Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 22 Μαρ 2019, 15:33

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:24
Διαγράφτηκαν τοποθετήσεις που προσβάλλουν συλλήβδην. Σοβαρευτείτε!

Θυμίζω του κανόνες συμμετοχής:
2.Δεν επιτρέπονται αναρτήσεις ή νήματα που προσβάλλουν συλλήβδην, με ακραίο τρόπο, τα μέλη και τα άτομα που ανήκουν ιδεολογικά σε έναν ολόκληρο πολιτικό χώρο. #
ελα μωρε ούτις που προσβαλα τον μερκ κι εσυ
τόσο χωσίδι εχει πεσει αποτ ο 15 , λες τώρα να προσβλήθηκε; :lol:

οκ, το κόβω περι μοντερεητινγκ κ θα τα χώνω μόνο στον φός που ειναι κ της αναλογης κατηγορίας :romance-hearteyes:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 22 Μαρ 2019, 15:37

foscilis έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:18
wat

Εγώ πάντως είχα πρόβλημα που ο Καραμανλής έσταξε κάτι δις στο Σαρκοζί για να βγει στις κάμερες και να πει "καταλαβαίνω τις ευαισθησίες των Βαλκάνιων ιθαγενών, μην ξεχνάτε η μάνα μου ήταν από την Ουγγαρία" και να μη φαίνεται ότι είμαστε οι απομονωμένοι μαλάκες στο Μακεδονικό.

Οι δεξιοί ακόμα και τώρα το θεωρούν κάποιου είδους σούπερ δοξασμένη στιγμή τους.

Αυτή είναι μια πολιτική διαφορά. Ναι μεν είναι αντικειμενικά μαλάκες αλλά μόνο και μόνο επειδή τυχαίνει το αντικειμενικό να ταυτίζεται με εμένα και να είναι μαλάκες που δεν το αναγνωρίζουν.

Παραμένει το γεγονός ότι δεν το αναγνωρίζουν και δεν τους ενδιαφέρει αν τους λες μαλάκες.
επειδη φρονώ οτι στην βόρεια ελλάδα οι ζαιοι θα εξαυλωθούν, εγραψα οτι εγραψα

στην προκειμενη δεν εξετάξεται η ποσοτητα της μλκιας, αλλά οτι δεν αναγνωρίζεται ως "μαλακια" το να εισπράττεις λεφτά στο όνομα νεκρού
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Μαρ 2019, 15:41

Ποιος δεν το αναγνωρίζει ως μαλακία;

ΥΓ χαιρετώ την αποφυγή αλυτρωτικών όρων όπως "Μακεδονία" όταν αναφερόμαστε στο βόρειο τμήμα της επικράτειας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 22 Μαρ 2019, 15:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5267
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 22 Μαρ 2019, 15:42

Νομιζω οτι ο Τσιπρας μαζευει λαμόγια που εχουν θεματα με δικαιοσύνη διοτι ειναι εκβιασιμοι.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 22 Μαρ 2019, 15:42

foscilis έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:41
Ποιος δεν το αναγνωρίζει ως μαλακία;
παραδεχτηκε ο μερκ οτι ειναι μαλακια ή εγραψε οτι οι δεξιοι τα παιρνουν απο τη ζιμενς;
εχω καταλαβει κατι λάθος;
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Μαρ 2019, 15:47

Μα είναι φανερό στην πρώτη-πρώτη του παρέμβαση ότι τη συμπεριφορά της Λοϊζου τη θεωρεί κλοπή και την ίδια κλέφτρα. "Δεξιούληδες σας πειράζουν οι κλέφτες; {λολ}"

Τώρα αν επιλέγει να εστιάσει στην υποκρισία των δεξιούληδων ΟΚ εγώ δε θα εστίαζα εκεί (ούτε το έκανα).

Βέβαια εγώ δεν είμαι με το ΣΥΡΙΖΑ απλώς ο ΣΥΡΙΖΑ τυχαίνει να είναι με εμένα :)

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Μαρ 2019, 15:49

lyna έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:42
foscilis έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:41
Ποιος δεν το αναγνωρίζει ως μαλακία;
παραδεχτηκε ο μερκ οτι ειναι μαλακια ή εγραψε οτι οι δεξιοι τα παιρνουν απο τη ζιμενς;
εχω καταλαβει κατι λάθος;

Τα πάντα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 22 Μαρ 2019, 15:59

Η Λοΐζου έπαιρνε την σύνταξη της νεκρής μητέρας της, ο ευρωβουλευτης της ΝΔ Κεφαλογιάννης είχε αόρατους μετακλητους υπαλλήλους, ωραία πράγματα. Μια ζωή τα ίδια τα υπαλληλακια των καπιταληστων.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 22 Μαρ 2019, 16:00

Ευτυχώς παραιτήθηκε η Μυρσίνη, έτσι δεν θα μπω στο δίλλημα αν θα την ψηφίσω στις ευρωεκλογες, καθώς μου άρεσε αρκετά. Η επ. παραίτησης της χαστούκι στην ΝΔ του κούλη.

«Στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων κάποια Μέσα Ενημέρωσης εμπλέκουν δύο ξεχωριστές υποθέσεις που με αφορούν. Η μία περίπτωση σχετίζεται με την τιμητική σύνταξη που λάμβανε η μητέρα μου, βραβευμένη και πολυγραφότατη συγγραφέας, Μάρω Λοΐζου από τον Υπουργείο Πολιτισμού. Προφανώς αναγνωρίζω ότι λανθασμένα καταβαλλόταν για κάποιο διάστημα η σύνταξη αυτή. Ωστόσο, το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου, αφού, μετά το θάνατο της μητέρας μου, αμέσως τον δήλωσα στις αρμόδιες υπηρεσίες.

Ο λόγος που η σύνταξη συνέχισε να καταβάλλεται σχετίζεται με γραφειοκρατικές διαδικασίες, κάτι το οποίο εξ όσων γνωρίζω συμβαίνει συχνά και ταλαιπωρεί αρκετούς πολίτες.

Μάλιστα, αναγνώρισα το χρέος μου γι αυτή την υπόθεση ενώπιον του δικαστηρίου και το αποπληρώνω.

Η δεύτερη περίπτωση αφορά ένα χρέος προς την εφορία και ασφαλιστικά ταμεία ύψους περίπου 180.000 ευρώ. Το χρέος αυτό προέκυψε από την οικογενειακή επιχείρηση που διατηρούσα με τον πρώην σύζυγο μου, ο οποίος έχει δηλώσει ότι είναι διατεθειμένος να το αναλάβει εξ ολοκλήρου, αφού εκείνος ήταν ο αποκλειστικός διαχειριστής των οικονομικών ζητημάτων.

Και οι δύο υποθέσεις θα ήταν σκανδαλώδεις, εφόσον είχα προσπαθήσει να αποκρύψω ή να αποφύγω κάποια υποχρέωση μου. Αντιθέτως, έχω υπάρξει συνεπής σε κάθε διαδικασία και βρίσκομαι πάντα στη διάθεση της ελληνικής πολιτείας.

Σε κάθε περίπτωση, ο λόγος που αποφάσισα να συνταχθώ με τον ΣΥΡΙΖΑ ήταν για να ενώσω τις δυνάμεις μου ώστε να αντιμετωπίσουμε επείγοντα και σπουδαία ζητήματα που μας αφορούν όλους, και όχι μικροπολιτικά κουτσομπολιά σχετικά με την οικογένεια μου.

Επειδή ακριβώς η στόχευση μου ήταν να συνεισφέρω στον αγώνα κατά της ανόδου της ακροδεξιάς, καθώς και στην ανάδειξη του κομβικού ρόλου του πολιτισμού σε αυτή τη μάχη, δεν επιθυμώ να μετατοπίζεται η συζήτηση εξαιτίας μου και, συνεπώς, θέτω στη διάθεση των οργάνων του ΣΥΡΙΖΑ την απόσυρσή μου από το ευρωψηφοδέλτιο.

Αυτό που συμβαίνει, με ευθύνη της αντιπολίτευσης, είναι η αλλαγή της ατζέντας από το πολιτικό στο προσωπικό. Προσπαθούν να καλύψουν με αυτό τον κανιβαλισμό την έλλειψη λύσεων για την καθημερινότητα των πολιτών, την έλλειψη επιχειρημάτων απέναντι στην ακροδεξιά την οποία μάλιστα με αυτούς τους χειρισμούς τροφοδοτούν. Αυτόν τον τακτικισμό, εγώ δε θα τον εξυπηρετήσω.

Η ανθρωποφαγία της Νέας Δημοκρατίας που εκφράζεται με συγκεκριμένες δημοσιογραφικές πένες δε θα περάσει. Όπως και ο φασισμός δε θα περάσει. Οι πολίτες δε θα επιτρέψουν να περάσει.

Ευχαριστώ θερμά τους ανθρώπους του ΣΥΡΙΖΑ που με εμπιστεύτηκαν και δεσμεύομαι ότι, θα συνεχίσω να στέκομαι με όλες τις δυνάμεις μου στον αγώνα για μια πιο δίκαιη και ανεκτική κοινωνία για όλους και όλες, σε κάθε επίπεδο και σε κάθε πεδίο, είτε είναι η πολιτική, είτε είναι ο δρόμος».
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15524
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 22 Μαρ 2019, 16:07

Αθώα αθώα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Μαρ 2019, 16:07

Άρα δεν το απέκρυψε όπως λένε οι ψεύτες οι δεξιοί. Μιλάμε για σαπίλα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11871
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 22 Μαρ 2019, 16:09

Παραιτήθηκε λέει. Είναι ένα θέμα βέβαια το γεγονός ότι περίμεναν να μην μαθευτεί.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14751
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 22 Μαρ 2019, 16:12

nick έγραψε:
22 Μαρ 2019, 15:42
Νομιζω οτι ο Τσιπρας μαζευει λαμόγια που εχουν θεματα με δικαιοσύνη διοτι ειναι εκβιασιμοι.
Oχι, απλα δεν υπαρχουν μη λαμογια στην κοινωνια.
Το 99% των ανθρωπων ειναι ή γινονται από αναγκη λαμογια, απλα υπαρχουν διαβαθμισεις.
Μικρο-λαμογια, λαμογιαJunior, κ.ο.κ.
Η μαλακια γινεται οταν σε καλουν να παιξεις εκτος κατηγοριας. Εκει γινονται τα λαθη.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14751
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 22 Μαρ 2019, 16:14

μίστερ μαξ έγραψε:
22 Μαρ 2019, 16:00
Η επ. παραίτησης της χαστούκι στην ΝΔ του κούλη.
Ενδιαφερουσα αποψη.
Μου θυμιζει ορισμενους που γουσταρουν το "κρεας" και αντι να παραδεχτουν οτι ειναι "κρεατοφαγοι" λενε οτι κατα λαθος μπηκαν με την οπισθεν.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 22 Μαρ 2019, 16:17

Χαοτικός έγραψε:
22 Μαρ 2019, 16:07
Άρα δεν το απέκρυψε όπως λένε οι ψεύτες οι δεξιοί. Μιλάμε για σαπίλα.
FAKE NEWS η ωραία ΝΔ
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών