Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29950
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Σεπ 2018, 17:04

vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:54
Ερμής έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:51
vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:49


Δηλαδή; Φόνος μετανάστη από χρυσαυγίτες, τι άλλο μπορούσε να είναι; Ξεκαθάρισμα λογαριασμών;
ναι ξέχασα οτι οι ΧΑτες δε κάνουν νταλαβέρια και ενεργούν μόνο ιδεολογικά.
Αν πιστεύεις ότι ο φόνος έγινε για άλλους λόγους, εξήγησέ τους με στοιχεία. Προέκυψε κατά τη δίκη ότι είχαν προηγούμενα μαζί του;

Το δικαστήριο πάντως τους έβαλε ισόβια χωρίς ελαφρυντικά και χαρακτήρισε το έγκλημα ρατσιστικό για την επιμέτρηση της ποινής.
Απλά δυο περιθωριακοί ψευτοτσαμπουκάδες που επιτέθηκαν σε κάποιον που "τους έκοβε τη φόρα" στο δρόμμο.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:05

Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:01
Γιατί σε σας δεν έχει τύχει ποτέ να ξεχάσουν μέλη σας υλικό κάπου;


Την εποχή των διώξεων, ολος ο μηχναισμός καταστολής του κράτους "ξεσκόνισε" στις έρευνες οτιδήποτε συσχετιζόταν με ΧΑ. Εαν ήταν μέλος στη ΧΑ, το μόνο που θα 'βρισκαν σε αυτόν, θα 'ταν κάτι φυλλάδια που διανέμονται στον κόσμο; Δεν είχαν βρει πολλά περισσότερα σχετικά στοιχεία, όχι την εποχή των διώξεων, αλλά απο την εποχή που τον είχανε συλλάβει ακόμη. Βασικά θα ξεκινούσανε απο τότε οι διώξεις, ακόμη κι αν ήταν απλά οπαδός.
Ίσως ήταν Ατενίστας και καθάριζε τους δρόμους από φυλλάδια. Παίζει γερά κι αυτό το σενάριο, δε λέω.

Για πες, από όλα τα εγκλήματα που υπάρχουν στη δικογραφία, τελικά υπάρχει κανένα μέλος σας που να έχει διαπράξει κάτι αξιόποινο ή το πολύ πολύ μιλάμε για οπαδούς;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:07

Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:04
δυο περιθωριακοί ψευτοτσαμπουκάδες
Δεν έχετε τέτοιους εσείς στην οργάνωση, α πα πα!
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7981
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2018, 17:09

Για τον βάτραχο υποστηρικτής = μέλος. Κι όταν τους έλεγα εγώ για τον μπράβο τον Στεφανάκο ότι είναι κομμουνιστής μου λέγανε "α δεν είναι μέλος, είναι υποστηρικτής". Και για την περίπτωση των δύο που συζητάτε δεν ξέρουμε καν αν ήταν υποστηρικτές.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29950
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Σεπ 2018, 17:11

vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:05
Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:01
Γιατί σε σας δεν έχει τύχει ποτέ να ξεχάσουν μέλη σας υλικό κάπου;


Την εποχή των διώξεων, ολος ο μηχναισμός καταστολής του κράτους "ξεσκόνισε" στις έρευνες οτιδήποτε συσχετιζόταν με ΧΑ. Εαν ήταν μέλος στη ΧΑ, το μόνο που θα 'βρισκαν σε αυτόν, θα 'ταν κάτι φυλλάδια που διανέμονται στον κόσμο; Δεν είχαν βρει πολλά περισσότερα σχετικά στοιχεία, όχι την εποχή των διώξεων, αλλά απο την εποχή που τον είχανε συλλάβει ακόμη. Βασικά θα ξεκινούσανε απο τότε οι διώξεις, ακόμη κι αν ήταν απλά οπαδός.
Ίσως ίταν Ατενίστας και καθάριζε τους δρόμους από φυλλάδια. Παίζει γερά κι αυτό το σενάριο, δε λέω.

Για πες, από όλα τα εγκλήματα που υπάρχουν στη δικογραφία, τελικά υπάρχει κανένα μέλος σας που να έχει διαπράξει κάτι αξιόποινο ή το πολύ πολύ μιλάμε για οπαδούς;
Υπάρχει κόσμος που δεν είναι καν οπαδοί μας και απλά γουστάρει διάφορα που λέμε (έχω ξάδερφο, παραδοσιακό οπαδό του κόμματός σας που μας βλέπει με συμπάθεια - τσάμπα τα μελάνια λάσπης στον ΡΙΖΟΛΑΣΠΗ). Υπάρχει και κόσμος που δεν μας πάει καν, αλλά του αρέσουν διάφορες ατάκες μας. Επίσης, υπάρχει κόσμος, που αντιπαθεί πολιτικούς όπως ο Πάγκαλος και οτιδήποτε εναντίον του, το βλέπει με συμπάθεια. Άνετα ένας τέτοιος θα μπορούσε να πάρει κάποια φυλλάδια που βρήκε.


Η δικογραφία είναι μια μπούρδα και μισή, προϊόν σκευωρίας που συνδέει άσχετες καταστάσεις μεταξύ τους, όταν δεν συμπεριλαμβάνει αυτούσιες ανοησίες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 14 Σεπ 2018, 17:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:12

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:09
Για τον βάτραχο υποστηρικτής = μέλος. Κι όταν τους έλεγα εγώ για τον μπράβο τον Στεφανάκο ότι είναι κομμουνιστής μου λέγανε "α δεν είναι μέλος, είναι υποστηρικτής". Και για την περίπτωση των δύο που συζητάτε δεν ξέρουμε καν αν ήταν υποστηρικτές.
Μπορώ να μπω και στη λογική ότι η ΧΑ με την πρακτική και τη ρητορική της ηγεσίας και των μελών της, εξωθεί σε εγκληματικές ενέργειες και ούγκανα που δεν έχουν την ιδιότητα του μέλους.

Άλλωστε, αφού και ο Ρουπακιάς δεν ήταν μέλος της ΧΑ, γιατί ο φύρερ ανέλαβε την πολιτική ευθύνη της δολοφονίας.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:15

Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:11

Η δικογραφία είναι μια μπούρδα και μισή, προϊόν σκευωρίας που συνδέει άσχετες καταστάσεις μεταξύ τους, όταν δεν συμπεριλαμβάνει αυτούσιες ανοησίες.
Είπε ο Γκόλντεν και έκλεισε ικανοποιημένος το φάκελο "damage control στο νήμα Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7981
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2018, 17:16

Άρα παραδέχεσαι ότι ο Ρουπακιάς και οι δύο για τους οποίους συζητάτε δεν είναι μέλη της Χρυσής Αυγής. Αυτό αρκεί, τώρα τα υπόλοιπα είναι δικές σου ερμηνείες, μπορείς να φαντάζεσαι ό,τι θέλεις.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:18

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:16
Άρα παραδέχεσαι ότι ο Ρουπακιάς και οι δύο για τους οποίους συζητάτε δεν είναι μέλη της Χρυσής Αυγής. Αυτό αρκεί, τώρα τα υπόλοιπα είναι δικές σου ερμηνείες, μπορείς να φαντάζεσαι ό,τι θέλεις.
Δεν το παραδέχομαι, ιδιαιτέρως μετά τις αποκαλύψεις για το ρόλο του Ρουπακιά στην οργάνωση της Νίκαιας σε αντιδιαστολή με τους αρχικούς ισχυρισμούς της ηγεσίας της ΧΑ ότι "δε τον ξέρουν δε τον είδαν".
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2018, 17:20

Σύνελθε, είπα ότι δε γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι αν έχεις τα μέσα μπορείς να στείλεις στο αρχείο ποινική υπόθεση στοιχειοθετημένη, όχι απλά στο επίπεδο μηνυτήριας αναφοράς, αλλά δικογραφία ολόκληρη, έχω υπόψη μου συγκεκριμένο παράδειγμα, άσχετο με τη ΧΑ.
Για πες. Όταν πήγε ο δικηγόρος με τον αριθμό πρωτοκόλλου, ή ο,τι αντίστοιχο αποδεικτικό υπάρχει σε περίπτωση μήνυσης, τί του είπαν, "ήρθε ένα τεράστιο ρακούν κι έφαγε το φάκελο"?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:23

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:20
Σύνελθε, είπα ότι δε γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι αν έχεις τα μέσα μπορείς να στείλεις στο αρχείο ποινική υπόθεση στοιχειοθετημένη, όχι απλά στο επίπεδο μηνυτήριας αναφοράς, αλλά δικογραφία ολόκληρη, έχω υπόψη μου συγκεκριμένο παράδειγμα, άσχετο με τη ΧΑ.
Για πες. Όταν πήγε ο δικηγόρος με τον αριθμό πρωτοκόλλου, ή ο,τι αντίστοιχο αποδεικτικό υπάρχει σε περίπτωση μήνυσης, τί του είπαν, "ήρθε ένα τεράστιο ρακούν κι έφαγε το φάκελο"?
Δεν πρόκειται να επεκταθώ σε λεπτομέρειες για προφανείς λόγους. Πάντως η υπόθεση μετά από ενέργειες του δικηγόρου που "ξέθαψε" την υπόθεση εκδικάστηκε τελικά λίγο πριν παρέλθει η προθεσμία και μάλιστα ο κατηγορούμενος έφαγε και καλή ποινή.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2018, 17:24

vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:23
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:20
Σύνελθε, είπα ότι δε γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι αν έχεις τα μέσα μπορείς να στείλεις στο αρχείο ποινική υπόθεση στοιχειοθετημένη, όχι απλά στο επίπεδο μηνυτήριας αναφοράς, αλλά δικογραφία ολόκληρη, έχω υπόψη μου συγκεκριμένο παράδειγμα, άσχετο με τη ΧΑ.
Για πες. Όταν πήγε ο δικηγόρος με τον αριθμό πρωτοκόλλου, ή ο,τι αντίστοιχο αποδεικτικό υπάρχει σε περίπτωση μήνυσης, τί του είπαν, "ήρθε ένα τεράστιο ρακούν κι έφαγε το φάκελο"?
Δεν πρόκειται να επεκταθώ σε λεπτομέρειες για προφανείς λόγους. Πάντως η υπόθεση μετά από ενέργειες του δικηγόρου που "ξέθαψε" την υπόθεση εκδικάστηκε τελικά λίγο πριν παρέλθει η προθεσμία και μάλιστα ο κατηγορούμενος έφαγε και καλή ποινή.
E, και μόνος σου το δηλώνεις λοιπόν οτι δεν πέτυχε το θάψιμο.
Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:09
Για τον βάτραχο υποστηρικτής = μέλος. Κι όταν τους έλεγα εγώ για τον μπράβο τον Στεφανάκο ότι είναι κομμουνιστής μου λέγανε "α δεν είναι μέλος, είναι υποστηρικτής". Και για την περίπτωση των δύο που συζητάτε δεν ξέρουμε καν αν ήταν υποστηρικτές.
Τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 14 Σεπ 2018, 17:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7981
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2018, 17:24

Βάτραχε αρνείσαι ότι το κκε με την πρακτική και τη ρητορική της ηγεσίας του και των μελών του εξωθεί σε εγκληματικές ενέργειες ούγκανα σαν τον Τζωρτζάτο;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:25

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:24
Βάτραχε αρνείσαι ότι το κκε με την πρακτική και τη ρητορική της ηγεσίας του και των μελών του εξωθεί σε εγκληματικές ενέργειες ούγκανα σαν τον Τζωρτζάτο;
Σοβαρέψου.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:25

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:24
vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:23
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:20


Για πες. Όταν πήγε ο δικηγόρος με τον αριθμό πρωτοκόλλου, ή ο,τι αντίστοιχο αποδεικτικό υπάρχει σε περίπτωση μήνυσης, τί του είπαν, "ήρθε ένα τεράστιο ρακούν κι έφαγε το φάκελο"?
Δεν πρόκειται να επεκταθώ σε λεπτομέρειες για προφανείς λόγους. Πάντως η υπόθεση μετά από ενέργειες του δικηγόρου που "ξέθαψε" την υπόθεση εκδικάστηκε τελικά λίγο πριν παρέλθει η προθεσμία και μάλιστα ο κατηγορούμενος έφαγε και καλή ποινή.
E, και μόνος σου το δηλώνεις λοιπόν οτι δεν πέτυχε το θάψιμο.
Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:09
Για τον βάτραχο υποστηρικτής = μέλος. Κι όταν τους έλεγα εγώ για τον μπράβο τον Στεφανάκο ότι είναι κομμουνιστής μου λέγανε "α δεν είναι μέλος, είναι υποστηρικτής". Και για την περίπτωση των δύο που συζητάτε δεν ξέρουμε καν αν ήταν υποστηρικτές.
Τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου.
Α, το ζήτημα είναι τελικά αν πετυχαίνει το θάψιμο ή αν τελικά υφίσταται ως πρακτική;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών