Διδακτορικό Βενιζέλου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Αύγ 2022, 19:50

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:46
Παίζει να ίσχυε κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα διδακτορικά το 1980 σε σχέση με σήμερα ή απλώς ο άνθρωπος που έγραψε
το βιογραφικό του να τα έκανε μούσκεμα. Αλλά και το σενάριο της βυσματικής απονομής, δεν είναι απορριπτέο φυσικά.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF ... E%BF%CF%82

μπα, ανακυρηχτηκε διδακτορας σε ηλικια 23 ετων.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2196
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 13 Αύγ 2022, 19:53

Μια και έχω "επιβλέψει" καμμιά εικοσαριά, έχω εικόνα όλης της χρονικής παλέτας διενέργειας ενός διδακτορικού.

Ωστόσο, όσον αφορά την περίοδο 1978-80 (που ο Β. ολοκλήρωσε μεταπτυχιακό και διδακτορικό), δεν έχω εικόνα των σχετικών διαδικασιών. Ναι, μου φαίνονται λίγα τα δύο χρόνια, όμως ένα τέτοιο θέμα διατριβής σε νομικό συγκείμενο θεωρώ ότι δεν απαιτούσε και τον άπειρο χρόνο για να γραφτεί.

Από εκεί και πέρα ο Β. και ο καθένας κρίνεται από την ουσία των γραφομένων του επί του επιστημονικού του πεδίου. Ε...αν δει κανείς τι συγγραφικό έργο ακολούθησε, δεν νομίζω ότι του αξίζει οιαδήποτε σύγκριση με Πατούληδες...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 13 Αύγ 2022, 20:03

talaipwros έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:50
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:46
Παίζει να ίσχυε κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα διδακτορικά το 1980 σε σχέση με σήμερα ή απλώς ο άνθρωπος που έγραψε
το βιογραφικό του να τα έκανε μούσκεμα. Αλλά και το σενάριο της βυσματικής απονομής, δεν είναι απορριπτέο φυσικά.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF ... E%BF%CF%82

μπα, ανακυρηχτηκε διδακτορας σε ηλικια 23 ετων.
Από αυτό το κείμενο αντιλαμβάνομαι πως ο Βενιζέλος τέλειωσε τις προπτυχιακές σπουδές του στην Ελλάδα και μετά τη διετία 1978-1980
ή κατά τη διάρκεια αυτής έστω πήρε το μεταπτυχιακό του από τη Γαλλία. Άρα αναρωτιέμαι μήπως υπήρχε κάποιου είδους νομοθετική ρύθμιση
εκείνη την εποχή που επέτρεπε στους αποφοίτους ξένων μεταπτυχιακών προγραμμάτων να λάβουν τίτλο διδάκτορα σε ελληνικά πανεπιστήμια,
έστω φωτογραφικού και ρουσφετολογικού χαρακτήρα. Δε λέω πως η ακαδημαϊκή καριέρα του Βενιζέλου ντε και καλά είναι άσπιλη και αμόλυντη
αλλά το βλέπω λίγο κάπως να έχει κάνει τόσο καραμπινάτη μπινιά ο Βενιζέλος και να το διαφημίζει κιόλας.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Αύγ 2022, 20:04

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:03
talaipwros έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:50
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:46
Παίζει να ίσχυε κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα διδακτορικά το 1980 σε σχέση με σήμερα ή απλώς ο άνθρωπος που έγραψε
το βιογραφικό του να τα έκανε μούσκεμα. Αλλά και το σενάριο της βυσματικής απονομής, δεν είναι απορριπτέο φυσικά.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF ... E%BF%CF%82

μπα, ανακυρηχτηκε διδακτορας σε ηλικια 23 ετων.
Από αυτό το κείμενο αντιλαμβάνομαι πως ο Βενιζέλος τέλειωσε τις προπτυχιακές σπουδές του στην Ελλάδα και μετά τη διετία 1978-1980
ή κατά τη διάρκεια αυτής έστω πήρε το μεταπτυχιακό του από τη Γαλλία. Άρα αναρωτιέμαι μήπως υπήρχε κάποιου είδους νομοθετική ρύθμιση
εκείνη την εποχή που επέτρεπε στους αποφοίτους ξένων μεταπτυχιακών προγραμμάτων να λάβουν τίτλο διδάκτορα σε ελληνικά πανεπιστήμια,
έστω φωτογραφικού και ρουσφετολογικού χαρακτήρα. Δε λέω πως η ακαδημαϊκή καριέρα του Βενιζέλου ντε και καλά είναι άσπιλη και αμόλυντη
αλλά το βλέπω λίγο κάπως να έχει κάνει τόσο καραμπινάτη μπινιά ο Βενιζέλος και να το διαφημίζει κιόλας.
Ockham razor

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Αύγ 2022, 20:07

Nandros έγραψε:
13 Αύγ 2022, 13:21
Scouser έγραψε:
13 Αύγ 2022, 12:33
Και προς τί το ενδιαφέρον για έναν απόμαχο πια της πολιτικής; :smt017
Όχι και απόμαχος.
Μαχητικότατος μέχρις εσχάτων.


Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 13 Αύγ 2022, 20:09

talaipwros έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:04
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:03
talaipwros έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:50


https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF ... E%BF%CF%82

μπα, ανακυρηχτηκε διδακτορας σε ηλικια 23 ετων.
Από αυτό το κείμενο αντιλαμβάνομαι πως ο Βενιζέλος τέλειωσε τις προπτυχιακές σπουδές του στην Ελλάδα και μετά τη διετία 1978-1980
ή κατά τη διάρκεια αυτής έστω πήρε το μεταπτυχιακό του από τη Γαλλία. Άρα αναρωτιέμαι μήπως υπήρχε κάποιου είδους νομοθετική ρύθμιση
εκείνη την εποχή που επέτρεπε στους αποφοίτους ξένων μεταπτυχιακών προγραμμάτων να λάβουν τίτλο διδάκτορα σε ελληνικά πανεπιστήμια,
έστω φωτογραφικού και ρουσφετολογικού χαρακτήρα. Δε λέω πως η ακαδημαϊκή καριέρα του Βενιζέλου ντε και καλά είναι άσπιλη και αμόλυντη
αλλά το βλέπω λίγο κάπως να έχει κάνει τόσο καραμπινάτη μπινιά ο Βενιζέλος και να το διαφημίζει κιόλας.
Ockham razor
E καλά το ερώτημα του νήματος είναι μήπως και δεν πάει κάτι καλά με το διδακτορικό του Βενιζέλου. Η λογική εξήγηση είναι πως κάτι δεν πάει
καλά, κάτι που δεν μπορούμε να το μάθουμε έτσι και αλλιώς εδώ μέσα, αν αυτό το κάτι δεν αφορά τον τρόπο που γράφτηκε το βιογραφικό του ΒΒ από τους ακολούθους του, ε τότε ο εν λόγω θα έγινε διδάκτωρ αξιοποιώντας κάποιο νομικό παραθυράκι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ την 13 Αύγ 2022, 20:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11925
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 13 Αύγ 2022, 20:11

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:53
Μια και έχω "επιβλέψει" καμμιά εικοσαριά, έχω εικόνα όλης της χρονικής παλέτας διενέργειας ενός διδακτορικού.

Ωστόσο, όσον αφορά την περίοδο 1978-80 (που ο Β. ολοκλήρωσε μεταπτυχιακό και διδακτορικό), δεν έχω εικόνα των σχετικών διαδικασιών. Ναι, μου φαίνονται λίγα τα δύο χρόνια, όμως ένα τέτοιο θέμα διατριβής σε νομικό συγκείμενο θεωρώ ότι δεν απαιτούσε και τον άπειρο χρόνο για να γραφτεί.

Από εκεί και πέρα ο Β. και ο καθένας κρίνεται από την ουσία των γραφομένων του επί του επιστημονικού του πεδίου. Ε...αν δει κανείς τι συγγραφικό έργο ακολούθησε, δεν νομίζω ότι του αξίζει οιαδήποτε σύγκριση με Πατούληδες...
Μα δεν λέω ότι δεν είναι καλός επιστήμονας, ίσα ίσα χαίρομαι πάντα να τον ακούω και να τον διαβάζω. Δεν εξετάζω καν την ουσία του διδακτορικού του. Άλλο λέω: να γραφτεί διδακτορικό σε ένα χρόνο και να αξίζει να λέγεται έτσι, είναι απλώς αδύνατο. Ξέρω τύπους στη Νομική, εξαιρετικούς φοιτητές στο προπτυχιακό και το μεταπτυχιακό, που δεν έχουν τελειώσει το διδακτορικό τους 6 και 7 χρόνια αφού το άρχισαν. Μόνο ο όγκος της βιβλιογραφίας για ένα διδακτορικό Νομικής είναι το κάτι άλλο, δεν συζητάμε για τη διαδικασία του γραψίματος, το πήγαινε έλα με τον επιβλέποντα για διορθώσεις κτλ (και τότε δεν υπήρχαν και υπολογιστές). Άρα μου φαίνεται απίθανο να κατάφερε να ολοκληρώσει τη διατριβή του μέσα σε ένα χρόνο μόνος του, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το τότε νομικό πλαίσιο του έδινε τη δυνατότητα (που και αυτό μου φαίνεται πολύ παράξενο).
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7104
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Αύγ 2022, 20:14

Δεν είναι ο πρώτος άνθρωπος που έγινε καθηγητής σε τέτοια μικρή ηλικία.. Πολλά τα παραδείγματα ιδίως απ' το εξωτερικό..

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 13 Αύγ 2022, 20:17

Scouser έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:11
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:53
Μια και έχω "επιβλέψει" καμμιά εικοσαριά, έχω εικόνα όλης της χρονικής παλέτας διενέργειας ενός διδακτορικού.

Ωστόσο, όσον αφορά την περίοδο 1978-80 (που ο Β. ολοκλήρωσε μεταπτυχιακό και διδακτορικό), δεν έχω εικόνα των σχετικών διαδικασιών. Ναι, μου φαίνονται λίγα τα δύο χρόνια, όμως ένα τέτοιο θέμα διατριβής σε νομικό συγκείμενο θεωρώ ότι δεν απαιτούσε και τον άπειρο χρόνο για να γραφτεί.

Από εκεί και πέρα ο Β. και ο καθένας κρίνεται από την ουσία των γραφομένων του επί του επιστημονικού του πεδίου. Ε...αν δει κανείς τι συγγραφικό έργο ακολούθησε, δεν νομίζω ότι του αξίζει οιαδήποτε σύγκριση με Πατούληδες...
Μα δεν λέω ότι δεν είναι καλός επιστήμονας, ίσα ίσα χαίρομαι πάντα να τον ακούω και να τον διαβάζω. Δεν εξετάζω καν την ουσία του διδακτορικού του. Άλλο λέω: να γραφτεί διδακτορικό σε ένα χρόνο και να αξίζει να λέγεται έτσι, είναι απλώς αδύνατο. Ξέρω τύπους στη Νομική, εξαιρετικούς φοιτητές στο προπτυχιακό και το μεταπτυχιακό, που δεν έχουν τελειώσει το διδακτορικό τους 6 και 7 χρόνια αφού το άρχισαν. Μόνο ο όγκος της βιβλιογραφίας για ένα διδακτορικό Νομικής είναι το κάτι άλλο, δεν συζητάμε για τη διαδικασία του γραψίματος, το πήγαινε έλα με τον επιβλέποντα για διορθώσεις κτλ (και τότε δεν υπήρχαν και υπολογιστές). Άρα μου φαίνεται απίθανο να κατάφερε να ολοκληρώσει τη διατριβή του μέσα σε ένα χρόνο μόνος του, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το τότε νομικό πλαίσιο του έδινε τη δυνατότητα (που και αυτό μου φαίνεται πολύ παράξενο).
Υφηγητής αναγορεύτηκε το 1984 πάντως οπότε το σενάριο να έκανε κάποιος κειμενογράφος παπαριά παίζει γερά. Κατά τα άλλα σαν επιστήμονας
δεν ξέρω τι μέρος του λόγου είναι ο ΒΒ, αλλά σαν ομιλητής είναι case study για το πως δεν πρέπει να μιλάει κάποιος αν θέλει να γίνει κατανοητός
και να κεντρίσει το ενδιαφέρον των συνομιλητών του.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Αύγ 2022, 20:20

Parrot έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:14
Δεν είναι ο πρώτος άνθρωπος που έγινε καθηγητής σε τέτοια μικρή ηλικία.. Πολλά τα παραδείγματα ιδίως απ' το εξωτερικό..
Θαυμάζω την αφέλειά σου.
Κυριολεκτικά. :g030:

Και γράφω γενικά για την κατάσταση που επικρατεί στις τάξεις των πολιτικών του σωλήνα. Ξέρεις, αυτούς που προορίζονται για αυτό το πράγμα από την κούνια τους σχεδόν.

Αν ψάχνετε να βρείτε αντικειμενικά τεκμήρια απέναντι σε ένα υπερ40ετές σύστημα παραγωγής πλαστόγραφων και τίτλων κάθε τύπου και μορφής για κάθε δυνατή δραστηριότητα στην κοινωνία, μάλλον θα απογοητευτείτε.
Είναι ένα σύστημα που βασίστηκε σε κυκλική αυθεντία, δηλαδή σε κύκλο που ο ένας πιστοποιεί τον άλλο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 13 Αύγ 2022, 20:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Αύγ 2022, 20:21

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Αύγ 2022, 13:26
Μην ξεχνούμε και την σύζυγο προέδρου της ΝΔ και πρώην πρωθυπουργού κυρία Νατάσα που έλαβε τίτλο διδάκτορα στην ιατρική πριν πάρει πτυχίο ιατρικής.
Μιλάμε για διάνοια όμως.
Όπως επίσης και την πυραυλικη, ακαδημαϊκά μιλώντας, διαδρομή της γυναίκας του Αλεξίου Τσιπρα που σε χρόνο dt έγινε καθηγήτρια πανεπιστημιου από καθηγήτρια σε γυμνάσιο...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 13 Αύγ 2022, 20:22

Ο Μπένυ έσπασε όλα τα ρεκόρ, διότι κάπως έπρεπε το ΠΑΣΟΚ να αλώσει τη Νομική του Αριστοτελείου.
Σαν διδάσκων είναι εξαιρετικός, τα βιβλία στο συντσγματικό είναι τα καλύτερα αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
Σαν επιστήμονας, είναι επίσης εξαιρετικός, αν διασφαλιστεί 100% η αντικειμενικότητα του.
Σαν νομοθέτης... γελάνε και τα κράσπεδα.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Αύγ 2022, 20:24

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
13 Αύγ 2022, 19:53
Μια και έχω "επιβλέψει" καμμιά εικοσαριά, έχω εικόνα όλης της χρονικής παλέτας διενέργειας ενός διδακτορικού.

Ωστόσο, όσον αφορά την περίοδο 1978-80 (που ο Β. ολοκλήρωσε μεταπτυχιακό και διδακτορικό), δεν έχω εικόνα των σχετικών διαδικασιών. Ναι, μου φαίνονται λίγα τα δύο χρόνια, όμως ένα τέτοιο θέμα διατριβής σε νομικό συγκείμενο θεωρώ ότι δεν απαιτούσε και τον άπειρο χρόνο για να γραφτεί.

Από εκεί και πέρα ο Β. και ο καθένας κρίνεται από την ουσία των γραφομένων του επί του επιστημονικού του πεδίου. Ε...αν δει κανείς τι συγγραφικό έργο ακολούθησε, δεν νομίζω ότι του αξίζει οιαδήποτε σύγκριση με Πατούληδες...
Δλδ είχε καλες δημοσιεύσεις ή ήταν επιπέδου Βαρουφακη; H index?
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Αύγ 2022, 20:27

Οργισμένος έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:21
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Αύγ 2022, 13:26
Μην ξεχνούμε και την σύζυγο προέδρου της ΝΔ και πρώην πρωθυπουργού κυρία Νατάσα που έλαβε τίτλο διδάκτορα στην ιατρική πριν πάρει πτυχίο ιατρικής.
Μιλάμε για διάνοια όμως.
Όπως επίσης και την πυραυλικη, ακαδημαϊκά μιλώντας, διαδρομή της γυναίκας του Αλεξίου Τσιπρα που σε χρόνο dt έγινε καθηγήτρια πανεπιστημιου από καθηγήτρια σε γυμνάσιο...

Ας ξεκινήσουμε από τα απλά.
Είσαι καθηγητής σε οποιοδήποτε Πανεπιστήμιο.
Έρχεται ο φοιτητής και σου λέει "Καλημέρα σας. Στέργιος Γεωργιάδης του Άδωνι".

1) Πόσες πιθανότητες δίνεις να τον κόψεις σε ένα μάθημα;
2) Πόσες πιθανότητες δίνεις να μην το ξέρεις ήδη ότι θα έχεις στο μάθημά σου το γιο του Άδωνι;
3) Πόσες πιθανότητες δίνεις να το έμαθες τυχαία κι όχι από στέλεχος του στελέχους του υποστελέχους του γραφείου της ΝΔ;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Διδακτορικό Βενιζέλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Αύγ 2022, 20:28

stavmanr έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:27
Οργισμένος έγραψε:
13 Αύγ 2022, 20:21
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Αύγ 2022, 13:26
Μην ξεχνούμε και την σύζυγο προέδρου της ΝΔ και πρώην πρωθυπουργού κυρία Νατάσα που έλαβε τίτλο διδάκτορα στην ιατρική πριν πάρει πτυχίο ιατρικής.
Μιλάμε για διάνοια όμως.
Όπως επίσης και την πυραυλικη, ακαδημαϊκά μιλώντας, διαδρομή της γυναίκας του Αλεξίου Τσιπρα που σε χρόνο dt έγινε καθηγήτρια πανεπιστημιου από καθηγήτρια σε γυμνάσιο...
Είσαι καθηγητής σε οποιοδήποτε Πανεπιστήμιο.
Έρχεται ο φοιτητής και σου λέει "Καλημέρα σας. Στέργιος Γεωργιάδης του Άδωνι".
Πόσες πιθανότητες δίνεις να τον κόψεις σε ένα μάθημα;
Θα τον βαθμολογήσω πιο αυστηρά από τον μέσο φοιτητή. Κι αν πρέπει , θα τον κόψω με ιδιαίτερο ζήλο κι ευχαρίστηση.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών