Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 07 Ιουν 2019, 22:25

https://www.tovima.gr/2019/05/22/politi ... roekloges/

Εικόνα

22/5/2019
Τελευταία δημοσκόπηση της "αξιόπιστης" Metron Analysis, ελάχιστα πριν τις ευρωεκλογές. Με βάση το ιστορικό της εταιρείας δε βλέπω κάποια πτώση του Βελόπουλου. Αν ισχύει ο τρόπος μέτρησής της, ο Βελόπουλος στη χειρότερη θα πάρει πάλι το ίδιο.
Φυσικά κάποιοι φωστήρες ήδη βλέπουν "πτώση".
Θα ξαναμιλήσω το βράδυ των εκλογών ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Ο Βελόπουλος είναι μέσα, όσοι τον ψήφισαν και δεν είναι ιδιαίτερα φανατικοί όπως εγώ, θα τον ξαναψηφίσουν.
Keep dreaming ότι θα τον φάτε :wave:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιουν 2019, 22:27

Πρακτικός έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:25
https://www.tovima.gr/2019/05/22/politi ... roekloges/

22/5/2019
Τελευταία δημοσκόπηση της "αξιόπιστης" Metron Analysis, ελάχιστα πριν τις ευρωεκλογές. Με βάση το ιστορικό της εταιρείας δε βλέπω κάποια πτώση του Βελόπουλου. Αν ισχύει ο τρόπος μέτρησής της, ο Βελόπουλος στη χειρότερη θα πάρει πάλι το ίδιο.
Φυσικά κάποιοι φωστήρες ήδη βλέπουν "πτώση".
Θα ξαναμιλήσω το βράδυ των εκλογών ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Ο Βελόπουλος είναι μέσα, όσοι τον ψήφισαν και δεν είναι ιδιαίτερα φανατικοί όπως εγώ, θα τον ξαναψηφίσουν.
Keep dreaming ότι θα τον φάτε :wave:
Αγόρασες την χειρόγραφη αλληλογραφία του Χριστού; :smt017
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 07 Ιουν 2019, 22:29

Nandros έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:27
Όχι αγόρασα Αλτάνη από εκδόσεις Γεωργιάδη και έκλαψα τα λεφτά μου. Και νομίζω είχα αγοράσει ένα βιβλίο που διαφήμιζε ο Άδωνις "ο Χριστός ήταν Έλληνας" και το πέταξα. Έχω πετάξει λεφτά γενικά στις εκδόσεις Γεωργιάδη.

Έχεις κανά κονέ να πάρω πίσω τα λεφτά μου;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πρακτικός την 07 Ιουν 2019, 22:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27348
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 07 Ιουν 2019, 22:30

19 μαϊου ε;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιουν 2019, 22:41

Πρακτικός έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:29
Nandros έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:27
Αγόρασες την χειρόγραφη αλληλογραφία του Χριστού; :smt017
Όχι αγόρασα Αλτάνη από εκδόσεις Γεωργιάδη και έκλαψα τα λεφτά μου. Και νομίζω είχα αγοράσει ένα βιβλίο που διαφήμιζε ο Άδωνις "ο Χριστός ήταν Έλληνας" και το πέταξα. Έχω πετάξει λεφτά γενικά στις εκδόσεις Γεωργιάδη.

Έχεις κανά κονέ να πάρω πίσω τα λεφτά μου;
Όχι, δεν έχω κονέ, γιατί είμαι πολιτικοποιημένος μεν, ακομμάτιστος δε.
Για την αλληλογραφία του Χριστού, που πουλάει ο απατεώνας που υποστηρίζεις, δεν θα μας σχολιάσεις;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4516
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 07 Ιουν 2019, 22:43

Προβλεπω και τα δυο κομματα να κινουνται πιο κοντα στο κατωτερο οριο που τους δινει η δημοσκοπηση. Δεν μπορω να φανταστω τον συριζα πανω απο 29%.
Το ζητουμενο ειναι η αυτοδυναμια της ΝΔ.
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9877
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 07 Ιουν 2019, 22:48

Πρακτικός έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:29
Nandros έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:27
Όχι αγόρασα Αλτάνη από εκδόσεις Γεωργιάδη και έκλαψα τα λεφτά μου. Και νομίζω είχα αγοράσει ένα βιβλίο που διαφήμιζε ο Άδωνις "ο Χριστός ήταν Έλληνας" και το πέταξα. Έχω πετάξει λεφτά γενικά στις εκδόσεις Γεωργιάδη.

Έχεις κανά κονέ να πάρω πίσω τα λεφτά μου;
Γιατί δεν του στέλνεις στο τουίτερ την απαίτησή σου; Ακούω ότι ο λογαριασμός του είναι πολύ ενεργός. Εγώ τον ρώτησα κάποια στιγμή γιατί οι βουλευτές βγαίνουν στη σύνταξη στα 8 χρόνια ενώ εγώ πρέπει να δουλεύω μέχρι τα βαθιά γεράματα, μαλάκας είμαι; Δεν μου απάντησε.
Μπορεί σε σένα να απαντήσει.

Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 07 Ιουν 2019, 22:50

Και για να ολοκληρώσω σχετικά με όσα θα δούμε τις επόμενες 4 εβδομάδες και τους πιασάρικους τίτλους, "μπαίνει" στην βουλή, "βγαίνει" από τη βουλή κτλ., όταν όλες οι εταιρείες έδιναν Βελόπουλο με μέσο όρο 2,3-2,5% και αυτός πήρε 4,2%, αυτό σε απλά μαθηματικά μεταφράζεται σε μια λέξη
ΑΠΟΤΥΧΙΑ
Ραντεβού στις 7/7, δημοσκοπήσεις δεν ξανασχολιάζω. Το μόνο που εύχομαι όταν θα μπουν στη Βουλή να αρχίσουν το κυνηγητό των αργυρώνητων εταιρειών και των περίεργων χρηματοδοτών τους. Αν δεν το κάνει ο Βελόπουλος εμένα θα με χάσει από ψηφοφόρο.
Μιλάω για κυνηγητό μέχρι να κλειστούν φυλακή κάποιοι από αυτούς που βγαίνουν στα κεντρικά δελτία ειδήσεων και βγάζουν και γλώσσα, ότι υποτιμάμε τις δημοσκοπήσεις. Μετά τα ρεζιλίκια του 2015, βγάλανε και γλώσσα τα τσουτσέκια.
Θα τα πούμε μετά τις 7/7, αν έχει τα κότσια ο Βελόπουλος. Δεν είναι απειλές, είναι δικαιοσύνη που πρέπει να αποδωθεί, να δω επιτέλους χειροπέδες σε δημοσκόπους.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 3353
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 07 Ιουν 2019, 22:51

Lestat έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:43
. Δεν μπορω να φανταστω τον συριζα πανω απο 29%..
Κοίτα αν κάποιος κόσμος τρόμαξε στη πιθανότητα να βγεί ο κούλης με όλο το ακροδεξιό συνάφι του Άδωνις, Βορίδης κτλ και αν αρκετοί που απείχαν πουν να πάνε τότε ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί να έχει ικανή άνοδο από τις ευρωεκλογές.

Βασικά ο Τσίπρας πρέπει να γαμήσει στο αντιδεξιό αφήγημα τύπου: Ο λαός δε ξεχνά τι σημαίνει δεξιά.

Κάτι τέτοια μπορούν να πολώσουν βουλευτικές εκλογές αρκετά καλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τοξοβόλος_UK την 07 Ιουν 2019, 22:55, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35470
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 07 Ιουν 2019, 22:52

zteo έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:02
Γιατι διευκρινιζουν πουθενα Πατ με βαση ποιες εκλογες μετρανε την συσπειρωση?
Εννοείται.Εάν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε συσπείρωση 90% επί των εκλογέων του 2015 θα είχε ποσοστό 33% μόνο από τους συσπειρωμένους. :D

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35470
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 07 Ιουν 2019, 22:53

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:51
Βασικά ο Τσίπρας πρέπει να γαμήσει στο αντιδεξιό αφήγημα τύπου: Ο λαός δε ξεχνά τι σημαίνει δεξιά.
Όλα τα παραμύθια έχουν και όρια.

Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 07 Ιουν 2019, 22:54

Nandros έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:41

Όχι, δεν έχω κονέ, γιατί είμαι πολιτικοποιημένος μεν, ακομμάτιστος δε.
Για την αλληλογραφία του Χριστού, που πουλάει ο απατεώνας που υποστηρίζεις, δεν θα μας σχολιάσεις;
.
Να προσφύγεις στην Εκκλησία της Ελλάδος ή στο Πατριαρχείο να κάνεις καταγγελία. Αλλά επειδή δεν πουλήθηκαν ποτέ τέτοιες επιστολές όπως προκύπτουν από τα σχετικά βίντεο, παρά τον οίστρο του πωλητή που τον έχει και ο Άδωνις Γεωργιάδης, μάλλον θα σε αγνοήσουν.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27348
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 07 Ιουν 2019, 22:54

Πρακτικός έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:50
Και για να ολοκληρώσω σχετικά με όσα θα δούμε τις επόμενες 4 εβδομάδες και τους πιασάρικους τίτλους, "μπαίνει" στην βουλή, "βγαίνει" από τη βουλή κτλ., όταν όλες οι εταιρείες έδιναν Βελόπουλο με μέσο όρο 2,3-2,5% και αυτός πήρε 4,2%, αυτό σε απλά μαθηματικά μεταφράζεται σε μια λέξη
ΑΠΟΤΥΧΙΑ
Ραντεβού στις 7/7, δημοσκοπήσεις δεν ξανασχολιάζω. Το μόνο που εύχομαι όταν θα μπουν στη Βουλή να αρχίσουν το κυνηγητό των αργυρώνητων εταιρειών και των περίεργων χρηματοδοτών τους. Αν δεν το κάνει ο Βελόπουλος εμένα θα με χάσει από ψηφοφόρο.
Μιλάω για κυνηγητό μέχρι να κλειστούν φυλακή κάποιοι από αυτούς που βγαίνουν στα κεντρικά δελτία ειδήσεων και βγάζουν και γλώσσα, ότι υποτιμάμε τις δημοσκοπήσεις. Μετά τα ρεζιλίκια του 2015, βγάλανε και γλώσσα τα τσουτσέκια.
Θα τα πούμε μετά τις 7/7, αν έχει τα κότσια ο Βελόπουλος. Δεν είναι απειλές, είναι δικαιοσύνη που πρέπει να αποδωθεί, να δω επιτέλους χειροπέδες σε δημοσκόπους.
Νομίζω η βοξ ποπ του δίνει μέχρι 7.1
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9660
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 07 Ιουν 2019, 22:56

Οσον αφορα την αυτοδυναμια της νδ το ποσοστο που απαιτειται βρισκεται σε αμεση συναρτηση με το ποσοστο των κομματων εκτος βουλης. Οσο μεγαλυτερο, τοσο μικροτερο το ποσοστο που απαιτειται για αυτοδυναμια. Προς το παρον αν δεν προκηρυχθουν οι εκλογες και δεν δουμε ποια κομματα θα συμμετεχουν δεν μπορουν να γινουν προβλεψεις για το ποσοστο που χρειαζεται. Ο Συριζα περα απο την αποχη παιρνει απο οικολογους, ανταρσυα, λαε, μουσουλμανους, πλευση, ανελ. Λογικο το βλεπω να ανεβασει τα ποσοστα. Αποσυσπειρωση δεν παρατηρειται. Αν παρει ενα ποσοστο κοντα στο 30% (δυσκολο) θα ειναι μεγαλη επιτυχια. Μεγαλυτερη επιτυχια για τον Συριζα θα ειναι τυχον πτωση του Κιναλ. Ο Γιανης φαινεται να μπαινει στη βουλη, αν δεν κατεβει η Ζωη το θεωρω σιγουρο. Τα αυγα θα μπουνε, ο Βελοπουλος πιεζεται πολυ απο τη νδ πολλα στελεχη του απο τον Πειραια(τυχαιο? δεν νομιζω) φευγουν.δεν βλεπω να μπαινει στη Βουλη. Συνεπως βλεπω σιγουρη την αυτοδυναμια της νδ. Το θεμα ειναι αυτη τη στιγμη να υπαρχει ισχυρη αξιωματικη αντιπολιτευση και θα υπαρξει οπως δειχνουν ολα τα στοιχεια.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δημοσκοπησεις εθνικες εκλογες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιουν 2019, 23:03

Πρακτικός έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:54
Nandros έγραψε:
07 Ιουν 2019, 22:41
Όχι, δεν έχω κονέ, γιατί είμαι πολιτικοποιημένος μεν, ακομμάτιστος δε.
Για την αλληλογραφία του Χριστού, που πουλάει ο απατεώνας που υποστηρίζεις, δεν θα μας σχολιάσεις;
Να προσφύγεις στην Εκκλησία της Ελλάδος ή στο Πατριαρχείο να κάνεις καταγγελία. Αλλά επειδή δεν πουλήθηκαν ποτέ τέτοιες επιστολές όπως προκύπτουν από τα σχετικά βίντεο, παρά τον οίστρο του πωλητή που τον έχει και ο Άδωνις Γεωργιάδης, μάλλον θα σε αγνοήσουν.
Είμαι άθεος και δεν έχω δουλειά εκεί μέσα.



Δηλαδή δεν βρήκε κορόιδα να αγοράσουν;
Και αυτό τον κάνει λιγότερο απατεώνα;
Το ίδιο απατεώνας με τον Σώρρα, τον "σωτήρα" της Ελλάδας!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών