Αντε γ@μισου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10093
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Σεπ 2022, 09:30

Ασέβαστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 08:13
εγω επιλεγω να πιστεψω αυτους που ξερω απο το δημοτικο, αυτους που μεγαλωσαμε μαζι 40 χρονια τωρα, και ξερω το ποιον τους.

εσυ πιστεψε καναν τυχαιο στο νετ, απο τον οποιο δε ζητας καν να δεις το πτυχιο του. :102:
Άρα ορθώς δεν πιστεύαμε τους τηλεγιατρούς και τα εδώ κομματόσκυλα, αφού δεν βλέπαμε τα πτυχία τους. :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30023
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Σεπ 2022, 09:31

Ασέβαστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 08:13
OANNHSEA έγραψε:
12 Σεπ 2022, 15:43

Ποιούς λοιπόν γιατρούς θα πρέπει πιστεύεις: αυτούς που λένε αυτά που εσύ θέλεις να πιστεύεις ή αυτούς που είναι αντίθετοι στους πρώτους γιατρούς; Γιατί, το ξαναγράφω, είναι πάρα πολλοί οι γιατροί και οι πανεπιστημιακοί που λένε τα αντίθετα από τους γιατρούς που πιστεύεις!!!
οχι, δεν ειναι "παρα πολλοι". ουτε ενας στους χιλιους.

εγω επιλεγω να πιστεψω αυτους που ξερω απο το δημοτικο, αυτους που μεγαλωσαμε μαζι 40 χρονια τωρα, και ξερω το ποιον τους.

εσυ πιστεψε καναν τυχαιο στο νετ, απο τον οποιο δε ζητας καν να δεις το πτυχιο του. :102:
Προσπάθησε μα καταλάβεις κάτι. Ο τύπος είναι ο ορισμός της ημιμάθειας.

Λέει μπούρδες με περισπούδαστο ύφος που σε κάνει να αναρωτιέσαι αν θυμάται έστω βιολογία λυκείου


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38106
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Σεπ 2022, 10:43

stavmanr έγραψε:
13 Σεπ 2022, 00:25
sys3x έγραψε:
13 Σεπ 2022, 00:00
stavmanr έγραψε:
12 Σεπ 2022, 20:54


Συνεχίζεις την προσωπική επίθεση και δεν παραδέχεσαι ότι έγραψες την ανοησία για να πάμε παρακάτω.
Ξαναβάζω το επίμαχο.

Έγραψες


Σου ζήτησα να μου γράψεις πού το βρήκες αυτό και μου απάντησες



Σε ρώτησα "διάβασες το άρθρο; Πού γράφει ότι ο εμβολιασμένος νοσεί και μεταδίδει όπως ο ανεμβολίαστος;"

Έκτοτε προσπαθείς να πιαστείς από την τρίχα για να δημιουργήσεις προσωπική ίντριγκα για να ξεφύγεις από το ερώτημα.

Η απάντηση είναι ΠΟΥΘΕΝΑ.
Το άρθρο διαχωρίζει πλήρως τη νόσηση και τη μετάδοση εμβολιασμένου από ανεμβολίαστο.

Και είναι απολύτως φυσικό. Ο εμβολιασμένος έχει "υποψιασμένο" κι ετοιμοπόλεμο ανοσοποιητικό σε αντίθεση προς τον ανεμβολίαστο. Αυτό σημαίνει ότι ο ιός μπορεί να αναπτυχθεί εξίσου με τον ανεμβολίαστο σε πρώτη φάση (φάση εισόδου), αλλά το ανοσοποιητικό αναλαμβάνει πολύ πιο γρήγορα στον εμβολιασμένο, με αποτέλεσμα να κατεβαίνει το ιικό φορτίο τάχιστα, σε σχέση με τον ανεμβολίαστο. Αυτό επίσης σημαίνει ότι νοσεί λιγότερο και μεταδίδει λιγότερο, καθώς ο ιός αντιμετωπίζεται άμεσα, στο σημείο εισόδου και πριν προλάβει να πολλαπλασιαστεί μέσα στα πνευμόνια.
Θα σε βοηθήσω εγώ λιγάκι σταβ αν είναι αυτό δυνατόν.
Εμείς που εμβολιαστήκαμε (για σένα δεν ξέρω, ούτε έχω δικαίωμα να μιλήσω, για εμάς λέω που εμβολιαστήκαμε, σίγουρα όμως) κατά της κόβιντ19, εμείς λοιπόν α μπορούμε να κολλήσουμε τον ιό β να νοσήσουμε γ να τον μεταδώσουμε και δ να πεθάνουμε από αυτόν;
Καταρχήν δεν βοηθάς σε κάτι εμένα. Τα γράφω από την αρχή της πανδημίας.

Όσοι εμβολιάζονται περιορίζουν τον κίνδυνο να κολλήσουν, να νοσήσουν, να μεταδώσουν τον ιό και να πεθάνουν από εκείνον, σε σχέση με το αν ήταν ανεμβολίαστοι στις ίδιες συνθήκες.
Όσοι εμβολιαστήκατε, ορθώς εμβολιαστήκατε.
Είδες τι ωραία τώρα;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Σεπ 2022, 12:28

Ασέβαστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 08:13
OANNHSEA έγραψε:
12 Σεπ 2022, 15:43

Ποιούς λοιπόν γιατρούς θα πρέπει πιστεύεις: αυτούς που λένε αυτά που εσύ θέλεις να πιστεύεις ή αυτούς που είναι αντίθετοι στους πρώτους γιατρούς; Γιατί, το ξαναγράφω, είναι πάρα πολλοί οι γιατροί και οι πανεπιστημιακοί που λένε τα αντίθετα από τους γιατρούς που πιστεύεις!!!
οχι, δεν ειναι "παρα πολλοι". ουτε ενας στους χιλιους.

εγω επιλεγω να πιστεψω αυτους που ξερω απο το δημοτικο, αυτους που μεγαλωσαμε μαζι 40 χρονια τωρα, και ξερω το ποιον τους.

εσυ πιστεψε καναν τυχαιο στο νετ, απο τον οποιο δε ζητας καν να δεις το πτυχιο του. :102:

Μάλιστα...
Και εγώ ξέρω ότι εάν σε πονάει η καρδιά, δεν πας σε ουρολόγο!!!
Εκτός βέβαια εάν οι δικοί σου γιατροί είναι ιολόγοι!!!

Και κάτι άλλο σημαντικό: τα βιβλία που έχω προτείνει έχουν γραφτεί ΠΡΙΝ την εμφάνιση του ιού και είναι βιβλία βασικής ιολογίας!!!
Με λίγα λόγια, τα έχουν γράψει άνθρωποι που ξέρουν από ιολογία, δεν είναι ψεκ και το κυριότερο δεν είχαν καμία σχέση με τον ιό!!!

Κατάλαβες λοιπόν ότι πιστεύεις τους λάθους και αμόρφωτους ανθρώπους, αντί να πάρεις ένα βιβλίο να δεις τι στο διάολο συμβαίνει;
Καλά δεν είσαι ο μόνος... Πάνω στη μαλακία σας να ΜΗΝ ενημερωθείτε εσείς οι ίδιοι σε βάθος, αρχίζετε να ρωτάτε τον κάθε ένα που έχει κάποια σχέση με αυτό...
Όταν είναι όμως η περίσταση περιλαμβάνει τσογλάνια που κλωτσάνε τόπια, δεν θα ρωτήσετε τους άλλους - θα χαλάσετε τα ματάκια σας διαβάζοντας ότι πέσει στα χέρια σας!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Σεπ 2022, 12:52

Unique έγραψε:
13 Σεπ 2022, 05:42
Ψεκες καντε εμβολιο, μη σας παρει και σας σηκωσει.
Βασιλακόπουλε εσύ; :a015:

Γω έχω πιστοποιητικό νόσησης μέχρι Φεβρουάριο.Να μαζευτούμε.... να μπολιαστείτε. :smt077

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Σεπ 2022, 14:17

OANNHSEA έγραψε:
13 Σεπ 2022, 12:28



Μάλιστα...
Και εγώ ξέρω ότι εάν σε πονάει η καρδιά, δεν πας σε ουρολόγο!!!
Εκτός βέβαια εάν οι δικοί σου γιατροί είναι ιολόγοι!!!

Και κάτι άλλο σημαντικό: τα βιβλία που έχω προτείνει έχουν γραφτεί ΠΡΙΝ την εμφάνιση του ιού και είναι βιβλία βασικής ιολογίας!!!
Με λίγα λόγια, τα έχουν γράψει άνθρωποι που ξέρουν από ιολογία, δεν είναι ψεκ και το κυριότερο δεν είχαν καμία σχέση με τον ιό!!!

Κατάλαβες λοιπόν ότι πιστεύεις τους λάθους και αμόρφωτους ανθρώπους, αντί να πάρεις ένα βιβλίο να δεις τι στο διάολο συμβαίνει;
Καλά δεν είσαι ο μόνος... Πάνω στη μαλακία σας να ΜΗΝ ενημερωθείτε εσείς οι ίδιοι σε βάθος, αρχίζετε να ρωτάτε τον κάθε ένα που έχει κάποια σχέση με αυτό...
Όταν είναι όμως η περίσταση περιλαμβάνει τσογλάνια που κλωτσάνε τόπια, δεν θα ρωτήσετε τους άλλους - θα χαλάσετε τα ματάκια σας διαβάζοντας ότι πέσει στα χέρια σας!!!

.
ακομη κι αν δεν ειναι ιολογοι, τουλαχιστον δεν ειναι νοσοκομοι, γιατροι ειναι.

αμορφωτοι, κατα τη γνωμη του νοσοκομου. οπως και το 99% των γιατρων παγκοσμιως, και των ιολογων αναμεσα τους.

ουρτ, ρε, ουρτ.

οσο για το τοπι, σε λαθος ανθρωπο μιλας, ειμαι απο τους ελλαχιστους ελληνες που δεν ασχολουμαι, ουτε καν για τους τυπους να λεω τι ομαδα ειμαι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11638
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 13 Σεπ 2022, 14:45

Στύγιος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 00:30
Λεγεών έγραψε:
09 Σεπ 2022, 22:42
Μην κάνετε εμβόλια, κολλήστε το και 2-3 φορές αν μπορείτε για να δούμε κάτι.
3 ήδη (2 ασυμπτωματικά ,1 ελαφρά) ,εσένα λυπάμαι φουκαρά που θα τρυπηθείς για 4η ,5η, 6η κλπ φορά.
Προτίμησα να τρυπηθώ δίνοντας αίμα 3 φορές ως εθελοντής. Το εμβόλιο, αν μπορείτε, βάλτε το και στη σουφρίτσα σας.
Έχεις κουράσει με τις αντιεπιστημονικές παπαριές σου, πήγαινε παίξε τον με την ανάμνηση του Corsair και άσε τις σοβαρές συζητήσεις ήσυχες.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40883
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Σεπ 2022, 14:48

Στρακαστρουκας έγραψε:
09 Σεπ 2022, 14:15
talaipwros έγραψε:
09 Σεπ 2022, 14:10
Παλι γκρινιαζουν οι ψεκ;
Ναι ηταν που θα καναμε ενα εμβολιο και θα τελειωνε η ιστορια
Το πρόβλημα είναι που ο κόσμος το πίστεψε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40883
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Σεπ 2022, 14:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2022, 14:24
Μα έχει αντιμετωπισθεί η πανδημία. Έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός στις μεθ.
Έχει μειωθεί ο αριθμός γιατί τα νεότερα στελέχη είναι ηπιότερα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30023
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Σεπ 2022, 14:49

OANNHSEA έγραψε:
13 Σεπ 2022, 12:28
.....
Πάμε για 4η φορά, να δούμε πόσο ακόμα θα κάνεις την κότα να εμπλακείς σε ουσιαστική κουβέντα.


Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 14:36
OANNHSEA έγραψε:
10 Σεπ 2022, 14:13

Εδώ έχεις ένα βασικό πρόβλημα με τα κύτταρα - αυτό της ορθής λειτουργίας τους.
Τα κύτταρα θέλουν να λειτουργούν πάντα με τον ίδιο ρυθμό - εάν κάτι διακόψει αυτό το ρυθμό τους, έχεις δυσλειτουργίες.
Ακόμα και όταν εσύ έχεις ένα κρύωμα ή σου εμφανίζεται βαρύ άγχος, τότε τα κύτταρα δυσλειτουργούν!!!
Όταν λοιπόν πετάξεις στο σώμα σου διάφορα υγρά που το σώμα μέσω της εξέλιξης δεν μπορεί να αναγνωρίσει, έχεις πρόβλημα - π.χ. όλα τα χημικά του τσιγάρου.
Το ίδιο όμως συμβαίνει όταν εισέλθουν στον οργανισμό ένας οποιοσδήποτε μικροοργανισμός, παθογόνος ή μη.
Απλά όταν δεν έχεις την πλήρη εξέλιξη ενός μικροοργανισμού δεν μπορείς να ξέρεις πως θα εξελιχθεί η πορεία του ανθρώπου.
Π.χ. πάρε τον έρπητα ζωστήρα.
Ο ίδιος μικροοργανισμός που σου προκαλεί την ανεμοβλογιά, μετά το πέρας της, παραμένει σε λανθάνουσα κατάσταση επί δεκαετίες γύρω από το νευρικό σου σύστημα, μέχρι την στιγμή που κάτι θα τον ξυπνήσει και θα προκαλέσει τον έρπητα ζωστήρα και μάλιστα όχι σε όλους τους ανθρώπους!!! Ενώ όμως η ανεμοβλογιά είναι μεταδοτική, ο έρπητας ζωστήρας, ο οποίος προκαλείται από τι ίδιο ακριβώς μικρόβιο δεν είναι μεταδοτικός!!!

Αρχίζεις να καταλαβαίνεις τώρα τη σοβαρότητα της κατάστασης ή όχι;

.
Ημιμάθειας το ανάγνωσμα. Προφανώς θεωρείς ότι επειδή έχεις δει όλα τα επεισόδια του "Μια φορά και ένα καιρό ήταν ο Άνθρωπος", έχεις γίνει και ειδικός σε θέματα Μικροβιολογίας, Λοιμώξεων, Pharmacogenomics κλπ.

Διέψευσε με λοιπόν και απάντησε μου για αρχή το εξής : Με δεδομένο τον μικρό χρόνο ημίσειας ζωής του mRNA (ακόμα και με τις όποιες μετατροπές έχει υποστεί ώστε να αντέξει τις επιθέσεις του κυττάρου), οι όποιες παρενέργειες θα έπρεπε να έχουν βγει ακόμα πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα εμβόλια όπου όλες καθυστερούμενες παρενέργειες τους (GBS, αρθραλγία, θρομβοπενική πορφύρα κλπ) έρχονται εντός 4-6 εβμδομάδων το αργότερο.

Πάνω σε ποιο μηχανισμό βασίζεσαι ώστε να μιλάς για παρενέργειες που θα βγουν μετά από 5-10 χρόνια κλπ ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Otto Weininger την 13 Σεπ 2022, 14:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Σεπ 2022, 14:49

Λεγεών έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:45
Στύγιος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 00:30
Λεγεών έγραψε:
09 Σεπ 2022, 22:42
Μην κάνετε εμβόλια, κολλήστε το και 2-3 φορές αν μπορείτε για να δούμε κάτι.
3 ήδη (2 ασυμπτωματικά ,1 ελαφρά) ,εσένα λυπάμαι φουκαρά που θα τρυπηθείς για 4η ,5η, 6η κλπ φορά.
Προτίμησα να τρυπηθώ δίνοντας αίμα 3 φορές ως εθελοντής. Το εμβόλιο, αν μπορείτε, βάλτε το και στη σουφρίτσα σας.
Έχεις κουράσει με τις αντιεπιστημονικές παπαριές σου, πήγαινε παίξε τον με την ανάμνηση του Corsair και άσε τις σοβαρές συζητήσεις ήσυχες.
Σε οικτίρω ουτιδανέ :a015: , πφφ ντεκαντάνς μον ντιέ :p4:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11638
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 13 Σεπ 2022, 14:50

3 εμβολιάκια τόσο δα μικρούλια, μάσκα, και δεν έχω αρρωστήσει από τον Μάρτιο του 2020. Καύλα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

nemo
Δημοσιεύσεις: 7395
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 13 Σεπ 2022, 15:06

Λεγεών έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:50
3 εμβολιάκια τόσο δα μικρούλια, μάσκα, και δεν έχω αρρωστήσει από τον Μάρτιο του 2020. Καύλα.
τοτε τι να πω εγω που δεν εκανα τιποτα απο αυτα και ειμαι οκ!..

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11638
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 13 Σεπ 2022, 15:09

nemo έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:06
Λεγεών έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:50
3 εμβολιάκια τόσο δα μικρούλια, μάσκα, και δεν έχω αρρωστήσει από τον Μάρτιο του 2020. Καύλα.
τοτε τι να πω εγω που δεν εκανα τιποτα απο αυτα και ειμαι οκ!..
Μπορείς να πεις ότι είσαι ψεκ.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23819
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Σεπ 2022, 15:23

Λεγεών έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:50
3 εμβολιάκια τόσο δα μικρούλια, μάσκα, και δεν έχω αρρωστήσει από τον Μάρτιο του 2020. Καύλα.
Εγώ 3 εμβολιακια, νοσησα και το πέρασα εντελώς της πλάκας, μάσκα ούτε που ξέρω πως γράφεται καν η λεξη από τότε που νοσησα (τοτε θυμάμαι τον εαυτό μου τελευταια φορά να κυκλοφορεί με μασκα), είμαι τελείως ζμπουτσαμ από μέτρα προστασίας, ενα λεβελ πιο κάτω από τα πομολογλειψιματα θα 'λεγα, και εδώ και ένα 5μηνο δεν έχω (ξανά)νοσήσει.

Επίσης, έχω να νοσησω από κοινή γρίπη κάπου από το 2019. Το υπέρτατο λοκνταουν και τα μέτρα προστασίας που παρθηκαν εντός του, παίζει να εξαφανισαν σχεδόν ολοκληρωτικά και τη γρίπη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών