Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 18:06

Από τη στιγμή που δεν αφορά τον καταναλωτή,
:lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:06

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 17:21
Να προστατεύει τον έλληνα φορολογούμενο από τα αρπακτικά, όπως επισημαίνει στο βίντεο που εσπάμαρα ο αντιπρόεδρος της νέας δημοκρατίας, κύριος άδωνις γεωργιάδης
Μια που το έθιξες αυτό, να επαναλάβω την ερώτηση που σου είχα κάνει πριν λίγο καιρό στο παλιό και έκανες το παγόνι : στα φάρμακα που έφυγε το κουπόνι και μπήκαν στις λίστες για να πάνε σε άλλα κανάλια καθώς και στα υπόλοιπα μυσύφα τι έγινε με τις τιμές ; Έπεσαν ή ανέβηκαν κατακόρυφα ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17271
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιουν 2018, 18:10

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 12:27
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 12:24
Κάντε μας τη χάρη ρε που έχετε ρημάξει τα ταμεία παρέα με τα μπιγκ φάρμα και τους γιατρούς. Τρωκτικά. Ο τζάμπας πέθανε
Πόσο επιβαρύνεται το ταμείο από την επιλογή του πρωτότυπου ;
Μην του εξηγείς, δεν θέλει να καταλάβει. Αν έρθει στο φαρμακείο σου, να του δώσεις από εκείνα τα γενόσημα που φτιάχνουν σε τριτοκοσμικές χώρες με ποιος ξέρει τι προσμίξεις και χωρίς συνθήκες υγιεινής.
Και να μην γίνει καλά και να τον πάει νερό.

Πάντως μόνον μία αριστερή κυβέρνηση θα το έκανε αυτό. Να χτυπήσει τις μεγάλες φαρμακοβιομηχανίες ακόμα και εις βάρος των πολιτών. Θυσία για να ρίξουμε τον καπιταλισμό.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:12

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:03
ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 17:59
Από τη στιγμή που δεν αφορά τον καταναλωτή, ειναι απλά ένα κλαδικο σας πρόβλημα.

Και δυστυχώς η ελληνική κοινωνία έχει τόσους ανέργους, τόσους ημιαπασχολουμενους και τόσους κακοπληρωμένους/απλήρωτους που ρεαλιστικά είναι αδύνατον να νοιαξει τον οποιοδήποτε μια επιπλέον επιβάρυνση 0,8% στους φαρμακοποιούς.
είναι μέχρι η θειά σου σε κάνα χωριό ή νησί να σου πρήξει τον τσιόκο γιατί δεν βρίσκει πουθενά το χάπι για τη πίεση. Και εσύ να έρχεσαι και να παρακαλάς μετά εμένα να παραγγείλω το πρωτότυπο γιατί τι να της πω, αυτό παίρνει 30 χρόνια αυτό θέλει και εγώ να σου απαντάω όχι καργιολάκι, θα πάρει το γενόσημο αλλιώς δώσε μου το 0.8% από την τσεπάρα σου ή πέσε να κολυμπήσεις να πας στο απέναντι νησί
Λες να με βρει τέτοια συμφορά;

Αν είναι έτσι παρατάω τα πάντα και πες μου ώρα και μέρος να έρθω κι εγώ να αγωνιστώ δίπλα σας.

Σπαρασσεται η καρδιά μου με το δράμα της κλίκας σας

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:14

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:12


Λες να με βρει τέτοια συμφορά;

Αν είναι έτσι παρατάω τα πάντα και πες μου ώρα και μέρος να έρθω κι εγώ να αγωνιστώ δίπλα σας.

Σπαρασσεται η καρδιά μου με το δράμα της κλίκας σας
Ναι ναι, ξέρω η κλίκα μας. Άστο πάλιωσε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17271
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιουν 2018, 18:16

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:12
Λες να με βρει τέτοια συμφορά;

Αν είναι έτσι παρατάω τα πάντα και πες μου ώρα και μέρος να έρθω κι εγώ να αγωνιστώ δίπλα σας.

Σπαρασσεται η καρδιά μου με το δράμα της κλίκας σας
Άσε το δράμα της κλίκα τους και πιάσε το δικό μας. Από ό,τι ακούω υπάρχουν λίγα καλά γενόσημα, αλλά τα περισσότερα είναι από άχρηστα έως επικίνδυνα. Άντε βρες ποιο είναι το καλό.
Επίσης άλλο χάπι για την πίεση πιάνει τον έναν, άλλο πιάνει τον άλλον. Μην πάμε και στα γενόσημα των ψυχιατρικών φαρμάκων.
Αν κάποιοι φαρμακοποιοί που ήδη τους χρωστάει επιστροφές μηνών το δημόσιο, αποφασίσουν να κάνουν αυτό που τους συμφέρει, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
Και γιατί να μην έχεις τη δυνατότητα να πάρεις όποιο φάρμακο θέλεις;
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:19

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:14
ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:12


Λες να με βρει τέτοια συμφορά;

Αν είναι έτσι παρατάω τα πάντα και πες μου ώρα και μέρος να έρθω κι εγώ να αγωνιστώ δίπλα σας.

Σπαρασσεται η καρδιά μου με το δράμα της κλίκας σας
Ναι ναι, ξέρω η κλίκα μας. Άστο πάλιωσε.
Πλάκα μας κάνετε μωρέ;

Κληρονομησατε ένα μαγαζί, δεν αφήνετε άλλους επιστήμονες (Ελληνικών πανεπιστημίων) να σας ανταγωνιστούν, φάγατε με χρυσά κουτάλια μαύρα λεφτα, είστε και Ολυμπιακοί και ζητάτε από τον κοσμακη με τα χίλια προβλήματα να σας νοιαστει;

Εδώ κόσμος πεθαίνει της πείνας, άλλοι αυτοκτονούν και θα ασχοληθούμε με τους φαρμακοποιούς;
Το βρίσκεις λογικό;
Γιατί εγώ το βλέπω από ναρκισσιστικό έως αυτιστικό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:26

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:19




Πλάκα μας κάνετε μωρέ;

Κληρονομησατε ένα μαγαζί, δεν αφήνετε άλλους επιστήμονες (Ελληνικών πανεπιστημίων) να σας ανταγωνιστούν, φάγατε με χρυσά κουτάλια μαύρα λεφτα,
Πάνω από 2000 νέα φαρμακεία άνοιξαν τα τελευταία 8 χρόνια. Που αλλού έγινε αυτό ;
Μαύρα λεφτά που λες είναι αστείο ειδικά για φαρμακείο. Κάτι άλλο ήθελες να πεις.
Αλλά δεν σε καταλαβαίνω, πάλι κοινωνική πολιτική με την τσέπη μου θες να γίνει ; Δηλαδή εσύ ως τι μιλάς ; Τι χρήσιμο κάνεις επαγγελματικά και έχεις και απαιτήσεις ή κάνεις συγκρίσεις ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:27

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ θα απαντήσεις στην ερώτηση ή πάλι το παπί ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 10 Ιουν 2018, 18:28

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 17:59
Από τη στιγμή που δεν αφορά τον καταναλωτή, ειναι απλά ένα κλαδικο σας πρόβλημα.

Και δυστυχώς η ελληνική κοινωνία έχει τόσους ανέργους, τόσους ημιαπασχολουμενους και τόσους κακοπληρωμένους/απλήρωτους που ρεαλιστικά είναι αδύνατον να νοιαξει τον οποιοδήποτε μια επιπλέον επιβάρυνση 0,8% στους φαρμακοποιούς.
Δεν ειναι τοσο απλο.

Οχι γενοσημο, αλλα θα καταλαβεις.
Πηγα να παρω με συνταγη, απο φαρμακειο, με συμμετοχη 0%.
Με παιρνει στην ακρη και μου λεει.
"Κανονικα θα σου ελεγα οτι δεν την εκτελω, επειδη σε ξερω τοσα χρονια ομως, θα στην εκτελεσω αλλα θα σου ζητησω τη διαφορα, γιατι δε μας αποζημιωνουν ουτε το κοστος"
Εγω αυτα δεν τα ηξερα και ειχα γραψει ετησια συνταγη. 5 πακετα. 10 ευρω η διαφορα στο καθενα. Καπου στα 20 στοιχιζει. Εδωσα ενα 50αρι, αλλιως απλως δε θα την εκτελουσα.

Το καλυτερο; αν και ασχετο. Στην ετησια συνταγη μου εδωσε προιοντα που δε φτανουν για ενα χρονο καθως ληγουν ολα τον οκτωβρη. Εγω τα εγραψα Μαρτη. Της το ειπε και απαντησε οτι αυτα της εδωσε η εταιρια. Μου ειπε να παρω εγω τηλ την εταιρια, να μουη τα αλλαξουν. Απο οκτωβρη μεχρι αρχες Μαρτιου λοιπον, εγω θα εχω ξεμεινει. Και θα εχω πληρωσει κιολας. Και τι μπορω να κανω;

Ειναι να μη σου τυχει... αν σου λενε ολοι δε στην εκτελω, δεν εχεις επιλογη. Και δε φταινε ουσιαστικα.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:30

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:26
ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:19




Πλάκα μας κάνετε μωρέ;

Κληρονομησατε ένα μαγαζί, δεν αφήνετε άλλους επιστήμονες (Ελληνικών πανεπιστημίων) να σας ανταγωνιστούν, φάγατε με χρυσά κουτάλια μαύρα λεφτα,
Πάνω από 2000 νέα φαρμακεία άνοιξαν τα τελευταία 8 χρόνια. Που αλλού έγινε αυτό ;
Μαύρα λεφτά που λες είναι αστείο ειδικά για φαρμακείο. Κάτι άλλο ήθελες να πεις.
Αλλά δεν σε καταλαβαίνω, πάλι κοινωνική πολιτική με την τσέπη μου θες να γίνει ; Δηλαδή εσύ ως τι μιλάς ; Τι χρήσιμο κάνεις επαγγελματικά και έχεις και απαιτήσεις ή κάνεις συγκρίσεις ;
Είδες;
Τα του κλάδου μου αφορούν τον κλάδο μου.
Δεν θα έρθω εδώ να κλαφτω μπροστά σε ανέργους και χρεοκοπημενους.

Και βασικά δεν έχω δει και κανέναν άλλον να γκρινιάζει συνεχώς για τα προβλήματα του δικού του κλάδου.

Να πεις ότι το φτιάξες και με δάνειο, θα σε καταλάβαινα κάπως

Κι αν όντως η κυβέρνηση πολεμάει τα φαρμακεία, ε δεν πειράζει. Ακομη κι αν αναγκαστείς να το κλείσεις, ικανός είσαι, θα κάνεις κάτι άλλο δικό σου

ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:31

Custom_F έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:28
ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 17:59
Από τη στιγμή που δεν αφορά τον καταναλωτή, ειναι απλά ένα κλαδικο σας πρόβλημα.

Και δυστυχώς η ελληνική κοινωνία έχει τόσους ανέργους, τόσους ημιαπασχολουμενους και τόσους κακοπληρωμένους/απλήρωτους που ρεαλιστικά είναι αδύνατον να νοιαξει τον οποιοδήποτε μια επιπλέον επιβάρυνση 0,8% στους φαρμακοποιούς.
Δεν ειναι τοσο απλο.

Οχι γενοσημο, αλλα θα καταλαβεις.
Πηγα να παρω με συνταγη, απο φαρμακειο, με συμμετοχη 0%.
Με παιρνει στην ακρη και μου λεει.
"Κανονικα θα σου ελεγα οτι δεν την εκτελω, επειδη σε ξερω τοσα χρονια ομως, θα στην εκτελεσω αλλα θα σου ζητησω τη διαφορα, γιατι δε μας αποζημιωνουν ουτε το κοστος"
Εγω αυτα δεν τα ηξερα και ειχα γραψει ετησια συνταγη. 5 πακετα. 10 ευρω η διαφορα στο καθενα. Καπου στα 20 στοιχιζει. Εδωσα ενα 50αρι, αλλιως απλως δε θα την εκτελουσα.

Το καλυτερο; αν και ασχετο. Στην ετησια συνταγη μου εδωσε προιοντα που δε φτανουν για ενα χρονο καθως ληγουν ολα τον οκτωβρη. Εγω τα εγραψα Μαρτη. Της το ειπε και απαντησε οτι αυτα της εδωσε η εταιρια. Μου ειπε να παρω εγω τηλ την εταιρια, να μουη τα αλλαξουν. Απο οκτωβρη μεχρι αρχες Μαρτιου λοιπον, εγω θα εχω ξεμεινει. Και θα εχω πληρωσει κιολας. Και τι μπορω να κανω;

Ειναι να μη σου τυχει... αν σου λενε ολοι δε στην εκτελω, δεν εχεις επιλογη. Και δε φταινε ουσιαστικα.
Μαύρα του έδωσες;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:34

Τι λε ρε ; Κλαίγεστε κάθε μέρα για το οτιδήποτε, στα φαρμακεία μέσα είστε κυρίες και μετά θα πρέπει στα φόρα να εξηγώ ότι δεν είμαι ελέφαντας ή να απαντάω στο κάθε ritzeri με μηδενικό κοινωνικό πρόσημο σε ο,τι καταπιάνεται, που θεωρεί ότι πρέπει να πληρώνω εγώ νταβατζιλίκια ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 10 Ιουν 2018, 18:39

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:34
Τι λε ρε ; Κλαίγεστε κάθε μέρα για το οτιδήποτε, στα φαρμακεία μέσα είστε κυρίες και μετά θα πρέπει στα φόρα να εξηγώ ότι δεν είμαι ελέφαντας ή να απαντάω στο κάθε ritzeri με μηδενικό κοινωνικό πρόσημο σε ο,τι καταπιάνεται, που θεωρεί ότι πρέπει να πληρώνω εγώ νταβατζιλίκια ;
Αν αυτο παει και σε μενα, κανεις λαθος. Η κοπελα με ρωτησε και εγω συμφωνησα. Δεν ειπα κατι για τους φαρμακοποιους, ισα ισα, που βλεπω οτι βαζουν εσας να φαινεστε οι κακοι της υποθεσης οπως ειπα και παραπανω.

Τωρα το οτι μου εδωσε για ετησια συνταγη αναλωσιμα που ληγουν πριν το χρονο, χωρις να μου το αναφερει (γιατι ξαναπηγα και της το ειπα), αυτο νομιζω δεν ειναι σωστο.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:40

Custom_F έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:39
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:34
Τι λε ρε ; Κλαίγεστε κάθε μέρα για το οτιδήποτε, στα φαρμακεία μέσα είστε κυρίες και μετά θα πρέπει στα φόρα να εξηγώ ότι δεν είμαι ελέφαντας ή να απαντάω στο κάθε ritzeri με μηδενικό κοινωνικό πρόσημο σε ο,τι καταπιάνεται, που θεωρεί ότι πρέπει να πληρώνω εγώ νταβατζιλίκια ;
Αν αυτο παει και σε μενα, κανεις λαθος. Η κοπελα με ρωτησε και εγω συμφωνησα. Δεν ειπα κατι για τους φαρμακοποιους, ισα ισα, που βλεπω οτι βαζουν εσας να φαινεστε οι κακοι της υποθεσης οπως ειπα και παραπανω.

Τωρα το οτι μου εδωσε για ετησια συνταγη αναλωσιμα που ληγουν πριν το χρονο, χωρις να μου το αναφερει (γιατι ξαναπηγα και της το ειπα), αυτο νομιζω δεν ειναι σωστο.
στο ritzeri πήγαινε


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών