Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Μαρ 2021, 15:42

Με μείγμα αποστροφής και υποκριτικής συγκατάβασης παρατηρώ της συσσωμάτωση του μολυσματικού καθιζήματος των νεογανακτισμένων
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49398
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Μαρ 2021, 18:03

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:56

τι υπονοεις ρε ψεκα,μιλα ξεκαθαρα

:giggle:
sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 15:05
Ε μα δεν υποφέρεσαι άλλο, θα το πω:


Σκασμός. Σκάσε πρωί πρωί

:giggle:
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Μεγάλη σχολή άνοιξε ο Έθνι.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 27 Μαρ 2021, 18:07

Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:03
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:56

τι υπονοεις ρε ψεκα,μιλα ξεκαθαρα

:giggle:
sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 15:05
Ε μα δεν υποφέρεσαι άλλο, θα το πω:


Σκασμός. Σκάσε πρωί πρωί

:giggle:
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Μεγάλη σχολή άνοιξε ο Έθνι.


νατος και ο Νερουλης μας,in the process

Ο έθνι μας γλεντάει

νατος και ο υπεροχος Νανος,το πηρε

Νέος Axis Of Evil

απο μονο του βγαινει :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 27 Μαρ 2021, 18:12

Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:03
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:56

τι υπονοεις ρε ψεκα,μιλα ξεκαθαρα

:giggle:
sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 15:05
Ε μα δεν υποφέρεσαι άλλο, θα το πω:


Σκασμός. Σκάσε πρωί πρωί

:giggle:
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Μεγάλη σχολή άνοιξε ο Έθνι.
Δεν κατάλαβες. Δεν μιλάω για του Έθνι τη σχολή αλλά για κάποιον άλλον.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Μαρ 2021, 18:12

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:07
Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:03
Μεγάλη σχολή άνοιξε ο Έθνι.
δεν το κανω επιτηδες,απο μονο του βγαινει :102:
Εύχομαι και ελπίζω πως,όταν πλέον θα έχεις αναγνωριστεί καθολικά,από όλους τους χρήστες εδώ μέσα, ως μία μέγιστη μορφή του φόρουμ,να μην με ξεχάσεις,ούτε εμένα,ούτε και τη στήριξη που σου παρέχω τόσα χρόνια :8)

Σκέψου πόση χλεύη και πόσες επιθέσεις έχεις υποστεί και,αντίθετα, πόση αναγνώριση σου έδινα με την καρδιά μου,αψηφώντας κι εγώ με τη σειρά μου,τη χλεύη των υπολοίπων :8)

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 27 Μαρ 2021, 18:15

Papa John έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:12
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:07
Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 18:03
Μεγάλη σχολή άνοιξε ο Έθνι.
δεν το κανω επιτηδες,απο μονο του βγαινει :102:
Εύχομαι και ελπίζω πως,όταν πλέον θα έχεις αναγνωριστεί καθολικά,από όλους τους χρήστες εδώ μέσα, ως μία μέγιστη μορφή του φόρουμ,να μην με ξεχάσεις,ούτε εμένα,ούτε και τη στήριξη που σου παρέχω τόσα χρόνια :8)

Σκέψου πόση χλεύη και πόσες επιθέσεις έχεις υποστεί και,αντίθετα, πόση αναγνώριση σου έδινα με την καρδιά μου,αψηφώντας κι εγώ με τη σειρά μου,τη χλεύη των υπολοίπων :8)
:g094:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 27 Μαρ 2021, 18:17

Τι ωραία όμως να πηγαίνουμε το θέμα στον Έθνι και να αποφεύγουμε την ουσία.

Περισσεύει καθόλου ντροπή εκεί στην νέα δημοκρατία να πάρουν κι άλλοι;

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14188
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 27 Μαρ 2021, 19:03

Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:59
ST48410 έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:21
Γιατί προτιμήθηκε το Siemens; Και γιατί τόση καθυστέρηση; Υπάρχει κάποια σοβαρή απάντηση εκτός από το να κοροϊδεύουμε τον Kauldron;

Είναι δικαιολογημένα ερωτήματα αυτά.
Δεν έχει γίνει επιλογή ακόμα, απλά η χρονική στιγμή που έβγαλε η ζίμενς το τέστ της συνέπεσε με τη χρονική στιγμή που το ελ κ΄ρατος αποφάσισε να επιβάλλει τα τέστ ενω πριν τ' απαγόρευε.
Δεν υπήρχανε πριν self test ή απλά test για να κάνουν οι μαθητές και να ξεκινήσουν τα σχολεία; Υπήρχαν, αλλά προφανώς είναι πιο «γλυκό» το self test της Siemens για την κυβέρνηση.
https://www.pronews.gr/koinonia/973528_ ... lf-testing

Ευχαριστώ για τη στήριξη.
Τελικά, που έκαναν μαζικά self - tests πριν από μήνες; Τι λέει το pronews;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12544
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 27 Μαρ 2021, 19:52

Cecily Anne έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:40
Leporello έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:36
Cecily Anne έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:27
Πέραν της πλάκας, έχει γίνει διαγωνισμός;
Οχι, δεν έχει γίνει διαγωνισμός, ούτε έχει επιλεγεί κανείς.
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση πότε πρόλαβαν σε 2 μέρες να το λύσουν, γιατί μέχρι πριν την 25η Μαρτίου θυμόμουν ότι η διαδικασία ήταν στον αέρα. Μήπως έγινε απευθείας ανάθεση εν τω μεταξύ;
τρεχει τωρα ο διαγωνισμος και η καταληκτικη προθεσμια ειναι σημερα το βραδυ

ουσιαστικα ειναι απευθειας αναθεση μιας και το να μαζεψεις δικαιολογητικα σε μια εργασιμη ειναι mission impossible
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Μαρ 2021, 19:58

alekhine έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:52
Cecily Anne έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:40
Leporello έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:36
Οχι, δεν έχει γίνει διαγωνισμός, ούτε έχει επιλεγεί κανείς.
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση πότε πρόλαβαν σε 2 μέρες να το λύσουν, γιατί μέχρι πριν την 25η Μαρτίου θυμόμουν ότι η διαδικασία ήταν στον αέρα. Μήπως έγινε απευθείας ανάθεση εν τω μεταξύ;
τρεχει τωρα ο διαγωνισμος και η καταληκτικη προθεσμια ειναι σημερα το βραδυ

ουσιαστικα ειναι απευθειας αναθεση μιας και το να μαζεψεις δικαιολογητικα σε μια εργασιμη ειναι mission impossible
Ξεφτίλα είναι αυτό με τις προθεσμίες αλλά όχι κάτι το ασυνήθιστο για δημόσιο. Τέλος πάντων οι μεγάλες εταιρείες πρέπει να ήξεραν από μέρες ότι θα γίνει διαγωνισμός και έχουν άτομα να συντάξουν φάκελο.

Αφού όμως δεν έχει γίνει διαγωνισμός που κολλάνε αυτά περί Siemens; Πως το έχουμε σίγουρο ότι θα κατοχυρωθούν σε αυτήν;

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12544
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 27 Μαρ 2021, 19:59

ST48410 έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:58
alekhine έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:52
Cecily Anne έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:40


Κι εμένα μου έκανε εντύπωση πότε πρόλαβαν σε 2 μέρες να το λύσουν, γιατί μέχρι πριν την 25η Μαρτίου θυμόμουν ότι η διαδικασία ήταν στον αέρα. Μήπως έγινε απευθείας ανάθεση εν τω μεταξύ;
τρεχει τωρα ο διαγωνισμος και η καταληκτικη προθεσμια ειναι σημερα το βραδυ

ουσιαστικα ειναι απευθειας αναθεση μιας και το να μαζεψεις δικαιολογητικα σε μια εργασιμη ειναι mission impossible
Ξεφτίλα είναι αυτό με τις προθεσμίες αλλά όχι κάτι το ασυνήθιστο για δημόσιο. Τέλος πάντων οι μεγάλες εταιρείες πρέπει να ήξεραν από μέρες ότι θα γίνει διαγωνισμός και έχουν άτομα να συντάξουν φάκελο.

Αφού όμως δεν έχει γίνει διαγωνισμός που κολλάνε αυτά περί Siemens; Πως το έχουμε σίγουρο ότι θα κατοχυρωθούν σε αυτήν;
πιθανοτατα επειδη ειναι οι μονοι που εχουν το στοκ για να αρχισουν να προμηθευουν εντος μιας εβδομαδας οπως ζητα η διακηρυξη του "διαγωνισμου"
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49398
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Μαρ 2021, 20:07

Leporello έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:03
Kauldron έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:59
ST48410 έγραψε:
27 Μαρ 2021, 14:21
Γιατί προτιμήθηκε το Siemens; Και γιατί τόση καθυστέρηση; Υπάρχει κάποια σοβαρή απάντηση εκτός από το να κοροϊδεύουμε τον Kauldron;

Είναι δικαιολογημένα ερωτήματα αυτά.
Δεν έχει γίνει επιλογή ακόμα, απλά η χρονική στιγμή που έβγαλε η ζίμενς το τέστ της συνέπεσε με τη χρονική στιγμή που το ελ κ΄ρατος αποφάσισε να επιβάλλει τα τέστ ενω πριν τ' απαγόρευε.
Δεν υπήρχανε πριν self test ή απλά test για να κάνουν οι μαθητές και να ξεκινήσουν τα σχολεία; Υπήρχαν, αλλά προφανώς είναι πιο «γλυκό» το self test της Siemens για την κυβέρνηση.
https://www.pronews.gr/koinonia/973528_ ... lf-testing

Ευχαριστώ για τη στήριξη.
Τελικά, που έκαναν μαζικά self - tests πριν από μήνες; Τι λέει το pronews;
ΣΤο ΗΒ είχαν οργανωθεί εδώ και μήνες, απ' το Δεκέμβριο:
https://www.gov.uk/guidance/covid-19-self-test-help
Για πές μου, που αλλού απαγορευόταν να γίνουν σελφ τέστ?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Μαρ 2021, 20:08

alekhine έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:59
πιθανοτατα επειδη ειναι οι μονοι που εχουν το στοκ για να αρχισουν να προμηθευουν εντος μιας εβδομαδας οπως ζητα η διακηρυξη του "διαγωνισμου"
Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση του Μητσοτάκη θα έκανα ότι ήταν δυνατό να μην κατοχυρωθεί σε αυτούς. Ας πάρουν κάποια τώρα που υπάρχει πίεση χρόνου και ας δώσουν την ευκαιρία να προσφέρουν και άλλοι σε δεύτερο χρόνο.

Επίσης αυτό που κυρίως θα με ενδιέφερε για τα τεστς θα ήταν να είναι κατά το δυνατό αξιόπιστα, εύχρηστα για τους άσχετους (αφού θα τα κάνει καθένας μόνος του) και σε λογικό κόστος. Ξέρει κανείς από το χώρο (Cecily Anne) αν της Siemens υπερτερούν σε αυτά τα χαρακτηριστικά;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20384
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Σέλφ τέστ: Απαγορεύεται η ελεύθερη διάθεση, η θέση σε λειτουργία και η χρήση από φυσικά πρόσωπα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 27 Μαρ 2021, 21:55

ST48410 έγραψε:
27 Μαρ 2021, 20:08
alekhine έγραψε:
27 Μαρ 2021, 19:59
πιθανοτατα επειδη ειναι οι μονοι που εχουν το στοκ για να αρχισουν να προμηθευουν εντος μιας εβδομαδας οπως ζητα η διακηρυξη του "διαγωνισμου"
Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση του Μητσοτάκη θα έκανα ότι ήταν δυνατό να μην κατοχυρωθεί σε αυτούς. Ας πάρουν κάποια τώρα που υπάρχει πίεση χρόνου και ας δώσουν την ευκαιρία να προσφέρουν και άλλοι σε δεύτερο χρόνο.

Επίσης αυτό που κυρίως θα με ενδιέφερε για τα τεστς θα ήταν να είναι κατά το δυνατό αξιόπιστα, εύχρηστα για τους άσχετους (αφού θα τα κάνει καθένας μόνος του) και σε λογικό κόστος. Ξέρει κανείς από το χώρο (Cecily Anne) αν της Siemens υπερτερούν σε αυτά τα χαρακτηριστικά;
Πρακτικά το EC directive είναι στάνταρντ, θα πρέπει να πληρούνται τα κριτήρια από όλα τα τεστ, οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε για καλύτερα και χειρότερα, εφόσον είναι βάσει προδιαγραφών.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι οι συμφωνίες πάνε με το μέγεθος της παραγγελίας. Δηλαδή το εργοστάσιο οργανώνει την παραγωγική διαδικασία με συμφωνημένη ήδη παραγγελία. Για να διαπραγματευτείς καλές τιμές, θες όγκο παραγγελίας, οπότε είναι κουλό να κάνουν μικρό μέγεθος παραγγελίας με μία α' εταιρία και να "ψάχνουν" μετά να κλείσουν σε δεύτερη μοίρα συμφωνία με β', διότι και η α' και η β' δε θα τους βολέψουν σε όρους, ειδικά αν βρεθείς στην ανάγκη τους, όπως σε φάσεις πανδημίας που έχουν πολλούς πελάτες. Να μη σχολιάσω τα πολιτικά παιχνίδια που παίζονται, για τα οποία δεν μπορω να κάνω υποθέσεις. Πάντως βιομηχανικά κανένα εργοστάσιο δε θα στήσει παραγωγική διαδικασία στον αέρα, με κίνδυνο να του μείνει στοκ, όλα πάνε βάσει προβλεπόμενων πωλήσεων (βάσει συμφωνιών ή παραγγελιών προηγούμενο έτους, που δεν μας αφορά στην περίπτωση αυτή).

Τώρα, αν η ανάθεση είναι φωτογραφική, φέρε μου ένα σύννεφο να πέσω.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών