Άκου, χρυσαυγίτη...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 10 Μαρ 2019, 14:09

Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:02
Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 13:58
Όταν ήμουν στην ύστερη εφηβεία θυμάμαι να προσπαθούν κάποιοι συγγενείς μου να ψηφίσω ΝΔ, δίγλωσσοι αυτοί από Δυτική Μακεδονία, φανατικοί πατριώτες και αντιαριστεροι. Και θέταν το εξής γελοίο επιχείρημα: "Εγώ ΕΠΕΝ είμαι κανονικα (που εγώ όμως δεν ήμουν ΕΠΕΝ και σκεφτομουν τι με λε ρε μπάρμπα τώρα) αλλά η ΝΔ είναι η μόνη λύση για να μην βγουν αριστεροι, η ψηφος σε μικρότερα κόμματα είναι χαμένη, για την Ελλαδα πρέπει να ψηφίσεις ΝΔ μόνο αυτή μπορεί να σώσει την χώρα". Εννοείται δε τον άκουσα, αν ηταν να ακουμε τις μαλακιες του καθενος αλιμονο. Και τα χρόνια πέρασαν και η ΝΔ μια χαρά συμμετείχε στο ξεπούλημα της χώρας, συνυπευθυνη για το χαλι της σημερινής Ελλάδας μαζί με ΠΑΣΟΚ και την υπόγεια ότι να ναι αριστερά που σήμερα κυρίως ονομάζεται ΣΥΡΙΖΑ. Και τώρα προσπαθούν να επαναφέρουν το γλοιώδες επιχειρήμα του στείρου και τυραννικου δικομματισμού που διέλυσε την χώρα κομμάτι κομμάτι για να παραδώσει την εξουσία στην υπόγεια ότι να ναι αριστερά.
Α και να μην ξεχάσω στο πρώτο συλλαλητήριο για την Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη τώρα πρόσφατα ο Κούλης της γνωστής οικογένειας που παριστάνουν τους πολιτικούς τις τελευταίες δεκαετίες ήταν ενάντιος, μετά είδε κόσμο άρα ψήφους, δεν ξεχνιέται αυτό.
Ξέχασες τους Εβραίους και τον Σορος. Η συνωμοσιολογία και ο ψεκασμός στο φουλ . :smt005:
Άκου Χαχα, δεν είμαι από τους τύπους που παίρνουν σοβαρά τα συνωμοσιολογικά, κράτα αυτό. Το ότι όμως η ΝΔ (σε κόβει μισθουλάκο μήπως, 0,60 και ετσι φάση; ) είναι φαύλοι όπως οι υπόλοιποι είναι γεγονός και αυτό είναι κάτι που ο κόσμος το έχει εμπεδώσει καλά.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 10 Μαρ 2019, 14:13

Μη μαλώνετε ωρέ αδέρφια, στο ιδανικό μέλλον Ουγγαρίας που θα φτιάξει ο εθνευεργέτης Μαρινάκης, η ΝΔ θα είναι γκουβέρνο κι η ΧΑ αντιπολίτα. Ενίοτε και το ανάποδο.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 10 Μαρ 2019, 14:31

SuperRogue έγραψε:
09 Μαρ 2019, 20:47
Golden Age έγραψε:
09 Μαρ 2019, 20:42
Πλησιάζουν εκλογές.
Τα έχουμε πει, η ΧΑ έχει μερίδιο στην ευθύνη για την διακυβέρνηση σύριζα λόγο της στάσης της στην εκλογή ΠτΔ.
Άσε μην έστηνε παραδικαστικό ο Σαμαράς για να μην τον έριχναν
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 10 Μαρ 2019, 14:34

Jolly Roger έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:13
Μη μαλώνετε ωρέ αδέρφια, στο ιδανικό μέλλον Ουγγαρίας που θα φτιάξει ο εθνευεργέτης Μαρινάκης, η ΝΔ θα είναι γκουβέρνο κι η ΧΑ αντιπολίτα. Ενίοτε και το ανάποδο.
Εχμ εγω δεν έχω ακόμη αποφασίσει τι θα ψηφίσω, αλήθεια. Σκέφτομαι προς το παρόν μεταξύ ΧΑ, Τζήμερου ή Καραμπελιά αν κατεβάσει κάτι και όλα αυτα με πολλές ενστάσεις από μερια μου (με συγκίνησε στιγμιαία και η γλυκιά Ζωίτσα στο συλλαλητήριο στην Αθηνα για την Μακεδονία όπως στεκόταν μέσω δακρυγόνων ανάμεσα μας αλλά ας παραμείνει μια ανάμνηση στιγμιαίας συγκίνησης και μόνο,είμαστε άλλοι κόσμοι αντίθετοι, μην επιμενεις Ζωίτσα μου). Πάντως σιγουρα δεν θα ψηφίσω κάτι ΝΔ, ΠΑΣΟΚ/ΚΙΝΑΛ, ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ τέτοια σκουπιδια.
Και το αρχικό ποστ του νήματος ακόμη μοιάζει καταπληκτικά με το όλο χαμερπές στυλάκι 0,60 του συριζα. Ακόμη και αν θα είχα μια σκεψη στην ακρη του μυαλου για νδουλα, αυτό το νήμα που εγκαλει εκβιαστικά τροπο τινα και γλοιωδέστατα σε δικομματισμο ως μόνη λύση, θα την είχε διαλύσει.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12215
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 10 Μαρ 2019, 15:19

Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:09
Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:02
Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 13:58
Όταν ήμουν στην ύστερη εφηβεία θυμάμαι να προσπαθούν κάποιοι συγγενείς μου να ψηφίσω ΝΔ, δίγλωσσοι αυτοί από Δυτική Μακεδονία, φανατικοί πατριώτες και αντιαριστεροι. Και θέταν το εξής γελοίο επιχείρημα: "Εγώ ΕΠΕΝ είμαι κανονικα (που εγώ όμως δεν ήμουν ΕΠΕΝ και σκεφτομουν τι με λε ρε μπάρμπα τώρα) αλλά η ΝΔ είναι η μόνη λύση για να μην βγουν αριστεροι, η ψηφος σε μικρότερα κόμματα είναι χαμένη, για την Ελλαδα πρέπει να ψηφίσεις ΝΔ μόνο αυτή μπορεί να σώσει την χώρα". Εννοείται δε τον άκουσα, αν ηταν να ακουμε τις μαλακιες του καθενος αλιμονο. Και τα χρόνια πέρασαν και η ΝΔ μια χαρά συμμετείχε στο ξεπούλημα της χώρας, συνυπευθυνη για το χαλι της σημερινής Ελλάδας μαζί με ΠΑΣΟΚ και την υπόγεια ότι να ναι αριστερά που σήμερα κυρίως ονομάζεται ΣΥΡΙΖΑ. Και τώρα προσπαθούν να επαναφέρουν το γλοιώδες επιχειρήμα του στείρου και τυραννικου δικομματισμού που διέλυσε την χώρα κομμάτι κομμάτι για να παραδώσει την εξουσία στην υπόγεια ότι να ναι αριστερά.
Α και να μην ξεχάσω στο πρώτο συλλαλητήριο για την Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη τώρα πρόσφατα ο Κούλης της γνωστής οικογένειας που παριστάνουν τους πολιτικούς τις τελευταίες δεκαετίες ήταν ενάντιος, μετά είδε κόσμο άρα ψήφους, δεν ξεχνιέται αυτό.
Ξέχασες τους Εβραίους και τον Σορος. Η συνωμοσιολογία και ο ψεκασμός στο φουλ . :smt005:
Άκου Χαχα, δεν είμαι από τους τύπους που παίρνουν σοβαρά τα συνωμοσιολογικά, κράτα αυτό. Το ότι όμως η ΝΔ (σε κόβει μισθουλάκο μήπως, 0,60 και ετσι φάση; ) είναι φαύλοι όπως οι υπόλοιποι είναι γεγονός και αυτό είναι κάτι που ο κόσμος το έχει εμπεδώσει καλά.
Όχι, βρε συ, δεν είσαι συνωμοσιολόγος, απλώς βλέπεις παντού μποτάκια. :smt005:
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 10 Μαρ 2019, 15:21

Ρε συ Χάχα, λειτουργείς σαν μποτάκι, αυτό σε λέω.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 10 Μαρ 2019, 15:22

Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:09
Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:02
Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 13:58
Όταν ήμουν στην ύστερη εφηβεία θυμάμαι να προσπαθούν κάποιοι συγγενείς μου να ψηφίσω ΝΔ, δίγλωσσοι αυτοί από Δυτική Μακεδονία, φανατικοί πατριώτες και αντιαριστεροι. Και θέταν το εξής γελοίο επιχείρημα: "Εγώ ΕΠΕΝ είμαι κανονικα (που εγώ όμως δεν ήμουν ΕΠΕΝ και σκεφτομουν τι με λε ρε μπάρμπα τώρα) αλλά η ΝΔ είναι η μόνη λύση για να μην βγουν αριστεροι, η ψηφος σε μικρότερα κόμματα είναι χαμένη, για την Ελλαδα πρέπει να ψηφίσεις ΝΔ μόνο αυτή μπορεί να σώσει την χώρα". Εννοείται δε τον άκουσα, αν ηταν να ακουμε τις μαλακιες του καθενος αλιμονο. Και τα χρόνια πέρασαν και η ΝΔ μια χαρά συμμετείχε στο ξεπούλημα της χώρας, συνυπευθυνη για το χαλι της σημερινής Ελλάδας μαζί με ΠΑΣΟΚ και την υπόγεια ότι να ναι αριστερά που σήμερα κυρίως ονομάζεται ΣΥΡΙΖΑ. Και τώρα προσπαθούν να επαναφέρουν το γλοιώδες επιχειρήμα του στείρου και τυραννικου δικομματισμού που διέλυσε την χώρα κομμάτι κομμάτι για να παραδώσει την εξουσία στην υπόγεια ότι να ναι αριστερά.
Α και να μην ξεχάσω στο πρώτο συλλαλητήριο για την Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη τώρα πρόσφατα ο Κούλης της γνωστής οικογένειας που παριστάνουν τους πολιτικούς τις τελευταίες δεκαετίες ήταν ενάντιος, μετά είδε κόσμο άρα ψήφους, δεν ξεχνιέται αυτό.
Ξέχασες τους Εβραίους και τον Σορος. Η συνωμοσιολογία και ο ψεκασμός στο φουλ . :smt005:
Άκου Χαχα, δεν είμαι από τους τύπους που παίρνουν σοβαρά τα συνωμοσιολογικά, κράτα αυτό. Το ότι όμως η ΝΔ (σε κόβει μισθουλάκο μήπως, 0,60 και ετσι φάση; ) είναι φαύλοι όπως οι υπόλοιποι είναι γεγονός και αυτό είναι κάτι που ο κόσμος το έχει εμπεδώσει καλά.
Οι συγγενεις σου ηξεραν τι σημαινει αριστερα και εκαναν το σωστο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12215
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 10 Μαρ 2019, 15:25

Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:34
Και το αρχικό ποστ του νήματος ακόμη μοιάζει καταπληκτικά με το όλο χαμερπές στυλάκι 0,60 του συριζα. Ακόμη και αν θα είχα μια σκεψη στην ακρη του μυαλου για νδουλα, αυτό το νήμα που εγκαλει εκβιαστικά τροπο τινα και γλοιωδέστατα σε δικομματισμο ως μόνη λύση, θα την είχε διαλύσει.
Ξέρεις ότι η ηγεσία σου είναι Ναζί.

Αν είσαι και εσύ Ναζί, πάω πάσο.

Αν δεν είσαι, και παρόλα αυτά ψηφίζεις, φέρεις ευθύνη για την ενίσχυση μιας καταστρεπτικής ιδεολογίας, αυτής που ενστερνίζεται ο Μιχαλολιάκος.

Επιπλέον, στερείς ψήφους από τη ΝΔ και άρα παίζεις το παιχνίδι του Τσίπρα.

Αν είσαι κατά του συστήματος, των ελίτ κλπ και θες να διαμαρτυρηθείς, υπάρχουν άλλα ακροδεξιά κόμματα.

Το να ψηφίζεις όμως εν γνώσει σου μια Ηγέτη Ναζί είναι ύβρη κατά της πατρίδας.
Στη Γλώσσα ήσουν σκράπας έτσι; Στα μαυρισμένα φαίνεται ότι καλώ σε δικομματισμό; :lol:

Το νήμα τσούζει πολλούς που αποκαλύπτεται ότι όποιος ψηφίζει χρυσαύγουλα ψηφίζει ηγέτη ΝΑζί και άρα δεν μπορεί να λέει ότι δεν ξέρει τι είναι αυτό που ψηφίζει.
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 10 Μαρ 2019, 15:40

Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 13:17
metaxoskolikas έγραψε:
10 Μαρ 2019, 11:22
panos291 έγραψε:
10 Μαρ 2019, 11:17
Λολ απευθύνονται λεει στο κεντρο (γλυφτες της αριστερας δηλαδη), αλλα εχουν την απαίτηση να τους ψηφίζουν οι δεξιοι.
χαχα στο τοπικ αυτό προσπαθεί να υφαρπάξει τις ψήφους δεξιών και ακροδεξιών υποστηρικτών ορμπαν & σαλβινι, αλλά τελικά το ξεβράκωμα που ακολουθεί είναι μεγάλο καθώς ξεχνιέται και λέει την αλήθεια δηλαδή ότι η νδ απευθύνεται στο κέντρο (δηλαδή κεντροαριστερά να πούμε καλύτερα) και τέτοιες πολιτικές θα εφαρμόσει... τη μία λέει ότι δε θέλει τους ακροδεξιούς ψηφοφόρους της χα στο κόμμα, την άλλη λέει ότι τους θέλει όλους τους ακροδεξιούς εκτός από το 0,3% των ναζί... ξεβράκωμα κανονικότατο
θέλει με το ζόρι τις ψήφους μας σε κόμμα όμως που θα εκφράζει κεντρώες-κεντροαριστερές θέσεις :smt005:
Πουθενά δεν είπα ότι θέλω χρυσαυγιτικες ψήφους στη ΝΔ, ακριβώς το αντίθετο.Η ΝΔ δεν τις χρειάζεται και αποτελούν ξένο σώμα για αυτή.

Απλώς κάποιος δεξιός που δεν είναι ακραιος, αλλά ψηφίζει χρυσαύγουλα δίνει ανάσες ζωής στον Τσίπρα.
εσείς ακραίους θεωρείτε όσους υποστηρίζουν τον ορμπαν και τον σαλβινι. στη χα λοιπόν δεν υπάρχει κάποιος που να μην είναι ακραίος, αντιθέτως υπάρχουν πολλοί στο κόμμα σας που είναι κατ εσάς ακραίοι απλώς τρώνε συστηματικά κουτόχορτο.
από το οποίο κουτόχορτο προσπάθησες ανεπιτυχώς να ταίσεις και εμάς τους υπόλοιπους, ανεπιτυχώς όμως, γιατί είδες ότι δεν μπορείς να στηρίξεις τα επιχειρήματα σου, έπαθες ένα μίνι αμόκ και άρχισες να αποκαλύπτεις τα πραγματικά σου πιστεύω για κεντρώα-κεντροαριστερή νδ και ακραίους σαλβινικους.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 10 Μαρ 2019, 15:43

Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 15:25
Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:34
Και το αρχικό ποστ του νήματος ακόμη μοιάζει καταπληκτικά με το όλο χαμερπές στυλάκι 0,60 του συριζα. Ακόμη και αν θα είχα μια σκεψη στην ακρη του μυαλου για νδουλα, αυτό το νήμα που εγκαλει εκβιαστικά τροπο τινα και γλοιωδέστατα σε δικομματισμο ως μόνη λύση, θα την είχε διαλύσει.
Ξέρεις ότι η ηγεσία σου είναι Ναζί.

Αν είσαι και εσύ Ναζί, πάω πάσο.

Αν δεν είσαι, και παρόλα αυτά ψηφίζεις, φέρεις ευθύνη για την ενίσχυση μιας καταστρεπτικής ιδεολογίας, αυτής που ενστερνίζεται ο Μιχαλολιάκος.

Επιπλέον, στερείς ψήφους από τη ΝΔ και άρα παίζεις το παιχνίδι του Τσίπρα.

Αν είσαι κατά του συστήματος, των ελίτ κλπ και θες να διαμαρτυρηθείς, υπάρχουν άλλα ακροδεξιά κόμματα.

Το να ψηφίζεις όμως εν γνώσει σου μια Ηγέτη Ναζί είναι ύβρη κατά της πατρίδας.
Στη Γλώσσα ήσουν σκράπας έτσι; Στα μαυρισμένα φαίνεται ότι καλώ σε δικομματισμό; :lol:

Το νήμα τσούζει πολλούς που αποκαλύπτεται ότι όποιος ψηφίζει χρυσαύγουλα ψηφίζει ηγέτη ΝΑζί και άρα δεν μπορεί να λέει ότι δεν ξέρει τι είναι αυτό που ψηφίζει.
στο τοπικ το μόνο που αποκαλύπτεται είναι η χυδαία προσπάθεια σας να παρασύρετε συντηρητικούς ψηφοφόρους κοροιδεύοντας τους σε ψήφιση της νδ ενώ δεν έχετε κανένα σκοπό να εκφράσετε τις θέσεις τους και στην πραγματικότητα τους απαξιώνετε ως αγράμματους, ακραίους, αρτηριοσκληρωτικούς κλπ. :D όσο για το γεγονός ότι στο τοπικ αποδείχθηκε ότι όποιος ψηφίζει χα, ψηφίζει ηγέτη ναζί γελώ. αυτό νομίζω το είχατε ως δεδομένο και είναι κάτι που προβάλλεται από τα μμε χρόνια τώρα μπας και κοπεί το ρεύμα ανόδου του εθνικισμού και της πραγματικής δεξιάς. στο συγκεκριμένο τοπικ το μόνο που έχει γίνει εκτός από την αποκάλυψη των πραγματικών προθέσεων της νδ και ιδίως του στενού πυρήνα των μητσοτακοδρασιτών νεοφιλελεύθερων κεντροαριστερών, είναι η προσκόμιση αποδείξεων από τον Νανδρος ότι η ΧΑ είναι πολυσυλλεκτικό εθνικιστικό κόμμα και όχι ναζιστικό.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 10 Μαρ 2019, 15:45

Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 15:19
Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:09
Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 14:02


Ξέχασες τους Εβραίους και τον Σορος. Η συνωμοσιολογία και ο ψεκασμός στο φουλ . :smt005:
Άκου Χαχα, δεν είμαι από τους τύπους που παίρνουν σοβαρά τα συνωμοσιολογικά, κράτα αυτό. Το ότι όμως η ΝΔ (σε κόβει μισθουλάκο μήπως, 0,60 και ετσι φάση; ) είναι φαύλοι όπως οι υπόλοιποι είναι γεγονός και αυτό είναι κάτι που ο κόσμος το έχει εμπεδώσει καλά.
Όχι, βρε συ, δεν είσαι συνωμοσιολόγος, απλώς βλέπεις παντού μποτάκια. :smt005:
είναι συνωμοσιολόγος επειδή μιλάει για μποτακια; δηλαδή άμα φέρω ποστ σου που να λες για μποτακια θα παραδεχθείς ότι είσαι συνωμοσιολόγος;

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 10 Μαρ 2019, 15:47

Sid Vicious έγραψε:
10 Μαρ 2019, 13:58
Όταν ήμουν στην ύστερη εφηβεία θυμάμαι να προσπαθούν κάποιοι συγγενείς μου να ψηφίσω ΝΔ, δίγλωσσοι αυτοί από Δυτική Μακεδονία, φανατικοί πατριώτες και αντιαριστεροι. Και θέταν το εξής γελοίο επιχείρημα: "Εγώ ΕΠΕΝ είμαι κανονικα (που εγώ όμως δεν ήμουν ΕΠΕΝ και σκεφτομουν τι με λε ρε μπάρμπα τώρα) αλλά η ΝΔ είναι η μόνη λύση για να μην βγουν αριστεροι, η ψηφος σε μικρότερα κόμματα είναι χαμένη, για την Ελλαδα πρέπει να ψηφίσεις ΝΔ μόνο αυτή μπορεί να σώσει την χώρα". Εννοείται δε τον άκουσα, αν ηταν να ακουμε τις μαλακιες του καθενος αλιμονο. Και τα χρόνια πέρασαν και η ΝΔ μια χαρά συμμετείχε στο ξεπούλημα της χώρας, συνυπευθυνη για το χαλι της σημερινής Ελλάδας μαζί με ΠΑΣΟΚ και την υπόγεια ότι να ναι αριστερά που σήμερα κυρίως ονομάζεται ΣΥΡΙΖΑ. Και τώρα προσπαθούν να επαναφέρουν το γλοιώδες επιχειρήμα του στείρου και τυραννικου δικομματισμού που διέλυσε την χώρα κομμάτι κομμάτι για να παραδώσει την εξουσία στην υπόγεια ότι να ναι αριστερά.
Α και να μην ξεχάσω στο πρώτο συλλαλητήριο για την Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη τώρα πρόσφατα ο Κούλης της γνωστής οικογένειας που παριστάνουν τους πολιτικούς τις τελευταίες δεκαετίες ήταν ενάντιος, μετά είδε κόσμο άρα ψήφους, δεν ξεχνιέται αυτό.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12188
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 10 Μαρ 2019, 15:51

Πρετεντέρης έγραψε:
10 Μαρ 2019, 15:25
...
Μαλάκα μου εισαι ο δεξιός brb και tilt :o στο κατοχυρώνω αυτο
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 10 Μαρ 2019, 15:53

Nostalgia έγραψε:
10 Μαρ 2019, 12:49
Η ηγεσια της ΧΑ εχει ναζιστικες καταβολες, απορω τι συζηταμε, ολοι το γνωριζουμε. Διαφορετικη μεταναστευτικη πολιτικη (ουσιας και οχι για τους τυπους) εντος ΕΕ δεν μπορεις να εχεις. Η ΝΔ μπορει να μην ειναι το δεξιο κομμα που θα θελαμε πολλοι, αλλα σε αυτες τις εκλογες δεν εχουμε αλλη επιλογη, η ΝΔ πρεπει να ειναι πρωτη και με διαφορα. Ο καθενας ας κανει τις επιλογες του, για μενα ο Συριζα πρεπει να παει στον αγυριστο γι'αυτο και θα ψηφισω ΝΔ.
σοβαρά; και οι χώρες του βιζεγκραντ και η ιταλία πως έχουν διαφορετική μεταναστευτική πολιτική;
άλλωστε μετά τις ευρωεκλογές ίσως η γραμμή της εε για τη μεταναστευτική πολιτική να είναι εντελώς διαφορετική. :wink

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3752
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Άκου, χρυσαυγίτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 10 Μαρ 2019, 16:06

Ψήφος στην νδ είναι χαμένη ψήφος.
Δεν μάθατε τοσα χρόνια τι έχει κάνει η νδ στην Ελλάδα;
Καμιά ανοχή στους νεοδημοκράτες,τους μπιντέδες των κομμουνιστών!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών