Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3596
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 12 Ιουν 2023, 10:24

Leporello έγραψε:
12 Ιουν 2023, 07:43
student έγραψε:
11 Ιουν 2023, 22:50
Ευχαριστώ που ενισχύεις το point.
Λίγα λεπτά ν ακούσει κανείς, γίνεται προφανές για τι τεράστιο ταλιμπανικό φασιστόμουτρο μιλάμε! Τα γόνατά μου χτυπάνε από τον φόβο και μόνο με τη σκέψη ότι θα μπει αυτός ο σκληρός και αιμοβόρος φασίστας με τα τάγματα εφόδου του στη βουλή. Είναι ξεκάθαρο ότι είναι ό,τι πιο επικίνδυνο υπάρχει...ακριβώς όπως υποστηρίζει ο νηματοθέτης.
Επίσης, ο Καρβουνόπουλος ήταν αμείλικτος. Τον τσάκισε τον Νατσιό με τις σκληρές του ερωτήσεις και δεν τον άφησε να πάρει ανάσα.
Πες τα ρε φίλε με τους γελοίους δημοσιογράφους που τον χαιδεύουν. Δεν πήραν ένα παράδειγμα από το πορτοσάλτε όταν τσακίζει τον πρωθυπουργό ή τον άδωνι.
Perception is reality...

katinasalamaki
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 26 Αύγ 2021, 11:50

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katinasalamaki » 12 Ιουν 2023, 13:16

Σωραίος :smt023
Τελικά πολεμησαμε το 40 Ρε παιδιά ή σηκώσαμε τις καταθέσεις μας και κρυφτηκαμε στα υπόγεια; μπερδεύτηκα τώρα. :p2:
Έχομε νδκράτες στο πχόρουμ να μας απαντήσουν ή δεν έχομε;

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 12 Ιουν 2023, 13:47

νομίζω ότι ένας καλός ορισμός του φασίστα είναι Όποιος δεν ψηφίζει ΝΔ

είναι ένας ορισμός λακκούβα μάλιστα που σκάβουν οι ίδιοι οι αριστεροί με τον ΝΔ γελαδάρη να κάθεται από πάνω τους κ να τους σημαδεύει με το νεροπίστολο της δημοκρατίας προσφέροντάς τους πιτσιλιές κάτουρου που παίρνουν για νερό

απίστευτα αυτογκόλ

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 12 Ιουν 2023, 14:04

Δεν μπορεί να απαιτεί την αυτοδυναμία η ΝΔ.
Δεν της αξίζει η αυτοδυναμία.
Ούτε θα καταφέρει να φιμώσει κάθε αντίθετη άποψη.

Άβαταρ μέλους
Navis
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 18 Απρ 2019, 13:31

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navis » 12 Ιουν 2023, 14:12

Ενα ματσο μπουρδες, αντι να ασχοληθουνε γιατι πχ τα ελληνοπουλα ειναι στις τελευταιες θεσεις του PISA σε φυσικοχημειες και μαθηματικα, οι τυποι ασχολουνται με το πως θα βαλουμε 4 ωρες τη βδομαδα θρησκευτικα (Βελοπουλος) η' γιατι υπαρχει αναφορα στο αναγνωστικο του δημοτικου οτι μια οικογενεια ενοιωσε τον φοβο του πολεμου και "κρυφτηκε" σε ενα υπογειο. Γουαου συνωμοσια !

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 12 Ιουν 2023, 14:15

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:31
Καβαλάρης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:29
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:27
Ας πάνε στα αχρείαστα, οι επιστήμες της βιολογίας, της κοινωνιολογίας, της ψυχολογίας κλπ.
Η βιολογία λέει ότι υπάρχουν δύο φύλα. Τα άλλα είναι αερολογίες.
Σωστά. Η βιολογία μιλάει για φύλα, όχι για γένη.
Επίτηδες πέταξα αυτή τη μπανανόφλουδα.
H βιολογία λέει ότι στα ανώτερα θηλαστικά υπάρχουν τουλάχιστον οκτώ φύλα (ΧΥ, ΧΥ-Swyer, ΧΧ, XX-αρσενικό, ΧΧΥ, ΧΥΥ, Χ, ΧΧΧ), αλλά ας μην αφήσουμε την επιστήμη να παρεμποδίζει την ημιμάθεια και τις εμμονές μας.
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ

‎!ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

🇵🇸

Άβαταρ μέλους
Navis
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 18 Απρ 2019, 13:31

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navis » 12 Ιουν 2023, 14:20

Εδω να πουμε οτι ο μπαρμπας της Νικης κανει συνεχεια αυτο το πασσιβ αγκρεσιβ που κανει και ο Βελοπουλος -
- "Εγω ειμαι επιχειρηματιας. Αφηνω τις επιχειρησεις μου και τους 200 εργαζομενους μου για να ασχολουμαι με το καλο του τοπου"
- "Εγω ειμαι δασκαλος. Αφησα την αιθουσα και τους 200 μαθηταδες μου για να ασχοληθω με σας τους μλκες να σας κανω ανθρωπους"

Και συ λες - τι καλοι ανθρωποι. Τι αυτοθυσια !

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Ιουν 2023, 14:22

Allah έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:15
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:31
Καβαλάρης έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:29
Η βιολογία λέει ότι υπάρχουν δύο φύλα. Τα άλλα είναι αερολογίες.
Σωστά. Η βιολογία μιλάει για φύλα, όχι για γένη.
Επίτηδες πέταξα αυτή τη μπανανόφλουδα.
H βιολογία λέει ότι στα ανώτερα θηλαστικά υπάρχουν τουλάχιστον οκτώ φύλα (ΧΥ, ΧΥ-Swyer, ΧΧ, XX-αρσενικό, ΧΧΥ, ΧΥΥ, Χ, ΧΧΧ), αλλά ας μην αφήσουμε την επιστήμη να παρεμποδίζει την ημιμάθεια και τις εμμονές μας.
Όλα εκτός από το ΧΧ και ΧΥ είναι σύνδρομα όχι φύλα και το μόνο απόλυτα σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει ούτε μισ@ μαλακισμέν@ σε ολόκληρο το ουράνιο τόξο που να πάσχει από αυτά.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Ιουν 2023, 14:27

έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:15
Portia έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:12
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:09
Συνδιάζει τον βελοπουλέικο εθνολαικισμό με τον αμερικάνικο πουριτανισμό και αντικρατισμό. Έχουν αρχίσει να φέρνουν τα culture wars της Αμερικής στην Ελλάδα.
Η φυση απεχθανεται τα κενα. Οσο θα υπαρχουν "Ευαγγελιστες" των εξηνταδυο φυλων, των κοριτσιων με πεος, των ανδρων με ωοθηκες και του Γουελκαμ σκληρο Ισλαμ, αλλο τοσο θα ξεπετιουνται οι Νικες, οι Βελοπουλοι, οι Μελονες και οι Qanon.
Χαζό επιχείρημα.
Έμμεσα και τεχνηέντως δικαιολογεί την άνοδο φασιστικών και ημιφασιστικών μορφωμάτων.
θεωρώ ότι δεν είναι χαζό ούτε και δικαιολογεί τίποτα, είναι μια ερμηνεία του φαινομένου
η δράση φέρνει αντίδραση και όσο επιβάλλεται εκ των άνω η αυτή η "προοδευτική" ατζέντα, τόσο θα ξεπηδιούνται τέτοιου είδους αντιδραστικά κόμματα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Ιουν 2023, 14:30

Navis έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:20
Εδω να πουμε οτι ο μπαρμπας της Νικης κανει συνεχεια αυτο το πασσιβ αγκρεσιβ που κανει και ο Βελοπουλος -
- "Εγω ειμαι επιχειρηματιας. Αφηνω τις επιχειρησεις μου και τους 200 εργαζομενους μου για να ασχολουμαι με το καλο του τοπου"
- "Εγω ειμαι δασκαλος. Αφησα την αιθουσα και τους 200 μαθηταδες μου για να ασχοληθω με σας τους μλκες να σας κανω ανθρωπους"

Και συ λες - τι καλοι ανθρωποι. Τι αυτοθυσια !
κ δε βρέθηκε κανείς να τους πει "στα @@ μας, γυρίστε πίσω τότε";
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 12 Ιουν 2023, 14:37

foscilis έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:22
Allah έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:15
έργο_μακέτο έγραψε:
11 Ιουν 2023, 18:31

Σωστά. Η βιολογία μιλάει για φύλα, όχι για γένη.
Επίτηδες πέταξα αυτή τη μπανανόφλουδα.
H βιολογία λέει ότι στα ανώτερα θηλαστικά υπάρχουν τουλάχιστον οκτώ φύλα (ΧΥ, ΧΥ-Swyer, ΧΧ, XX-αρσενικό, ΧΧΥ, ΧΥΥ, Χ, ΧΧΧ), αλλά ας μην αφήσουμε την επιστήμη να παρεμποδίζει την ημιμάθεια και τις εμμονές μας.
Όλα εκτός από το ΧΧ και ΧΥ είναι σύνδρομα όχι φύλα και το μόνο απόλυτα σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει ούτε μισ@ μαλακισμέν@ σε ολόκληρο το ουράνιο τόξο που να πάσχει από αυτά.
Σύνδρομα είναι μόνο τρία από τα παραπάνω: ΧΧΥ (Klinefelter), XY-θηλυκό (Swyer) και ΧΧ-αρσενικό (de la Chapelle), και είναι και τα τρία βιώσιμα. Και δεν μπορείς να ξέρεις ποιος "πάσχει" από το καθένα, υπάρχουν άνθρωποι που ζουν κανονικότατη ζωή με αυτούς τους καρυότυπους χωρίς καν να γνωρίζουν ότι τους έχουν. Θα μπορούσες κι εσύ ή εγώ να τους έχουμε.

Σε κάθε περίπτωση, ο βιολογικός προσδιορισμός του φύλου δεν είναι τόσο απλός και ξεκάθαρος όσο o δυαδικός αφορισμός "ΧΥ=αρσενικό/ΧΧ=θηλυκό". Και βιολογικά μιλώντας πάντα, ναι, υπάρχουν και άντρες με ωοθήκες, και γυναίκες με πούτσο.
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ

‎!ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

🇵🇸

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 12 Ιουν 2023, 14:57

Navis έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:12
Ενα ματσο μπουρδες, αντι να ασχοληθουνε γιατι πχ τα ελληνοπουλα ειναι στις τελευταιες θεσεις του PISA σε φυσικοχημειες και μαθηματικα, οι τυποι ασχολουνται με το πως θα βαλουμε 4 ωρες τη βδομαδα θρησκευτικα (Βελοπουλος) η' γιατι υπαρχει αναφορα στο αναγνωστικο του δημοτικου οτι μια οικογενεια ενοιωσε τον φοβο του πολεμου και "κρυφτηκε" σε ενα υπογειο. Γουαου συνωμοσια !
Το παράδειγμα με τον Μεγαλέξανδρο, τον Καραγκιόζη και την κοκκινοσκουφίτσα πως σου φαίνεται;

Άβαταρ μέλους
Navis
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 18 Απρ 2019, 13:31

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navis » 12 Ιουν 2023, 15:05

independent44 έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:57
Navis έγραψε:
12 Ιουν 2023, 14:12
Ενα ματσο μπουρδες, αντι να ασχοληθουνε γιατι πχ τα ελληνοπουλα ειναι στις τελευταιες θεσεις του PISA σε φυσικοχημειες και μαθηματικα, οι τυποι ασχολουνται με το πως θα βαλουμε 4 ωρες τη βδομαδα θρησκευτικα (Βελοπουλος) η' γιατι υπαρχει αναφορα στο αναγνωστικο του δημοτικου οτι μια οικογενεια ενοιωσε τον φοβο του πολεμου και "κρυφτηκε" σε ενα υπογειο. Γουαου συνωμοσια !
Το παράδειγμα με τον Μεγαλέξανδρο, τον Καραγκιόζη και την κοκκινοσκουφίτσα πως σου φαίνεται;
Καλη ιδεα, διεγειρει τη φαντασια. Δηλαδη αν φτιαξουν μια ιστορια με αυτους τους τρεις τι θα παθουν, θα μειωθει η αξια του Μεγαλεξανδρου, του καραγκιοζη και της κοκκινοσκουφιτσας αντιστοιχα ?
Εαν θυμαμαι καλα (πριν 40+ χρονια που εβλεπα παραδοσιακο καραγκιοζη στην Ερτ) ειχε και ιστοριες μιξη, με καραγκιοζη και εξωγηινους, καραγκιοζη και μεγαλεξανδρο κλπ.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 12 Ιουν 2023, 15:34

student έγραψε:
12 Ιουν 2023, 10:24
Leporello έγραψε:
12 Ιουν 2023, 07:43
student έγραψε:
11 Ιουν 2023, 22:50
Ευχαριστώ που ενισχύεις το point.
Λίγα λεπτά ν ακούσει κανείς, γίνεται προφανές για τι τεράστιο ταλιμπανικό φασιστόμουτρο μιλάμε! Τα γόνατά μου χτυπάνε από τον φόβο και μόνο με τη σκέψη ότι θα μπει αυτός ο σκληρός και αιμοβόρος φασίστας με τα τάγματα εφόδου του στη βουλή. Είναι ξεκάθαρο ότι είναι ό,τι πιο επικίνδυνο υπάρχει...ακριβώς όπως υποστηρίζει ο νηματοθέτης.
Επίσης, ο Καρβουνόπουλος ήταν αμείλικτος. Τον τσάκισε τον Νατσιό με τις σκληρές του ερωτήσεις και δεν τον άφησε να πάρει ανάσα.
Πες τα ρε φίλε με τους γελοίους δημοσιογράφους που τον χαιδεύουν. Δεν πήραν ένα παράδειγμα από το πορτοσάλτε όταν τσακίζει τον πρωθυπουργό ή τον άδωνι.
Αυτός ο Νατσιός όμως, δεν απαντάει ούτε σε εύκολες ερωτήσεις. Εχει ένα κείμενο, το οποίο απαγγέλει σε όλους όσους πάει.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Το ΝΙΚΗ είναι το πιο επικίνδυνο φασιστικό κόμμα αυτή τη στιγμή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Ιουν 2023, 15:42

To πιο επικινδυνο φασιστικο κομμα (και το μονο σε ολη τη μεταπολιτευση) ειναι η ΝΔ που κανει οτι μπορει να εξοντωσει ενα δασκαλακο, μεχρι το ΣΔΟΕ στο Αγιο Ορος εστειλε και γενικα εκανε ανω κατω τη χωρα μπας και βρει το παραμικρο σε βαρος ενος μικρου κομματος και των ανθρωπων του.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών