Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 19:36

Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:25
57. δεν θα τον ψηφισω.
Τι να σου πω, η απουσία σου θα μας στοιχίσει. Απόδειξη πως οι φιλελεύθεροι δεν έχουν σχέση με ιδεολογικούς απόγονους σταλινοχιτλερικών και χουντικών υπολειμμάτων. Καλύτερα
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 19:39

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:36
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:25
57. δεν θα τον ψηφισω.
Τι να σου πω, η απουσία σου θα μας στοιχίσει. Απόδειξη πως οι φιλελεύθεροι δεν έχουν σχέση με ιδεολογικούς απόγονους σταλινοχιτλερικών και χουντικών υπολειμμάτων. Καλύτερα
οι φιλελευθεροι κοροιδευουν στο μεταναστευτικο. απο το να ψηφισει κανεις Τζημερο καλυτερα να το ριξει απευθειας στο Μητσοτακη.
ουτως ή αλλως δεκανικι του ειναι

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 19:42

Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:39
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:36
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:25
57. δεν θα τον ψηφισω.
Τι να σου πω, η απουσία σου θα μας στοιχίσει. Απόδειξη πως οι φιλελεύθεροι δεν έχουν σχέση με ιδεολογικούς απόγονους σταλινοχιτλερικών και χουντικών υπολειμμάτων. Καλύτερα
οι φιλελευθεροι κοροιδευουν στο μεταναστευτικο. απο το να ψηφισει κανεις Τζημερο καλυτερα να το ριξει απευθειας στο Μητσοτακη.
ουτως ή αλλως δεκανικι του ειναι
Αυτά που έχω ακούσει και έχω μάθει απ τον ΘΤ, δεν τα έχω ακούσει από κανένα. Αν είναι έτσι τα δεκανίκια φίλε, σωθήκαμε, τους έχει κάνει με τα κρεμμυδάκια τους μπλε πασοκτζήδες.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 18 Φεβ 2021, 19:46

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:33
Αρχέλαος έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:24
Ο Τζήμερος είχε πει και το εξής ψέμα προφανώς για να πει τα δικά του:
Ισχυρίστηκε ότι το 1981 ψήφισε ΠΑΣΟΚ.
Μόνο που τότε δικαίωμα ψήφου είχαν όσοι είχαν συμπληρώσει το 21ο έτος της ηλικίας τους. Ο Τζήμερος τότε ήταν 20 ετών ενώ η ψήφος στα 18 καθιερώθηκε το 1985.
Ο Τζήμερος, δηλώνει στην σελίδα ότι είναι του February 14,
Οι εκλογές του 1981 έγιναν Οκτώβριο, προλάβαινε άνετα ένας που έχει συμπληρώσει τα είκοσι και είναι στα 21 να εκδόσει βιβλιάριο μέχρι 31 Μαρτίου του 1981 και τον Οκτώβριο να ψηφίζει, δεν γνωρίζω αν ποτέ το είπε αυτό, αν ψήφισε ή όχι, μόνο απ τα δεδομένα μια χαρά θα μπορούσε.
Κοίτα κάποιος που θα γεννηθεί π.χ. στις 1/1/1961 συμπληρώνει το 21 έτος της ηλικίας του στις 31/12/1981 ώρα δώδεκα το βράδυ. Από εκεί και ύστερα έχει δικαίωμα ψήφου και όχι προγενέστερα.
Ο Τζήμερος λοιπόν δεν είχε δικαίωμα ψήφου.
Ο εκλογικός νόμος αναφέρεται με σαφήνεια στο να έχει συμπληρώσει το έτος ηλικίας που προσδιορίζεται, στο παράδειγμα μας 21 ή να συμβεί στο ίδιο έτος που έχουν προκηρυχθεί εκλογές.
Έτσι λοιπόν ο Μανωλάκης που γεννήθηκε ένα μήνα νωρίτερα από τον Τζήμερο αλλά πάλι το 1961, είχε δικαίωμα ψήφου από τον Ιανουάριου το 1982.
Το ίδιο και ο Τζήμερος ο οποίος προφανώς ψήφισε στις δημοτικές εκλογές της εποχής.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 19:50

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:42
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:39
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:36

Τι να σου πω, η απουσία σου θα μας στοιχίσει. Απόδειξη πως οι φιλελεύθεροι δεν έχουν σχέση με ιδεολογικούς απόγονους σταλινοχιτλερικών και χουντικών υπολειμμάτων. Καλύτερα
οι φιλελευθεροι κοροιδευουν στο μεταναστευτικο. απο το να ψηφισει κανεις Τζημερο καλυτερα να το ριξει απευθειας στο Μητσοτακη.
ουτως ή αλλως δεκανικι του ειναι
Αυτά που έχω ακούσει και έχω μάθει απ τον ΘΤ, δεν τα έχω ακούσει από κανένα. Αν είναι έτσι τα δεκανίκια φίλε, σωθήκαμε, τους έχει κάνει με τα κρεμμυδάκια τους μπλε πασοκτζήδες.
μπλε συριζαιους θες να πεις. δεν τον εμπιστευομαι, ανηκω στον παραδοσιακο ακροδεξιο χωρο, μην το παιρνεις προσωπικα. απλα θεωρω οτι προσπαθει να παρει κομματι της δικης μας πιτας. εγω θελω ενα κομμα με πολυ υψηλους τονους στο μεταναστευτικο, πληρης απορριψη της lgbt ατζεντας, ιστορικες αναφορες στον Παπαδοπουλο και το Μεταξα. δεν με πιστευω στις ιδιωτικοποιησεις ζωτικης σημασιας ΔΕΚΟ και ουτε στην ιδιωτικη ασφαλιση. και σε τελικη αναλυση το απολυτο κακο για τους ορθοπολιτικους δεν ειναι ο Τζημερος αλλα η πραγματικη ακροδεξια και ο εθνικισμος.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35290
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 18 Φεβ 2021, 19:55

Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 18:54
Lugozzi έγραψε:
18 Φεβ 2021, 18:52
Και παρόλα αυτά αφησανε τις διαφορες τους και επικεντρωθηκαν σε αυτά που τους ενώνει.

Σ ευχαριστώ φίλε μου που τα αναδεικνύεις!
Θα τους στηρίξω!
Να είσαι καλά!
απευθυνομαι σε αλλο κοινο. ο Τζημερος και ο Φαηλος δεν εχουν σχεση με τη παραδοσιακη ακροδεξια και τον εθνικισμο. εγω εχω στηριξει ΕΠΕΝ, Ελληνικο Μετωπο, ΛΑΟΣ, ΧΑ.
Εσύ μπορεί να ενδιαφέρεσαι μόνο για την πίτα του 5% αλλά αυτοί απευθύνονται σε πολλούς περισσότερους.
Στο κόμμα του Φαήλου έγινε και διάσπαση παλιότερα επειδή είπε ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα νανοσωματίδια απολογητών δικτατοριών και ξένων κατακτητών. :D Τώρα λοιπόν που είναι σε αμφισβήτηαη πολλά παλιά σχήματα τύπου λαική δεξιά ή πατριωτικό ΠΑΣΟΚ αυτοί θέλουν να ψαρέψουν και από εκεί.
Το κατά πόσο θα το πετύχουν είναι άλλη υπόθεση.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 19:56

Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:50
μπλε συριζαιους θες να πεις. δεν τον εμπιστευομαι, ανηκω στον παραδοσιακο ακροδεξιο χωρο, μην το παιρνεις προσωπικα. απλα θεωρω οτι προσπαθει να παρει κομματι της δικης μας πιτας. εγω θελω ενα κομμα με πολυ υψηλους τονους στο μεταναστευτικο, πληρης απορριψη της lgbt ατζεντας, ιστορικες αναφορες στον Παπαδοπουλο και το Μεταξα. δεν με πιστευω στις ιδιωτικοποιησεις ζωτικης σημασιας ΔΕΚΟ και ουτε στην ιδιωτικη ασφαλιση. και σε τελικη αναλυση το απολυτο κακο για τους ορθοπολιτικους δεν ειναι ο Τζημερος αλλα η πραγματικη ακροδεξια και ο εθνικισμος.
Ρε φίλε, δε θέλω και να σ επροσβάλω αλλά όλα αυτά που λες είναι εντελώς μα εντελώς αντιφατικά.

προσπαθει να παρει κομματι της δικης μας πιτας.

Ο λαός, οι ψηφοφόροι, δεν έχουβ=ν κάνει κάποια "κουμπαριά", ψηφίζουν ελεύθερα ότι τους κάνει κλικ.
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:50
εγω θελω ενα κομμα με πολυ υψηλους τονους στο μεταναστευτικο,
Εγώ θέλω ουσία και αποτελεσματικότητα, αν γίνει και με χαμηλούς τόνους ή και χωρίς τόνους, ακόμη καλύτερα.
Αυτά όλα που λες φανερώνουν άνθρωπο που ο ελληνικός διαφωτισμός δεν τον άγγιξε ποτέ.
Αν τα προβλήματα μπορούσαν να λυθούν μόνο με "τόνους" τονικότητα, δεν θα υπήρχαν.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 20:02

Αρχέλαος έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:46
Κοίτα κάποιος που θα γεννηθεί π.χ. στις 1/1/1961 συμπληρώνει το 21 έτος της ηλικίας του στις 31/12/1981 ώρα δώδεκα το βράδυ. Από εκεί και ύστερα έχει δικαίωμα ψήφου και όχι προγενέστερα.
Ο Τζήμερος λοιπόν δεν είχε δικαίωμα ψήφου.
Ο εκλογικός νόμος αναφέρεται με σαφήνεια στο να έχει συμπληρώσει το έτος ηλικίας που προσδιορίζεται, στο παράδειγμα μας 21 ή να συμβεί στο ίδιο έτος που έχουν προκηρυχθεί εκλογές.
Έτσι λοιπόν ο Μανωλάκης που γεννήθηκε ένα μήνα νωρίτερα από τον Τζήμερο αλλά πάλι το 1961, είχε δικαίωμα ψήφου από τον Ιανουάριου το 1982.
Το ίδιο και ο Τζήμερος ο οποίος προφανώς ψήφισε στις δημοτικές εκλογές της εποχής.
Οκαυ, έχω ακούσει πολλές "κατηγορίες" ψέματα για τον Θάνο Τζήμκερο, όλες μα όλες, αν τις σκαλίσεις ελάχιστα θα διαπιστώσεις την μαύρη πλαστή προπαγάνδα που καταρρίπτεται από έναν στοιχειωδώς εγγράμματο και νοήμων άνθρωπο. Αν έχει πει τέτοιοο "ψέμα" και αν αυτός είναι ο λόγος να τον απορρίψουμε, τι να πω, πάσο. Έχουμε ακούσει δει τόσα για τις οικογένειες που μα κυβερνάνε τόσα χρόνια, τον τζήμερο θα τον απορρίψουμε διότι είπε κάτι που δεν βγαίνει για την ηλικία του πριν 41 χρόνια
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 20:03

πατησιωτης έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:55
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 18:54
Lugozzi έγραψε:
18 Φεβ 2021, 18:52
Και παρόλα αυτά αφησανε τις διαφορες τους και επικεντρωθηκαν σε αυτά που τους ενώνει.

Σ ευχαριστώ φίλε μου που τα αναδεικνύεις!
Θα τους στηρίξω!
Να είσαι καλά!
απευθυνομαι σε αλλο κοινο. ο Τζημερος και ο Φαηλος δεν εχουν σχεση με τη παραδοσιακη ακροδεξια και τον εθνικισμο. εγω εχω στηριξει ΕΠΕΝ, Ελληνικο Μετωπο, ΛΑΟΣ, ΧΑ.
Εσύ μπορεί να ενδιαφέρεσαι μόνο για την πίτα του 5% αλλά αυτοί απευθύνονται σε πολλούς περισσότερους.
Στο κόμμα του Φαήλου έγινε και διάσπαση παλιότερα επειδή είπε ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα νανοσωματίδια απολογητών δικτατοριών και ξένων κατακτητών. :D Τώρα λοιπόν που είναι σε αμφισβήτηαη πολλά παλιά σχήματα τύπου λαική δεξιά ή πατριωτικό ΠΑΣΟΚ αυτοί θέλουν να ψαρέψουν και από εκεί.
Το κατά πόσο θα το πετύχουν είναι άλλη υπόθεση.
παρα τη προσπαθεια τους δεν νομιζω να παρουν τη παλια πιτα της ΧΑ. πιο πολλες πιθανοτητες εχουν να παρουν δυσαρεστημενους της ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 20:06

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:56
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:50
εγω θελω ενα κομμα με πολυ υψηλους τονους στο μεταναστευτικο,
Εγώ θέλω ουσία και αποτελεσματικότητα, αν γίνει και με χαμηλούς τόνους ή και χωρίς τόνους, ακόμη καλύτερα.
Αυτά όλα που λες φανερώνουν άνθρωπο που ο ελληνικός διαφωτισμός δεν τον άγγιξε ποτέ.
Αν τα προβλήματα μπορούσαν να λυθούν μόνο με "τόνους" τονικότητα, δεν θα υπήρχαν.
Σημειωτέον ότι αυτός που ψηφίζει για τους "τόνους", στην ουσία δεν επιθυμεί να λυθεί τό πρόβλημα, αντιθέτως θέλει να αναζωπηρώνεται για να έχουμε δικαιολογία για να φωνάζουμε και να κάνουμε εμπόριο τσαμπουκάς και να λέμε εξυπνάδες για την φυλή μας στα φωναχτά. Αυτή είναι και η πεμτουσία του εθνικισμού. Φωνές και τσαμπουκάδες και γαμοσταυρίδια αλλά από μταλό κόπρανα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Esperos την 18 Φεβ 2021, 20:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14170
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 18 Φεβ 2021, 20:07

Αρχέλαος έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:24
Ο Τζήμερος είχε πει και το εξής ψέμα προφανώς για να πει τα δικά του:
Ισχυρίστηκε ότι το 1981 ψήφισε ΠΑΣΟΚ.
Μόνο που τότε δικαίωμα ψήφου είχαν όσοι είχαν συμπληρώσει το 21ο έτος της ηλικίας τους. Ο Τζήμερος τότε ήταν 20 ετών ενώ η ψήφος στα 18 καθιερώθηκε το 1985.
Είχε μειωθεί το όριο στα 20 χρόνια το 1978. Το θυμάμαι γιατί θεωρητικά είχα δικαίωμα να ψηφίσω στις δημοτικές εκλογές τότε, αλλά δεν ψήφισα γιατί η εγγραφή στους εκλογικούς καταλόγους γινόταν με φοβερά γραφειοκρατικό τρόπο.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 20:08

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:06
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:56
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:50
εγω θελω ενα κομμα με πολυ υψηλους τονους στο μεταναστευτικο,
Εγώ θέλω ουσία και αποτελεσματικότητα, αν γίνει και με χαμηλούς τόνους ή και χωρίς τόνους, ακόμη καλύτερα.
Αυτά όλα που λες φανερώνουν άνθρωπο που ο ελληνικός διαφωτισμός δεν τον άγγιξε ποτέ.
Αν τα προβλήματα μπορούσαν να λυθούν μόνο με "τόνους" τονικότητα, δεν θα υπήρχαν.
Σημειωτέον ότι αυτός που ψηφίζει για τους "τόνους", στην ουσία δεν επιθυμεί να λυθεί τό πρόβλημα, αντιθέτως θέλει να αναζωπηρώνεται για να έχουμε δικαιολογία για να φωνάζουμε και να κάνουμε εμπόριο τσαμπουκάς και να λέμε εξυπνάδες για την φυλή μας στα φωναχτά. Αυτή είναι και η πεμτουσία του εθνικισμού. Φωνές και τσαμπουκάδες και γαμοσταυρίδια αλλά από μταλό κόπρανα
ο εθνικισμος φωναζει εναντια στη λαθρομεταναστευση απο το 1990. ο Τζημερος βρηκε οψιμα στη λαθρομεταναστευση το εμπορικο προιον για να πετυχει μια εισοδο στη Βουλη. Μαρκετιστας δεν ειναι;;

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 18 Φεβ 2021, 20:13

Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:08
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:06
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 19:56


Εγώ θέλω ουσία και αποτελεσματικότητα, αν γίνει και με χαμηλούς τόνους ή και χωρίς τόνους, ακόμη καλύτερα.
Αυτά όλα που λες φανερώνουν άνθρωπο που ο ελληνικός διαφωτισμός δεν τον άγγιξε ποτέ.
Αν τα προβλήματα μπορούσαν να λυθούν μόνο με "τόνους" τονικότητα, δεν θα υπήρχαν.
Σημειωτέον ότι αυτός που ψηφίζει για τους "τόνους", στην ουσία δεν επιθυμεί να λυθεί τό πρόβλημα, αντιθέτως θέλει να αναζωπηρώνεται για να έχουμε δικαιολογία για να φωνάζουμε και να κάνουμε εμπόριο τσαμπουκάς και να λέμε εξυπνάδες για την φυλή μας στα φωναχτά. Αυτή είναι και η πεμτουσία του εθνικισμού. Φωνές και τσαμπουκάδες και γαμοσταυρίδια αλλά από μταλό κόπρανα
ο εθνικισμος φωναζει εναντια στη λαθρομεταναστευση απο το 1990. ο Τζημερος βρηκε οψιμα στη λαθρομεταναστευση το εμπορικο προιον για να πετυχει μια εισοδο στη Βουλη. Μαρκετιστας δεν ειναι;;
Όλα αυτά που γράφετε είναι αντιφατικά. Εσείς ομολογήσατε παραπάνω πως σας ενδφιαφέρουν οι έντονοι τόνοι. Το να λες εξυπνάδες δεν είναι και τόσο δύσκολο, και ο Βασίλης Λεβέντης έχει πει πολλες χοντράδες, και την βόλτα του έκανε στη βουλή αλλά από περιεχόμενο μηδέν, το ίδιο και ο εθνικισμός που η μοναδική του ιδιότητα είναι να "φωνάζει", χορτάσαμε από φωνές και ανοησία.

Ας δούμε και αυτό το γνήσιο αμόλυντο φιλελεύθερο τι είναι.
Το είδαμε στην εκδοχή του πριν 100 χρόνια επί Βενιζέλου, τώρα αλλάξανε οι εποχές, ας το ξαναδούμε
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Φεβ 2021, 20:19

Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:13
Aprilianos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:08
Esperos έγραψε:
18 Φεβ 2021, 20:06


Σημειωτέον ότι αυτός που ψηφίζει για τους "τόνους", στην ουσία δεν επιθυμεί να λυθεί τό πρόβλημα, αντιθέτως θέλει να αναζωπηρώνεται για να έχουμε δικαιολογία για να φωνάζουμε και να κάνουμε εμπόριο τσαμπουκάς και να λέμε εξυπνάδες για την φυλή μας στα φωναχτά. Αυτή είναι και η πεμτουσία του εθνικισμού. Φωνές και τσαμπουκάδες και γαμοσταυρίδια αλλά από μταλό κόπρανα
ο εθνικισμος φωναζει εναντια στη λαθρομεταναστευση απο το 1990. ο Τζημερος βρηκε οψιμα στη λαθρομεταναστευση το εμπορικο προιον για να πετυχει μια εισοδο στη Βουλη. Μαρκετιστας δεν ειναι;;
Όλα αυτά που γράφετε είναι αντιφατικά. Εσείς ομολογήσατε παραπάνω πως σας ενδφιαφέρουν οι έντονοι τόνοι. Το να λες εξυπνάδες δεν είναι και τόσο δύσκολο, και ο Βασίλης Λεβέντης έχει πει πολλες χοντράδες, και την βόλτα του έκανε στη βουλή αλλά από περιεχόμενο μηδέν, το ίδιο και ο εθνικισμός που η μοναδική του ιδιότητα είναι να "φωνάζει", χορτάσαμε από φωνές και ανοησία.

Ας δούμε και αυτό το γνήσιο αμόλυντο φιλελεύθερο τι είναι.
Το είδαμε στην εκδοχή του πριν 100 χρόνια επί Βενιζέλου, τώρα αλλάξανε οι εποχές, ας το ξαναδούμε
ο εθνικισμος ζηταει μηδενικη ανοχη στη λαθρομεταναστευση, απελαση οσων βρισκονται παρανομα στη χωρα. οι φιλελευθεροι διαχρονικα στηριζανε το μπολιασμο και τη νομιμοποιηση ανθρωπων που μπηκαν λαθραιοι και απροσκλητοι στη χωρα. επισης χρειαζεται ποσοστωση στον αριθμο των νομιμων μεταναστων στη χωρα. δεν υποστηριζω παραλογα πραγματα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29676
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δυο λογακια για τους Φαηλοτζημερους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Φεβ 2021, 20:19

Jolly Roger έγραψε:
18 Φεβ 2021, 18:25
που διατηρούσε μπαράκια με Ουκρανές (τι πρωτότυπο)
Με ρέγουλα το μπάφο και τα παραισθησιογόνα εκεί στην Αριστερά... :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών