Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 25 Δεκ 2022, 13:50

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:39
...
Ο alekhine σου έδειξε στοιχεία αλλά εσύ ο γνώστης που παίζει τον καπιταλισμό στα δάκτυλα απαντάς με εξυπναδούλες. Πολύ ευχαρίστως, μην ασχοληθείς μαζί μας αυτό έλειπε να μας πρήζεις Χριστουγεννιάτικα.
Προσωπικά, δεν ισχυρίσθηκα ποτέ πως "παίζω τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"... Έχω όμως μια ελάχιστη αντίληψη για το πως λειτουργεί αυτό το σύστημα, χωρίς να το "παίζω στα δάκτυλα"...

Υπάρχουν βέβαια και οι "ειδικοί" από τα Lidl, όπως ο alekhine οι οποίοι όντως νομίζουν πως "παίζουν τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"...

Να με συγχωρείς που δεν τους εμπιστεύομαι και δεν τους εκτιμάω... Ούτε τους ίδιους, ούτε την οικονομική τους "αντίληψη", ούτε τα "στοιχεία" τους...

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 25 Δεκ 2022, 13:52

Hector Buas έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:50
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:39
...
Ο alekhine σου έδειξε στοιχεία αλλά εσύ ο γνώστης που παίζει τον καπιταλισμό στα δάκτυλα απαντάς με εξυπναδούλες. Πολύ ευχαρίστως, μην ασχοληθείς μαζί μας αυτό έλειπε να μας πρήζεις Χριστουγεννιάτικα.
Προσωπικά, δεν ισχυρίσθηκα ποτέ πως "παίζω τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"... Έχω όμως μια ελάχιστη αντίληψη για το πως λειτουργεί αυτό το σύστημα, χωρίς να το "παίζω στα δάκτυλα"...

Υπάρχουν βέβαια και οι "ειδικοί" από τα Lidl, όπως ο alekhine οι οποίοι όντως νομίζουν πως "παίζουν τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"...

Να με συγχωρείς που δεν τους εμπιστεύομαι και δεν τους εκτιμάω... Ούτε τους ίδιους, ούτε την οικονομική τους "αντίληψη", ούτε τα στοιχεία τους...
το οτι θεωρεις οτι παιζω τον καπιταλισμο στα δακτυλα επειδη λεω οτι το no free lunch και το ελλειμμα δεν πανε μαζι δειχνει πολλα για το αντιληπτικο σου επιπεδο

το οποιο ειναι βεβαια διαπιστωμενο απο παλια αλλα δεν βαριεσαι :wave::wave:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10210
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 25 Δεκ 2022, 13:54

AlienWay έγραψε:
24 Δεκ 2022, 16:01
stergiosbik έγραψε:
24 Δεκ 2022, 10:33
Μια χαρα.
Με δεδομενο οτι ολοι οι φοιτητες λειπουν για τις γιορτες,ειναι η τελεια εποχη για τετοια συντηρηση μιας και μπορουν και στην πραξη,λογω κρυου,να δοκιμασουν την επιτυχια της επεμβασης.
Σκουξτε κοκκινα φασισταρια.
Εχω την εντύπωση ότι πολύ πιο τέλεια εποχή είναι το καλοκαίρι, αλλά μπορεί και όχι.
Δεν υπάρχει τελεια εποχη για τα μηχανηματα ( λεβητες - καυστηρες ) οποτεδηποτε μπορει να χαλασουν - χρειαστει συντηρηση .

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 25 Δεκ 2022, 13:55

alekhine έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:08
πατησιωτης έγραψε:
25 Δεκ 2022, 11:51
Sol έγραψε:
25 Δεκ 2022, 11:44

Το ζήτημα είναι γιατί να κόβεται η στέγαση ή θέρμανση. Υπάρχει έλλειψη φαγητού ή ενέργειας, δεν παράγονται αρκετά;
Προμνημονιακή ερώτηση. :D Τα σταθερά μόνιμα και λοιπά που ζητάνε βγαίνουν από τους ΦΟΡΟΥΣ των πολιτών και τόσα έσοδα δεν υπάρχουν.
There is no such a thing as a free lunch.Someone pays for everything.
:smt005::smt005::smt005::smt005: ενταξει ημαρτον

10% ελλειμμα εχει το κρατος το 2020 και 7,5% το 2021 συμφωνα με την ελστατ

απο την στιγμη λοιπον που το ελλειμμα καλυπτεται με κρατικο δανεισμο και δεν τρεχει μια τα περι free lunch ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
απλα ειναι θεμα πολιτικης επιλογης ποιος θα εχει free lunch απο το κρατος και ποιος οχι
ναι, τα κοβιντοεπιδόματα πληρώθηκαν με κρατικό (για την ακρίβεια ευρωπαϊκό) δανεισμό επειδή there is no such thing as a free lunch. τι δεν κατάλαβες;
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 25 Δεκ 2022, 13:58

Hector Buas έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:50
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:39
...
Ο alekhine σου έδειξε στοιχεία αλλά εσύ ο γνώστης που παίζει τον καπιταλισμό στα δάκτυλα απαντάς με εξυπναδούλες. Πολύ ευχαρίστως, μην ασχοληθείς μαζί μας αυτό έλειπε να μας πρήζεις Χριστουγεννιάτικα.
Προσωπικά, δεν ισχυρίσθηκα ποτέ πως "παίζω τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"... Έχω όμως μια ελάχιστη αντίληψη για το πως λειτουργεί αυτό το σύστημα, χωρίς να το "παίζω στα δάκτυλα"...

Υπάρχουν βέβαια και οι "ειδικοί" από τα Lidl, όπως ο alekhine οι οποίοι όντως νομίζουν πως "παίζουν τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"...

Να με συγχωρείς που δεν τους εμπιστεύομαι και δεν τους εκτιμάω... Ούτε τους ίδιους, ούτε την οικονομική τους "αντίληψη", ούτε τα "στοιχεία" τους...
Ωραία αφού έχεις μία ελάχιστη αντίληψη επί του θέματος, θα γνωρίζεις πως εδώ και κάτι χρόνια τα ελλείμματα του προϋπολογισμού της Ελλάδας
καλύπτονται με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο χάρη στις πλάτες που κάνει η ΕΕ για να δανείζεται(και για να "λειτουργεί" γενικά) η χώρα απρόσκοπτα. Είναι σωστό αυτό ή λάθος? Είναι βιώσιμο ή μη βιώσιμο σε βάθος χρόνου? Υπάρχει όντως η σχολή σκέψης που λέει πως κάποια στιγμή θα τελειώσουν τα
δανεικά μιά και καλή. Αυτή η σχολή δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμη όμως, επιπλέον τη σκέψη της δε τη συμμερίζονται οι ελληνικές κυβέρνησεις. Οπότε
ναι προς το παρόν βιώνουμε μία κατάσταση όπου στο πλαίσιο του ελληνικού καπιταλισμου όποιος έχει τη δύναμη να επηρεάσει τις πολιτικές αποφάσεις
προς όφελός του καταφέρνει και παραβιάζει και τη θεωρία περί δωρεάν γεύματος.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 25 Δεκ 2022, 13:59

Bill Hicks έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:55
alekhine έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:08
πατησιωτης έγραψε:
25 Δεκ 2022, 11:51


Προμνημονιακή ερώτηση. :D Τα σταθερά μόνιμα και λοιπά που ζητάνε βγαίνουν από τους ΦΟΡΟΥΣ των πολιτών και τόσα έσοδα δεν υπάρχουν.
There is no such a thing as a free lunch.Someone pays for everything.
:smt005::smt005::smt005::smt005: ενταξει ημαρτον

10% ελλειμμα εχει το κρατος το 2020 και 7,5% το 2021 συμφωνα με την ελστατ

απο την στιγμη λοιπον που το ελλειμμα καλυπτεται με κρατικο δανεισμο και δεν τρεχει μια τα περι free lunch ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
απλα ειναι θεμα πολιτικης επιλογης ποιος θα εχει free lunch απο το κρατος και ποιος οχι
ναι, τα κοβιντοεπιδόματα πληρώθηκαν με κρατικό (για την ακρίβεια ευρωπαϊκό) δανεισμό επειδή there is no such thing as a free lunch. τι δεν κατάλαβες;
ρε το καταλαβαινω - αλλα δεν μπορεις να εχεις ελλειμματικο προυπολογισμο - εστω λογω συνθηκων - και να επικαλεισαι το no free lunch ( το οποιο ειναι η λογικη του εχω ισοσκελισμενα οικονομικα και κοβω δαπανες)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 25 Δεκ 2022, 14:09

alekhine έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:52
...
το οτι θεωρεις οτι παιζω τον καπιταλισμο στα δακτυλα επειδη λεω οτι το no free lunch και το ελλειμμα δεν πανε μαζι δειχνει πολλα για το αντιληπτικο σου επιπεδο
...
Φυσικά και δεν θεωρώ πως "παίζεις τον καπιταλισμό στα δάκτυλα"... "Ειδικός" από τα Lidl έγραψα πως είσαι που δεν μπορείς να καταλάβεις πως πραγματικά δεν υπάρχει free lunch...
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:58
...
Ωραία αφού έχεις μία ελάχιστη αντίληψη επί του θέματος, θα γνωρίζεις πως εδώ και κάτι χρόνια τα ελλείμματα του προϋπολογισμού της Ελλάδας
καλύπτονται με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο χάρη στις πλάτες που κάνει η ΕΕ για να δανείζεται(και για να "λειτουργεί" γενικά) η χώρα απρόσκοπτα. Είναι σωστό αυτό ή λάθος? Είναι βιώσιμο ή μη βιώσιμο σε βάθος χρόνου? Υπάρχει όντως η σχολή σκέψης που λέει πως κάποια στιγμή θα τελειώσουν τα
δανεικά μιά και καλή. Αυτή η σχολή δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμη όμως, επιπλέον τη σκέψη της δε τη συμμερίζονται οι ελληνικές κυβέρνησεις. Οπότε
ναι προς το παρόν βιώνουμε μία κατάσταση όπου στο πλαίσιο του ελληνικού καπιταλισμου όποιος έχει τη δύναμη να επηρεάσει τις πολιτικές αποφάσεις
προς όφελός του καταφέρνει και παραβιάζει και τη θεωρία περί δωρεάν γεύματος.
Δεν υπάρχει free lunch... Ή θα πληρωσεις το γεύμα με μετρητά (αν έχεις), η θα δανειστείς και θα το πληρώσεις (πάλι με μετρητά), ή θα το βάλεις βερεσέ (άλλο είδος δανεικών είναι και αυτό) και θα το πληρώσεις αργότερα... Πάντως με τον έναν η τον άλλο τρόπο θα πρέπει να πληρώσεις...

Αν τώρα δεν επιστρέψεις τα δανεικά η δεν πληρώσεις τους βερεσέδες θα έχεις προβλήματα με εκείνους που "δούλεψαν" για να σου παρέχουν το γεύμα...

Τίποτα δεν είναι δωρεάν...

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7104
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 25 Δεκ 2022, 14:12

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:34


Εσύ είσαι αλλού για αλλού γιατί πετάγεσαι σαν να μην πω τι για να γράψεις κάτι άσχετο. Η πρώτη μου απάντηση αφορά ένα συγκεκριμένο χρήστη
ο οποίος κατά δήλωση του δεν έχει σπουδάσει ποτέ και ταυτόχρονα εμφανίζεται σε κάθε νήμα περί πανεπιστημίων για να γράψει πως είναι "άχρηστα" και πρέπει οι φοιτητές να πληρώνουν δίδακτρα. Στο παρόν νήμα ξεκίνησε με ένα ύφος που εξέλαβα ως εριστικό και του απάντησα ανάλογα.Από εκεί και πέρα, υποστηρίζω πως δεν πρέπει να πληρώνουν δίδακτρα οι φοιτητές αλλά για κάποιο λόγο αυτό με καθιστά ελιτιστή
Το ότι δεν έχω σπουδάσει δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και πληρώνω και εγώ φόρους.. Εκτός του ότι υπάρχουν και πολλοί πτυχιούχοι που έχουν παρόμοια θέση με την δική μου..
Και καμία πρόθεση να προκαλέσω, έχω καταθέσει ολοκληρωμένες προτάσεις για την Παιδεία στο phorum.com.gr αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς σοβαρά..

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 25 Δεκ 2022, 14:19

Parrot έγραψε:
25 Δεκ 2022, 14:12
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:34


Εσύ είσαι αλλού για αλλού γιατί πετάγεσαι σαν να μην πω τι για να γράψεις κάτι άσχετο. Η πρώτη μου απάντηση αφορά ένα συγκεκριμένο χρήστη
ο οποίος κατά δήλωση του δεν έχει σπουδάσει ποτέ και ταυτόχρονα εμφανίζεται σε κάθε νήμα περί πανεπιστημίων για να γράψει πως είναι "άχρηστα" και πρέπει οι φοιτητές να πληρώνουν δίδακτρα. Στο παρόν νήμα ξεκίνησε με ένα ύφος που εξέλαβα ως εριστικό και του απάντησα ανάλογα.Από εκεί και πέρα, υποστηρίζω πως δεν πρέπει να πληρώνουν δίδακτρα οι φοιτητές αλλά για κάποιο λόγο αυτό με καθιστά ελιτιστή
Το ότι δεν έχω σπουδάσει δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και πληρώνω και εγώ φόρους.. Εκτός του ότι υπάρχουν και πολλοί πτυχιούχοι που έχουν παρόμοια θέση με την δική μου..
Και καμία πρόθεση να προκαλέσω, έχω καταθέσει ολοκληρωμένες προτάσεις για την Παιδεία στο phorum.com.gr αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς σοβαρά..
Οκ λοιπό, αν λες πως δεν έχεις πρόθεση να προκαλέσεις εγώ το δέχομαι.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7104
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 25 Δεκ 2022, 14:27

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 14:19
Parrot έγραψε:
25 Δεκ 2022, 14:12
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2022, 13:34


Εσύ είσαι αλλού για αλλού γιατί πετάγεσαι σαν να μην πω τι για να γράψεις κάτι άσχετο. Η πρώτη μου απάντηση αφορά ένα συγκεκριμένο χρήστη
ο οποίος κατά δήλωση του δεν έχει σπουδάσει ποτέ και ταυτόχρονα εμφανίζεται σε κάθε νήμα περί πανεπιστημίων για να γράψει πως είναι "άχρηστα" και πρέπει οι φοιτητές να πληρώνουν δίδακτρα. Στο παρόν νήμα ξεκίνησε με ένα ύφος που εξέλαβα ως εριστικό και του απάντησα ανάλογα.Από εκεί και πέρα, υποστηρίζω πως δεν πρέπει να πληρώνουν δίδακτρα οι φοιτητές αλλά για κάποιο λόγο αυτό με καθιστά ελιτιστή
Το ότι δεν έχω σπουδάσει δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και πληρώνω και εγώ φόρους.. Εκτός του ότι υπάρχουν και πολλοί πτυχιούχοι που έχουν παρόμοια θέση με την δική μου..
Και καμία πρόθεση να προκαλέσω, έχω καταθέσει ολοκληρωμένες προτάσεις για την Παιδεία στο phorum.com.gr αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς σοβαρά..
Οκ λοιπό, αν λες πως δεν έχεις πρόθεση να προκαλέσεις εγώ το δέχομαι.
Οι προτάσεις μου κιόλας εδώ: Μερικές προτάσεις για εκ βάθρων αλλαγή στην Παιδεία
Μπορεί να χρειάζονται επικαιροποίηση..

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Πετάνε Χριστουγεννιάτικα τους φοιτητές έξω από τα σπίτια τους....Ετοιμάζονται κινητοποιήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Δεκ 2022, 16:01

πατησιωτης έγραψε:
25 Δεκ 2022, 11:51
Sol έγραψε:
25 Δεκ 2022, 11:44
AlienWay έγραψε:
24 Δεκ 2022, 16:49


Μη προσπαθείς να εκμαιεύσεις αντίλογο από μένα, γιατί δεν έχω καμία διάθεση να υπερασπιστώ τους εν λόγω. Αλλά το ξέρεις ότι υπάρχει αντίλογος. Το ένα είναι για συντήρηση κεντρικής θέρμανσης, το άλλο είναι για σίτιση.
Το ζήτημα είναι γιατί να κόβεται η στέγαση ή θέρμανση. Υπάρχει έλλειψη φαγητού ή ενέργειας, δεν παράγονται αρκετά;
Προμνημονιακή ερώτηση. :D Τα σταθερά μόνιμα και λοιπά που ζητάνε βγαίνουν από τους ΦΟΡΟΥΣ των πολιτών και τόσα έσοδα δεν υπάρχουν.
There is no such a thing as a free lunch.Someone pays for everything.
Να κόψουμε ένα φτερό από τα ραφαλ αν είναι.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών