170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 17 Φεβ 2024, 14:46

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:42
Lugozzi έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:41
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:36


Δεν ξερω.Εγω δεν θα το εφερνα.Για ενα να εισαι σιγουρος : ο Κυριακος δεν ειναι χαζος.
Πες τους την αλήθεια
Με τα f35 και τις φρεγάτες πάνε και όλα τα υπόλοιπα του νετφλιξ.
Διότι το νεοελληνικό κρατίδιο απέτυχε και η άλλη λύση είναι η λευκή σαρία.

Εύχομαι το εκκρεμές να γυρίσει όσο ακόμα ζούμε, και να λέμε μετά από χρονια: ήταν μια στιγμή παραφροσύνης, δε σε ξέρω δε με ξέρεις, εμείς πάντα ενάντια ήμασταν :wink
Ναι μπορει να ειναι το τιμημα για να εχεις f35.
Το πληρωνω ευχαριστως.Δεν μου αλλαζει τιποτα.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Φεβ 2024, 14:48

George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:43
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:37
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:34


Δλδ προυπηρχε ο γκευ γάμος και η αναγνωριση υιοθεσιας απο ομοφυλα ζευγαρια πριν? Και αν δεν αλλαζε τιποτα τοτε προς τι ολη αυτη η βιασυνη και οι πιεσεις να ψηφιστει ντε και καλα?

Μπορουσε το 2012 να παει δλδ ο Μητσος με τον Βαγγο να κανουν γαμο με φανφαρες στο δημαρχειο και απο εκει στο ορφανοτροφειο και να παρουν ενα παιδι?

Υπερασπιζεσαι κατι που δεν θες και δεν σου αρέσει μονο και μονο για να μην πας κοντρα στο κομμα σου.

Δλδ βαζεις το κομμα πιο πανω απο ηθικη, αξιες και παραδοσεις.

Εαν το νομοσχεδιο το ειχε φέρει το ΠΑΣΟΚ ας πουμε αν ηταν κυβερνηση τωρα θα ηταν η ΝΔ στα καγκελα και εσυ θα εβγαζες πυρινους λογους για την επιθεση στις οικογενειακες αξιες που υπερασπιζεται ενα συντηρητικο κομμα σαν την ΝΔ.

Μην το αρνηθεις αυτο θα εκανες.
Υπηρχε το συμφωνο συμβιωσης.
Το οποίο είχε νομικά κενά και δεν κάλυπτε σε αρκετά θέμα τους συμμετέχοντες όπως στη συγγένεια κτλ.

Δεν τα λέω εγώ . Κυβερνητικοί βουλευτές τα έλεγαν αυτά σε αντίστοιχες ερωτήσεις απαντώντας γιατί θα το ψηφίσουν.

Αλλά το ερώτημα παραμένει. Υπερασπιζεσαι αυτό το νομοσχέδιο γιατί το πιστεύεις και δεχεσαι? Η γιατί δεν θες να πας κόντρα στο κόμμα σου?

Αν είναι το πρώτο τότε δεν μπορείς να λες ότι δεν σου αρέσει ούτε ότι δεν θα τους έβαζες στο σπίτι σου.

Αν είναι το δεύτερο τότε βάζεις το κόμμα σου πάνω από την ηθική τις αξίες και τις παραδόσεις. Και ακόμα χειρότερο την δική σου ηθική και τις παραδόσεις τις οποίες μεγάλωσες γενόμενος turncoat του εαυτού σου.

Αν με ρωτάς εμένα μάλλον το δεύτερο ισχύει.
Εξηγησα πριν και βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13472
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 17 Φεβ 2024, 14:50

Η τασούλας το είπε πάντως. Το κάνανε γιατί είναι πατρίς θρησκεία και γκευ οικογένεια

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27932
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 17 Φεβ 2024, 14:55

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:43
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:37


Υπηρχε το συμφωνο συμβιωσης.
Το οποίο είχε νομικά κενά και δεν κάλυπτε σε αρκετά θέμα τους συμμετέχοντες όπως στη συγγένεια κτλ.

Δεν τα λέω εγώ . Κυβερνητικοί βουλευτές τα έλεγαν αυτά σε αντίστοιχες ερωτήσεις απαντώντας γιατί θα το ψηφίσουν.

Αλλά το ερώτημα παραμένει. Υπερασπιζεσαι αυτό το νομοσχέδιο γιατί το πιστεύεις και δεχεσαι? Η γιατί δεν θες να πας κόντρα στο κόμμα σου?

Αν είναι το πρώτο τότε δεν μπορείς να λες ότι δεν σου αρέσει ούτε ότι δεν θα τους έβαζες στο σπίτι σου.

Αν είναι το δεύτερο τότε βάζεις το κόμμα σου πάνω από την ηθική τις αξίες και τις παραδόσεις. Και ακόμα χειρότερο την δική σου ηθική και τις παραδόσεις τις οποίες μεγάλωσες γενόμενος turncoat του εαυτού σου.

Αν με ρωτάς εμένα μάλλον το δεύτερο ισχύει.
Εξηγησα πριν και βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Ναι αυτό άκουσα.

Αλλά δεν μας εξηγεί τη δικη σου σταση να υπερασπιζεσαι κάτι που δεν σου αρεσει και δεν υποστηρίζεις.

Την δική σου εξήγηση θέλω να ακούσω για τη δική σου στάση όχι τι λέει ο νόμος. Αυτό το ξέρω.

Π.χ. εμένα δε μου αρέσει αυτός ο νόμος και δεν τον Στηρίζω και λέω οτιβειναι λάθος.

Αν η κυβέρνηση έβγαζε νόμο που έλεγε ότι γάμος είναι αποκλειστικά μεταξύ ανδρός και γυναικός και μονονεκει έχεις υιοθεσία θα το Στηρίζα και θα συμφωνούσα με την κυβέρνηση και θα το υπερασπιζομουν.

Εσύ όμως ενώ διαφωνείς κάθετα το υπερασπιζεσαι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71662
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Φεβ 2024, 15:02

Lugozzi έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:31
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:29
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:25


Αν δεν το υποστηρίζεις και δεν σου αρέσει τότε γιατί το υπερασπιζεσαι?
Υπερασπιζομαι το γεγονος οτι το νομοσχεδιο δεν αλλαζει τιποτα απ οσα ηδη προυπηρχαν και ολοι εμεις οσο και να θελαμε δεν μπορουσαμε να αλλαξουμε.
Τότε γιατί τέτοια μανία να το φέρουν προς ψήφιση
αφού δεν αλλάζει τίποτα?
Για αμιγώς λογιστικούς λόγους. Τα υπόλοιπα είναι συστημικά ή αντισυστημικά φούμαρα.

Ισχύει τόσο για πολιτικούς όσο και για αγανακτισμένους "πολίτες".
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Φεβ 2024, 15:37

George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:55
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:43


Το οποίο είχε νομικά κενά και δεν κάλυπτε σε αρκετά θέμα τους συμμετέχοντες όπως στη συγγένεια κτλ.

Δεν τα λέω εγώ . Κυβερνητικοί βουλευτές τα έλεγαν αυτά σε αντίστοιχες ερωτήσεις απαντώντας γιατί θα το ψηφίσουν.

Αλλά το ερώτημα παραμένει. Υπερασπιζεσαι αυτό το νομοσχέδιο γιατί το πιστεύεις και δεχεσαι? Η γιατί δεν θες να πας κόντρα στο κόμμα σου?

Αν είναι το πρώτο τότε δεν μπορείς να λες ότι δεν σου αρέσει ούτε ότι δεν θα τους έβαζες στο σπίτι σου.

Αν είναι το δεύτερο τότε βάζεις το κόμμα σου πάνω από την ηθική τις αξίες και τις παραδόσεις. Και ακόμα χειρότερο την δική σου ηθική και τις παραδόσεις τις οποίες μεγάλωσες γενόμενος turncoat του εαυτού σου.

Αν με ρωτάς εμένα μάλλον το δεύτερο ισχύει.
Εξηγησα πριν και βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Ναι αυτό άκουσα.

Αλλά δεν μας εξηγεί τη δικη σου σταση να υπερασπιζεσαι κάτι που δεν σου αρεσει και δεν υποστηρίζεις.

Την δική σου εξήγηση θέλω να ακούσω για τη δική σου στάση όχι τι λέει ο νόμος. Αυτό το ξέρω.

Π.χ. εμένα δε μου αρέσει αυτός ο νόμος και δεν τον Στηρίζω και λέω οτιβειναι λάθος.

Αν η κυβέρνηση έβγαζε νόμο που έλεγε ότι γάμος είναι αποκλειστικά μεταξύ ανδρός και γυναικός και μονονεκει έχεις υιοθεσία θα το Στηρίζα και θα συμφωνούσα με την κυβέρνηση και θα το υπερασπιζομουν.

Εσύ όμως ενώ διαφωνείς κάθετα το υπερασπιζεσαι.
Μαλλον δεν καταλαβες οτι βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13472
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 17 Φεβ 2024, 15:50

Saturn έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:46
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:42
Lugozzi έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:41

Πες τους την αλήθεια
Με τα f35 και τις φρεγάτες πάνε και όλα τα υπόλοιπα του νετφλιξ.
Διότι το νεοελληνικό κρατίδιο απέτυχε και η άλλη λύση είναι η λευκή σαρία.

Εύχομαι το εκκρεμές να γυρίσει όσο ακόμα ζούμε, και να λέμε μετά από χρονια: ήταν μια στιγμή παραφροσύνης, δε σε ξέρω δε με ξέρεις, εμείς πάντα ενάντια ήμασταν :wink
Ναι μπορει να ειναι το τιμημα για να εχεις f35.
Το πληρωνω ευχαριστως.Δεν μου αλλαζει τιποτα.
Δεν υπάρχουν αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 17 Φεβ 2024, 16:12

Η επόμενη δήλωση του Τασούλα:

"Δεν έχω σχέση με άντρα επειδή είμαι gay. Έχω σχέση με άντρα επειδή είμαι straight".

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 17 Φεβ 2024, 16:20

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Φεβ 2024, 09:09
omg kai 3 lol έγραψε:
16 Φεβ 2024, 21:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Φεβ 2024, 21:24


Η ταφόπλακα έχει μπει εδώ και χρόνια. Οι εξελίξεις απλώς ως μνημόσυνα παίζουν. Βασικό.

ναι απλα τωρα τελευταια στα μνημοσυνα και οπου μοιραζουν κολλυβα μαζευονται μονιμως οι ιδιοι περιεργοι τυποι.. :)
Το ξέρω. Αλλά βρίσκω χλωμό να μοιράζουν κόλλυβα. Το πολύ πολύ να μοιράσουν κανένα τρικάκι.

Εικόνα

Εικόνα

αυτοι πανηγυριζουν προς ωρας αλλοι κλαινε.. :D

Υγ. τα υστερα του κοσμου!:

Εικόνα

https://www.ekklisiaonline.gr/nea/pater ... la-simera/

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10147
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 17 Φεβ 2024, 16:24

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48
Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Δηλαδή τα παιδιά των μονογονεικών οικογενιών έχουν λιγότερα δικαιώματα, από αυτά που έχουν και τους δύο γονείς; Ή, αν είχε 3 η 4 γονείς θα είχε ακόμα περισσότερα δικαιώματα; :smt017
Από την στιγμή που επιτρέπει η πολιτεία την τεκνοθεσία από έναν γονέα, ποιο είναι το πρόβλημα; Παραμένει ο ένας γονέας και η περιστασιακή ή πιο μόνιμη σχέση του ομοφυλόφιλου/λης, αν θέλει βοηθά στην ανατροφή του παιδιού. Διαφορετικά, να μην επιτρέπει την τεκνοθεσία σε έναν μόνο γονέα και τελειώνει το θέμα με λειψά δικαιώματα παιδιών.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27932
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 17 Φεβ 2024, 16:24

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 15:37
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:55
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48


Εξηγησα πριν και βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Ναι αυτό άκουσα.

Αλλά δεν μας εξηγεί τη δικη σου σταση να υπερασπιζεσαι κάτι που δεν σου αρεσει και δεν υποστηρίζεις.

Την δική σου εξήγηση θέλω να ακούσω για τη δική σου στάση όχι τι λέει ο νόμος. Αυτό το ξέρω.

Π.χ. εμένα δε μου αρέσει αυτός ο νόμος και δεν τον Στηρίζω και λέω οτιβειναι λάθος.

Αν η κυβέρνηση έβγαζε νόμο που έλεγε ότι γάμος είναι αποκλειστικά μεταξύ ανδρός και γυναικός και μονονεκει έχεις υιοθεσία θα το Στηρίζα και θα συμφωνούσα με την κυβέρνηση και θα το υπερασπιζομουν.

Εσύ όμως ενώ διαφωνείς κάθετα το υπερασπιζεσαι.
Μαλλον δεν καταλαβες οτι βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.
Βασικά κατάλαβα ότι δεν θες να απαντήσεις ξεκάθαρα και το πας γύρω γύρω θολωνοντας τα νερά.

Δεν πειράζει. Είναι κατανοητό το conflict. Kαι αναμενόμενο άλλωστε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 17 Φεβ 2024, 16:26

vagabondo έγραψε:
17 Φεβ 2024, 16:24
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48
Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Δηλαδή τα παιδιά των μονογονεικών οικογενιών έχουν λιγότερα δικαιώματα, από αυτά που έχουν και τους δύο γονείς; Ή, αν είχε 3 η 4 γονείς θα είχε ακόμα περισσότερα δικαιώματα; :smt017
Από την στιγμή που επιτρέπει η πολιτεία την τεκνοθεσία από έναν γονέα, ποιο είναι το πρόβλημα; Παραμένει ο ένας γονέας και η περιστασιακή ή πιο μόνιμη σχέση του ομοφυλόφιλου/λης, αν θέλει βοηθά στην ανατροφή του παιδιού. Διαφορετικά, να μην επιτρέπει την τεκνοθεσία σε έναν μόνο γονέα και τελειώνει το θέμα με λειψά δικαιώματα παιδιών.
ετσι
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14307
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 17 Φεβ 2024, 16:34

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:42
Lugozzi έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:41
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:36


Δεν ξερω.Εγω δεν θα το εφερνα.Για ενα να εισαι σιγουρος : ο Κυριακος δεν ειναι χαζος.
Πες τους την αλήθεια
Με τα f35 και τις φρεγάτες πάνε και όλα τα υπόλοιπα του νετφλιξ.
Διότι το νεοελληνικό κρατίδιο απέτυχε και η άλλη λύση είναι η λευκή σαρία.

Εύχομαι το εκκρεμές να γυρίσει όσο ακόμα ζούμε, και να λέμε μετά από χρονια: ήταν μια στιγμή παραφροσύνης, δε σε ξέρω δε με ξέρεις, εμείς πάντα ενάντια ήμασταν :wink
Ναι μπορει να ειναι το τιμημα για να εχεις f35.
Το πληρωνω ευχαριστως.Δεν μου αλλαζει τιποτα.
Μπορουσαν να περιμενουν ως τον Ιανουάριο.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11735
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 17 Φεβ 2024, 16:40

under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:48
George_V έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:43
under έγραψε:
17 Φεβ 2024, 14:37


Υπηρχε το συμφωνο συμβιωσης.
Το οποίο είχε νομικά κενά και δεν κάλυπτε σε αρκετά θέμα τους συμμετέχοντες όπως στη συγγένεια κτλ.

Δεν τα λέω εγώ . Κυβερνητικοί βουλευτές τα έλεγαν αυτά σε αντίστοιχες ερωτήσεις απαντώντας γιατί θα το ψηφίσουν.

Αλλά το ερώτημα παραμένει. Υπερασπιζεσαι αυτό το νομοσχέδιο γιατί το πιστεύεις και δεχεσαι? Η γιατί δεν θες να πας κόντρα στο κόμμα σου?

Αν είναι το πρώτο τότε δεν μπορείς να λες ότι δεν σου αρέσει ούτε ότι δεν θα τους έβαζες στο σπίτι σου.

Αν είναι το δεύτερο τότε βάζεις το κόμμα σου πάνω από την ηθική τις αξίες και τις παραδόσεις. Και ακόμα χειρότερο την δική σου ηθική και τις παραδόσεις τις οποίες μεγάλωσες γενόμενος turncoat του εαυτού σου.

Αν με ρωτάς εμένα μάλλον το δεύτερο ισχύει.
Εξηγησα πριν και βαριεμαι να επαναλαμβανομαι.Το μονο που αλλαζει ειναι οτι αυτα τα παιδια που δεν φταινε σε τιποτα εχουν περισσοτερα δικαιωματα.
Χαθηκε η ευκαιρια να περασει τον νομο ο ΣΥΡΙΖΑ για να σε εχουμε εσενα και τα αλλα κομματοσκυλα να φωναζουν για την ορθοδοξια. Τον περασε η ΝΔ(με εντολες απεξω)και κανετε κοκοκο
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24366
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Φεβ 2024, 16:47

ωραια αντιγραφει ο αντερ τον συριζα, ολος ο κοσμος τους λεει μακεδονια ετσι και αλλιως, δεν αλλαζει κατι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών