιτικό κόμμα.
        Εκείνο που παρατηρώ, ωστόσο, είναι η επιλεκτική ευαισθησία σου σχετικά με τις όποιες αήθειες του συριζα, και της αριστεράς γενικότερα, ενώ όταν πρόκειται για τη νουδού είναι ημέρα Κυριακή, ο καιρός αίθριος και η θερμοκρασία στα φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα.
        Συνεχίζεις όμως απτόητος να εξισώνεις την πολιτική ευπρέπεια ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ, όταν εγώ ισχυρίζομαι ότι ο Τσίπρας ήταν ό' τι χυδαιότερο υπήρξε μετά το Αυριανιστικό ΠΑΣΟΚ, ουδεμία σχέση με τη ΝΔ, αλλά χωρίς να θες να μπεις στη διαδικασία αντιπαράθεσης στοιχείων.

        Κι αν θες να συζητήσουμε σοβαρά περί αντικειμενικότητας σ' αυτόν τον τομέα, έχω κάνει κάποιες παρατηρήσεις εδώ στο πχόρουμ, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κλπ.
          Σας κάναμε ανθρώπους.
          Πάνος Σκουρλέτης

          Άβαταρ μέλους
          Saliveros
          Δημοσιεύσεις: 4884
          Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
          Phorum.gr user: Saliveros
          Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

          Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

          Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 10:50

          dtri2020 έγραψε:
          02 Ιούλ 2023, 10:36
          Saliveros έγραψε:
          02 Ιούλ 2023, 09:41
          dtri2020 έγραψε:
          02 Ιούλ 2023, 09:28
          Fake, αλλά ας μην είμαστε απαιτητικοί.
          :smt018
          Αποκλείεται να είναι Fake.
          Το είχε επιβεβαιώσει ο Κουρής (*).
          (*) πώς λέμε "ο Βαξεβάνης")
          Η ειρωνία στην όλη η υπόθεση αυτής της φωτογραφίας είναι πως αυτός που απέδειξε πως είναι fake (του Κουρή και της Αυριανής) ήταν ο Bαξεβάνης. Η φωτογραφία κατασκευάστηκε από την Στάζι μετά από αίτημα των Βουλγαρικών μυστικών υπηρεσιών.
          Πολλά χρόνια αργότερα ο δημοσιογράφος Κώστας Βαξεβάνης κατά τη διάρκεια έρευνας που πραγματοποιούσε στα αρχεία της Στάζι αποκαλύπτει πως η φωτογραφία είναι πλαστή και κατασκευάστηκε από τη μυστική υπηρεσία της Ανατολικής Γερμανίας, μετά από αίτημα των… Βουλγαρικών μυστικών υπηρεσιών.


          :smt005::smt005:
            Σας κάναμε ανθρώπους.
            Πάνος Σκουρλέτης

            Άβαταρ μέλους
            Ναύτης
            Δημοσιεύσεις: 13812
            Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

            Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

            Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιούλ 2023, 10:55

            Saliveros έγραψε:
            02 Ιούλ 2023, 10:48
            Ναύτης έγραψε:
            02 Ιούλ 2023, 10:21
            Δεν θα μπω σε τέτοιου είδους διαγωνισμό, όχι γιατί δεν μπορώ να βρω ένα καντάρι χυδαιότητες της λατρεμένης σου δεξιάς, αλλά γιατί δεν μ' ενδιαφέρει να μετρήσω ποιος υπήρξε περισσότερο χυδαίος και υβριστής, άλλωστε προσωπικά δεν έχω οπαδική σχέση με κανένα πολιτικό κόμμα.
            Εκείνο που παρατηρώ, ωστόσο, είναι η επιλεκτική ευαισθησία σου σχετικά με τις όποιες αήθειες του συριζα, και της αριστεράς γενικότερα, ενώ όταν πρόκειται για τη νουδού είναι ημέρα Κυριακή, ο καιρός αίθριος και η θερμοκρασία στα φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα.
            Συνεχίζεις όμως απτόητος να εξισώνεις την πολιτική ευπρέπεια ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ, όταν εγώ ισχυρίζομαι ότι ο Τσίπρας ήταν ό' τι χυδαιότερο υπήρξε μετά το Αυριανιστικό ΠΑΣΟΚ, ουδεμία σχέση με τη ΝΔ, αλλά χωρίς να θες να μπεις στη διαδικασία αντιπαράθεσης στοιχείων.

            Κι αν θες να συζητήσουμε σοβαρά περί αντικειμενικότητας σ' αυτόν τον τομέα, έχω κάνει κάποιες παρατηρήσεις εδώ στο πχόρουμ, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κλπ.
            Σε ό,τι με αφορά, νιώσε ελεύθερος να κάμεις όποιο σχόλιο επί αντικειμενικότητας νομίζεις.
            Σε ό,τι αφορά την επιλεκτική ευαισθησία σου σε θέματα πολιτικής χυδαιότητας, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, ούτε φυσικά θα κάτσω να αναλωθώ σε χυδαιομετρήσεις.
            Άλλωστε, είναι χαρακτηριστικό ότι η συζήτηση αυτή μεταξύ μας ξεκίνησε επειδή δεν βρήκες τίποτα επιλήψιμο, ούτε καν μια τοσοδούλα μιζέρια, στη δήλωση Μητσοτάκη για την παραίτηση Τσίπρα και με ρώτησες γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη. Ευτυχώς, δηλαδή, που δεν βγήκε στη δημοσιότητα καμιά εικόνα του Τσίπρα να στραβομουτσιουνιάζει, ακούγοντας τις επίμαχες δηλώσεις Μητσοτάκη, γιατί δεν θα τον ξέπλενε τίποτα τον καψερό από την αντικειμενική και άτεγκτη κριτική σου.

            Άβαταρ μέλους
            Saliveros
            Δημοσιεύσεις: 4884
            Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
            Phorum.gr user: Saliveros
            Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

            Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

            Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 11:02

            Ναύτης έγραψε:
            02 Ιούλ 2023, 10:55
            SpoilerShow
            Saliveros έγραψε:
            02 Ιούλ 2023, 10:48
            Ναύτης έγραψε:
            02 Ιούλ 2023, 10:21
            Δεν θα μπω σε τέτοιου είδους διαγωνισμό, όχι γιατί δεν μπορώ να βρω ένα καντάρι χυδαιότητες της λατρεμένης σου δεξιάς, αλλά γιατί δεν μ' ενδιαφέρει να μετρήσω ποιος υπήρξε περισσότερο χυδαίος και υβριστής, άλλωστε προσωπικά δεν έχω οπαδική σχέση με κανένα πολιτικό κόμμα.
            Εκείνο που παρατηρώ, ωστόσο, είναι η επιλεκτική ευαισθησία σου σχετικά με τις όποιες αήθειες του συριζα, και της αριστεράς γενικότερα, ενώ όταν πρόκειται για τη νουδού είναι ημέρα Κυριακή, ο καιρός αίθριος και η θερμοκρασία στα φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα.
            Συνεχίζεις όμως απτόητος να εξισώνεις την πολιτική ευπρέπεια ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ, όταν εγώ ισχυρίζομαι ότι ο Τσίπρας ήταν ό' τι χυδαιότερο υπήρξε μετά το Αυριανιστικό ΠΑΣΟΚ, ουδεμία σχέση με τη ΝΔ, αλλά χωρίς να θες να μπεις στη διαδικασία αντιπαράθεσης στοιχείων.

            Κι αν θες να συζητήσουμε σοβαρά περί αντικειμενικότητας σ' αυτόν τον τομέα, έχω κάνει κάποιες παρατηρήσεις εδώ στο πχόρουμ, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κλπ.
            Σε ό,τι με αφορά, νιώσε ελεύθερος να κάμεις όποιο σχόλιο επί αντικειμενικότητας νομίζεις.
            Σε ό,τι αφορά την επιλεκτική ευαισθησία σου σε θέματα πολιτικής χυδαιότητας, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, ούτε φυσικά θα κάτσω να αναλωθώ σε χυδαιομετρήσεις.
            Άλλωστε, είναι χαρακτηριστικό ότι η συζήτηση αυτή μεταξύ μας ξεκίνησε επειδή δεν βρήκες τίποτα επιλήψιμο, ούτε καν μια τοσοδούλα μιζέρια, στη δήλωση Μητσοτάκη για την παραίτηση Τσίπρα και με ρώτησες γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη. Ευτυχώς, δηλαδή, που δεν βγήκε στη δημοσιότητα καμιά εικόνα του Τσίπρα να στραβομουτσιουνιάζει, ακούγοντας τις επίμαχες δηλώσεις Μητσοτάκη, γιατί δεν θα τον ξέπλενε τίποτα τον καψερό από την αντικειμενική και άτεγκτη κριτική σου.
            :102:
              Σας κάναμε ανθρώπους.
              Πάνος Σκουρλέτης

              Άβαταρ μέλους
              Ναύτης
              Δημοσιεύσεις: 13812
              Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

              Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

              Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιούλ 2023, 11:03

              Saliveros έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 11:02
              Ναύτης έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 10:55
              SpoilerShow
              Saliveros έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 10:48


              Συνεχίζεις όμως απτόητος να εξισώνεις την πολιτική ευπρέπεια ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ, όταν εγώ ισχυρίζομαι ότι ο Τσίπρας ήταν ό' τι χυδαιότερο υπήρξε μετά το Αυριανιστικό ΠΑΣΟΚ, ουδεμία σχέση με τη ΝΔ, αλλά χωρίς να θες να μπεις στη διαδικασία αντιπαράθεσης στοιχείων.

              Κι αν θες να συζητήσουμε σοβαρά περί αντικειμενικότητας σ' αυτόν τον τομέα, έχω κάνει κάποιες παρατηρήσεις εδώ στο πχόρουμ, αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κλπ.
              Σε ό,τι με αφορά, νιώσε ελεύθερος να κάμεις όποιο σχόλιο επί αντικειμενικότητας νομίζεις.
              Σε ό,τι αφορά την επιλεκτική ευαισθησία σου σε θέματα πολιτικής χυδαιότητας, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, ούτε φυσικά θα κάτσω να αναλωθώ σε χυδαιομετρήσεις.
              Άλλωστε, είναι χαρακτηριστικό ότι η συζήτηση αυτή μεταξύ μας ξεκίνησε επειδή δεν βρήκες τίποτα επιλήψιμο, ούτε καν μια τοσοδούλα μιζέρια, στη δήλωση Μητσοτάκη για την παραίτηση Τσίπρα και με ρώτησες γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη. Ευτυχώς, δηλαδή, που δεν βγήκε στη δημοσιότητα καμιά εικόνα του Τσίπρα να στραβομουτσιουνιάζει, ακούγοντας τις επίμαχες δηλώσεις Μητσοτάκη, γιατί δεν θα τον ξέπλενε τίποτα τον καψερό από την αντικειμενική και άτεγκτη κριτική σου.
              :102:
              :g030:

              Άβαταρ μέλους
              taxalata xalasa
              Δημοσιεύσεις: 17004
              Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

              Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

              Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 02 Ιούλ 2023, 11:21

              Ναύτης έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 11:03
              Saliveros έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 11:02
              Ναύτης έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 10:55
              SpoilerShow
              Σε ό,τι με αφορά, νιώσε ελεύθερος να κάμεις όποιο σχόλιο επί αντικειμενικότητας νομίζεις.
              Σε ό,τι αφορά την επιλεκτική ευαισθησία σου σε θέματα πολιτικής χυδαιότητας, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, ούτε φυσικά θα κάτσω να αναλωθώ σε χυδαιομετρήσεις.
              Άλλωστε, είναι χαρακτηριστικό ότι η συζήτηση αυτή μεταξύ μας ξεκίνησε επειδή δεν βρήκες τίποτα επιλήψιμο, ούτε καν μια τοσοδούλα μιζέρια, στη δήλωση Μητσοτάκη για την παραίτηση Τσίπρα και με ρώτησες γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη. Ευτυχώς, δηλαδή, που δεν βγήκε στη δημοσιότητα καμιά εικόνα του Τσίπρα να στραβομουτσιουνιάζει, ακούγοντας τις επίμαχες δηλώσεις Μητσοτάκη, γιατί δεν θα τον ξέπλενε τίποτα τον καψερό από την αντικειμενική και άτεγκτη κριτική σου.
              :102:
              :g030:
              Θα παρεμβω διο,τι ο τυπος εχει ξεφυγει.

              Εμεις λεμε ό,τι γαμιεται ο μιζοτακης και ο παππους απανταει για μαναδες φορουμιτων, σαν τον αλλο το βλακα τον λορδο της λορδας.
              Λες και του θιξαμε τον αγιο μαλακα και το λαμβανει ως προσωπικη εξυβριση.
              Δηλαδη και το κουλοπαιδο να 'τανε, θα λεγε: -Ναι ρε taxalataxalasa, ειμαι ο Μιζοτακης και Γαμιεμαι πατόκορφα. Εχεις προβλημα;
              Και θα του απαντουσα : -όχι ρε κουλοπαιδο, δεν εχω προβλημα! αϊντε και γαμησου ελευθερα και εχεις και την ευχη μου!

              Κουλοπαιδοτερος του Κουλοπαιδου είναι ο παππους. Ένας λεκές του φόρουμ! Περιμενεις να αναγνωρισει την την τοξική μικροψυχία του Κουλόπαιδου;

              Ο τυπος ειναι για αποβολη διαρκειας!
              𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

              Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

              Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

              Άβαταρ μέλους
              Saliveros
              Δημοσιεύσεις: 4884
              Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
              Phorum.gr user: Saliveros
              Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

              Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

              Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 02 Ιούλ 2023, 12:00

              taxalata xalasa έγραψε:
              02 Ιούλ 2023, 11:21

              Θα παρεμβω διο,τι ο τυπος εχει ξεφυγει.

              Εμεις λεμε ό,τι γαμιεται ο μιζοτακης και ο παππους απανταει για μαναδες φορουμιτων,

              Όχι ακριβώς, αγαπητό νινί.
              Κάποιa άϋλη περσόνα έγραψε "Η μάνα του Μητσοτάκη γαμιέται" (εννοώντας τον αληθινό Μητσοτάκη και την αληθινή μητέρα του, όχι κάποιες άϋλες περσόνες) κι εγώ, από καθαρά κοινωνικό ενδιαφέρον, ρώτησα αυτήν την άϋλη περσόνα πού γαμιέται η άϋλη μητέρα της.
              Ο ακριβοδίκαιος συντονισμός μάλλον τα διέγραψε.
              Λες και του θιξαμε τον αγιο μαλακα και το λαμβανει ως προσωπικη εξυβριση.
              Δηλαδη και το κουλοπαιδο να 'τανε, θα λεγε: -Ναι ρε taxalataxalasa, ειμαι ο Μιζοτακης και Γαμιεμαι πατόκορφα. Εχεις προβλημα;
              Και θα του απαντουσα : -όχι ρε κουλοπαιδο, δεν εχω προβλημα! αϊντε και γαμησου ελευθερα και εχεις και την ευχη μου!
              Έτσι θα του έλεγες, ε; Αλήθεια, ε; :D
              Τι νούμερο καλσόν φοράς είπαμε;
              Κι επειδή δεν είσαι αρκετά σαφής:
              Θα έλεγες, εσύ ο αληθινός Οτιδήποτες, ο κρυπτόμενος πίσω από το νικ χαρχάλατα, στον αληθινό Πρωθυπουργό της χώρας "Γαμιέσαι κι εσύ κι όλη σου η οικογένεια";
              Παράκληση:
              Θα καλέσεις όλο το Πχόρουμ να παρακολουθήσει από μια μεριά; Pleaaaase :blm:
              Κουλοπαιδοτερος του Κουλοπαιδου είναι ο παππους. Ένας λεκές του φόρουμ! Περιμενεις να αναγνωρισει την την τοξική μικροψυχία του Κουλόπαιδου;
              Ο τυπος ειναι αποβολη διαρκειας!
              Έχω εξηγήσει παραπάνω πως όχι μόνο με αφήνουν παγερά αδιάφορο οι χυδαίες επιθέσεις στην (άϋλη) περσόνα "Σαλίβερος" από (άϋλες) περσόνες ανήλικων τσογλανιών που το παίζουν τζάμπα μάγκες κρυμμένοι κάτω από τη φούστα της μαμάς τους, αλλά ενίοτε με διασκεδάζουν αφάνταστα, όπως όταν π.χ. κλωσσάνε τα αυγουλάκια τους για να ταΐσουν τα τέκνά τους :e045:

              Αν όμως αναφέρεσαι στο αληθινό πρόσωπο που γράφει ως "Σαλίβερος", έχε το νου σου, δεν σε παίρνει. Σε βεβαιώ.
                Σας κάναμε ανθρώπους.
                Πάνος Σκουρλέτης

                Άβαταρ μέλους
                Scouser
                Δημοσιεύσεις: 11879
                Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

                Re: ΤοξιΚούλης Μικροψυχάκης...

                Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Ιούλ 2023, 12:11

                Jimmy81 έγραψε:
                30 Ιουν 2023, 11:53
                Πρώτη φορά πρωθυπουργός της Ελλάδας βρίζει σε διάγγελμα μερίδα πολιτών αποκαλώντας τους ψεκασμένους και κάναμε σαν να μην τρέχει τίποτα. Μηδενικό πολιτικό ήθος.


                Ο Άδωνις χλευάζει τους εστιάτορες που δεν τα βγάζουν πέρα την περίοδο covid και η κοινωνία σφυρίζει αδιάφορα.


                Στημένα ρεπορτάζ με επιβάτες ηθοποιούς που έσωσαν τον κώλο υφυπουργού ο οποίος προσπαθούσε να πλασάρει ως τηλεδιοίκηση τον πίνακα τοπικού χειρισμού της Λάρισας. Κοροϊδία στη μάπα των πολιτών. Ψυχισμός γερόντων που βλέπουν Πορτοσάλτε.


                Στη χώρα που οι πολίτες θεωρούν κανονικότητα ο Αυτιάς να μιλάει με το βίντεο Ψωμιάδη και αντι να τον πλακώσουν στις τομάτες, συνεχίζουν να του δίνουν τηλεθέαση, παίρνουν αυτό που τους αξίζει. Λαός της κασερόπιτας.
                Μωρέ δίκιο έχεις, αλλά τι να το κάνεις αν αυτό που έχεις να αντιτάξεις εσύ σε αυτή τη σήψη είναι οι Σκουρλέτηδες;
                ''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

                Απάντηση

                Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

                Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών