Λέει ψέματα το Λιμενικό?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
zteo
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 19 Ιουν 2023, 20:52

Λοξίας έγραψε:
19 Ιουν 2023, 20:00
zteo έγραψε:
19 Ιουν 2023, 19:47
southern έγραψε:
19 Ιουν 2023, 19:37

Το Πακιστάν δεν έχει πόλεμο
Δεν είναι μόνο οι πρόσφυγες λόγω πολεμου.
Είναι οι οικονομικοί πολιτικοί και λόγω κλιματικής αλλαγής πρόσφυγες.
Ξαναδιάβασε τι έχεις γράψει και μόλις φέρεις τις διεθνείς συμβάσεις που επιβεβαιώνουν το υπογραμμισμένο, θα συμφωνήσω με αυτό.
Προς το παρόν, μελέτησε αυτό το διαφωτιστικό άρθρο του ΟΗΕ
που εξηγεί την σημασιολογική και ουσιαστική διαφορά μεταξύ πρόσφυγα και μετανάστη και αν έχεις απορία, πες μου...
Όντως ο όρος είναι οικονομικός μετανάστης. Αλλά όλες αυτές οι καταστάσεις διαπλεκονται.
Για παράδειγμα το Πακισταν είναι σε ένταση με την Ινδία και σε κάποιες επαρχίες στα ανατολικά υπάρχει ένας ιδιότυπος εμφύλιος πολεμος με παραφυάδες των Ταλιμπαν. Αλλά επισήμως δεν μπορεις να πεις ότι είναι σε πόλεμο.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 19 Ιουν 2023, 21:31

Pillars έγραψε:
19 Ιουν 2023, 20:29
Δηλαδή είναι συνετό να βλέπουμε 700 ανθρώπους να οδεύουν σε βέβαιο πνιγμό, και ακόμα και αν αρνούνται συνδρομή να τους αφήνουμε τελικά να πνιγούν; :a040:
Είπαμε.
Κουρσάρικη επιδρομή.

Εικόνα

"Κάτσε να σε σώσω, Πακιστανικό σκουλήκι!"
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    nemo
    Δημοσιεύσεις: 7463
    Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιουν 2023, 21:41

    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:48
    3f3k έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:44
    Θα ελεγε κανεις ότι οι νδ-ελ ιθαγενείς δεν έχουν τέτοιο ζήλο για το λαθρο-πετρέλαιο που περνάει από τα ίδια νερά και κάνει τη διαδρομή Ρωσία-Δύση με ελληνικά πλοία.
    Το Λιμενικό δε, σίγουρα είναι το ίδιο αυστηρό σε αυτά τα πλοία.
    Άλλος ένας τσομπάνος της Πίνδου που έχει άποψη.
    αμα μου βρεις ενα τσοπανο που να λεει βλαμμενα που λενε τουτοι οι ταχα διαβασμενοι
    εγω θα γινω τσοπανος να σαλαγαω γιδια -- οι τσοπανοι γενικα εχουν περισσοτερες
    γνωσεις για την φυση και για τους ανθρωπους απο οτι οι ειδικευμενοι γραφειοκρατες

    Άβαταρ μέλους
    Frappezitis
    Δημοσιεύσεις: 8657
    Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 19 Ιουν 2023, 21:43

    NAI
    Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

    nemo
    Δημοσιεύσεις: 7463
    Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιουν 2023, 21:47

    Frappezitis έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 21:43
    NAI
    γραμμη του κκε ;του κουτσουμπα; ή δικια σου ; να τα μας τα κανεις νια νια αυτα !

    Άβαταρ μέλους
    Nandros
    Δημοσιεύσεις: 27264
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
    Phorum.gr user: Nandros
    Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιουν 2023, 21:47

    nemo έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 21:41
    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:48
    3f3k έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:44
    Θα ελεγε κανεις ότι οι νδ-ελ ιθαγενείς δεν έχουν τέτοιο ζήλο για το λαθρο-πετρέλαιο που περνάει από τα ίδια νερά και κάνει τη διαδρομή Ρωσία-Δύση με ελληνικά πλοία.
    Το Λιμενικό δε, σίγουρα είναι το ίδιο αυστηρό σε αυτά τα πλοία.
    Άλλος ένας τσομπάνος της Πίνδου που έχει άποψη.
    αμα μου βρεις ενα τσοπανο που να λεει βλαμμενα που λενε τουτοι οι ταχα διαβασμενοι
    εγω θα γινω τσοπανος να σαλαγαω γιδια -- οι τσοπανοι γενικα εχουν περισσοτερες
    γνωσεις για την φυση και για τους ανθρωπους απο οτι οι ειδικευμενοι γραφειοκρατες
    Ειδικά όταν οι προβατογάμηδες έχουν άποψη για θαλασσινά πράγματα, ενώ το περισσότερο νερό που έχουν δει είναι η λακκούβα της βροχής στο μαντρί τους.

    ΥΓ. Θυμήθηκα το ξαδελφάκι μου που το πήραμε από το παππουδοχωριό μου και το πήγαμε στον Πειραιά. Τα μάτια του όταν πρωτοείδε την θάλασσα. :smt126
    ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
    ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

    nemo
    Δημοσιεύσεις: 7463
    Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιουν 2023, 21:52

    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 21:47
    nemo έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 21:41
    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:48

    Άλλος ένας τσομπάνος της Πίνδου που έχει άποψη.
    αμα μου βρεις ενα τσοπανο που να λεει βλαμμενα που λενε τουτοι οι ταχα διαβασμενοι
    εγω θα γινω τσοπανος να σαλαγαω γιδια -- οι τσοπανοι γενικα εχουν περισσοτερες
    γνωσεις για την φυση και για τους ανθρωπους απο οτι οι ειδικευμενοι γραφειοκρατες
    Ειδικά όταν οι προβατογάμηδες έχουν άποψη για θαλασσινά πράγματα, ενώ το περισσότερο νερό που έχουν δει είναι η λακκούβα της βροχής στο μαντρί τους.

    ΥΓ. Θυμήθηκα το ξαδελφάκι μου που το πήραμε από το παππουδοχωριό μου και το πήγαμε στον Πειραιά. Τα μάτια του όταν πρωτοείδε την θάλασσα. :smt126
    αλλο αυτο και αλλο το αλλο ..γενικα οι τσοπανηδες δεν λενε μκλς
    εγω στα ορειβατικα ταξιδια εκανα πολλες φορες παρεα και απεκτησα λιγη απο την γνωση τους


    του τυπου οτι το πακισταν ειναι φτωχο σε σχεση με την ελλαδα ενω οι πλουσιότεροι πολιτες του
    ειναι περισσοτεροι απο τον πληθυσμο της ελλαδος

    3f3k
    Δημοσιεύσεις: 1433
    Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
    Phorum.gr user: letryf

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 20 Ιουν 2023, 00:45

    ΓΑΛΗ έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:51
    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:48
    3f3k έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:44
    Θα ελεγε κανεις ότι οι νδ-ελ ιθαγενείς δεν έχουν τέτοιο ζήλο για το λαθρο-πετρέλαιο που περνάει από τα ίδια νερά και κάνει τη διαδρομή Ρωσία-Δύση με ελληνικά πλοία.
    Το Λιμενικό δε, σίγουρα είναι το ίδιο αυστηρό σε αυτά τα πλοία.
    Άλλος ένας τσομπάνος της Πίνδου που έχει άποψη.
    Άποψη για οτιδήποτε άλλο, έχει.

    Άποψη για το ποιος θα πληρώσει τα ζητούμενα του, σαφώς και δεν έχει.

    Ούτε έναν αριθμό δεν μπορούν να προσδιορίσουν...
    Ποια να πληρώσει ποιος; Τα πετρέλαια, τα διαμάντια και τον πλούτο που τους κλέβει η Δύση; Ή τις βόμβες που τους ρίχνει; Έχετε πάει σε ξένο σπίτι τους έχετε κολλήσει όλους πανούκλα και αναρωτιέστε γιατί δε τους κάνει καλά το ντεπόν και γιατί θέλουν να φύγουν από το σπίτι.

    θα μας πει το Λιμενικο αληθειας πόσοι ήταν, επίσημη πηγή.

    Άβαταρ μέλους
    Unique
    Δημοσιεύσεις: 7594
    Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 20 Ιουν 2023, 06:30

    Τώρα βγαίνουν στη φόρα τα αποτελέσματα της Ρωσικής προπαγάνδας τα τελευταία 30 χρόνια.
    Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

    Θάνος Τζήμερος.

    Άβαταρ μέλους
    Frappezitis
    Δημοσιεύσεις: 8657
    Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 20 Ιουν 2023, 06:33

    Ντροπιαζουν την Ελλαδα με τα ψεμματα τους οι Λιμενικοι.
    Αποκάλυψη: Βίντεο και ηχητικό υλικό από την κάμερα και τις επικοινωνίες του Λιμενικού «φωτίζουν» το ναυάγιο


    Υλικό από κάμερες που διέθετε –όπως αποκαλύπτει το in – το πλωτό περιπολικό σκάφος του Λιμενικού Σώματος 920 με το όνομα «Υποκελευστής Α’ ΛΣ ΜΟΥΡΜΟΥΡΗΣ Γρηγόριος» που είχε προσεγγίσει το μοιραίο αλιευτικό στα ανοικτά της Πύλου, έχει παραδοθεί από τις 15 Ιουνίου, στις δικαστικές αρχές. Ενα οπτικό υλικό που αναμένεται να διαφωτίσει τις συνθήκες του τραγικού ναυαγίου με τους δεκάδες νεκρούς και τους 550 περίπου αγνοουμένους.

    Κι αυτό όταν αξιωματικοί του Λιμενικού είχαν δηλώσει στα ΜΜΕ, ότι δεν υπήρχε οποιαδήποτε καταγραφή του δραματικού συμβάντος από το σκάφος του λιμενικού αφού «δεν περίσσευε κανείς λιμενικός στην προσπάθεια της διάσωσης, που να ασχολείται με την βιντεοσκόπηση όσων συνέβαιναν».
    Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

    Άβαταρ μέλους
    southern
    Δημοσιεύσεις: 14127
    Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
    Phorum.gr user: southern

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 20 Ιουν 2023, 11:14

    GoBzi έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:02
    southern έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 19:54
    zteo έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 19:47

    Δεν είναι μόνο οι πρόσφυγες λόγω πολεμου.
    Είναι οι οικονομικοί πολιτικοί και λόγω κλιματικής αλλαγής πρόσφυγες.
    Φαιδροτητες. Το Πακιστάν δεν έχει προβλήματα.
    Στο Πακιστάν κόβεται το ρεύμα σε καθημερινή βάση και υπάρχει κόσμος που ζει με ένα κρεμμύδι την μέρα. Η χώρα είναι στα πρόθυρα της κατάρρευσης και λιμού.

    Και εγώ δεν χωνεύω τους Πακιστανούς (έχω γνωρίσει αρκετούς στο ΗΒ), αλλά μην λέμε ότι μαλακία μας κατέβει.
    H νομοθεσία προβλέπει άσυλο για άτομα από εμπολεμες χώρες
    Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
    Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

    Άβαταρ μέλους
    GoBzi
    Δημοσιεύσεις: 5633
    Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 20 Ιουν 2023, 11:44

    southern έγραψε:
    20 Ιουν 2023, 11:14
    GoBzi έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:02
    southern έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 19:54

    Φαιδροτητες. Το Πακιστάν δεν έχει προβλήματα.
    Στο Πακιστάν κόβεται το ρεύμα σε καθημερινή βάση και υπάρχει κόσμος που ζει με ένα κρεμμύδι την μέρα. Η χώρα είναι στα πρόθυρα της κατάρρευσης και λιμού.

    Και εγώ δεν χωνεύω τους Πακιστανούς (έχω γνωρίσει αρκετούς στο ΗΒ), αλλά μην λέμε ότι μαλακία μας κατέβει.
    H νομοθεσία προβλέπει άσυλο για άτομα από εμπολεμες χώρες
    Ο καθένας μπορεί να αιτηθεί άσυλο για όποιον λόγο θέλει, εκεί πατάνε αυτοί. Μέχρι να ολοκληρωθεί η αίτηση ασύλου (άσχετος του αποτελέσματος), οι περισσότεροι θα την έχουν κάνει για άλλες χώρες.
    Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
    PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

    Άβαταρ μέλους
    sys3x
    Δημοσιεύσεις: 38180
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
    Τοποθεσία: m lagou

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Ιουν 2023, 11:56

    Unique έγραψε:
    20 Ιουν 2023, 06:30
    Τώρα βγαίνουν στη φόρα τα αποτελέσματα της Ρωσικής προπαγάνδας τα τελευταία 30 χρόνια.
    Ντουντ, σε έχουνε ταΐσει στο στόμα από την κούνια τόσο πολύ ράμπο, ρόκυ και τζίατζο που για να βγάλεις την ξανθιά τσαπού την δαμόκλεια σπάθα του Ιβάν Ντράγκο από το γεμάτο με γιαούρτι, σκόρδο και ψιλοκομμένο αγγουράκι μυαλουδάκι σου δεν φτάνει ούτε το αεπ της Νορβηγίας σε συνεδρίες.
    Και οκ, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημά με το ντέζερτ στορμ μπλουζάκι που φορούσες μικρός, αν ήσουν κανονικό αμερικανάκι.
    Δυστυχώς όμως ελληνά φιλαράκο, δεν είσαι.
    Σόρρυ ε.
    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

    .

    Άβαταρ μέλους
    Lord Brum
    Δημοσιεύσεις: 15496
    Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
    Phorum.gr user: coriander

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Ιουν 2023, 12:00

    Στα @# μας οι εισβολείς. Είδαμε και πάθαμε να διώξουμε το ισλάμ που μας είχε καταξιωθεί 400+ Χρόνια, δεν θα το καταφέρουμε και μάλιστα οικειοθελώς έχοντας δει τι χαβουζες έγιναν οι πολεις της σουηδιας της γαλλιας και του βελγιπυ που δεχρηκαν μεγαλο αειθμο.ορκς
    Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

    Άβαταρ μέλους
    ΓΑΛΗ
    Δημοσιεύσεις: 71013
    Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

    Re: Λέει ψέματα το Λιμενικό?

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2023, 12:00

    3f3k έγραψε:
    20 Ιουν 2023, 00:45
    ΓΑΛΗ έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:51
    Nandros έγραψε:
    19 Ιουν 2023, 20:48

    Άλλος ένας τσομπάνος της Πίνδου που έχει άποψη.
    Άποψη για οτιδήποτε άλλο, έχει.

    Άποψη για το ποιος θα πληρώσει τα ζητούμενα του, σαφώς και δεν έχει.

    Ούτε έναν αριθμό δεν μπορούν να προσδιορίσουν...
    Ποια να πληρώσει ποιος; Τα πετρέλαια, τα διαμάντια και τον πλούτο που τους κλέβει η Δύση; Ή τις βόμβες που τους ρίχνει; Έχετε πάει σε ξένο σπίτι τους έχετε κολλήσει όλους πανούκλα και αναρωτιέστε γιατί δε τους κάνει καλά το ντεπόν και γιατί θέλουν να φύγουν από το σπίτι.

    θα μας πει το Λιμενικο αληθειας πόσοι ήταν, επίσημη πηγή.
    Το 'χετε κάψει τελείως ή μου φαίνεται;
    Gavalas for President! :grfl:

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών