'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23057
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Αύγ 2023, 14:26

Ε αφού το είπε ο zoder, καταρρέουν τι να πούμε.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5767
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 25 Αύγ 2023, 14:42

Δυστυχώς δεν υπάρχει αντίπαλος.
Προβλέπω ενίσχυση της ακροδεξιάς, μπορεί και 20%... Έτσι, πολλοι θα τρομάξουν, και θα γυρίσουν πάλι στην σιγουριά.

Πριν ήταν τα μνημόνια Τσίπρα με φόρους κλπ ο δρακος.
Στις επόμενες θα είναι το χρυσό αυγό
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5767
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 25 Αύγ 2023, 14:45

Antares έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:18
Όσοι ΝΔκράτες γνωρίζω και είναι πολλοί (από περιβάλλον δουλειάς και συγγενικό) είναι "εγώ να έχω λεφτάκια ακινητάκια κλπ." και να καεί το σύμπαν. Απλά το έκαναν πράξη. Εξάλλου το πρώτο που άκουσα όταν πήγα να μείνω στην Αθήνα και παραπονέθηκα για το πολύ τσιμένο ήταν "όποιος θέλει πράσινο να πάει στο χωριό του".
Επίσης νομίζουν ότι αυτοί και μόνο αυτοί είναι υπεράνω των νόμων, έχουν μια γλώσσα να και αγαπούν πολύ την φανφάρα. :a040:
Δυστυχώς, δεν υπάρχει κοινωνικός ιστός σήμερα. Όλα για την τσέπη μας κι ας καεί το σπίτι του γείτονα. Δεν θα μας βγει σε καλό όλο αυτό. Τα ίδια όμως φαντάζομαι γίνονται και στο εξωτερικό. Δυσκολες εποχές, μεσαίωνας θα έλεγα.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38102
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Αύγ 2023, 14:47

Γαληνός έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:45
Antares έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:18
Όσοι ΝΔκράτες γνωρίζω και είναι πολλοί (από περιβάλλον δουλειάς και συγγενικό) είναι "εγώ να έχω λεφτάκια ακινητάκια κλπ." και να καεί το σύμπαν. Απλά το έκαναν πράξη. Εξάλλου το πρώτο που άκουσα όταν πήγα να μείνω στην Αθήνα και παραπονέθηκα για το πολύ τσιμένο ήταν "όποιος θέλει πράσινο να πάει στο χωριό του".
Επίσης νομίζουν ότι αυτοί και μόνο αυτοί είναι υπεράνω των νόμων, έχουν μια γλώσσα να και αγαπούν πολύ την φανφάρα. :a040:
Δυστυχώς, δεν υπάρχει κοινωνικός ιστός σήμερα. Όλα για την τσέπη μας κι ας καεί το σπίτι του γείτονα. Δεν θα μας βγει σε καλό όλο αυτό. Τα ίδια όμως φαντάζομαι γίνονται και στο εξωτερικό. Δυσκολες εποχές, μεσαίωνας θα έλεγα.
Νομίζω ότι κανένας δεν συγκρίνεται με εμάς στον αλληλοσπαραγμό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7503
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 25 Αύγ 2023, 14:57

sys3x έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:47
Γαληνός έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:45
Antares έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:18
Όσοι ΝΔκράτες γνωρίζω και είναι πολλοί (από περιβάλλον δουλειάς και συγγενικό) είναι "εγώ να έχω λεφτάκια ακινητάκια κλπ." και να καεί το σύμπαν. Απλά το έκαναν πράξη. Εξάλλου το πρώτο που άκουσα όταν πήγα να μείνω στην Αθήνα και παραπονέθηκα για το πολύ τσιμένο ήταν "όποιος θέλει πράσινο να πάει στο χωριό του".
Επίσης νομίζουν ότι αυτοί και μόνο αυτοί είναι υπεράνω των νόμων, έχουν μια γλώσσα να και αγαπούν πολύ την φανφάρα. :a040:
Δυστυχώς, δεν υπάρχει κοινωνικός ιστός σήμερα. Όλα για την τσέπη μας κι ας καεί το σπίτι του γείτονα. Δεν θα μας βγει σε καλό όλο αυτό. Τα ίδια όμως φαντάζομαι γίνονται και στο εξωτερικό. Δυσκολες εποχές, μεσαίωνας θα έλεγα.
Νομίζω ότι κανένας δεν συγκρίνεται με εμάς στον αλληλοσπαραγμό.
Συμφωνώ. Η αριστερά ανέδειξε τη διχόνοια σε αρετή: ταξική πάλη, ταξικό μίσος, απόρριψη της κοινωνικής ειρήνης ως κατάσταση υποταγής στην άρχουσα τάξη. Ένας ατέρμονος κύκλος εσωστρέφειας.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35213
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 25 Αύγ 2023, 15:00

Δεν μας είπες εάν θα κατέβει ο Τζήμερος πάλι για την Περιφέρεια ή τα έχει παρατήσει.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 25 Αύγ 2023, 15:09

Γαληνός έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:45
Δυστυχώς, δεν υπάρχει κοινωνικός ιστός σήμερα. Όλα για την τσέπη μας κι ας καεί το σπίτι του γείτονα. Δεν θα μας βγει σε καλό όλο αυτό. Τα ίδια όμως φαντάζομαι γίνονται και στο εξωτερικό. Δυσκολες εποχές, μεσαίωνας θα έλεγα.
Το ένα τρίτο να έκαναν σε χώρες με ισχυρή μεσαία τάξη δηλαδή της κεντρικής βόρειας Ευρώπης που έκαναν εδώ, θα έφευγαν με ελικόπτερο αν προλάβαιναν οι Αντουαννέτες.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7503
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 25 Αύγ 2023, 15:26

πατησιωτης έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:00
Δεν μας είπες εάν θα κατέβει ο Τζήμερος πάλι για την Περιφέρεια ή τα έχει παρατήσει.
Τελειώνει η θητεία και άντε γειά. Μαύρη πέτρα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38102
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Αύγ 2023, 15:27

Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:57
sys3x έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:47
Γαληνός έγραψε:
25 Αύγ 2023, 14:45

Δυστυχώς, δεν υπάρχει κοινωνικός ιστός σήμερα. Όλα για την τσέπη μας κι ας καεί το σπίτι του γείτονα. Δεν θα μας βγει σε καλό όλο αυτό. Τα ίδια όμως φαντάζομαι γίνονται και στο εξωτερικό. Δυσκολες εποχές, μεσαίωνας θα έλεγα.
Νομίζω ότι κανένας δεν συγκρίνεται με εμάς στον αλληλοσπαραγμό.
Συμφωνώ. Η αριστερά ανέδειξε τη διχόνοια σε αρετή: ταξική πάλη, ταξικό μίσος, απόρριψη της κοινωνικής ειρήνης ως κατάσταση υποταγής στην άρχουσα τάξη. Ένας ατέρμονος κύκλος εσωστρέφειας.
Τόσο η νεοέλ έκφραση της λεγόμενης αριστεράς όσο και της δεξιάς (σούπερ παρωχημένα σχήματα imo) λειτούργησαν και λειτουργούν ως κακέκτυπα των κεντρικών μαγαζιών από τα οποία προέρχονται ως "ιδεολογίες" δηλαδή μασκαρισμένα ξένα συμφέροντα. Η λεγόμενη αριστερά διατηρούσε ένα κάποιο "ηθικό πλεονέχτημα" το οποίον όμως δεν υφίσταται ουσιαστικώς και καθόλου στην πράξη. Για την λεγόμενη δεξιά και τους τοπικούς φύλαρχους Άγγλων - Γάλλων - Πορτογάλων δεν χωράει και πολύ συζήτηση. Γενικότερα θεωρώ τελειωμένη υπόθεσή την Ελλαδίτσα μας με τα υπάρχοντα δεδομένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Αύγ 2023, 15:40

Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 13:39
Αφού το λέει ο Zoder. Μεγάλη προσωπικότητα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7503
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 25 Αύγ 2023, 15:47

Otto Weininger έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:40
Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 13:39
Αφού το λέει ο Zoder. Μεγάλη προσωπικότητα.
Είναι πολλοί σαν τον Zoder.

Εγώ πάντως δεν θα εναποθέσω τις ελπίδες μου στον Καιρίδη και στον βασιλάκη τον κικίλια για να εφαρμόσουν δεξιά πολιτική. Εσύ ονειροβατείς.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Αύγ 2023, 15:50

Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:47
Otto Weininger έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:40
Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 13:39
Αφού το λέει ο Zoder. Μεγάλη προσωπικότητα.
Είναι πολλοί σαν τον Zoder.

Εγώ πάντως δεν θα εναποθέσω τις ελπίδες μου στον Καιρίδη και στον βασιλάκη τον κικίλια για να εφαρμόσουν δεξιά πολιτική. Εσύ ονειροβατείς.
Το πρώτο 6μηνο της πρώτης θητείας έμπαιναν αβέρτα πολλοί περισσότεροι λαθρο από ότι τώρα.
Κάτι τύποι σαν αυτόν έλεγαν τις ίδιες μαλακιες.

Η ΝΔ απέδειξε τι μπορεί να κάνει και στο θέμα αυτό. Το ίδιο θα συμβεί πάλι.

Εσείς συνεχίστε κάθε 25 μέρες να γκρινιάζετε. Δεν αφορά κανέναν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20302
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 25 Αύγ 2023, 15:53

Τι έγινε ρε παιδιά και ξεσπαθώσατε έτσι; Δεν αντιλήφθηκα κάτι :smt017

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Αύγ 2023, 15:59

Green Dragon έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:53
Τι έγινε ρε παιδιά και ξεσπαθώσατε έτσι; Δεν αντιλήφθηκα κάτι :smt017
Κάποιοι στο Twitter, οι μισοί εκ των οποίων δεν ψήφισαν καν ΝΔ, παριστάνουν ότι απογοητεύτηκαν πλήρως από την ΝΔ σε 40 μέρες και τώρα θα ψηφίσουν ζαίους και ψεκ στις δημοτικές για να τιμωρήσουν τάχα την ΝΔ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7503
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: 'Αρχισαν οι τριγμοί στο μπλέ πασοκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 25 Αύγ 2023, 16:00

Otto Weininger έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:50
Unique έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:47
Otto Weininger έγραψε:
25 Αύγ 2023, 15:40


Αφού το λέει ο Zoder. Μεγάλη προσωπικότητα.
Είναι πολλοί σαν τον Zoder.

Εγώ πάντως δεν θα εναποθέσω τις ελπίδες μου στον Καιρίδη και στον βασιλάκη τον κικίλια για να εφαρμόσουν δεξιά πολιτική. Εσύ ονειροβατείς.
Το πρώτο 6μηνο της πρώτης θητείας έμπαιναν αβέρτα πολλοί περισσότεροι λαθρο από ότι τώρα.
Κάτι τύποι σαν αυτόν έλεγαν τις ίδιες μαλακιες.

Η ΝΔ απέδειξε τι μπορεί να κάνει και στο θέμα αυτό. Το ίδιο θα συμβεί πάλι.

Εσείς συνεχίστε κάθε 25 μέρες να γκρινιάζετε. Δεν αφορά κανέναν.
Η διαφορά είναι οτι τώρα δεν υπάρχει δικαιολογία "λάβαμε καμένη γή". Μπαίνει 5ος χρόνος διακυβέρνησης και τα πράγματα δείχνουν να πηγαίνουν ολοταχώς πρός το χειρότερο.

Καμία απολύτως αστυνόμευση και εφαρμογή του νόμου, σύνορα σουρωτήρι, η χώρα να καίγεται απο γυφτους/πακιστανους/έμπρηστες και έναν ΠΘ να δηλώνει οτι "εχουμε κλιματική αλλαγή" και ως πρώτες του αλλαγές είναι να δημιουργήσει γενικες γραμματείες προστασίας γυφτων και λοατκι.

Δεν σας άρεσε ο Τζήμερος. Συνεχίστε να μοιράζετε καλάθια της νοικοκυράς να εκτοξευθει η οικονομία. :smt005::smt005:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών