Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Αύγ 2022, 22:40

Gewponos90 έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:36
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:23
Gewponos90 έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:11



Θα την φάνε στον κωλο αγριως εννοείς επιτέλους ότι θα κάτσουν σε σκαμνι η απλά να ξεχαστεί η υπόθεση ως συνήθως;

Κάποιοι θα κάτσουν και στο σκαμνί.
Ποιοι; Ξερουμε αυτή την φορά η απλά το ελπίζουμε ;

Γιατι έχουμε αρκετά χρόνια τώρα αυτή την γελοιοτητα
να ταζετε σκαμνιά και κανείς δεν έχει καταδικαστεί :003: τι πασοκους μας έταζε ο Σαμαράς, τι νεοδημοκρατες μας έταζε ο Τσίπρας, τι συριζαιους μας έταζε ο Μητσοτάκης δεν λέγεται... Μήπως να ξεχαστεί το θέμα μωρέ η στην χειρότερη να παραγραφει ;

Έτσι για να μην περιμένετε ροζ και γαλάζιοι με τους λουτσους έξω να μπουν σε κώλους
Ως θέμα καθεαυτό είναι αδιάφορο. Από την στιγμή όμως που υπάρχει συντονισμένη επίθεση στην χώρα (αλλά και σε άλλες χώρες της ΕΕ) πάει αλλού η βαλίτσα. Και όσο περισσότερο σκυλιαζουν και ανοίγονται τόσο περισσότερο κάποιοι θα την φάνε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"



Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Αύγ 2022, 22:43

Μαδουραίος έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:40
Από Δευτέρα θα δείτε
0,60αρη κρύβε λόγια γιατί τους χρήσιμους ηλίθιους/μπροστινους στο τέλος τους αδειάζουν


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 31 Αύγ 2022, 22:43

Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:40
Gewponos90 έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:36
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:23



Κάποιοι θα κάτσουν και στο σκαμνί.
Ποιοι; Ξερουμε αυτή την φορά η απλά το ελπίζουμε ;

Γιατι έχουμε αρκετά χρόνια τώρα αυτή την γελοιοτητα
να ταζετε σκαμνιά και κανείς δεν έχει καταδικαστεί :003: τι πασοκους μας έταζε ο Σαμαράς, τι νεοδημοκρατες μας έταζε ο Τσίπρας, τι συριζαιους μας έταζε ο Μητσοτάκης δεν λέγεται... Μήπως να ξεχαστεί το θέμα μωρέ η στην χειρότερη να παραγραφει ;

Έτσι για να μην περιμένετε ροζ και γαλάζιοι με τους λουτσους έξω να μπουν σε κώλους
Ως θέμα καθεαυτό είναι αδιάφορο. Από την στιγμή όμως που υπάρχει συντονισμένη επίθεση στην χώρα (αλλά και σε άλλες χώρες της ΕΕ) πάει αλλού η βαλίτσα. Και όσο περισσότερο σκυλιαζουν και ανοίγονται τόσο περισσότερο κάποιοι θα την φάνε.

Α ενταξει. Θα περιμενουμε λοιπόν με αγωνία.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Αύγ 2022, 22:56

Gewponos90 έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:43
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:40
Gewponos90 έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:36


Ποιοι; Ξερουμε αυτή την φορά η απλά το ελπίζουμε ;

Γιατι έχουμε αρκετά χρόνια τώρα αυτή την γελοιοτητα
να ταζετε σκαμνιά και κανείς δεν έχει καταδικαστεί :003: τι πασοκους μας έταζε ο Σαμαράς, τι νεοδημοκρατες μας έταζε ο Τσίπρας, τι συριζαιους μας έταζε ο Μητσοτάκης δεν λέγεται... Μήπως να ξεχαστεί το θέμα μωρέ η στην χειρότερη να παραγραφει ;

Έτσι για να μην περιμένετε ροζ και γαλάζιοι με τους λουτσους έξω να μπουν σε κώλους
Ως θέμα καθεαυτό είναι αδιάφορο. Από την στιγμή όμως που υπάρχει συντονισμένη επίθεση στην χώρα (αλλά και σε άλλες χώρες της ΕΕ) πάει αλλού η βαλίτσα. Και όσο περισσότερο σκυλιαζουν και ανοίγονται τόσο περισσότερο κάποιοι θα την φάνε.

Α ενταξει. Θα περιμενουμε λοιπόν με αγωνία.
Καλά μη κρατάς και την αναπνοή σου. Διότι στην Αγγλία πέτυχε το σχέδιο, στην Ιταλία πέτυχε επίσης, στην Ισπανία απέτυχε, η Φινλανδία αντέδρασε δυναμικά, στην Ολλανδία τώρα ξεκινάει.

Εδώ, απέτυχε μεν αλλά έχουμε πολλούς χρήσιμους ηλίθιους οπότε έχουμε λίγο δρόμο ακόμα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 23:07

Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:43
Μαδουραίος έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:40
Από Δευτέρα θα δείτε
0,60αρη κρύβε λόγια γιατί τους χρήσιμους ηλίθιους/μπροστινους στο τέλος τους αδειάζουν

Ξέρεις κάτι; Δεν είχες γεννηθεί όταν λέγανε τα ίδια που λες τώρα. με το ίδιο στυλ, και το ίδιο περίπου περιεχόμενο. Ένας σαματάς που φέρνει σε υστερία, ένας ψευτοτσαμπουκάς με απειλητική ρητορική και σε κάνει να αισθάνεσαι ότι κάποιος θα τσιμπήσει και δεν θα σε απασχολούν άλλο για τις πομπές σου (όχι εσένα προσωπικά, καταλαβαίνεις) και θα ανασάνεις.
Δεν είναι έτσι και άνοιξε τα μάτια σου. Τα ίδια λέγατε και στο πρόσφατο παρελθόν για να μη σε πάω πριν το 2000, με τη κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ.
Υπάρχει ένα σκάνδαλο και σας έχει εκθέσει ο επί κεφαλής του κόμματός σας. Άρα εσύ είσαι αυτός που εκτίθεται όσο μιλάς.

Μια ζωή θεωρείτε ότι θα απειλήσετε με μήνυση και θα φοβίσετε τον άλλον. Μέσα στο όλο εγχείρημα πάτε να περάσετε και το μήνυμα ότι η δικαιοσύνη και οι θεσμοί είναι δικοί σας κι ότι έχετε την εξουσία να αφανίσετε τον άλλον.

Στο λέω ειλικρινά. Εκτίθεσαι μόνο και τίποτα δεν κερδίζεις.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Αύγ 2022, 23:09

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:07
.

Μια ζωή θεωρείτε ότι θα απειλήσετε με μήνυση και θα φοβίσετε τον άλλον. Μέσα στο όλο εγχείρημα πάτε να περάσετε και το μήνυμα ότι η δικαιοσύνη και οι θεσμοί είναι δικοί σας κι ότι έχετε την εξουσία να αφανίσετε τον άλλον.
.
Είναι προφανές ότι δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται.
Οπότε το ποιος θα εκτεθεί, άστο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 23:15

Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:09
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:07
.

Μια ζωή θεωρείτε ότι θα απειλήσετε με μήνυση και θα φοβίσετε τον άλλον. Μέσα στο όλο εγχείρημα πάτε να περάσετε και το μήνυμα ότι η δικαιοσύνη και οι θεσμοί είναι δικοί σας κι ότι έχετε την εξουσία να αφανίσετε τον άλλον.
.
Είναι προφανές ότι δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται.
Οπότε το ποιος θα εκτεθεί, άστο.
Μια χαρά έχω πάρει. Αμερικάνικα μέσα κράζουν αυτήν την κυβέρνηση, αναγκάστηκε να κάνει εξεταστική επιτροπή, υπήρξε ένα αλαλούμ από γκάφες, όπως δεν ήξερα δεν έκανα, από Δευτέρα, τι άλλο θες;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Αύγ 2022, 23:33

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:15
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:09
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 23:07
.

Μια ζωή θεωρείτε ότι θα απειλήσετε με μήνυση και θα φοβίσετε τον άλλον. Μέσα στο όλο εγχείρημα πάτε να περάσετε και το μήνυμα ότι η δικαιοσύνη και οι θεσμοί είναι δικοί σας κι ότι έχετε την εξουσία να αφανίσετε τον άλλον.
.
Είναι προφανές ότι δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται.
Οπότε το ποιος θα εκτεθεί, άστο.
Μια χαρά έχω πάρει. Αμερικάνικα μέσα κράζουν αυτήν την κυβέρνηση, αναγκάστηκε να κάνει εξεταστική επιτροπή, υπήρξε ένα αλαλούμ από γκάφες, όπως δεν ήξερα δεν έκανα, από Δευτέρα, τι άλλο θες;
Το βλέπω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13659
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Σεπ 2022, 08:49

Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:24
Ναύτης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:33
Για τον Κουκάκη. Το θέμα Ανδρουλάκη σε δεύτερη φάση.
Ο κύβος ερρίφθη:
(...)
Η Εξεταστική επιτροπή PEGA του Ευρωκοινοβουλίου αποφάσισε την πραγματοποίηση ειδικής ακρόασης για τις υποκλοπές στην Ελλάδα στις 8 Σεπτεμβρίου και την αποστολή αντιπροσωπείας του ΕΚ στην Αθήνα, για πλήρη διερεύνηση του σκανδάλου.
Καλά θα πάει αυτό. :giggle:
Προγραμματισμένη επίσκεψη σε 11 χώρες για το θέμα Pegasus/Predator.
Καμιά αντίρρηση. Ωστόσο, όταν θα έρθουν εδώ για την υπόθεση Κουκάκη, και αργότερα για την υπόθεση Ανδρουλάκη, να δω πως θα τα μπαλώσει ο "δεν ξέρω-δεν είδα-δεν άκουσα-φταίει ο ανηψιός μου-φταίει ο Κοντολέων-φταίει η εισαγγελέας-φταίει ο Πούτιν-φταίνε όλοι τέλος πάντων εκτός απ' εμένα".

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Σεπ 2022, 09:07

Ναύτης έγραψε:
01 Σεπ 2022, 08:49
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:24
Ναύτης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:33
Για τον Κουκάκη. Το θέμα Ανδρουλάκη σε δεύτερη φάση.



Καλά θα πάει αυτό. :giggle:
Προγραμματισμένη επίσκεψη σε 11 χώρες για το θέμα Pegasus/Predator.
Καμιά αντίρρηση. Ωστόσο, όταν θα έρθουν εδώ για την υπόθεση Κουκάκη, και αργότερα για την υπόθεση Ανδρουλάκη, να δω πως θα τα μπαλώσει ο "δεν ξέρω-δεν είδα-δεν άκουσα-φταίει ο ανηψιός μου-φταίει ο Κοντολέων-φταίει η εισαγγελέας-φταίει ο Πούτιν-φταίνε όλοι τέλος πάντων εκτός απ' εμένα".
Δεν έχει να μπαλώσει τίποτα γιατί δεν έχει σχέση η κυβέρνηση με το Pegasus/Predator. Είναι πανευρωπαϊκό πρόβλημα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13659
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Σεπ 2022, 09:11

Otto Weininger έγραψε:
01 Σεπ 2022, 09:07
Ναύτης έγραψε:
01 Σεπ 2022, 08:49
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:24


Προγραμματισμένη επίσκεψη σε 11 χώρες για το θέμα Pegasus/Predator.
Καμιά αντίρρηση. Ωστόσο, όταν θα έρθουν εδώ για την υπόθεση Κουκάκη, και αργότερα για την υπόθεση Ανδρουλάκη, να δω πως θα τα μπαλώσει ο "δεν ξέρω-δεν είδα-δεν άκουσα-φταίει ο ανηψιός μου-φταίει ο Κοντολέων-φταίει η εισαγγελέας-φταίει ο Πούτιν-φταίνε όλοι τέλος πάντων εκτός απ' εμένα".
Δεν έχει να μπαλώσει τίποτα γιατί δεν έχει σχέση με το Pegasus/Predator. Είναι πανευρωπαϊκό πρόβλημα.
Εδώ στην Ελλάδα,πάντως, συγκεκριμένη εταιρεία που εμπορεύεται το συγκεκριμένο προϊόν έχει συγκεκριμένους δεσμούς με συγκεκριμένα άτομα. Παραδόξως, μάλιστα, η συγκεκριμένη εταιρεία, που διατηρεί συμβάσεις με τις πιο ευαίσθητες υπηρεσίες του κράτους, ουδέποτε ελέγχθηκε από τις αρμόδιες ρυθμιστικές αρχές. Κοίτα, όσο και να το προσπαθήσει, δεν μπορεί να κρυφτεί ο ελέφαντας πίσω από την παπαρούνα.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13251
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 01 Σεπ 2022, 09:33

Otto Weininger έγραψε:
01 Σεπ 2022, 09:07
Ναύτης έγραψε:
01 Σεπ 2022, 08:49
Otto Weininger έγραψε:
31 Αύγ 2022, 22:24


Προγραμματισμένη επίσκεψη σε 11 χώρες για το θέμα Pegasus/Predator.
Καμιά αντίρρηση. Ωστόσο, όταν θα έρθουν εδώ για την υπόθεση Κουκάκη, και αργότερα για την υπόθεση Ανδρουλάκη, να δω πως θα τα μπαλώσει ο "δεν ξέρω-δεν είδα-δεν άκουσα-φταίει ο ανηψιός μου-φταίει ο Κοντολέων-φταίει η εισαγγελέας-φταίει ο Πούτιν-φταίνε όλοι τέλος πάντων εκτός απ' εμένα".
Δεν έχει να μπαλώσει τίποτα γιατί δεν έχει σχέση η κυβέρνηση με το Pegasus/Predator. Είναι πανευρωπαϊκό πρόβλημα.
:smt005::smt005::smt005:

Δεν έχει σχέση λέει.Τυχαιό που έγιναν ταυτόχρονα η παγίδευση από το Predator και η παρακολούθηση από την ΕΥΠ

ΤΥΧΑΊΑ ΛΈΜΕ ΌΛΑ αλλά από Δευτέρα θα δείτε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13659
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Σεπ 2022, 14:00

Νέα πυρά Ανδρουλάκη για τις παρακολουθήσεις: Από την πρώτη στιγμή η κυβέρνηση προσπάθησε να υποβαθμίσει την καταγγελία μου

(...)

Όμως χάρη στην έρευνα της Αρχής Διασφάλισης του Απορρήτου των Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ), στις 5 Αυγούστου αποκαλύφθηκε πως οι μυστικές υπηρεσίες της ίδιας μου της χώρας με παρακολουθούσαν για «λόγους εθνικής ασφάλειας», από τον Σεπτέμβριο του 2021 μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου του 2021. Η περίοδος συμπίπτει απόλυτα με την απόπειρα παγίδευσης του κινητού μου (21 Σεπτεμβρίου) αλλά και την προεκλογική περίοδο για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, στο οποίο εκλέχτηκα Πρόεδρος στις 12 Δεκεμβρίου 2021. Η παρακολούθησή μου τερματίστηκε λίγες ημέρες μόνο μετά.

Η αποκάλυψη αυτή οδήγησε στην παραίτηση του Γενικού Γραμματέα του Πρωθυπουργού, ο οποίος είναι και ανιψιός του, και του Διοικητή της ΕΥΠ. Ο Πρωθυπουργός, ο οποίος μία από τις πρώτες του κινήσεις μετά τις εκλογές ήταν να μεταφέρει την αρμοδιότητα για τις μυστικές υπηρεσίες στο Γραφείο του Πρωθυπουργού και να αλλάξει τα τυπικά προσόντα ώστε να διορίσει τον εκλεκτό του στη θέση του Διοικητή, υποστήριξε ότι δεν το γνώριζε. Χαρακτήρισε μάλιστα την παρακολούθησή μου «νόμιμη μα πολιτικά λανθασμένη», που δεν θα την επέτρεπε αν είχε ερωτηθεί.

Όσον αφορά τη νομιμότητα της παρακολούθησης, το σύνολο των Συνταγματολόγων, με δημόσια αρθρογραφία έχει υποστηρίξει ότι η παρακολούθηση ενός Ευρωβουλευτή είναι παράνομη και αντισυνταγματική, υπογραμμίζοντας την ουσιαστική διαφορά μεταξύ του νομότυπου και του νόμιμου.

Η Κυβέρνηση στην προσπάθειά της να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα προέβη σε απαράδεκτες διαρροές που ενέπλεκαν και τρίτες χώρες. Διαψεύστηκαν όμως με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο από τις διπλωματικές αρχές τους, διασύροντας τη χώρα διεθνώς.

Ακόμα και σήμερα ο Πρωθυπουργός και η κυβέρνηση αρνούνται να πουν δημόσια το λόγο της παρακολούθησής μου, προτάσσοντας λόγους εθνικής ασφαλείας. Το ίδιο έκαναν και ενώπιον της Βουλής όπου οι υπαίτιοι προέβαλαν λόγους απορρήτου, θέτοντας εαυτούς και τις μυστικές υπηρεσίες της χώρας υπεράνω του κοινοβουλευτικού και δημοκρατικού ελέγχου.

Θα επιμείνω μέχρι τέλους στην αποκάλυψη της αλήθειας και δεν θα επιτρέψω σκιές σε μια πορεία αξιοπρέπειας. Από την πρώτη στιγμή έχω ξεκαθαρίσει ότι η υπόθεση παρακολούθησής μου δεν είναι ένα προσωπικό ζήτημα. Είναι ζήτημα δημοκρατίας και προστασίας των θεσμών. Για αυτό πρέπει να πέσει άπλετο φως.

Η κυβέρνηση οφείλει να απαντήσει δημόσια στα εξής ερωτήματα:
– Γιατί ενώ επί 8 χρόνια ως ευρωβουλευτής δεν ήμουν εθνικός κίνδυνος, έγινα ξαφνικά μόλις έθεσα υποψηφιότητα για την προεδρία του ΠΑΣΟΚ και σταμάτησα να είμαι με την εκλογή μου;
-Ποιος είναι ο λόγος της παρακολούθησής μου;
– Παρακολουθούνται και άλλοι πολιτικοί και δημοσιογράφοι;
– Ποιος έχει και για λογαριασμό ποιου χρησιμοποιεί το κατασκοπευτικό «υπερόπλο» κόστους εκατομμυρίων ευρώ Predator, το οποίο μπορεί να βιντεοσκοπεί τη ζωή ενός ανθρώπου μέσω του κινητού του 24 ώρες το 24ωρο;»
Κάτι πράγματα που ρωτάς κι εσύ όμως, ρε παιδί μου...
Εδώ σού λένε ότι έτσι και πέσει ο Μητσοτάκης -όχι η νδ, ο Μητσοτάκης- θα φτάσουν οι Τούρκοι μέχρι την Καλαμάτα! :vp2:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13659
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 09 Σεπ 2022, 08:48

Ελληνικό Watergate: Το Ευρωκοινοβούλιο εκθέτει την κυβέρνηση Μητσοτάκη
Τη Δευτέρα η συζήτηση για τις υποκλοπές στην Ολομέλεια παρουσία του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου και της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.

Κόλαφος για την ελληνική κυβέρνηση οι αποφάσεις του Ευρωκοινοβουλίου για το μείζον σκάνδαλο των υποκλοπών:

-Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου η Ολομέλεια του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου συζητά για το θέμα των υποκλοπών στη χώρα μας. Παρόντες θα είναι τόσο το Ευρωπαϊκό συμβούλιο, όσο και η ευρωπαϊκή Επιτροπή. Προσοχή: Η συζήτηση δεν θα αφορά γενικά και αφηρημένα τις υποκλοπές ή τις υποκλοπές στην Ευρώπη, αλλά τις υποκλοπές στην Ελλάδα!

-Η απόφαση ελήφθη με μοναδικές πολιτικές οικογένειες να διαφωνούν στη Σύνοδο του Προεδρείου το Ευρωπαϊκό Λαϊκό Κόμμα (την ευρωπαϊκή δεξιά, δηλαδή) και την ακροδεξιά, όπου συμμετέχουν και οι Πολωνοί δεξιοί.

-Αντιπροσωπεία του Ευρωκοινοβουλίου θα έρθει στην Αθήνα προκειμένου να συμβάλλει στην αποκάλυψη των όσων συμβαίνουν με τη χρήση των παράνομων λογισμικών, όπως του Predator, μέσω του οποίου επιχειρήθηκε η παρακολούθηση του Νίκου Ανδρουλάκη (πριν αναλάβει να κάνει τη δουλειά η …ΕΥΠ) και μέσω του οποίου έγινε η παρακολούθηση του Θανάση Κουκάκη (αφού είχε προηγηθεί η παρακολούθησή του από την …ΕΥΠ)!!!

-Η συνεδρίαση της Επιτροπής PEGA έδειξε πώς λειτουργούν όσοι θέλουν «να έρθουν όλα στο φως»-εν αντιθέσει με την ελληνική Βουλή και τις Επιτροπές της, όπου η κυβερνητική πλειοψηφία κάνει ότι περνάει από το χέρι της προκειμένου να κουκουλωθεί η υπόθεση.

Κρίμα!
Κρίμα δεν πα να πει τίποτα.
Είναι φανερό ότι το ευρωκοινοβούλιο, το ευρωπαϊκό συμβούλιο και η ευρωπαϊκή επιτροπή έχουν μετατραπεί σε άντρο εθνομηδενιστών ζαίων, σκυβάλων του Ερντογάν και του Πούτιν, απογόνων του Αττίλα...αίσχος...ΠΡΟΔΟΣΙΑ...ΑΡΚΟΥΔΕΗΔΕΣ!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών