Υπό διάλυση η ΧΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8896
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 12 Αύγ 2019, 16:06

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:13
Μα πάντα μπορεί να ξαναμπεί στη Βουλή, το έγραψα και τον Ιούλιο. Τώρα η νουδούλα χρειάζεται τη ναζιστική πτέρυγα για να έχει κυβέρνηση. Μόλις ξαναχρειαστεί, θα ξαναβγούνε.
Καλύτερα δεν είναι να βρίσκονται στη ΝΔ, όπου ουσιαστικά οι απόψεις τους εκπροσωπούνται στο ελάχιστο από το να έχουμε ναζιστικό κόμμα στη βουλή;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38105
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Αύγ 2019, 16:12

alexandroso έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:58
Οι περισσότεροι ψηφοφόροι χρυσαυγίτες είναι βλαχοχουντοβασιλικοί. Ελάχιστοι είναι ναζί, κι αυτούς τους πρώθησαν στα υψηλά κλιμάκια. Πάντως έχω γνωρίσει και μορφωμένους ανθρώπου που ψήφιζαν χρυσή αυγή. Με κάτι τέτοια έχω καταλήξει ότι ακόμα κι οι πιο έξυπνοι άνθρωποι είναι ικανοί να πιστεύουν στις μεγαλύτερες μαλακίες.
Αυτό ακριβώς λέω από την αρχή ρε μλκ, έλεος δλδ δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε.
Αυτό το τελευταίο ήθελα να στο γράψω σαν απάντηση στο πρώτο σου σχόλιο προς εμένα σε αυτό το νήμα.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 16:29

Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:06
Καλύτερα δεν είναι να βρίσκονται στη ΝΔ, όπου ουσιαστικά οι απόψεις τους εκπροσωπούνται στο ελάχιστο από το να έχουμε ναζιστικό κόμμα στη βουλή;
Πρακτικά ναι, γιατί μαντρώνονται υπό την δημοκρατική σκέπη, αλλά δεν παύουν να είναι ό,τι είναι, και ανά πάσα στιγμή χρήσιμοι ανόητοι.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8896
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 12 Αύγ 2019, 16:31

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:29
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:06
Καλύτερα δεν είναι να βρίσκονται στη ΝΔ, όπου ουσιαστικά οι απόψεις τους εκπροσωπούνται στο ελάχιστο από το να έχουμε ναζιστικό κόμμα στη βουλή;
Πρακτικά ναι, γιατί μαντρώνονται υπό την δημοκρατική σκέπη, αλλά δεν παύουν να είναι ό,τι είναι, και ανά πάσα στιγμή χρήσιμοι ανόητοι.
Μα πρακτικά μιλάμε. Τι να κάνουμε. Υπάρχει (και υπήρχε) ένα 15% με αυτές τις αποψεις.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 16:34

Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:31
Μα πρακτικά μιλάμε. Τι να κάνουμε. Υπάρχει (και υπήρχε) ένα 15% με αυτές τις αποψεις.
15% που να έλεγε HH δε νομίζω, αν θέλουμε να μιλήσουμε για σκληροπυρηνικούς. Εγώ δεν βλέπω ως 15% σήμερα καν απλούς ακροδεξιούς να υπάρχουν. Το κύριο μέρος των νεοδημοκρατών είναι συντηρητικοί φιλελεύθεροι, που δεν είναι καθόλου ακραία στάση.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8896
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 12 Αύγ 2019, 16:36

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:34
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:31
Μα πρακτικά μιλάμε. Τι να κάνουμε. Υπάρχει (και υπήρχε) ένα 15% με αυτές τις αποψεις.
15% που να έλεγε HH δε νομίζω, αν θέλουμε να μιλήσουμε για σκληροπυρηνικούς. Εγώ δεν βλέπω ως 15% σήμερα καν απλούς ακροδεξιούς να υπάρχουν. Το κύριο μέρος των νεοδημοκρατών είναι συντηρητικοί φιλελεύθεροι, που δεν είναι καθόλου ακραία στάση.
Δε λέω για ΗΗ. Μιλαω για χουντικούς και ακροδεξιούς που θεωρούν τους μετανάστες ζώα και δε θα ειχαν προβλημα να εξολοθρευτούν. Από αυτούς 15% υπάρχει ανετα.

User_601

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 12 Αύγ 2019, 16:43

Λευκός Λύκος έγραψε:
12 Αύγ 2019, 13:25
Εσθηρ βαράς νταλκά μέσα στην ζέστη έ;
Εγω μπανακια βαραω,ριχνω βουτιτσες και χαζευω και στο νετ,οποτε πεταω και καμια ειδησουλα.Εσυ ομως βαρας μαμακία αγορι μου. Εκλεισε το μαγαζακι που ψωνιζες και πως θα ζησεις τωρα;οεο; :smt005:

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 12 Αύγ 2019, 16:46

Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:06
Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:13
Μα πάντα μπορεί να ξαναμπεί στη Βουλή, το έγραψα και τον Ιούλιο. Τώρα η νουδούλα χρειάζεται τη ναζιστική πτέρυγα για να έχει κυβέρνηση. Μόλις ξαναχρειαστεί, θα ξαναβγούνε.
Καλύτερα δεν είναι να βρίσκονται στη ΝΔ, όπου ουσιαστικά οι απόψεις τους εκπροσωπούνται στο ελάχιστο από το να έχουμε ναζιστικό κόμμα στη βουλή;
Εξαρτάται κατά πόσον προωθούν την ατζέντα τους. Στην τελική αυτό που έχει σημασία είναι το τι πολιτική ακολουθείται προκειμένου να προσεγγίσει αυτού του τύπου τους ψηφοφόρους. Και η ΧΑ να μην μπαίνει οι απόψεις της εκπροσωπούνται τόσο απ το τσίρκο του Βελόπουλου όσο και από τους ακραίους της ΝΔ.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15443
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Αύγ 2019, 16:47

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 14:49
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2019, 14:33
Όπως όταν έπαιρνε η χρυσή αυγή 8 πόσο σκατά τοις εκατό έπαιρνε δεν έγιναν οι Έλληνες φασίστες και ναζιστές έτσι ξαφνικά έτσι και τώρα που πήρε μπούλο δεν ξεμπερδέψαμε με εντελώς ηλίθιες κ παρωχημένες ιδεολογίες σε αυτόν τον τόπο. Έλεος δλδ, εδώ έχουμε ακόμη ένα 5% του εκλογικού σώματος που ψηφίζουν κουκουε, κουκουε ρε μαλάκα, σοβαρά τώρα.
Είμαι σίγουρος ότι αυτό δεν χωράει στην προβληματική σου, ελπίζω οι παρωπίδες σου να επιτρέπουν τουλάχιστο να αντιληφθείς ότι έστω δεν είναι και κάποια λύση-ελπίδα αυτό το 5% για τον τόπο.
Το ελπίζω δεν το λέω κυριολεκτικά.
Το 8% που ψήφισε Χ.Α. είναι κωλοναζί του κερατά, και δεν υπάρχει συγχωροχάρτι. Ήξεραν, δεν αγόραζαν αγρό. Ήξεραν καλά, και ψήφισαν συνειδητά ναζιστικό κόμμα, ακόμα και μετά τον φόνο Φύσσα. Πολύ ευχαρίστως θα τους έβλεπα φυλακή παρέα με τον Ρουπακιά, ο Ρουπακιάς μαχαίρωσε και με τα δικά τους χέρια. Άνθρωπος που ψήφισε Χρυσή Αυγή είναι, ηθικά, φονιάς. Περί Κ.Κ.Ε. δεν απαντώ, είναι το κόμμα που υποστηρίζω πολιτικά και στρατηγικά, δεν έχω να πω τίποτα, όποιος δεν καταλαβαίνει τι λέει το ΚΚΕ, ας πάει Δημοτικό Σχολείο.
Σκοτώθηκε ένας Έλληνας , κακή χα,
Ξεκίνησε εμφύλιος για να σωθούν σε εχθρικό κράτος ελληνικά εδάφη, καλό ΚΚΕ πάτε δημοτικό να καταλάβετε τι λέει. Τρικυμία εν κρανιω
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 16:48

Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:36
Δε λέω για ΗΗ. Μιλαω για χουντικούς και ακροδεξιούς που θεωρούν τους μετανάστες ζώα και δε θα ειχαν προβλημα να εξολοθρευτούν. Από αυτούς 15% υπάρχει ανετα.
Πιθανώς. Και πριν, έγραψα ότι όσο οι χρυσαυγίτες την έπεφταν σε Πακιστάνους, δεν έτρεχε κάστανο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15443
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Αύγ 2019, 16:53

alexandroso έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:58
Οι περισσότεροι ψηφοφόροι χρυσαυγίτες είναι βλαχοχουντοβασιλικοί. Ελάχιστοι είναι ναζί, κι αυτούς τους πρώθησαν στα υψηλά κλιμάκια. Πάντως έχω γνωρίσει και μορφωμένους ανθρώπου που ψήφιζαν χρυσή αυγή. Με κάτι τέτοια έχω καταλήξει ότι ακόμα κι οι πιο έξυπνοι άνθρωποι είναι ικανοί να πιστεύουν στις μεγαλύτερες μαλακίες.
Στο ΚΚΕ έχετε. Πολλούς τέτοιους
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 12 Αύγ 2019, 16:55

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:29
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:06
Καλύτερα δεν είναι να βρίσκονται στη ΝΔ, όπου ουσιαστικά οι απόψεις τους εκπροσωπούνται στο ελάχιστο από το να έχουμε ναζιστικό κόμμα στη βουλή;
Πρακτικά ναι, γιατί μαντρώνονται υπό την δημοκρατική σκέπη, αλλά δεν παύουν να είναι ό,τι είναι, και ανά πάσα στιγμή χρήσιμοι ανόητοι.
Ειδικά όταν πρέπει να σχηματίσει κυβέρνηση η αριστερά
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15443
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Αύγ 2019, 16:58

Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:57
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:54
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:48


Όχι. Αλλά ο ναζι είναι ακροδεξιος.
Και η ίδια η αρχικη ΧΑ στην πραγματικότητα είναι ένα βλαχοναζι χουντικων καταβολών κομμα.
Ωραία, μιας και βγάλαμε αυτό από τη μέση, ναι η χα είναι αυτό που λες.
Τώρα για πες μου, γιατί θεωρείς χαζομάρα αυτό που είπα πριν, ότι δλδ από αυτούς που ψήφιζαν χα τόσα χρόνια ελάχιστοι ήταν νεοναζί (διάολε ανάθεμα αν ξέρουν καν τι είναι ο ναζισμός).
Νεοναζί με την έννοια να γράφουν αναλύσεις για τον Χίτλερ που θα έσωζε τον ευρωπαϊκό πολιτισμό ήταν ελαχιστοι.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι ήταν απλοί "αγανακτισμένοι" ή αμορφωτοι χωριάτες ή παραπλανημενοι πρώην ψηφοφόροι της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ.
Ήταν άτομα που ήθελαν από άγριο ξύλο για τους μετανάστες έως θαλάμους αερίων, είχαν φωτογραφίες του παπαδοπουλου στο σαλόνι, ήταν στρατοκαυλοι κλπ.
Και γιατί είναι κακό να έχεις φωτό του Γιώργου του Παπαδόπουλου στο σαλόνι? Εδώ άλλοι έχουν του σφαγέα Βελουχιώτη η του μαλακαντρεα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8896
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 12 Αύγ 2019, 17:00

Lord Brum έγραψε:
12 Αύγ 2019, 16:58
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:57
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:54


Ωραία, μιας και βγάλαμε αυτό από τη μέση, ναι η χα είναι αυτό που λες.
Τώρα για πες μου, γιατί θεωρείς χαζομάρα αυτό που είπα πριν, ότι δλδ από αυτούς που ψήφιζαν χα τόσα χρόνια ελάχιστοι ήταν νεοναζί (διάολε ανάθεμα αν ξέρουν καν τι είναι ο ναζισμός).
Νεοναζί με την έννοια να γράφουν αναλύσεις για τον Χίτλερ που θα έσωζε τον ευρωπαϊκό πολιτισμό ήταν ελαχιστοι.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι ήταν απλοί "αγανακτισμένοι" ή αμορφωτοι χωριάτες ή παραπλανημενοι πρώην ψηφοφόροι της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ.
Ήταν άτομα που ήθελαν από άγριο ξύλο για τους μετανάστες έως θαλάμους αερίων, είχαν φωτογραφίες του παπαδοπουλου στο σαλόνι, ήταν στρατοκαυλοι κλπ.
Και γιατί είναι κακό να έχεις φωτό του Γιώργου του Παπαδόπουλου στο σαλόνι? Εδώ άλλοι έχουν του σφαγέα Βελουχιώτη η του μαλακαντρεα
Γιατί ήταν ακροδεξιός δικτάτορας ίσως;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 12 Αύγ 2019, 17:02

Η διάλυση των νάζουλων είναι θετική είδηση.
Κάποτε έπρεπε να τελειώσουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών