Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 01 Δεκ 2019, 21:22

Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 20:03
Nandros έγραψε:
01 Δεκ 2019, 20:01
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
01 Δεκ 2019, 17:22
Κορυφώνεται η σύγκρουση με την Τουρκία, πριν λίγο ο Δενδιας έγραψε "πάχυνες" σε μια καλοκαιρινή φωτο του Νταβούτογλου.
Μπούμπη, έχεις λύση για το πρόβλημα που έβαλα; :smt077:
.
να κάνουμε κομμουνισμό. Αν είχαμε κομμουνισμό δεν θα μας απειλούσαν οι Τούρκοι
Είσαι μπροστά.

Θα τους είχαμε κόψει τον ύπνο. Η Ελλάδα των Σοβιέτ έχει ακέραια εδάφη και υγιή επεκτατισμό.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 01 Δεκ 2019, 21:59

να πουμε κατι απλο ....η Τουρκια βρισκει και κανει ολες αυτες τις ενεργειες με την λυβιη .... Ξερει τ απεναντι της εχει μια κυβερνηση ξεφτιλισμενων που δεκα χρονια εγραψαν στα παλια τους τα παπουτσια καθε εννοια αμυνας, απλα για να ταισουν τα κορακια ....Ειναι αυτη που ξεπουλησαν καθε βιομηχανια ,λιμανι αεροδρομιο .... Ειναι ολοι αυτο οι πατριδοκαπηλοι που σε καθε ευκαιρια ....αρχινανε το γνωστο.....τι ειναι η πατριδα μας ;;;;; μην ειναι οι καμποι ,μην ειναι τα ψηλα βουνα ...;
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14602
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Δεκ 2019, 21:59

Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:07
Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 20:03


να κάνουμε κομμουνισμό. Αν είχαμε κομμουνισμό δεν θα μας απειλούσαν οι Τούρκοι
Φυσικά και όχι. Θα είχαμε 20 πυρηνικές κεφαλές στραμμενες προς μεγάλες τουρκικές πόλεις και θα καθόταν σούζα οι Οσμανληδες.
ναι βέβαια, όπως έχει η Βουλγαρία, η Σερβία, η Αλβανία και οι άλλες μεγάλες κομμουνιστικές υπερδυνάμεις της βαλκανικής
Αν η Ελλάδα είχε μπει στο κομμουνιστικό μπλοκ εκτός από την πείνα που θα είχε πέσει μετά το 90 που κατέρρευσαν όλα αυτά τα κράτη σούργελα θα είχε χάσει και περισσότερα εδάφη από ότι έχασε η Σερβία
Μην γράφεις πιπες. Μέσω Ελλάδας, που βρίσκεται ανάμεσα από Ιταλία και Τουρκία, το Σύμφωνο της Βαρσοβίας θα μπορούσε να προβαλει την ισχύ του μέχρι την Αφρική και τη Μέση Ανατολή. Θα ήμασταν ένα σοβιετικο Ισραήλ.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 01 Δεκ 2019, 22:00

Και οι δικοί μας μπατριώτες, όταν καταστρεφόταν με το χερακι του ΝΑΤΟ η Λιβύη έλεγαν, τι μας ενδιαφέρει εμάς..να όμως που μας ενδιαφέρει...
ΚΑΝΤΑΦΙ θα λετε και θα κλαιτε.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Δεκ 2019, 22:01

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:59
Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:07


Φυσικά και όχι. Θα είχαμε 20 πυρηνικές κεφαλές στραμμενες προς μεγάλες τουρκικές πόλεις και θα καθόταν σούζα οι Οσμανληδες.
ναι βέβαια, όπως έχει η Βουλγαρία, η Σερβία, η Αλβανία και οι άλλες μεγάλες κομμουνιστικές υπερδυνάμεις της βαλκανικής
Αν η Ελλάδα είχε μπει στο κομμουνιστικό μπλοκ εκτός από την πείνα που θα είχε πέσει μετά το 90 που κατέρρευσαν όλα αυτά τα κράτη σούργελα θα είχε χάσει και περισσότερα εδάφη από ότι έχασε η Σερβία
Μην γράφεις πιπες. Μέσω Ελλάδας, που βρίσκεται ανάμεσα από Ιταλία και Τουρκία, το Σύμφωνο της Βαρσοβίας θα μπορούσε να προβαλει την ισχύ του μέχρι την Αφρική και τη Μέση Ανατολή. Θα ήμασταν ένα σοβιετικο Ισραήλ.
Θα τρώγαμε Μπορς Κοσέρ; :p2:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 01 Δεκ 2019, 22:05

Σίγουρος ο Κούλης ότι αν χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε την Τουρκία στο πλευρό μας θα βρούμε τους Ευρωπαίους "φίλους μας"....
Μιλά για αυτούς των οποίων οι βιομηχανίες παράγουν στην Τουρκία, ή γενικά κάνουν μπίζνες δις ευρώ στην Τουρκία.
Η μαλακία στην χώρα είναι ότι έχουμε αφελείς ηγεσίες ή τόσο ξεπουλήμενες που σερβίρουν ωμά ψέματα!
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24983
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 01 Δεκ 2019, 22:13

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:59
Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:07


Φυσικά και όχι. Θα είχαμε 20 πυρηνικές κεφαλές στραμμενες προς μεγάλες τουρκικές πόλεις και θα καθόταν σούζα οι Οσμανληδες.
ναι βέβαια, όπως έχει η Βουλγαρία, η Σερβία, η Αλβανία και οι άλλες μεγάλες κομμουνιστικές υπερδυνάμεις της βαλκανικής
Αν η Ελλάδα είχε μπει στο κομμουνιστικό μπλοκ εκτός από την πείνα που θα είχε πέσει μετά το 90 που κατέρρευσαν όλα αυτά τα κράτη σούργελα θα είχε χάσει και περισσότερα εδάφη από ότι έχασε η Σερβία
Μην γράφεις πιπες. Μέσω Ελλάδας, που βρίσκεται ανάμεσα από Ιταλία και Τουρκία, το Σύμφωνο της Βαρσοβίας θα μπορούσε να προβαλει την ισχύ του μέχρι την Αφρική και τη Μέση Ανατολή. Θα ήμασταν ένα σοβιετικο Ισραήλ.
να σε ενημερώσω ότι η ίδια η ΕΣΣΔ δεν υπάρχει γιατί μάλλον δεν το έμαθες

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8964
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 01 Δεκ 2019, 22:18

Ο Φαγιέζ Μουσταφά αλ-Σαράτζ ( αραβικά : فائز السراج ή فايز السراج, γεννήθηκε στις 20 Φλεβάρη του 1960) είναι ο πρόεδρος του Προεδρικού Συμβουλίου της Λιβύης και ο πρωθυπουργός της Κυβέρνησης Εθνικής Συμφωνίας της Λιβύης η οποία δημιουργήθηκε ως αποτέλεσμα της Πολιτικής Συμφωνίας της Λιβύης η οποία υπογράφηκε στις 17 Δεκεμβρίου 2015. Είναι μέλος του Κοινοβουλίου της Τρίπολης και κατάγεται από πλούσια οικογένεια τουρκικής καταγωγής


https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A6% ... F%84%CE%B6
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Philip Mortimer την 01 Δεκ 2019, 22:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 01 Δεκ 2019, 22:18

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
01 Δεκ 2019, 15:59
ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ τις ιδιες επικίνδυνες και εφησυχατικες αυταπάτες καλλιεργουν στο λαο για το ρόλο των "συμμάχων"
και τι να κάνει ρε Μπούμπη ;

να στείλει στον πόλεμο εσένα και τα φιλαράκια σου που ούτε μία ώρα στο στρατό ;

την ανάγκη φιλοτιμία κάνει
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14602
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Δεκ 2019, 22:23

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
01 Δεκ 2019, 22:05
Σίγουρος ο Κούλης ότι αν χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε την Τουρκία στο πλευρό μας θα βρούμε τους Ευρωπαίους "φίλους μας"....
Μιλά για αυτούς των οποίων οι βιομηχανίες παράγουν στην Τουρκία, ή γενικά κάνουν μπίζνες δις ευρώ στην Τουρκία.
Η μαλακία στην χώρα είναι ότι έχουμε αφελείς ηγεσίες ή τόσο ξεπουλήμενες που σερβίρουν ωμά ψέματα!
Την Τουρκία δεν θα χρειαστεί να την αντιμετωπίσουμε. Εάν οι Ευρωπαίοι, που όπως πολύ σωστά γράφεις ότι κάνουν μπίζνες με δις στην Γείτονα (μόνο οι Γερμανοί έχουν 7 δις επενδυσεις) του πουν να κάτσει να φάει αδιαμαρτυρητα το τρυπανι της γεώτρησης μέσα στην ελληνική υφαλοκρηπιδα, θα το φάει και θα πει και ευχαριστώ. Η όλη φάση γίνεται για επικοινωνιακους λόγους, ώστε να προετοιμαστει η κοινή γνώμη και να σφιγμομετρηθει η αντίδραση των κομμάτων, ώστε να μην έχουμε πολιτικες αναταραχες κατά την διείσδυση των τρυπανιών. Το Ευρώ, που σύμφωνα με το ΚΚΕ θα είναι καταστροφή άμα το χάσουμε, το έχουμε υιοθετήσει για εθνικούς λόγους, κυρίως για εθνικούς. Ώστε να μην μπορούμε να ξεκινησουμε πόλεμο, για αστείες αφορμές, όπως π.χ. το αν οι Τούρκοι κανουν θαλάσσιες γεωτρήσεις ανάμεσα από Πειραιά και Σαλαμινα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3784
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 01 Δεκ 2019, 23:28

Τα ΜΜΕ (Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης) εκτός από το γεγονός ότι εξαπατούν τον κόσμο με την προπαγάνδα τους αναλόγων συμφερόντων, τον τρομοκρατούν και από πάνω με δήθεν κλιμάκωση στα ελληνοτουρκικά. Αυτή η κλιμάκωση υφίσταται καμιά 20ετία και πλέον.
Αν ποτέ γίνει πόλεμος θα τον έχουν προκαλέσει εν μέρει και τα ΜΜΕ , τόσο τα μογγολικά όσο και τα δικά μας. Και οι καναλάρχες δε νομίζω να πάνε στο μέτωπο. Εσείς θα πάτε.
Φάτε σανό για κλιμάκωση μέχρι το 2050.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29738
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Δεκ 2019, 23:35

Fluffy έγραψε:
01 Δεκ 2019, 21:01
Χαοτικός έγραψε:
01 Δεκ 2019, 16:28
Πιο στην κοσμάρα σας κι από τους χρυσαυγίτες. Αυτοί τουλάχιστον δούλευαν λίγο με την πραγματικότητα.
Μεγάλε γκεοργκι δημητρωφ! Κάτι ήξερες όταν έκανες την κριτική στον σοσιαλφασισμό.
Πολύ μεγάλος. Αυτός σας έβαλε μπρος και για τα Δεκεμβριανά και για τον εμφύλιο.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 02 Δεκ 2019, 12:11

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 02 Δεκ 2019, 12:37

Μητσοτακης
"τον επόμενο μήνα στην σύσκεψη κορυφής του ΝΑΤΟ θα ζητήσω την καταδίκη της #Τουρκιας"
εντωμεταξύ η Τουρκια και οι ΗΠΑ δεν έχουν επικυρώσει την διεθνή συνθήκη για το δίκαιο της θάλασσας, ούτε το ΝΑΤΟ είναι αρμόδιο.. καραγκιοζιλίκια για εσωτερική κατανάλωση

Σανο για νεοφιλελερες μπαντριωτες,
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Κουλης :Θα ζητησουμε απο το ΝΑΤΟ...την καταδικη της Τουρκιας. - Τι ....ας θεε μου !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 02 Δεκ 2019, 12:52

Δημοκράτης έγραψε:
01 Δεκ 2019, 20:03
να κάνουμε κομμουνισμό. Αν είχαμε κομμουνισμό δεν θα μας απειλούσαν οι Τούρκοι
θα τους τάχαμε δώσει από μόνοι μας
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών