Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41168
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 05 Μάιος 2023, 19:30

Λες να προσποιειται ο αναπηρος οτι εχει κομμενο ποδι;

Σας εχω ικανους κι αυτο να ψαξετε προκειμενου να μην κινδυνευσει να χαθει κανα ψηφουλακι.


Εικόνα


.

Manolis
Δημοσιεύσεις: 2040
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 05 Μάιος 2023, 19:41

αφού είναι μπαταξης σύμφωνα με τα ορκ του βλημερου και της νουδουλας

Εικόνα
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Μάιος 2023, 19:44

georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:27
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 18:51
georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 17:19
πονταρω οτι τιποτα απο τα 2.

people lie, που ελεγε και ο χαουζ.
Τι λες να ειναι μουφα σαν το άλλο με την Κολοβου; :o

Kauldron @ Έσπασαν τη πόρτα χαμηλοσυνταξιούχου και την έβγαλαν έξω απ' τη πρώτη κατοικία της.

Μπααααα.... δεν νομίζω :smt018

Αφού οι ίδιοι που βγάλαν εκείνο,ειναι οι ίδιοι που βγάλαν και αυτό :102:

Λες να μην πήραν το μάθημα τους απ το ρεζιλίκι τους τοτε :roll:
και να συνεχίζουν τα ίδια; :o

Μπαααα..... δεν νομίζω..... :smt018

εντελως μουφα δε θαναι, θαχει καποια δοση αληθειας.

αλλα με τοσες μαλακιες που εχουν πει, πλεον δεν τους πιστευει κανεις (σοφρων)
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23122
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μάιος 2023, 19:45

ο σταρχιδισμος δεν είναι πολιτική αποψη. γιατί κάποιοι το ξεχνάνε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30216
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Μάιος 2023, 19:46

Manolis έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:41
αφού είναι μπαταξης σύμφωνα με τα ορκ του βλημερου και της νουδουλας

Εικόνα
Ακόμα να καταλάβεις τι σημαίνει εξυπηρετούμενο δάνειο;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9488
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 05 Μάιος 2023, 19:46

Αρίστος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 14:54
Ντροπη μας που σαν λαος ανεχομαστε αυτο το αισχος.




Η αστυνομία του Μητσοτάκη και του Θεοδωρικάκου: Ξεσπίτωσαν ανάπηρο γέροντα για να του πάρει το σπίτι Σκοπιανός!

«Ήρθαν πρωί-πρωί, άρπαξαν τον πατέρα μου, τον έβγαλαν έξω και άλλαξαν αμέσως τις κλειδαριές. Το αναπηρικό του καροτσάκι ήταν αφόρτιστο και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε καν τον φορτιστή! Ούτε τα ρούχα μας, τίποτε… Ήταν τόση η αγωνία τους να μας βγάλουν έξω, που έχασαν το κλειδί από την καινούργια κλειδαριά και μετά απ’ αυτά την άλλαξαν δεύτερη φορά», είπε στην «Εφ.Συν.» η κόρη του Αναστασία.



https://www.newsbreak.gr/ellada/464802/ ... skopianos/

.

.
Ξέρω, κάτι θα βρει να πει ο Χελώνος τώρα, αλλά εγώ να ρωτήσω επειδή είμαι και λίγο δύσπιστος...

Από καμμιά σοβαρή πηγή την έχουμε την είδηση; Για να δούμε και τι ακριβώς έχει γίνει δηλαδή, γιατί με την επίσκεψη που έκανα στο site που δίνεις μάλλον μπερδεύτηκα, παρά ξεκαθάρισε το πράμα. Ένας που υποτίθεται πως ξέρει για την αναπηρία του ανθρώπου πετάγεται και λέει "από εργατικό ατύχημα έγινε" (ακούγεται πιο δραματικό έτσι ίσως), τον διορθώνει ο παππούς λέει "όχι, σε αυτοκινητιστικό έγινε", μετά λέει ότι το σπίτι κάνει 450 χιλιάρικα (!)... σαν κάτι να μην κολλάει ακριβώς. :102:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21326
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 19:51

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:44
georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:27

εντελως μουφα δε θαναι, θαχει καποια δοση αληθειας.

αλλα με τοσες μαλακιες που εχουν πει, πλεον δεν τους πιστευει κανεις (σοφρων)
Δεν αντιλέγω..... ούτε της Κολοβου ήταν εντελώς μουφα :102:

Μπορεί να ειναι και ακριβώς όπως τα λένε :roll:

άλλα όπως είπες....ποιος τους πιστεύει; :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23122
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μάιος 2023, 19:57

και εμένα η δικιά μου, επειδή είχε κολλητή μια κυρία στην πολυκατοικία , έβαλε εγγυηση για ένα δάνειο της κόρης της. τελικά αυτή μετά τον θάνατο της μάνας της, αποδείχτηκε πολύ καριολα, σταμάτησε να πληρώνει δάνεια, τις έκανε ψεύτικες μηνύσεις, μας έσκισε την τέντα, ότι ναναι. πάλι καλά που προλάβε να βάλει όλα τα ακίνητα στον γιο της, μην έχει μπλεξίματα με τα αρπαχτικά. γιατί δεν είναι και βουλευτές της ΝΔ να πάρει 94% κούρεμα. άλλο εκεί. έχεις το κύρος του κουλη.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25724
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Μάιος 2023, 21:08

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2023, 16:22
dna replication έγραψε:
05 Μάιος 2023, 16:00
στο μεταξυ οι τράπεζες αύξησαν τα επιτόκια των δανείων που χορηγούν στο 5,73%
ενώ διατήρησαν αμετάβλητα τα επιτόκια καταθέσεων στο 0,23%
Επειδή μπορούν


https://www.euro2day.gr/news/economy/ar ... sh-st.html
το τραπεζικό σύστημα στην Ελλάδα λειτουργεί ασύδοτα
αυτα ειναι τα προβληματα με την ελλειψη καπιταλισμου. Στην αγγλια κοντα στο 5% τα επιτοκια καταθεσεων για μεχρι τρια χιλιαρικα και 4.3% για προθεσμιακες/ISA κλπ

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25724
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Μάιος 2023, 21:09

https://www.kathimerini.gr/economy/5622 ... tatheseon/

εδω βεβαια λεει για κοντα 3% στην Ελλαδα

Ρωσικη προπαγανδα το 0.23% ;

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15522
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 05 Μάιος 2023, 21:12

Bic έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:46
Αρίστος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 14:54
Ντροπη μας που σαν λαος ανεχομαστε αυτο το αισχος.




Η αστυνομία του Μητσοτάκη και του Θεοδωρικάκου: Ξεσπίτωσαν ανάπηρο γέροντα για να του πάρει το σπίτι Σκοπιανός!

«Ήρθαν πρωί-πρωί, άρπαξαν τον πατέρα μου, τον έβγαλαν έξω και άλλαξαν αμέσως τις κλειδαριές. Το αναπηρικό του καροτσάκι ήταν αφόρτιστο και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε καν τον φορτιστή! Ούτε τα ρούχα μας, τίποτε… Ήταν τόση η αγωνία τους να μας βγάλουν έξω, που έχασαν το κλειδί από την καινούργια κλειδαριά και μετά απ’ αυτά την άλλαξαν δεύτερη φορά», είπε στην «Εφ.Συν.» η κόρη του Αναστασία.



https://www.newsbreak.gr/ellada/464802/ ... skopianos/

.

.
Ξέρω, κάτι θα βρει να πει ο Χελώνος τώρα, αλλά εγώ να ρωτήσω επειδή είμαι και λίγο δύσπιστος...

Από καμμιά σοβαρή πηγή την έχουμε την είδηση; Για να δούμε και τι ακριβώς έχει γίνει δηλαδή, γιατί με την επίσκεψη που έκανα στο site που δίνεις μάλλον μπερδεύτηκα, παρά ξεκαθάρισε το πράμα. Ένας που υποτίθεται πως ξέρει για την αναπηρία του ανθρώπου πετάγεται και λέει "από εργατικό ατύχημα έγινε" (ακούγεται πιο δραματικό έτσι ίσως), τον διορθώνει ο παππούς λέει "όχι, σε αυτοκινητιστικό έγινε", μετά λέει ότι το σπίτι κάνει 450 χιλιάρικα (!)... σαν κάτι να μην κολλάει ακριβώς. :102:
δε νομίζω ότι θα βρεις, εφόσον αρχική πηγή είναι ο 902 και το "κλιμάκιο του κκε" που πήγε στην έξωση
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4548
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 05 Μάιος 2023, 21:19

Bic έγραψε:
05 Μάιος 2023, 19:46
Αρίστος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 14:54
Ντροπη μας που σαν λαος ανεχομαστε αυτο το αισχος.




Η αστυνομία του Μητσοτάκη και του Θεοδωρικάκου: Ξεσπίτωσαν ανάπηρο γέροντα για να του πάρει το σπίτι Σκοπιανός!

«Ήρθαν πρωί-πρωί, άρπαξαν τον πατέρα μου, τον έβγαλαν έξω και άλλαξαν αμέσως τις κλειδαριές. Το αναπηρικό του καροτσάκι ήταν αφόρτιστο και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε καν τον φορτιστή! Ούτε τα ρούχα μας, τίποτε… Ήταν τόση η αγωνία τους να μας βγάλουν έξω, που έχασαν το κλειδί από την καινούργια κλειδαριά και μετά απ’ αυτά την άλλαξαν δεύτερη φορά», είπε στην «Εφ.Συν.» η κόρη του Αναστασία.



https://www.newsbreak.gr/ellada/464802/ ... skopianos/

.

.
Ξέρω, κάτι θα βρει να πει ο Χελώνος τώρα, αλλά εγώ να ρωτήσω επειδή είμαι και λίγο δύσπιστος...

Από καμμιά σοβαρή πηγή την έχουμε την είδηση; Για να δούμε και τι ακριβώς έχει γίνει δηλαδή, γιατί με την επίσκεψη που έκανα στο site που δίνεις μάλλον μπερδεύτηκα, παρά ξεκαθάρισε το πράμα. Ένας που υποτίθεται πως ξέρει για την αναπηρία του ανθρώπου πετάγεται και λέει "από εργατικό ατύχημα έγινε" (ακούγεται πιο δραματικό έτσι ίσως), τον διορθώνει ο παππούς λέει "όχι, σε αυτοκινητιστικό έγινε", μετά λέει ότι το σπίτι κάνει 450 χιλιάρικα (!)... σαν κάτι να μην κολλάει ακριβώς. :102:
Για μουφα ή για τελείως διαστρεβλωμενη την κόβω την είδηση. Δηλαδή έχεις ένα σπίτι που κοστίζει 300-400-450 χιλιαρικα και στο παίρνουν για 30-40 χιλιάδες χρέος;
Και δεν το σκοτώνεις πχ στο 60-70% της τιμής του, να πουληθεί χτες, να αποπληρωσεις και να σου μείνουν και ρέστα να πάρεις ένα σπιτάκι της αρωγής;

Επίσης, τι φώτο είναι αυτή ρε μλκς;
Αναμνηστική κι έτσι; Στη μέση ο μπάρμπας και γύρω γύρω οι παρατρεχαμενοι;
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 05 Μάιος 2023, 21:21

zteo έγραψε:
05 Μάιος 2023, 15:32
Σενέκας έγραψε:
05 Μάιος 2023, 15:30
το ερώτημα είναι τι είδους δανειο πήρε αυτός ο τύπος για 150 χιλιάρικα βάζοντας εγγύηση το σπίτι του πατέρα του, που άξιζε περισσότερο και μάλιστα τον εγκατέλειψε και δε φρόντισε να του βρει κάπου να μείνει, 4 ολόκληρους μήνες μετά τον πλειστηριασμό. Αν έπρεπε να βάλω στοίχημα, θα έλεγα ότι άνοιξε ή καφετέρια ή γυράδικο
Το δάνειο είναι 150.000 η πήγε τόσο με τους τόκους και τα πανωτόκια?
... τα οποία ως γνωστόν είναι monopoly money που μόνο για πλάκα υπογράφεις ότι θα τα πληρώσεις :roll:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15522
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 05 Μάιος 2023, 21:23

Πτολεμαίος έγραψε:
05 Μάιος 2023, 21:19
Επίσης, τι φώτο είναι αυτή ρε μλκς;
Αναμνηστική κι έτσι;

προεκλογική. Το είπαμε παραπάνω ότι οι παρατρεχάμενοι είναι "κλιμάκιο του κκε" με επικεφαλής υποψήφιο βουλευτή
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

zteo
Δημοσιεύσεις: 10565
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 05 Μάιος 2023, 21:24

Bill Hicks έγραψε:
05 Μάιος 2023, 21:21
zteo έγραψε:
05 Μάιος 2023, 15:32
Σενέκας έγραψε:
05 Μάιος 2023, 15:30
το ερώτημα είναι τι είδους δανειο πήρε αυτός ο τύπος για 150 χιλιάρικα βάζοντας εγγύηση το σπίτι του πατέρα του, που άξιζε περισσότερο και μάλιστα τον εγκατέλειψε και δε φρόντισε να του βρει κάπου να μείνει, 4 ολόκληρους μήνες μετά τον πλειστηριασμό. Αν έπρεπε να βάλω στοίχημα, θα έλεγα ότι άνοιξε ή καφετέρια ή γυράδικο
Το δάνειο είναι 150.000 η πήγε τόσο με τους τόκους και τα πανωτόκια?
... τα οποία ως γνωστόν είναι monopoly money που μόνο για πλάκα υπογράφεις ότι θα τα πληρώσεις :roll:
Όταν οι τόκοι αυξάνουν με βάση τις καυλες του τραπεζίτη τότε ναι τα 35.000 μπορούν να γίνουν 150.000
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών