Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15738
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 23 Οκτ 2020, 22:44

Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:42
Δεν ξέρω εαν έχω ευλογία να συζητώ στα φόρα τί λέει ο πνευματικός μου
δε θες να μας πεις. Κατανοητό. Δεν ξαναρωτάω
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 23 Οκτ 2020, 22:46

Δημοκρατικός έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:34
...ο ενδημικός ψεκασμός στην ελληνική κοινωνία, μια απο τις κύριες -αν όχι η κύρια- τροχοπέδη της εξέλιξης και ευημερίας της χώρας.
Μπα, ο ευρωλιγουρισμός είναι.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 22:58

Σενέκας έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:44
Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:42
Δεν ξέρω εαν έχω ευλογία να συζητώ στα φόρα τί λέει ο πνευματικός μου
δε θες να μας πεις. Κατανοητό. Δεν ξαναρωτάω
Όταν λέω κάτι εννοώ αυτό που λέω
Εαν είχα ευλογία, που ΔΕΝ την έχω γενικότερα, θα παρέθετα ολόκληρες ομιλίες, δεν θα απαντούσα σε ερωτήσεις

Άμα θες να ρωτήσεις κάτι εμένα, ρώτα με ό,τι θες

Ο Ζενίθεδρος παραπάνω με ρώτησε αν αρνούμαι την μάσκα
Προσωπικά, αρνούμαι οπωσδήποτε την μάσκα στην ΕΚΚΛΗΣΙΑ

Τώρα για τα σχολεία πχ, εαν είχα παιδί που δεν έχω θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο και να το στέλνω παρέα με άλλα 20 μαντρωμένα σε μια τάξη αλλά ΚΑΙ να του φοράω μάσκα κάθε ημέρα για πόσες ώρες, και για ιατρικούς λόγους αλλά και για ψυχολογικούς. Και τέλος πάντων, το να έχεις τα παιδάκια με μάσκα μέσα στην τάξη, χωρίς μάσκα έξω από την τάξη, δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς καταφέρνεις.
Όταν μάλιστα έχει βγει ο άλλος και έχει πει οτι, εντάξει, οι λάθρο και τα παιδιά, λόγω νεότητος, δεν κινδυνεύουν, και αυτό στα σχολεία γίνεται για λόγους ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗΣ, σορυ, αν εσένα δεν σου χτυπάνε καμπανάκια από μόνα τους...

Και λάβε υπόψη οτι είμαι από τα πλεον νομοταγή άτομα, δεν το παίζω αναρχία και τρέλα
Επίσης, είμαι και κομμάτι φοβιτσιάρα. Δεν στο παίζω την αντρειωμένη μην την κλαις

Γενικώς, είναι πολύ περίεργη η εποχή, πολύ
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 23 Οκτ 2020, 23:07

Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:58

Ο Ζενίθεδρος παραπάνω με ρώτησε αν αρνούμαι την μάσκα
Προσωπικά, αρνούμαι οπωσδήποτε την μάσκα στην ΕΚΚΛΗΣΙΑ
Για ποιο λόγο; Δεν κολλάει ο κορωνοιός εντός του ναού ή θα σε δει από ψηλά ο Χριστούλης με μάσκα στη λειτουργια και θα παρεξηγηθεί;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Οκτ 2020, 23:08

Εμένα η μάσκα μου αρέσει αρκεί να μην φοράμε τίποτα άλλο εκείνη τη στιγμή.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 23:11

mao mao έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:07
Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 22:58

Ο Ζενίθεδρος παραπάνω με ρώτησε αν αρνούμαι την μάσκα
Προσωπικά, αρνούμαι οπωσδήποτε την μάσκα στην ΕΚΚΛΗΣΙΑ
Για ποιο λόγο; Δεν κολλάει ο κορωνοιός εντός του ναού ή θα σε δει από ψηλά ο Χριστούλης με μάσκα στη λειτουργια και θα παρεξηγηθεί;
Τώρα να καθίσω να αναπτύξω θεολογικώς το θέμα, σόρυ, παλαιότερα είχε ξαναγίνει κουβέντα, τώρα δεν έχω ούτε διάθεση ούτε κουράγιο

Θα σου πω μόνο πως προσωπικά αυτό που μου βγαίνει είναι πως μέσα στην Εκκλησία δεν μπορώ να είμαι με μάσκα.

Σε παρακαλώ μόνο, φράσεις ανάλογες που έχουν να κάνουν με τον Χριστό, να τις αφήσουμε στην άκρη
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 23 Οκτ 2020, 23:16

Planis έγραψε:
23 Οκτ 2020, 21:49
Όταν έχει επιβληθεί τέτοια τρομολαγνεία, αυτοί οι οποίοι θέλουν να αντισταθούν, πρέπει να εφεύρουν πιο έξυπνους τρόπους για να μην τους παίρνει χαμπάρι το τυραννικό καθεστώς. Ξέρω φίλους δασκάλους/καθηγητές που εδώ και μήνες δεν έχουν φορέσει ποτέ μάσκα και δεν τους έχει πάρει χαμπάρι κανείς ενώ δασκαλεύουν και αντιστοίχως τα παιδιά για περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης... :wink
Κουόουτ για να υπάρχει.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 23 Οκτ 2020, 23:18

Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:11


Τώρα να καθίσω να αναπτύξω θεολογικώς το θέμα, σόρυ, παλαιότερα είχε ξαναγίνει κουβέντα, τώρα δεν έχω ούτε διάθεση ούτε κουράγιο

Θα σου πω μόνο πως προσωπικά αυτό που μου βγαίνει είναι πως μέσα στην Εκκλησία δεν μπορώ να είμαι με μάσκα.

Μέσα στην εκκλησία λες οτι δεν μπορείς να είσαι με μάσκα. Αν μεταδόσεις τον ιό στην ηλικιωμένη διπλανή σου και αυτή πεθάνει πως θα αισθανθείς;

Θέλημα Θεού θα πεις οτι ήταν;

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 23:20

Την περίπτωση η ηλικιωμένη διπλανή μου να μην φοράει ούτε εκείνη μάσκα την έχεις φανταστεί?

Δεν απαντώ στην ερώτησή σου, είπα παραπάνω γιατί, απλώς σου θέτω μια παράμετρο
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 23 Οκτ 2020, 23:23

Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:20
Την περίπτωση η ηλικιωμένη διπλανή μου να μην φοράει ούτε εκείνη μάσκα την έχεις φανταστεί?
αυτή φοράει, εσύ δε φοράς. Σου ξεφεύγει φτάρνισμα, την κολλάς κορωνοιό. Αυτή πεθαίνει, εσύ το περνάς σαν γριπούλα. Θα είσαι ήσυχη με τη συνείδηση σού;

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 23:27

Μου αρέσει που νόμιζα οτι έγινα και σαφής παραπάνω

Δεν με ενδιαφέρει να κάνω διάλογο μαζί σου
Δηλώνω την θέση μου, απλά

Τα πώς και τα γιατί, είναι συζήτηση που δεν σκοπεύω να κάνω
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 23 Οκτ 2020, 23:29

Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:27
Μου αρέσει που νόμιζα οτι έγινα και σαφής παραπάνω

Δεν με ενδιαφέρει να κάνω διάλογο μαζί σου
Δηλώνω την θέση μου, απλά

Τα πώς και τα γιατί, είναι συζήτηση που δεν σκοπεύω να κάνω
μπα, τι μας λες. Μπαίνεις λες οτι γουστάρεις, και όταν σε στριμώχνουν λες οτι δεν κάνεις διάλογο. Αν δεν θες να κάνεις διάλογο μην μπαίνεις σε φόρουμ.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15738
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 23 Οκτ 2020, 23:32

mao mao έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:29
Σουβλίτσα έγραψε:
23 Οκτ 2020, 23:27
Μου αρέσει που νόμιζα οτι έγινα και σαφής παραπάνω

Δεν με ενδιαφέρει να κάνω διάλογο μαζί σου
Δηλώνω την θέση μου, απλά

Τα πώς και τα γιατί, είναι συζήτηση που δεν σκοπεύω να κάνω
μπα, τι μας λες. Μπαίνεις λες οτι γουστάρεις, και όταν σε στριμώχνουν λες οτι δεν κάνεις διάλογο. Αν δεν θες να κάνεις διάλογο μην μπαίνεις σε φόρουμ.
πρώτα φορά ανοίγεις διάλογο με τη συγκεκριμένη χρήστρια ε? :)
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 23:33

Δεν με στριμώχνουν
Δεν καταλαβαίνουν-ουτε

ΥΓ: δεν είναι όλα τα πράγματα για διάλογο ούτε υπο διαπραγμάτευση

Αν μπουν πχ οι Τούρκοι στην Αθήνα, πρώτα θα τους κάψουμε και μετά θα ρωτήσουμε που λέει ο λόγος για τους Τούρκους :lol:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Καθηγήτρια ΕΠΑΛ: εγώ μάσκα στη τάξη δεν φοράω....αν θέλετε πάρτε μου μάσκαρα [UPD συνελήφθη]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 23 Οκτ 2020, 23:33

Γιατί ρε Νερο, έχεις και παράπονο? Ρίλι τώρα δηλαδή
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών