Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 23 Οκτ 2020, 21:37

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/3357 ... -stin-taxi
:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038
Η καθηγήτρια συνελήφθη μετά από μήνυση του διευθυντή του σχολείου, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες, στο παρελθόν είχε περάσει πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα

Συνελήφθη τελικά η καθηγήτρια του ΕΠΑΛ που αρνούνταν να φορέσει μάσκα μέσα στην τάξη, παρά τις παρατηρήσεις μαθητών και του διευθυντή της σχολικής μονάδας.

Σύμφωνα με το Mega, μετά από μήνυση του διευθυντή, η φιλόλογος συνελήφθη και οδηγήθηκε στο ΑΤ Δάφνης.

Σε βάρος της σχηματίζεται δικογραφία, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες του τηλεοπτικού σταθμού, η συγκεκριμένη καθηγήτρια είχε απασχολήσει και στο παρελθόν τις αρχές, αφού πέρασε πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα.

Όλα αυτά την ώρα που σχεδόν 300 σχολεία και τμήματα παραμένουν κλειστά λόγω κορονοϊού, ενώ τα κρούσματα της πανδημίας στη χώρα έχουν εκτοξευτεί.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29950
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Οκτ 2020, 21:39

ST48410 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:36
Golden Age έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:20
Σενέκας έγραψε:
23 Οκτ 2020, 19:44
Και γιατί συνεχίζει να διδάσκει ακόμα; :smt017
Γιατί δεν συντρέχουν οι λόγοι.

Αν έχεις τέτοιες ευαισθησίες, μπορείς να ασχοληθείς με τους εκπαιδευτικούς που εγκατέλειψαν τη διδασκαλία των μαθητών τους για να πάνε να συνωστιστούν στο Σύνταγμα, προκειμένου να ικανοποιήσουν τις ακροαριστερές τους ιδεοληψίες για πολτική παρέμβαση ως μοχλό πίεσης για την καταδίκη πολιτικών τους αντιπάλων. Ένας συνωνιστσμός που εκτίναξε τη μετάδοση του κωρονοϊού στην Αθήνα και τον μετέδωσε και αλλού, μιας και εκεί πήγαν άτομα και απο άλλες πόλεις και τώρα έχουμε πόλεις στο κόκκινο, πρόθυρα λοκντάουν κλπ.
Κατά τη γνώμη μου κακώς πήγαν οι εκπαιδευτικοί στις συγκεντρώσεις. Ωστόσο αυτό δεν μπορεί να αποτελεί δικαιολογία στην συγκεκριμένη περίπτωση. Παραβιάζει σαφείς οδηγίες της Δευτεροβάθμιας και του Υπουργείου. Θα πρέπει να ζητηθούν ευθύνες.
Πρώτα να ζητηθούν απο τους πολυπλυθέστερους συναδέλφους της που πήγαν στο Σύνταγμα (εγκαταλείποντας μάλιστα τη διαδασκαλία των μαθητών τους) και μετέδωσαν τον κορωνοϊό στην Αθήνα και απ' άκρο εις άκρο στη χώρα.

Υγειονομική πειθαρχία δεν ζητάμε; Εκτός κι αν έχουμε κομμουνισμό και απλά τιμωρούντια όσοι δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις της αριστερής εξουσίας, η οποία μπορεί να παραβιάζει τους νόμους του αστικού κράτους όποτε γουστάρει...

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15738
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 23 Οκτ 2020, 21:40

georgebi έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:37
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/3357 ... -stin-taxi
:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038
Η καθηγήτρια συνελήφθη μετά από μήνυση του διευθυντή του σχολείου, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες, στο παρελθόν είχε περάσει πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα

Συνελήφθη τελικά η καθηγήτρια του ΕΠΑΛ που αρνούνταν να φορέσει μάσκα μέσα στην τάξη, παρά τις παρατηρήσεις μαθητών και του διευθυντή της σχολικής μονάδας.

Σύμφωνα με το Mega, μετά από μήνυση του διευθυντή, η φιλόλογος συνελήφθη και οδηγήθηκε στο ΑΤ Δάφνης.

Σε βάρος της σχηματίζεται δικογραφία, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες του τηλεοπτικού σταθμού, η συγκεκριμένη καθηγήτρια είχε απασχολήσει και στο παρελθόν τις αρχές, αφού πέρασε πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα.

Όλα αυτά την ώρα που σχεδόν 300 σχολεία και τμήματα παραμένουν κλειστά λόγω κορονοϊού, ενώ τα κρούσματα της πανδημίας στη χώρα έχουν εκτοξευτεί.
έκτακτα
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 23 Οκτ 2020, 21:40

Στην Δάφνη,εν τω μεταξύ,έχουν κλείσει τμήματα σχολείων λόγω covid αλλά η κυριαρχία στην καραρπ@@τσ@κλ@ρ@ της.
Το επόμενο βήμα είναι καταλήψεις σχολείων και απεργίες των ολμετζηδων.
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Οκτ 2020, 21:48

Golden Age έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:39
ST48410 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:36
Golden Age έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:20


Γιατί δεν συντρέχουν οι λόγοι.

Αν έχεις τέτοιες ευαισθησίες, μπορείς να ασχοληθείς με τους εκπαιδευτικούς που εγκατέλειψαν τη διδασκαλία των μαθητών τους για να πάνε να συνωστιστούν στο Σύνταγμα, προκειμένου να ικανοποιήσουν τις ακροαριστερές τους ιδεοληψίες για πολτική παρέμβαση ως μοχλό πίεσης για την καταδίκη πολιτικών τους αντιπάλων. Ένας συνωνιστσμός που εκτίναξε τη μετάδοση του κωρονοϊού στην Αθήνα και τον μετέδωσε και αλλού, μιας και εκεί πήγαν άτομα και απο άλλες πόλεις και τώρα έχουμε πόλεις στο κόκκινο, πρόθυρα λοκντάουν κλπ.
Κατά τη γνώμη μου κακώς πήγαν οι εκπαιδευτικοί στις συγκεντρώσεις. Ωστόσο αυτό δεν μπορεί να αποτελεί δικαιολογία στην συγκεκριμένη περίπτωση. Παραβιάζει σαφείς οδηγίες της Δευτεροβάθμιας και του Υπουργείου. Θα πρέπει να ζητηθούν ευθύνες.
Πρώτα να ζητηθούν απο τους πολυπλυθέστερους συναδέλφους της που πήγαν στο Σύνταγμα (εγκαταλείποντας μάλιστα τη διαδασκαλία των μαθητών τους) και μετέδωσαν τον κορωνοϊό στην Αθήνα και απ' άκρο εις άκρο στη χώρα.

Υγειονομική πειθαρχία δεν ζητάμε; Εκτός κι αν έχουμε κομμουνισμό και απλά τιμωρούντια όσοι δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις της αριστερής εξουσίας, η οποία μπορεί να παραβιάζει τους νόμους του αστικού κράτους όποτε γουστάρει...
Ξέρεις ότι αυτό δεν είναι πρακτικό. Έπρεπε να είχε βγει σχετική εγκύκλιος πριν τις συγκεντρώσεις. Δεν βγήκε. Χάσαμε. Δεν γίνεται τίποτα τώρα.

Planis

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 23 Οκτ 2020, 21:49

Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Οκτ 2020, 21:50

georgebi έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:37
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/3357 ... -stin-taxi
:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038
Η καθηγήτρια συνελήφθη μετά από μήνυση του διευθυντή του σχολείου, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες, στο παρελθόν είχε περάσει πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα

Συνελήφθη τελικά η καθηγήτρια του ΕΠΑΛ που αρνούνταν να φορέσει μάσκα μέσα στην τάξη, παρά τις παρατηρήσεις μαθητών και του διευθυντή της σχολικής μονάδας.

Σύμφωνα με το Mega, μετά από μήνυση του διευθυντή, η φιλόλογος συνελήφθη και οδηγήθηκε στο ΑΤ Δάφνης.

Σε βάρος της σχηματίζεται δικογραφία, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες του τηλεοπτικού σταθμού, η συγκεκριμένη καθηγήτρια είχε απασχολήσει και στο παρελθόν τις αρχές, αφού πέρασε πειθαρχικό για ανάλογο παράπτωμα.

Όλα αυτά την ώρα που σχεδόν 300 σχολεία και τμήματα παραμένουν κλειστά λόγω κορονοϊού, ενώ τα κρούσματα της πανδημίας στη χώρα έχουν εκτοξευτεί.
Δεν χαίρομαι που θα τραβιέται στα δικαστήρια αλλά φαίνεται ότι δεν υπήρχε άλλος τρόπος. Άκου τώρα να πρέπει να κάνει ο διευθυντής μήνυση στην κάθε αλαφροΐσκιωτη!

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Οκτ 2020, 21:51

Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:49
Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink
Πες μου από περιέργεια, είναι κανείς από αυτούς εργαζόμενος σε ιδιωτικό σχολείο της προκοπής;

Planis

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 23 Οκτ 2020, 21:55

ST48410 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:51
Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:49
Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink
Πες μου από περιέργεια, είναι κανείς από αυτούς εργαζόμενος σε ιδιωτικό σχολείο της προκοπής;
Μήπως θέλεις να σου πω και πού εργάζονται για να κάνεις το καθήκον σου; :P

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29950
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Οκτ 2020, 21:56

ST48410 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:48
Golden Age έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:39
ST48410 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:36


Κατά τη γνώμη μου κακώς πήγαν οι εκπαιδευτικοί στις συγκεντρώσεις. Ωστόσο αυτό δεν μπορεί να αποτελεί δικαιολογία στην συγκεκριμένη περίπτωση. Παραβιάζει σαφείς οδηγίες της Δευτεροβάθμιας και του Υπουργείου. Θα πρέπει να ζητηθούν ευθύνες.
Πρώτα να ζητηθούν απο τους πολυπλυθέστερους συναδέλφους της που πήγαν στο Σύνταγμα (εγκαταλείποντας μάλιστα τη διαδασκαλία των μαθητών τους) και μετέδωσαν τον κορωνοϊό στην Αθήνα και απ' άκρο εις άκρο στη χώρα.

Υγειονομική πειθαρχία δεν ζητάμε; Εκτός κι αν έχουμε κομμουνισμό και απλά τιμωρούντια όσοι δεν συμμορφώνονται προς τας υποδείξεις της αριστερής εξουσίας, η οποία μπορεί να παραβιάζει τους νόμους του αστικού κράτους όποτε γουστάρει...
Ξέρεις ότι αυτό δεν είναι πρακτικό. Έπρεπε να είχε βγει σχετική εγκύκλιος πριν τις συγκεντρώσεις. Δεν βγήκε. Χάσαμε. Δεν γίνεται τίποτα τώρα.
Έπρεπε όμως. Δεν βγήκε λόγω αριστερού ολοκληρωτισμού.

Η εγκατάλειψη της διδασκαλίας των μαθημάτων ωστόσο, αποτελεί πειθαρχικό παράπτωμα.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 23 Οκτ 2020, 21:59

Ναι συμφωνώ κανονικά όσοι πήγαν στην αριστεροσυγκεντεωση πρέπει να απολυθούν πάραυτα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Οκτ 2020, 22:00

Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:55
Μήπως θέλεις να σου πω και πού εργάζονται για να κάνεις το καθήκον σου; :P
Να τους καρφώσω εννοείς; Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Απλά πες μας αν είναι δημόσιοι υπάλληλοι.

Να το γράψω διαφορετικά για να γίνει πιο κατανοητό. Αν δούλευαν σε ιδιωτικό και τους ζητούσε η διοίκηση να βάλουν μάσκα, θα το έκαναν χωρίς μα και μου. Όλοι γίνονται "αντιστασιακοί" με την ασφάλεια της μονιμότητας του δημοσίου.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 23 Οκτ 2020, 22:06

Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:49
Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink
:hebit:
Παρηγορητικό
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10210
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 23 Οκτ 2020, 22:07

καθηγητρια - επαλ - πρόεδρος του δεκαπενταμελούς - κατι σαν κέντα χρώμα στον άσσο . :g094:

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 22:17

Μπίστης έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:06
Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:49
Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink
:hebit:
Παρηγορητικό
Σενέκας :hebit:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών