Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71189
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Μαρ 2023, 19:16

dna replication έγραψε:
10 Μαρ 2023, 15:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μαρ 2023, 14:01
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 13:51


Ναι, δίκιο έχεις
Οπότε, μην ξοδεύεις ενέργεια για εκνευρισμό, παρ' το ως δεδομένο.

Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο. Απλώς στο λέω ως μεγαλύτερη γιατί έχω περάσει κι εγώ από αυτήν τη φάση. Ξόδεμα χρόνου είναι. :wink
στα νιάτα σου εκνευριζόσουν και έγραφες χιλιάδες φορές για τους Καρανίκες
Δεν θα χαρακτήριζα αυτήν την περίοδο ως "τα νιάτα μου" αλλά ως ένα ακόμη σεμινάριο στο πλαίσιο της δια βίου μάθησης.

Ακριβώς γι' αυτό τώρα χρησιμοποιώ τον όρο "προχωκάγκουρες" ώστε να μη χρειάζεται να κάνω συνεχείς ονομαστικές αναφορές στην κάθε υποκατηγορία. Φείδομαι χρόνου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30288
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Μαρ 2023, 19:25

vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:11
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:10
Πέρα από τα στοιχεία. Ξαναρωτάω: έτσι μιλάς εσύ συγκροτημένα;
Δεν ξέρω τι δε σου άρεσε, παρουσίασε στοιχεία ανάμεσα στις διακοπές που του έκαναν οι δημοσιογράφοι. Αν τα στοιχεία είναι μούφα είναι άλλο πράγμα.

Εσύ τι είδες, ασυναρτησίες;
Εγώ ενα τύπο σε εμφανή πανικό (άλλος Σπίρτζης όταν πούλαγε τρέλα με υφάκι για νεκρή Μαρία και υπόθεση 12χρονης, να έχει έρθει εκεί με σκοπό να πει ένα ποίημα που του προετοίμασαν 15 μέρες και να φύγει.
Τον ρωτήσανε πόσες φορές για την σύμβαση 717 και έχανε τα λόγια του.

Και επειδή όντως "θα κάνω την δουλειά μου", ακούσαμε τον Σπίρτζη να κατηγορεί την Alstom για το οτι δεν προχωρούσε η φάση. Καθόλου τυχαίο όπως φάνηκε:


Εικόνα


Μέσα σε 10 λεπτά καταλάβαμε γιατί τον έκρυβαν τόσες μέρες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Otto Weininger την 10 Μαρ 2023, 19:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25475
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 10 Μαρ 2023, 19:26

Στη 1.00 πηδούσε ο Σπιρτζης, στις 3.00 πηδούσε ο Κυριάκος στο υπουργικό συμβούλιο
Τελειώσανε οι γαμιάδες, μπορούμε να κυκλοφορήσουμε;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27675
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 10 Μαρ 2023, 19:27

Beria έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:26
Στη 1.00 πηδούσε ο Σπιρτζης, στις 3.00 πηδούσε ο Κυριάκος στο υπουργικό συμβούλιο
Τελειώσανε οι γαμιάδες, μπορούμε να κυκλοφορήσουμε;
Τοιχο-τοιχο μονο μη τυχον και εχει ξεμεινει κανεις που δεν εχουμε παρει χαμπαρι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 10 Μαρ 2023, 19:37

Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:25
vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:11
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:10
Πέρα από τα στοιχεία. Ξαναρωτάω: έτσι μιλάς εσύ συγκροτημένα;
Δεν ξέρω τι δε σου άρεσε, παρουσίασε στοιχεία ανάμεσα στις διακοπές που του έκαναν οι δημοσιογράφοι. Αν τα στοιχεία είναι μούφα είναι άλλο πράγμα.

Εσύ τι είδες, ασυναρτησίες;
Εγώ ενα τύπο σε εμφανή πανικό (άλλος Σπίρτζης όταν πούλαγε τρέλα με υφάκι για νεκρή Μαρία και υπόθεση 12χρονης, να έχει έρθει εκεί με σκοπό να πει ένα ποίημα που του προετοίμασαν 15 μέρες και να φύγει.
Τον ρωτήσανε πόσες φορές για την σύμβαση 717 και έχανε τα λόγια του.

Και επειδή όντως "θα κάνω την δουλειά μου", ακούσαμε τον Σπίρτζη να κατηγορεί την Alstom για το οτι δεν προχωρούσε η φάση. Καθόλου τυχαίο όπως φάνηκε:


Εικόνα


Μέσα σε 10 λεπτά καταλάβαμε γιατί τον έκρυβαν τόσες μέρες
Α, τελικά φτάσαμε στο Νοέμβριο του 2022 για να λειτουργήσει αυτό το σύστημα; Και γιατί πρέπει να κρύβεται ο Σπίρτζης;
Και μία ακόμα ερώτηση: Τι εστί τηλεδιοίκηση; Η δρομολόγηση που κάνει ο σταθμάρχης τοπικά ή ο έλεγχος και η δρομολόγηση που παρακολουθείται απομακρυσμένα; Ρωτάω κάτι παράλογο;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9664
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 10 Μαρ 2023, 19:48

vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:11
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:10
Πέρα από τα στοιχεία. Ξαναρωτάω: έτσι μιλάς εσύ συγκροτημένα;
Δεν ξέρω τι δε σου άρεσε, παρουσίασε στοιχεία ανάμεσα στις διακοπές που του έκαναν οι δημοσιογράφοι. Αν τα στοιχεία είναι μούφα είναι άλλο πράγμα.

Εσύ τι είδες, ασυναρτησίες;
Λατρεία, ένα σημείο μόνο θα αναφέρω (κι εγώ τώρα το βλέπω, το μεσημέρι είχα δουλειά στη... δουλειά), που δείχνει κατά πολύ τις προθέσεις του(ς).

Και αυτός, όπως και άλλοι που μιλήσανε αυτές τις μέρες από τον ΣΥΡΙΖΑ, δεν δέχονται κανέναν μερίδιο ευθύνης. Κι όταν ο Ντσούνος του λέει για το ατύχημα στο Άδενδρο, ούτε λίγο ούτε πολύ η απάντησή του είναι "μην συγκρίνετε τα δυο ατυχήματα, εκεί πεθάναν μόνο 4". Παπαριά μεγατόνων, που αν την είχε πει κανένας Άδωνις θα είχε καεί το τουίτερ. Και μάλιστα, ενώ είχαν και τότε ενημέρωση για τα θέματα ασφαλείας (από τον Γενιδούνια), απ' ό,τι φάνηκε από τη συνέντευξη κι από ό,τι παραδέχτηκε κι ο ίδιος. Είναι θέμα σκορ δηλαδή, το αν θεωρείται ότι κάποιος έχει ευθύνες ή όχι. Ήμουν "τυχερός" και σκοτώθηκαν μόνο 4; Είμαι ΟΚ. Ήμουν άτυχος και σκοτώθηκαν 60; Στο πυρ το εξώτερο...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 10 Μαρ 2023, 19:53

Bic έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:48
Λατρεία, ένα σημείο μόνο θα αναφέρω (κι εγώ τώρα το βλέπω, το μεσημέρι είχα δουλειά στη... δουλειά), που δείχνει κατά πολύ τις προθέσεις του(ς).

Και αυτός, όπως και άλλοι που μιλήσανε αυτές τις μέρες από τον ΣΥΡΙΖΑ, δεν δέχονται κανέναν μερίδιο ευθύνης. Κι όταν ο Ντσούνος του λέει για το ατύχημα στο Άδενδρο, ούτε λίγο ούτε πολύ η απάντησή του είναι "μην συγκρίνετε τα δυο ατυχήματα, εκεί πεθάναν μόνο 4". Παπαριά μεγατόνων, που αν την είχε πει κανένας Άδωνις θα είχε καεί το τουίτερ. Και μάλιστα, ενώ είχαν και τότε ενημέρωση για τα θέματα ασφαλείας (από τον Γενιδούνια), απ' ό,τι φάνηκε από τη συνέντευξη κι από ό,τι παραδέχτηκε κι ο ίδιος. Είναι θέμα σκορ δηλαδή, το αν θεωρείται ότι κάποιος έχει ευθύνες ή όχι. Ήμουν "τυχερός" και σκοτώθηκαν μόνο 4; Είμαι ΟΚ. Ήμουν άτυχος και σκοτώθηκαν 60; Στο πυρ το εξώτερο...
Κάθε συμψηφισμός είναι απαράδεκτος babe!
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9664
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 10 Μαρ 2023, 20:00

vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:53
Bic έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:48
Λατρεία, ένα σημείο μόνο θα αναφέρω (κι εγώ τώρα το βλέπω, το μεσημέρι είχα δουλειά στη... δουλειά), που δείχνει κατά πολύ τις προθέσεις του(ς).

Και αυτός, όπως και άλλοι που μιλήσανε αυτές τις μέρες από τον ΣΥΡΙΖΑ, δεν δέχονται κανέναν μερίδιο ευθύνης. Κι όταν ο Ντσούνος του λέει για το ατύχημα στο Άδενδρο, ούτε λίγο ούτε πολύ η απάντησή του είναι "μην συγκρίνετε τα δυο ατυχήματα, εκεί πεθάναν μόνο 4". Παπαριά μεγατόνων, που αν την είχε πει κανένας Άδωνις θα είχε καεί το τουίτερ. Και μάλιστα, ενώ είχαν και τότε ενημέρωση για τα θέματα ασφαλείας (από τον Γενιδούνια), απ' ό,τι φάνηκε από τη συνέντευξη κι από ό,τι παραδέχτηκε κι ο ίδιος. Είναι θέμα σκορ δηλαδή, το αν θεωρείται ότι κάποιος έχει ευθύνες ή όχι. Ήμουν "τυχερός" και σκοτώθηκαν μόνο 4; Είμαι ΟΚ. Ήμουν άτυχος και σκοτώθηκαν 60; Στο πυρ το εξώτερο...
Κάθε συμψηφισμός είναι απαράδεκτος babe!
Αυτό δεν θέλει καν συζήτηση ρε συ, εννοείται.

Συγκρίσεις μπορούν να γίνουν, αλλά για εντελώς διαφορετικά πράματα. Συγκρίσεις. Για πριν και μετά. Για ευθύνες και διαχείριση. Αλλά μέχρι εκεί.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30288
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Μαρ 2023, 20:37

vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:37
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 19:25
vatraxos έγραψε:
10 Μαρ 2023, 18:11


Δεν ξέρω τι δε σου άρεσε, παρουσίασε στοιχεία ανάμεσα στις διακοπές που του έκαναν οι δημοσιογράφοι. Αν τα στοιχεία είναι μούφα είναι άλλο πράγμα.

Εσύ τι είδες, ασυναρτησίες;
Εγώ ενα τύπο σε εμφανή πανικό (άλλος Σπίρτζης όταν πούλαγε τρέλα με υφάκι για νεκρή Μαρία και υπόθεση 12χρονης, να έχει έρθει εκεί με σκοπό να πει ένα ποίημα που του προετοίμασαν 15 μέρες και να φύγει.
Τον ρωτήσανε πόσες φορές για την σύμβαση 717 και έχανε τα λόγια του.

Και επειδή όντως "θα κάνω την δουλειά μου", ακούσαμε τον Σπίρτζη να κατηγορεί την Alstom για το οτι δεν προχωρούσε η φάση. Καθόλου τυχαίο όπως φάνηκε:


Εικόνα


Μέσα σε 10 λεπτά καταλάβαμε γιατί τον έκρυβαν τόσες μέρες
Α, τελικά φτάσαμε στο Νοέμβριο του 2022 για να λειτουργήσει αυτό το σύστημα; Και γιατί πρέπει να κρύβεται ο Σπίρτζης;
Και μία ακόμα ερώτηση: Τι εστί τηλεδιοίκηση; Η δρομολόγηση που κάνει ο σταθμάρχης τοπικά ή ο έλεγχος και η δρομολόγηση που παρακολουθείται απομακρυσμένα; Ρωτάω κάτι παράλογο;
Έχουν βγει ένα σωρό πρώην διοικητές, υπεύθυνοι ασφαλείας, μηχανοδηγοι, ανακριτές κλπ και έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30288
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Μαρ 2023, 20:46

Ένας από τους λόγους που δεν θέλουν κάποιοι έρευνα σε βάθος είναι και αυτός:


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 11 Μαρ 2023, 02:13

Υδράργυρος έγραψε:
10 Μαρ 2023, 14:35
Μη συγκρινεις σπιρτζη με καραμανλη τυπε. Ο σπιρτζης ηταν ενας ικανος υπουργος του συριζα, ενω ο καραμανλης ενας ανικανος βλακας που εγινε υπουργος επειδη ηταν ανηψιος του εθναρχη, και τα εκανε θαλασσα σε οτι επιανε. Επανεφερε το διαβλητο συστημα για τις αδειες οδηγησης με αποτελεσμα ακομα να λαδωνεις για να παρεις διπλωμα τα εκανε ξεφτιλα με τις αλυσιδες, και τελος αποσυνθεσε τους σιδηροδρονους
Λυπαμαι που σου χαλαω το "αφηγημα" αλλα τα ΙΔΙΑ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ. Η διαφορα ειναι στη γραβατα. Καλλιστα θα γινοταν το ατυχημα και με Σπιρτζη. Απλα απο τυχη δεν εγινε και εγινε στον μπουλη. Η αληθεια να λεγεται.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13578
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 11 Μαρ 2023, 08:39

Ο Σπρίτζης όταν τέθηκε θέμα ασφαλείας του Τραμ το έκλεισε. Η ΝΔ όταν τέθηκε θέμα ασφάλειας του τρένου τι έκανε εκτός από το να λέει εξυπνάδες του στυλ "αν λέγαμε ότι ο σιδηρόδρομος δεν είναι ασφαλής δε θα ανέβαινε κανείς"; Νδούληδες θα το πιείτε μέχρι τέλους αυτό το ποτήρι.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20610
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Μαρ 2023, 08:42

Space_Passenger έγραψε:
10 Μαρ 2023, 12:59
Η διαφορα Καραμανλη - Σπιρτζη ειναι οτι η βομβα εσκασε στη βαρδια του πρωτου με 50% - 50% αρχικες πιθανοτητες για εκαστο.
:smt023


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13578
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Στις 1.00 η ώρα ο Σπιρτζης θα διακορεύσει τους δημοσιογράφους του Skai

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 11 Μαρ 2023, 11:05

Ξεπατωμα εντος οικιας και ανευ σιελου.

Μπράβο υπουργαρα.

Ο Καραμανλής πότε θα βγει στο τηλέφωνο κυρία Στάη μου;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών