Αντε γ@μισου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Σεπ 2022, 15:34

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΛΕΜΕ

Μπαίνω σήμερα να κάνω Ν.Γλώσσα στο Γ3 που τους είχα και τις 2 χρονιές πριν και ως υπεύθυνος τμήματος.

"Τι ,θα κάνουμε μάθημα;"

Αρχίζει και γυρίζει το μάτι του Στύγιου , μέχρι να φανεί ασπράδι.

"Χώνω" φυλλάδιο με επαναληπτικές ασκήσεις. 'Εχω στο καπάκι δεύτερο έτοιμο και το αφήνω να αιωρείται σαν υποβόσκουσα απειλή. Δεν ξανακούστηκε τίποτα ,μόνο ο ρυθμικός χτύπος του ρολογιού.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Σεπ 2022, 17:35

Otto Weininger έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:49
OANNHSEA έγραψε:
13 Σεπ 2022, 12:28
.....
Πάμε για 4η φορά, να δούμε πόσο ακόμα θα κάνεις την κότα να εμπλακείς σε ουσιαστική κουβέντα.


Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 14:36
OANNHSEA έγραψε:
10 Σεπ 2022, 14:13

Εδώ έχεις ένα βασικό πρόβλημα με τα κύτταρα - αυτό της ορθής λειτουργίας τους.
Τα κύτταρα θέλουν να λειτουργούν πάντα με τον ίδιο ρυθμό - εάν κάτι διακόψει αυτό το ρυθμό τους, έχεις δυσλειτουργίες.
Ακόμα και όταν εσύ έχεις ένα κρύωμα ή σου εμφανίζεται βαρύ άγχος, τότε τα κύτταρα δυσλειτουργούν!!!
Όταν λοιπόν πετάξεις στο σώμα σου διάφορα υγρά που το σώμα μέσω της εξέλιξης δεν μπορεί να αναγνωρίσει, έχεις πρόβλημα - π.χ. όλα τα χημικά του τσιγάρου.
Το ίδιο όμως συμβαίνει όταν εισέλθουν στον οργανισμό ένας οποιοσδήποτε μικροοργανισμός, παθογόνος ή μη.
Απλά όταν δεν έχεις την πλήρη εξέλιξη ενός μικροοργανισμού δεν μπορείς να ξέρεις πως θα εξελιχθεί η πορεία του ανθρώπου.
Π.χ. πάρε τον έρπητα ζωστήρα.
Ο ίδιος μικροοργανισμός που σου προκαλεί την ανεμοβλογιά, μετά το πέρας της, παραμένει σε λανθάνουσα κατάσταση επί δεκαετίες γύρω από το νευρικό σου σύστημα, μέχρι την στιγμή που κάτι θα τον ξυπνήσει και θα προκαλέσει τον έρπητα ζωστήρα και μάλιστα όχι σε όλους τους ανθρώπους!!! Ενώ όμως η ανεμοβλογιά είναι μεταδοτική, ο έρπητας ζωστήρας, ο οποίος προκαλείται από τι ίδιο ακριβώς μικρόβιο δεν είναι μεταδοτικός!!!

Αρχίζεις να καταλαβαίνεις τώρα τη σοβαρότητα της κατάστασης ή όχι;

.
Ημιμάθειας το ανάγνωσμα. Προφανώς θεωρείς ότι επειδή έχεις δει όλα τα επεισόδια του "Μια φορά και ένα καιρό ήταν ο Άνθρωπος", έχεις γίνει και ειδικός σε θέματα Μικροβιολογίας, Λοιμώξεων, Pharmacogenomics κλπ.

Διέψευσε με λοιπόν και απάντησε μου για αρχή το εξής : Με δεδομένο τον μικρό χρόνο ημίσειας ζωής του mRNA (ακόμα και με τις όποιες μετατροπές έχει υποστεί ώστε να αντέξει τις επιθέσεις του κυττάρου), οι όποιες παρενέργειες θα έπρεπε να έχουν βγει ακόμα πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα εμβόλια όπου όλες καθυστερούμενες παρενέργειες τους (GBS, αρθραλγία, θρομβοπενική πορφύρα κλπ) έρχονται εντός 4-6 εβμδομάδων το αργότερο.

Πάνω σε ποιο μηχανισμό βασίζεσαι ώστε να μιλάς για παρενέργειες που θα βγουν μετά από 5-10 χρόνια κλπ ;
κοτζαμ νοσηλευτης θα κατσει να κουβεντιασει μαζι σου;

να ησουν κανα μεγαλο κεφαλι, να σου μιλησει. αιντε, δευτεροτριτε λακε της μαφιας. :bored:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Σεπ 2022, 17:38

vantono έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:23
Λεγεών έγραψε:
13 Σεπ 2022, 14:50
3 εμβολιάκια τόσο δα μικρούλια, μάσκα, και δεν έχω αρρωστήσει από τον Μάρτιο του 2020. Καύλα.
Εγώ 3 εμβολιακια, νοσησα και το πέρασα εντελώς της πλάκας, μάσκα ούτε που ξέρω πως γράφεται καν η λεξη από τότε που νοσησα (τοτε θυμάμαι τον εαυτό μου τελευταια φορά να κυκλοφορεί με μασκα), είμαι τελείως ζμπουτσαμ από μέτρα προστασίας, ενα λεβελ πιο κάτω από τα πομολογλειψιματα θα 'λεγα, και εδώ και ένα 5μηνο δεν έχω (ξανά)νοσήσει.

Επίσης, έχω να νοσησω από κοινή γρίπη κάπου από το 2019. Το υπέρτατο λοκνταουν και τα μέτρα προστασίας που παρθηκαν εντός του, παίζει να εξαφανισαν σχεδόν ολοκληρωτικά και τη γρίπη.
3 τσιμιπιες, μασκα ποτε, 3 φορες η αρρωστια μεσα στο σπιτι μου, δεν κολλησα ποτε, η αν κολλησα δεν το πηρα χαμπαρι. :102:

god mode, και να πηζουν οι ψεκες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11624
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 13 Σεπ 2022, 17:47

Στύγιος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:34
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΛΕΜΕ

Μπαίνω σήμερα να κάνω Ν.Γλώσσα στο Γ3 που τους είχα και τις 2 χρονιές πριν και ως υπεύθυνος τμήματος.

"Τι ,θα κάνουμε μάθημα;"

Αρχίζει και γυρίζει το μάτι του Στύγιου , μέχρι να φανεί ασπράδι.

"Χώνω" φυλλάδιο με επαναληπτικές ασκήσεις. 'Εχω στο καπάκι δεύτερο έτοιμο και το αφήνω να αιωρείται σαν υποβόσκουσα απειλή. Δεν ξανακούστηκε τίποτα ,μόνο ο ρυθμικός χτύπος του ρολογιού.
Σκληρός καριόλης....
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Σεπ 2022, 17:55

Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει χειρότερο καριόλη: ρήματα άρρητα Στύγιου,2022 ,Anno Domini.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Σεπ 2022, 19:21

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Σεπ 2022, 17:47
Στύγιος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:34
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΛΕΜΕ

Μπαίνω σήμερα να κάνω Ν.Γλώσσα στο Γ3 που τους είχα και τις 2 χρονιές πριν και ως υπεύθυνος τμήματος.

"Τι ,θα κάνουμε μάθημα;"

Αρχίζει και γυρίζει το μάτι του Στύγιου , μέχρι να φανεί ασπράδι.

"Χώνω" φυλλάδιο με επαναληπτικές ασκήσεις. 'Εχω στο καπάκι δεύτερο έτοιμο και το αφήνω να αιωρείται σαν υποβόσκουσα απειλή. Δεν ξανακούστηκε τίποτα ,μόνο ο ρυθμικός χτύπος του ρολογιού.
Σκληρός καριόλης....
μερικοι ανθρωποι δεν ειναι για να τους δωσεις εξουσια, ουτε πανω σε μικρα παιδια. δεν εχουν την ικανοτητα να τη διαχειριστουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Σεπ 2022, 20:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Σεπ 2022, 17:36
Scouser έγραψε:
11 Σεπ 2022, 16:27
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Σεπ 2022, 16:17
Ποιο υγειονομικό σκοπό έχει και με ποια ιατρικά δεδομένα λαμβάνεται η απόφαση ;
Τα ίδια που εξυπηρετούσε και η θέση σε αναστολή των ανεμβολίαστων συναδέλφων σου ή η δική σου απαλλαγή από την υποχρέωση ράπιντ, παρότι είναι αποδεδειγμένο ότι και κολλάς και μεταδίδεις, είτε έχεις εμβολιαστεί είτε όχι.
Μιλάμε τώρα , μετά από δύο χρόνια πανδημιας και έναν χρόνο αναστολής, με τα τωρινά επιστημονικά δεδομένα, τις σημερινές κυκλοφορούσες υποπαραλλαγες του ιού και κυρίως, χωρίς την ένταση και τον συναγερμό που απαιτεί η στράτευση σε μια μεγάλη μάχη.
Λοιπόν, σε αυτήν τη στιγμή, με αυτά τα δεδομένα θα πρέπει επιτέλους να αποσυνδεθεί από την πολιτική το θέμα και να αντιμετωπιστεί με υγειονομικούς και επιστημονικούς και μόνο όρους.
Αυτό λέω και βρίσκονται άτομα περιορισμένης ευθύνης αλλά περίσσειας οργής να μου την πουν , πως τάχα εγώ κάνω πολιτικό παιχνίδι (;!)
:bravo:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Σεπ 2022, 21:01

Πασιφάη έγραψε:
11 Σεπ 2022, 18:48
Bazoomba έγραψε:
11 Σεπ 2022, 18:34
Α! Αυτο εννοούσες με τον συγκεκριμενο ορο...

Δεν εμβολιαζονται με ενα εμβολιο που αποδεδειγμενα δεν παρεχει κανεναν φραγμο εναντι της μεταδοσης παρα το γεγονος οτι συναναστρεφονται με εμβολιασμενους ή μη ανθρωπους οι οποιοι εχουν σπιτια τους εμβολιασμενο ή μη ευπαθη πληθυσμο που με την σειρα του μπορει να κολλησει και να μεταδωσει τον ιο με την ιδια πιθανοτητα και τουμπαλιν.

Αλλα εδω μπαινουν και αλλες παραμετροι... Διοτι οσοι εκαναν τις 3 δοσεις πριν απο κανα χρονο θεωρουνται ασφαλεις για την κοινωνια και τον περιγυρο τους. Γιατι; Γιατι δεν εγραψαν στα μεζεα τους το Κουλι (αυτον ειχαμε τοτε τι να καμωμεν;), οποτε η πολιτεια τους επιβραβευει απαλλασσοντας τους απο τον κεφαλικο φορο, που μπαινει εξαρχης για την προστασια του κοινωνικου συνολου.

Εχεις δικιο, καλα να παθουν! :smt023
Δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ, ή τι θες να νομίζεις ότι κατάλαβες. Ξεκαθάρισα απόλυτα τη θέση μου απέναντι σε κάθε κομματική σκοπιμότητα και έβαλα μπροστά την υγεία και μόνον αυτή.
Ουδέποτε μίλησα άσχημα εδώ μέσα σε άνθρωπο ανεμβολίαστο, παρά μόνον τους παρότρυνα ευγενικά να εμβολιαστούν για να μην τραβήξουν ζόρια με βαρειές νοσήσεις.
Και όχι, ουδέποτε είπα ''καλά να πάθουν''. Μη βάζεις κουβέντες που δεν είπα στο στόμα μου αν έχεις την καλωσύνη.
Απλά θεωρώ φαιδρό να φωνάζουν κάποιοι για δήθεν κεφαλικό φόρο, απ'την στιγμή που έχουν επιλέξει συνειδητά να απέχουν απ'το θέμα των εμβολίων. Μάλλον θεωρούν πως έτσι επαναστατούν τρόπον τινά, απέναντι στο Κουλί ξέρω γω, ή στον οποιονδήποτε που τους χαλάει τον δικό τους τρόπο άμυνας στη χαζομάρα, με μια λογική κουβέντα. Ε, τι άλλο να πω. Ας κάνουν ό,τι νομίζουν. Ας τους φωτίσει ο Μανιτού.
Το πρόβλημα είναι ότι το εμβόλιο δεν λειτουργεί πια, τίποτα δεν κάνει. Στην Ευρώπη το ξέρουν και πράττουν ανάλογα. Εδώ ακόμα νομίζουν ότι η εμμονή σε αυτές τις βλακείες τους δίνει επικοινωνιακούς πόντους (γιατί δεν μπορεί να εξηγηθεί με κανέναν άλλον τρόπο αυτή η στάση τους).

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Σεπ 2022, 21:06

vantono έγραψε:
12 Σεπ 2022, 13:44
Αν δεν επανέλθει η επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού και ράπιντ, σε εσωτερικους χώρους, δεν γίνεται τίποτα.
Μούφα τα ράπιντ, όταν κόλλησα την Όμικρον τέλος Ιουνίου είχα φουλ συμπτώματα και με έβγαζε αρνητικό. Την επόμενη που άρχισαν να φεύγουν με έδειξε θετικό και πάλι με το ζόρι. Δεν σώζεται, η μετάδοση δεν αποτρέπεται αλλά δεν χρειάζεται κιόλας, το καλοκαίρι με τρελά κρούσματα φτάσαμε μέχρι 125 διασωληνωμένους.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Σεπ 2022, 17:29

Ασέβαστος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 19:21
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Σεπ 2022, 17:47
Στύγιος έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:34
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΛΕΜΕ

Μπαίνω σήμερα να κάνω Ν.Γλώσσα στο Γ3 που τους είχα και τις 2 χρονιές πριν και ως υπεύθυνος τμήματος.

"Τι ,θα κάνουμε μάθημα;"

Αρχίζει και γυρίζει το μάτι του Στύγιου , μέχρι να φανεί ασπράδι.

"Χώνω" φυλλάδιο με επαναληπτικές ασκήσεις. 'Εχω στο καπάκι δεύτερο έτοιμο και το αφήνω να αιωρείται σαν υποβόσκουσα απειλή. Δεν ξανακούστηκε τίποτα ,μόνο ο ρυθμικός χτύπος του ρολογιού.
Σκληρός καριόλης....
μερικοι ανθρωποι δεν ειναι για να τους δωσεις εξουσια, ουτε πανω σε μικρα παιδια. δεν εχουν την ικανοτητα να τη διαχειριστουν.
Ναι ρε ασχετούλη ,κάτσε συ 3η χρονιά στο ίδιο τμήμα να παραγνωριστείτε και να γίνετε "φιλαράκια" με τους μαθητές , και μετά άντε να κάνεις μάθημα σε 25άρι τμήμα.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 15 Σεπ 2022, 21:07

Στύγιος έγραψε:
15 Σεπ 2022, 17:29
Θυμήθηκα τον δάσκαλο μου. Δημοτικό όμως
Παλιάς κοπής, φόβος κ τρόμος, χτυπουσε με βέργα (απαλά), αυστηρός.

Μας πήρε από τρίτη δημοτικου και δεν μας άφησε
Στην 6, τον κάναμε ότι θέλαμε. Εννοω, πλέον δεν φώναζε ουτε χτυπουσε. Είχε μαλακώσει αρκετά!!

ΥΓ. Τιμή του, που χρόνια, μετά στο Ενιαιο Λυκειο,
Οι 3 πρώτοι και ο σημαιοφόρος, ήταν από την ίδια τάξη του συγκεκριμένου Δασκάλου. Φοβερός κι ας... έδερνε καμια φορά
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Σεπ 2022, 21:18

Φίλε στην τάξη θα κάνω μάθημα ,είναι θέμα αρχής. Έχω 24 χρόνια στην τάξη , δε θα επιτρέψω σε κανέναν να το περάσει "παιδική χαρά".
Όταν καταλάβω ότι δεν μπορώ πλέον ,μόνος μου θα παραιτηθώ.Υπάρχει κι αξιοπρέπεια.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Σεπ 2022, 21:31

Green Dragon έγραψε:
14 Σεπ 2022, 21:01
Πασιφάη έγραψε:
11 Σεπ 2022, 18:48
Bazoomba έγραψε:
11 Σεπ 2022, 18:34
Α! Αυτο εννοούσες με τον συγκεκριμενο ορο...

Δεν εμβολιαζονται με ενα εμβολιο που αποδεδειγμενα δεν παρεχει κανεναν φραγμο εναντι της μεταδοσης παρα το γεγονος οτι συναναστρεφονται με εμβολιασμενους ή μη ανθρωπους οι οποιοι εχουν σπιτια τους εμβολιασμενο ή μη ευπαθη πληθυσμο που με την σειρα του μπορει να κολλησει και να μεταδωσει τον ιο με την ιδια πιθανοτητα και τουμπαλιν.

Αλλα εδω μπαινουν και αλλες παραμετροι... Διοτι οσοι εκαναν τις 3 δοσεις πριν απο κανα χρονο θεωρουνται ασφαλεις για την κοινωνια και τον περιγυρο τους. Γιατι; Γιατι δεν εγραψαν στα μεζεα τους το Κουλι (αυτον ειχαμε τοτε τι να καμωμεν;), οποτε η πολιτεια τους επιβραβευει απαλλασσοντας τους απο τον κεφαλικο φορο, που μπαινει εξαρχης για την προστασια του κοινωνικου συνολου.

Εχεις δικιο, καλα να παθουν! :smt023
Δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ, ή τι θες να νομίζεις ότι κατάλαβες. Ξεκαθάρισα απόλυτα τη θέση μου απέναντι σε κάθε κομματική σκοπιμότητα και έβαλα μπροστά την υγεία και μόνον αυτή.
Ουδέποτε μίλησα άσχημα εδώ μέσα σε άνθρωπο ανεμβολίαστο, παρά μόνον τους παρότρυνα ευγενικά να εμβολιαστούν για να μην τραβήξουν ζόρια με βαρειές νοσήσεις.
Και όχι, ουδέποτε είπα ''καλά να πάθουν''. Μη βάζεις κουβέντες που δεν είπα στο στόμα μου αν έχεις την καλωσύνη.
Απλά θεωρώ φαιδρό να φωνάζουν κάποιοι για δήθεν κεφαλικό φόρο, απ'την στιγμή που έχουν επιλέξει συνειδητά να απέχουν απ'το θέμα των εμβολίων. Μάλλον θεωρούν πως έτσι επαναστατούν τρόπον τινά, απέναντι στο Κουλί ξέρω γω, ή στον οποιονδήποτε που τους χαλάει τον δικό τους τρόπο άμυνας στη χαζομάρα, με μια λογική κουβέντα. Ε, τι άλλο να πω. Ας κάνουν ό,τι νομίζουν. Ας τους φωτίσει ο Μανιτού.
Το πρόβλημα είναι ότι το εμβόλιο δεν λειτουργεί πια, τίποτα δεν κάνει. Στην Ευρώπη το ξέρουν και πράττουν ανάλογα. Εδώ ακόμα νομίζουν ότι η εμμονή σε αυτές τις βλακείες τους δίνει επικοινωνιακούς πόντους (γιατί δεν μπορεί να εξηγηθεί με κανέναν άλλον τρόπο αυτή η στάση τους).
Το εμβόλιο βοηθάει για να μην υπάρξει βαρειά νόσηση στον πληθυσμό. Εγώ δεν νοιάζομαι για τους όποιους επικοινωνιακούς λόγους ή κομματικές σκοπιμότητες. Μην τα ξαναλέμε.
Συν τοις άλλοις όπως άφησε να εννοηθεί και ο φίλτατος ιατρός Τζιτζιφιόγκος, είμαι περιορισμένης ευθύνης. Η νόηση ανήκει στους λίγους. Τι να κλάσω μπρος στη μεγαλειότητά τους.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 15 Σεπ 2022, 23:03

Πασιφάη έγραψε:
15 Σεπ 2022, 21:31
Green Dragon έγραψε:
14 Σεπ 2022, 21:01
Το πρόβλημα είναι ότι το εμβόλιο δεν λειτουργεί πια, τίποτα δεν κάνει. Στην Ευρώπη το ξέρουν και πράττουν ανάλογα. Εδώ ακόμα νομίζουν ότι η εμμονή σε αυτές τις βλακείες τους δίνει επικοινωνιακούς πόντους (γιατί δεν μπορεί να εξηγηθεί με κανέναν άλλον τρόπο αυτή η στάση τους).
Το εμβόλιο βοηθάει για να μην υπάρξει βαρειά νόσηση στον πληθυσμό. Εγώ δεν νοιάζομαι για τους όποιους επικοινωνιακούς λόγους ή κομματικές σκοπιμότητες. Μην τα ξαναλέμε.
Συν τοις άλλοις όπως άφησε να εννοηθεί και ο φίλτατος ιατρός Τζιτζιφιόγκος, είμαι περιορισμένης ευθύνης. Η νόηση ανήκει στους λίγους. Τι να κλάσω μπρος στη μεγαλειότητά τους.
Χρησιμοποιείς δεδομένα για την αρχική Όμικρον που και για αυτήν η προστασία που λες (βαριά νόσηση) δεν αφορούσε όλους και επιπλέον κρατούσε λίγο. Τώρα είμαστε Όμικρον 4 και 5, ακόμα πιο διαφορετικές από το αρχικό στέλεχος. Στοίχημα ότι αν κάνεις ένεση με νερό θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με το εμβόλιο και χωρίς τις παρενέργειες κιόλας.

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: Αντε γ@μισου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 16 Σεπ 2022, 01:11


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών