O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 12 Φεβ 2021, 13:52

Είναι παρήγορο και ελπιδοφόρο, που νέοι και άσπιλοι άνθρωποι, όπως οι Τράγκας και Νικολόπουλος, αποφάσισαν να ασχοληθούν δυναμικά με την πολιτική της χώρας.
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα τούς φάνε τα βρωμερά κυκλώματα των δημοσιογράφων και των παλαιοκομματικών.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 12 Φεβ 2021, 13:54

George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:53
Σοβαρα τωρα θα ψηφίσει κανεις ενα τυπο που φοράει σακκακι, γραβάτα και πέδιλο?

Εικόνα
Νταξ', αλλά τουλάχιστον δεν φορά ΚΑΙ άσπρη κάλτσα μαζί με το πέδιλο. Κάτι είναι κι αυτό.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 12 Φεβ 2021, 14:31

Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:41
Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:29
Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:26
Στην περίπτωση του Κρανιδιώτη έχουμε να κάνουμε με υποκοριστικό. Το Γαρουφαήλ όπως και το κάνουμε δεν είναι ιδιαίτερα ανδροπρεπές - μάλλον του το φόρτωσε ο ανάδοχος γονέας ή η οικογένειά του αισθάνθηκε υποχρεωμένη να τιμήσει κάποιον συγγενή, ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα...

Για τον Τζήμερο η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω. Τα διπλά ονόματα συνηθίζονται κυρίως σε κορίτσια. Αυτή τη στιγμή δεν μου ’ρχεται στο νου κάποιος γνωστός Έλληνας που να προσφωνείται με δύο ονόματα (σε αντίθεση π.χ. με τους Γάλλους που το ’χουν ψωμοτύρι)
Γιατί όμως τέτοια πρεμούρα;
γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Ρε συ Naranjita, πρώτη φοράς ακούς για τους Τζήμερο και Κρανιδιώτη; Εδώ γίνεται ο κακός χαμός από τους ΕΑΜοΒουλγαροκομΜΟΥΝΙστοσυμμοριτοαναρχοκαταληψίες. Τους έχουν βάλει στο στόχαστρο εδώ και καιρό.
Και βάλλονται πανταχόθεν (μεταξύ των πολέμιων τους και στελέχη/ψηφοφόροι της ΝουΔου για ευνόητους λόγους -> διαρροές)
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις τις βασικές αρχές των παρατάξεων, ρίξε μια ματιά στις αναρτήσεις τους στα social μύδια και θα καταλάβεις που κινούνται και τι πρεσβεύουν.

Gordian Knot @ Ρε νουδού, ΠΑΛΙ σου την φόρεσε ο Τσίπρας? Μα ο Τσίπρας?

Οι 10 κοινές θέσεις της Νέας Δεξιάς με τη Δημιουργία Ξανά για την επικείμενη εκλογική συνεργασία

Εικόνα
ούτε φατσικά δεν τους ξέρω

:)
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 12 Φεβ 2021, 14:44

Have you been living under a rock?
Δεν πειράζει, αρκεί να μπείς στον ίσιο δρόμο. Τον δρόμο της γνήσιας (σε αντίθεση με τη ΣημιτοΚουλική ΝουΔου) δεξιάς.
Οι παρατάξεις αυτές δεν δημιουργήθηκαν λόγω καπρίτσιου/επειδή δυο μαντράχαλοι την είδαν «σωτήρες του Έθνους» ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Ήταν αντίδραση των ΥΓΙΩΝ κυττάρων του οργανισμού που λέγεται Ελλάδα. Τέθηκε σε λειτουργία (και χτυπάει διπλοβάρδιες) το ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ της σύστημα.
Μακάρι η Νέα Δημοκρατία να λειτουργούσε ως ΔΕΞΙΟ κόμμα (ως γνωστόν, «το ψάρι βρωμάει απ’ το κεφάλι») και να ασχολούμασταν με κάτι άλλο, πιο ευχάριστο (η πολιτική είναι αναγκαιότητα, αν την αφήσεις, κινδυνεύεις να σε αφήσει κι εκείνη)
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 12 Φεβ 2021, 19:37

Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 14:31
Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:41
Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:29


γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Ρε συ Naranjita, πρώτη φοράς ακούς για τους Τζήμερο και Κρανιδιώτη; Εδώ γίνεται ο κακός χαμός από τους ΕΑΜοΒουλγαροκομΜΟΥΝΙστοσυμμοριτοαναρχοκαταληψίες. Τους έχουν βάλει στο στόχαστρο εδώ και καιρό.
Και βάλλονται πανταχόθεν (μεταξύ των πολέμιων τους και στελέχη/ψηφοφόροι της ΝουΔου για ευνόητους λόγους -> διαρροές)
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις τις βασικές αρχές των παρατάξεων, ρίξε μια ματιά στις αναρτήσεις τους στα social μύδια και θα καταλάβεις που κινούνται και τι πρεσβεύουν.

Gordian Knot @ Ρε νουδού, ΠΑΛΙ σου την φόρεσε ο Τσίπρας? Μα ο Τσίπρας?

Οι 10 κοινές θέσεις της Νέας Δεξιάς με τη Δημιουργία Ξανά για την επικείμενη εκλογική συνεργασία

Εικόνα
ούτε φατσικά δεν τους ξέρω

:)
η αποχη ευνοει τον Τσιπρα και τον Κουλη. ψηφισε εναντια στη λαθρομεταναστευση και τον εποικισμο

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 13 Φεβ 2021, 01:41

© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Φεβ 2021, 08:54

Aprilianos έγραψε:
12 Φεβ 2021, 19:37

η αποχη ευνοει τον Τσιπρα και τον Κουλη. ψηφισε εναντια στη λαθρομεταναστευση και τον εποικισμο

έχω ψηφίσει τα τελευταία χρόνια - από το 93 κα δώθε, οποιο πολιτικό μικρο κόμμα έταζε τα παραπάνω.

όλοι πλακάκια με την κυβέρνηση τα έκαναν, γιατί να διαφέρουν τούτοι εδώ?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 13 Φεβ 2021, 09:52

Naranjita έγραψε:
13 Φεβ 2021, 08:54
Aprilianos έγραψε:
12 Φεβ 2021, 19:37

η αποχη ευνοει τον Τσιπρα και τον Κουλη. ψηφισε εναντια στη λαθρομεταναστευση και τον εποικισμο

έχω ψηφίσει τα τελευταία χρόνια - από το 93 κα δώθε, οποιο πολιτικό μικρο κόμμα έταζε τα παραπάνω.

όλοι πλακάκια με την κυβέρνηση τα έκαναν, γιατί να διαφέρουν τούτοι εδώ?
γιατι ο Κουλης θα αποθρασυνθει εντελως με το φουσκωμενο απο την αποχη ποσοστο του.
Εγω δεν ειμαι τζημερικος, πρωτη μου επιλογη ειναι ο Κασιδιαρης και δευτερη ο Τραγκας.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Φεβ 2021, 09:59

Aprilianos έγραψε:
13 Φεβ 2021, 09:52
Naranjita έγραψε:
13 Φεβ 2021, 08:54
Aprilianos έγραψε:
12 Φεβ 2021, 19:37

η αποχη ευνοει τον Τσιπρα και τον Κουλη. ψηφισε εναντια στη λαθρομεταναστευση και τον εποικισμο

έχω ψηφίσει τα τελευταία χρόνια - από το 93 κα δώθε, οποιο πολιτικό μικρο κόμμα έταζε τα παραπάνω.

όλοι πλακάκια με την κυβέρνηση τα έκαναν, γιατί να διαφέρουν τούτοι εδώ?
γιατι ο Κουλης θα αποθρασυνθει εντελως με το φουσκωμενο απο την αποχη ποσοστο του.
Εγω δεν ειμαι τζημερικος, πρωτη μου επιλογη ειναι ο Κασιδιαρης και δευτερη ο Τραγκας.
το θέμα ειναι οτι έτσι και γινουν εκλογες, τα ζωα θα ξαναψηφισουν Τσιπρα
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 13 Φεβ 2021, 10:02

Naranjita έγραψε:
13 Φεβ 2021, 09:59
Aprilianos έγραψε:
13 Φεβ 2021, 09:52
Naranjita έγραψε:
13 Φεβ 2021, 08:54



έχω ψηφίσει τα τελευταία χρόνια - από το 93 κα δώθε, οποιο πολιτικό μικρο κόμμα έταζε τα παραπάνω.

όλοι πλακάκια με την κυβέρνηση τα έκαναν, γιατί να διαφέρουν τούτοι εδώ?
γιατι ο Κουλης θα αποθρασυνθει εντελως με το φουσκωμενο απο την αποχη ποσοστο του.
Εγω δεν ειμαι τζημερικος, πρωτη μου επιλογη ειναι ο Κασιδιαρης και δευτερη ο Τραγκας.
το θέμα ειναι οτι έτσι και γινουν εκλογες, τα ζωα θα ξαναψηφισουν Τσιπρα
δεν βγαινει κανενας αυτοδυναμος. ο Μητσοτακης συνεχιζει τον εποικισμο του Τσιπρα, εκανε κολοτουμπα στη συμφωνια των Πρεσπων και σχεδιαζει τις Πρεσπες του Αιγαιου.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Φεβ 2021, 10:25

Aprilianos έγραψε:
13 Φεβ 2021, 10:02

δεν βγαινει κανενας αυτοδυναμος. ο Μητσοτακης συνεχιζει τον εποικισμο του Τσιπρα, εκανε κολοτουμπα στη συμφωνια των Πρεσπων και σχεδιαζει τις Πρεσπες του Αιγαιου.
ο κουλης ειναι πολυ λιγος για να σχεδιασει οτιδηποτε. ολα αυτα ερχονται κατευθείαν από το Βερολινο.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14219
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 13 Φεβ 2021, 10:49

Naranjita έγραψε:
13 Φεβ 2021, 10:25
Aprilianos έγραψε:
13 Φεβ 2021, 10:02

δεν βγαινει κανενας αυτοδυναμος. ο Μητσοτακης συνεχιζει τον εποικισμο του Τσιπρα, εκανε κολοτουμπα στη συμφωνια των Πρεσπων και σχεδιαζει τις Πρεσπες του Αιγαιου.
ο κουλης ειναι πολυ λιγος για να σχεδιασει οτιδηποτε. ολα αυτα ερχονται κατευθείαν από το Βερολινο.
Φαντάζομαι, περιλαμβανόμενης και τής συμφωνίας με την Αίγυπτο.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8176
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 13 Φεβ 2021, 11:56

Το θέμα είναι ποιον θα στηρίξει το ...antinews, τον Τράγκα, τον Φαήλο (δύσκολο...) ή τον Κασιδιάρη;

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5985
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 13 Φεβ 2021, 12:01

Παρα Πολλοι αρχηγοι
Λιγοι ψηφοφοροι
Ελαχιστοι αξιωματικοι

Το μονο που μπορουν να πετυχουν ολα αυτα τα κομματα στα δεξια της ΝΔ ειναι στο τελος να μεινει και ο Βελοπουλος εκτος Βουλης

Αν τους ενδιεφερε πραγματικα να εκφρασουν την αγωνια καποιου κοσμου, δε θα ειχαν διασπαστει σε τοσα πολλα κομματα.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 16 Φεβ 2021, 21:13

Τι λέει ο Γιώργος Καρατζαφέρης για το κόμμα του Γιώργου Τράγκα
Συζήτηση έχει ανοίξει στην δεξιά πολυκατοικία η απόφασή του Γιώργου Τράγκα να δημιουργήσει το κόμμα "Κίνημα ελεύθερων ανθρώπων". - Τι δηλώνει ο Γιώργος Καρατζαφέρης
Ένα από τα πρόσωπα που έπαιξαν ρόλο στο πρόσφατο παρελθόν ακόμα και σε κυβερνητικό επίπεδο, είναι ο Γιώργος Καρατζαφέρης επίτιμος πρόεδρος του “Λαϊκού Ορθόδοξου Συναγερμού” καθώς τώρα προεδρεύει του ΛΑΟΣ ο πρώην Ευρωβουλευτής του κόμματος Νίκος Σαλαβράκος.
Μιλώντας την Δευτέρα 15/2 στον τηλεοπτικό σταθμό art και στη μεσημεριανή εκπομπή του, ο Γιώργος Καρατζαφέρης αφού έπλεξε το εγκώμιο του Γιώργου Τράγκα χαρακτηρίζοντάς τον “γάτα”, χαρακτήρισε “άγουρα και άκαιρα όλα όσα φτάνουν ως κρούσεις” προς τον δικό του πολιτικό σχηματισμό ενώ απευθυνόμενος στην συμπαρουσιάστρια του της είπε ”
“Θες να σε κεράσουν ένα πράσινο μούσμουλο;
Και όταν εκείνη απάντησε αρνητικά της αντέτεινε ότι “τον Μάη όμως δεν θα είχες αντίρρηση σε ένα τέτοιο κέρασμα” τοποθετούμενος γενικά θετικά προς το εγχείρημα αλλά σε άλλο timing.
https://www.flash.gr/politiki/1769384/t ... gou-tragka

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών