Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιούλ 2022, 12:22

foscilis έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:19
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:04
Eγώ δεν αντιλαμβάνομαι, γιατί υπάρχει πρόβλημα εταιρία να αποσύρει χορηγία, επειδή εκπρόσωπός της βρίζει οποιονδήποτε, πόσο μάλλον πρωθυπουργό. Αν κι εγώ σε δημόσια εμφάνιση, εκπροσωπώντας τον εργοδότη μου έβριζα τον πρωθυπουργό, θα έτρωγα επίσης απόλυση την άλλη μέρα το πρωί, διότι στη "δημόσια εμφάνιση" δεν είμαι η μονάδα, αλλά το προϊόν/σέρβις whatever που εκπροσωπώ. Νομίζω θα έπρεπε να είναι αντιληπτό.
Το ότι θα το κάνει αυτό η εταιρεία ακόμα και για πολύ πιο λάιτ παρεκτροπές όπως αυτή εκείνου εκεί του τύπου με τη χοντρή, είναι λογικό και αυτονόητο και είμαι ο πρώτος που είπα ότι από τη στιγμή που είσαι επιχείρηση (η δημόσια εικόνα σου στα σόσιαλ εννοώ) πρέπει να προσέχεις τι λες γιατί δεν εκφράζεις τον εαυτό σου ούτε βρίσκεσαι σε ιδιωτικό παρεάκι.

Το ότι μαζεύεται όμως ένα μπούγιο από φανατισμένα κομματόσκυλα και απαιτούν να το κάνει, ταυτίζοντας μάλιστα το πρόσωπο του πρωθυπουργού με το... έθνος και τη χώρα(!) και στολίζοντας το θύμα τους από αρχιπουτάνα μέχρι σαπιοδόντα είναι άλλης τάξης πρόβλημα που παραπέμπει σε απολυταρχικά καθεστώτα.
Το αντίθετο από αυτό που λες. Είναι για την ακρίβεια το cancel culture που προμοτάρουν οι συγκεκριμένες και από το οποίο κατά κύριο λόγο έχουν ως βασικό συστατικό του υλικού που παρουσιάζουν. Πρακτικά, αυτό που συμβαίνει είναι ότι αυτοί που σε ανεβάζουν σε μία νύχτα, σε κατεβάζουν την επόμενη, γιατί αυτή είναι η λογική του συγκεκριμένου επαγγέλματος. Κι αυτή η κοπελα ακριβώς τα ίδια κάνει σε κάποιον άλλο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11657
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 11 Ιούλ 2022, 12:22

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:14

Αυτό είναι θέμα μάρκετινγκ της εταιρίας που την επιλέγει, όπως και η κατάργηση της συμφωνίας τους. Εμάς δεν μας πέφτει λόγος. Προσωπικά θα την καταργούσα ακόμα και αν μπλεκόταν σε κάτι άκυρο τύπου "έβρισε δημόσια τον ανταγωνιστή μου". Το να βρίζεις πρωθυπουργό είναι χοντρό. Δεν είναι το ίδιο να πούμε μια μαλακία ανώνυμα σε ένα φόρουμ, με το να βρίσουμε δημόσια επώνυμα τον οποιοδήποτε. Είναι κάτι ποινικά διώξιμο και το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι αντιληπτό, γιατί κανείς δεν ασχολείται.
Νομίζω πως μόνο η εξύβριση του Προέδρου της Δημοκρατίας διώκεται αυτεπάγγελτα ποινικά.
Σε κάθε άλλη περίπτωση πρέπει να κινηθεί ο θιγμένος, ήτοι ο ίδιος ο Κούλης.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήθελε να κάνει το κομμάτι της με κάτι της μόδας η τύπισσα , η οποία αν δεν κάνω λάθος περιέφερε την έλλειψη ταλέντου της και στα συστημικά ΜΜΕ - τηλεοπτικές σούπες του συρμού.
Μάλλον λούμπεν απολιτίκ τη λες.

Το συνθηματακι είναι χαζό και υβριστικό , αλλά έχει την ουσία του η αιτία της εμφάνισης του.
Την ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΜΜΕ.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Ιούλ 2022, 12:23

vantono έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:20
Οι δεξιούτζες βέβαια, τόσο καιρό κράζουν το κανσελ κάλτσουρ αλλά ειναι δυο μετρα και δυο σταθμά. Για κατι τετοιες περιπτωσεις το θεωρουν κομπλέ. Δεν εκπλήσσομαι από υποκριτές.
Δηλαδη τι περιμενες ; Να γυρισουμε και το αλλο μαγουλο ;

ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ.

Με την καλη εννοια παντα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21699
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Ιούλ 2022, 12:23

foscilis έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 01:11
Θα πω το ίδιο που είχα πει και για το βλάκα εστιάτορα στο βόλο: από τη στιγμή που κινείσαι επαγγελματικά πρέπει να προσέχεις τι γράφεις, ακόμα κι αν αυτό είναι τεχνικά σωστό.

Από εκεί και πέρα μου είναι τελείως ακατανόητη η λύσσα των πίνατς είδικα με αυτήν την περίπτωση. Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι απωθητικό κοτζάμου μαλάκες να ασχολείστε να καταστρέψετε μια γκομενίτσα με τα μισάς σας χρόνια επειδή... σας έβρισε το αφεντικό; Πραγματικά πιστεύετε ότι αυτό είναι κάτι που φέρνει κόσμο στη ΝΔ;

η λύσσα προκύπτει από το γεγονός ότι γράφει ότι δεν έχει λεφτά για να πάει σε νησάκι την στιγμή που έχει γυρίσει όλα τα πανάκριβα θέρετρα του πλανήτη και κάνει επίδειξη
οπότε σκέφτηκε να κάνει κάτι που είναι τρέντυ χωρίς να σκεφτεί ότι θα υπάρξουν συνέπειες
πλας, ότι είναι ινφλουένσερ, που είναι πρόκληση από μόνο του
εν ολίγις, ας πρόσεχε
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιούλ 2022, 12:24

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:22
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:14

Αυτό είναι θέμα μάρκετινγκ της εταιρίας που την επιλέγει, όπως και η κατάργηση της συμφωνίας τους. Εμάς δεν μας πέφτει λόγος. Προσωπικά θα την καταργούσα ακόμα και αν μπλεκόταν σε κάτι άκυρο τύπου "έβρισε δημόσια τον ανταγωνιστή μου". Το να βρίζεις πρωθυπουργό είναι χοντρό. Δεν είναι το ίδιο να πούμε μια μαλακία ανώνυμα σε ένα φόρουμ, με το να βρίσουμε δημόσια επώνυμα τον οποιοδήποτε. Είναι κάτι ποινικά διώξιμο και το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι αντιληπτό, γιατί κανείς δεν ασχολείται.
Νομίζω πως μόνο η εξύβριση του Προέδρου της Δημοκρατίας διώκεται αυτεπάγγελτα ποινικά.
Σε κάθε άλλη περίπτωση πρέπει να κινηθεί ο θιγμένος, ήτοι ο ίδιος ο Κούλης.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήθελε να κάνει το κομμάτι της με κάτι της μόδας η τύπισσα , η οποία αν δεν κάνω λάθος περιέφερε την έλλειψη ταλέντου της και στα συστημικά ΜΜΕ - τηλεοπτικές σούπες του συρμού.
Μάλλον λούμπεν απολιτίκ τη λες.

Το συνθηματακι είναι χαζό και υβριστικό , αλλά έχει την ουσία του η αιτία της εμφάνισης του.
Την ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΜΜΕ.
Μα κι εγώ δεν πιστεύω ότι το είπε, έχοντας στο μυαλό να κάνει πολιτική τοποθέτηση ή προπαγάνδα. Χαζολογούσε. Απλά συνήθως αυτή ήταν με τη μάζα της χούντας του κάνσελ και τώρα βρέθηκε η χούντα του κάνσελ απέναντι της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 11 Ιούλ 2022, 12:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Ιούλ 2022, 12:26

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:24
Μα κι εγώ δεν πιστεύω ότι το είπε, έχοντας στο μυαλό να κάνει πολιτική τοποθέτηση ή προπαγάνδα. Χαζολογούσε.
Το εννοουσε και οντως εκανε πολιτικη τοποθετηση.Απλα ως κλασσικη αριστερη ειναι εντελως τουβλο και δεν περιμενε συνεπειες.Πατος.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιούλ 2022, 12:27

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:09
Στη συγκεκριμένη το πρόβλημα είναι πως είχε χορηγό η ινφλουενσερ ιν δε φερστ πλέις.
Το μπάτζετ για τα σοσιαλμήντια, πάει σχεδόν μηχανικά και είναι πολύ μικρό σε σχέση με τη βασική καμπάνια.

Ε, όταν βγαίνει κάποιο από τα εκατοντάδες ινφλουένσερς στην επιφάνεια, απλώς κόβεται και τελειώνει η ιστορία.

Δεν θυμάσαι τι είχε γίνει με κάποιους ινφλουένσερς :lol: στην υπόθεση Μπίκα;

Τους ήξερες και πριν;
Gavalas for President! :grfl:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35333
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 11 Ιούλ 2022, 12:29

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:22
Το αντίθετο από αυτό που λες. Είναι για την ακρίβεια το cancel culture που προμοτάρουν οι συγκεκριμένες και από το οποίο κατά κύριο λόγο έχουν ως βασικό συστατικό του υλικού που παρουσιάζουν.

Αυτοί θέλουν να είναι μόνο ακυρωτές και όχι ακυρωνόμενοι. :D Είναι νοοτροπία αυτών που νομίζουν ότι έχουν κάποιο αδιευκρίνιστο ηθικό πλεονέκτημα.Επειδή το έχουν μπορούν να ακυρώνουν ή να βρίζουν αλλά εάν υπάρξουν αντίποινα είναι φασισμός. :lol:
Συμβαίνει και σε άλλα.

πατησιωτης @ 108η στην ελευθερία του Τύπου η Ελλάδα....Καλά πήγε και αυτό......

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20361
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιούλ 2022, 12:29

under έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:26
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:24
Μα κι εγώ δεν πιστεύω ότι το είπε, έχοντας στο μυαλό να κάνει πολιτική τοποθέτηση ή προπαγάνδα. Χαζολογούσε.
Το εννοουσε και οντως εκανε πολιτικη τοποθετηση.Απλα ως κλασσικη αριστερη ειναι εντελως τουβλο και δεν περιμενε συνεπειες.Πατος.
Όσο τούβλο είναι αυτή που λέει τη παπαριά, άλλο τόσο τούβλο είναι και όποιος αντιλαμβάνεται τις σάχλες της Αμιγιαμι πώς σκατά την λένε ως πολιτική τοποθέτηση.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24069
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Ιούλ 2022, 12:32

under έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:23
vantono έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:20
Οι δεξιούτζες βέβαια, τόσο καιρό κράζουν το κανσελ κάλτσουρ αλλά ειναι δυο μετρα και δυο σταθμά. Για κατι τετοιες περιπτωσεις το θεωρουν κομπλέ. Δεν εκπλήσσομαι από υποκριτές.
Δηλαδη τι περιμενες ; Να γυρισουμε και το αλλο μαγουλο ;

ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ.

Με την καλη εννοια παντα.
Πρώτα με τον κώλο, και μετά με την καλή έννοια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23842
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 11 Ιούλ 2022, 12:32

Βλέπω ότι πολλοί θεωρείτε δεδομένο πως η απόσυρση της χορηγίας έγινε έπειτα από απαίτηση "δεξιών κομματόσκυλων".

Το να το είδε ο χορηγός και να πήρε αυτόματα την απόφαση, το αποκλείετε.

Πρέπει να δω τουλάχιστον τρία τουί που να απαιτούν απόσυρση της χορηγίας προκειμένου να πειστώ ότι έγινε όπως λέτε.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιούλ 2022, 12:33

Dwarven Blacksmith έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 11:44
Otto Weininger έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 02:10
foscilis έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 01:11
.

Από εκεί και πέρα μου είναι τελείως ακατανόητη η λύσσα των πίνατς είδικα με αυτήν την περίπτωση. Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι απωθητικό κοτζάμου μαλάκες να ασχολείστε να καταστρέψετε μια γκομενίτσα με τα μισάς σας χρόνια επειδή... σας έβρισε το αφεντικό; Πραγματικά πιστεύετε ότι αυτό είναι κάτι που φέρνει κόσμο στη ΝΔ;
Η γκομενίτσα βγάζει λεφτά και κάνει dolce vita μέσα από το YouTube και τους χορηγούς, δηλαδή μέσα από τα views και άρα τον κόσμο.

Από την στιγμή που ζήλεψε την δόξα του κάθε καθυστερα τραπερ που τραγουδάει την μαλάκια αυτή στις συναυλίες του και θεώρησε πως έτσι θα πάει με το τρεντ και θα μαζέψει και αλλά άτομα ή θα γίνει ακόμα πιο κουλ και σε κάθε περίπτωση θα κονομησει παραπάνω, πήρε το ρίσκο της.

Και κατάλαβε πως τα ρίσκα έχουν συνέπειες, πως δεν αρκεί να κάνεις απλά χάσταγκ ότι είναι πολιτικά ορθή μοδα ώστε να σε αποδέχεται η πλέμπα του ίντερνετ (μεταναστευτικό, Ιάσωνα, #metingeorgia) και πως οι νοικοκυραίοι που είναι οι βασικοί πελάτες των προϊόντων που έχουν οι χορηγοί σου μπορεί να αποφασίσουν να παίξουν και αυτοί το cancel game που παίζει το συνάφι της ενάντια σε όποιον δεν γουστάρει.

Και να μαστε. Η επόμενη ας προσέχει. Όποιος κάνει την αλητεία τρεντ, μπορεί και να πάρει πουλο όπως φάνηκε.
Εγώ έτσι κι αλλιώς ουδέποτε πίστεψα ότι οι δεξιοί είναι κατά του cancel game. Θεωρούσα ότι απλά το λέτε αλλιώς. Είχε φανεί άλλωστε από το κίνημα "get woke, go broke" στις ΗΠΑ.
Και τώρα επιβεβαιώνομαι ότι ισχύει και στην Ελλάδα. Ουδέποτε υπήρχε πραγματική ιδεολογική ένσταση εναντίον του μέσου, μόνο εναντίον του σκοπού. :)
Δεν το ξεκινήσαμε εμείς όμως. Ήρθε ως αντίδραση.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Ιούλ 2022, 12:33

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:29
under έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:26
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:24
Μα κι εγώ δεν πιστεύω ότι το είπε, έχοντας στο μυαλό να κάνει πολιτική τοποθέτηση ή προπαγάνδα. Χαζολογούσε.
Το εννοουσε και οντως εκανε πολιτικη τοποθετηση.Απλα ως κλασσικη αριστερη ειναι εντελως τουβλο και δεν περιμενε συνεπειες.Πατος.
Όσο τούβλο είναι αυτή που λέει τη παπαριά, άλλο τόσο τούβλο είναι και όποιος αντιλαμβάνεται τις σάχλες της Αμιγιαμι πώς σκατά την λένε ως πολιτική τοποθέτηση.
Ακροαριστερη χλαπατσα ειναι που μαζι με τα υπολοιπα πουλαει και επανασταση.Τι σε εκπλησσει ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Ιούλ 2022, 12:35

AlienWay έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:32
Βλέπω ότι πολλοί θεωρείτε δεδομένο πως η απόσυρση της χορηγίας έγινε έπειτα από απαίτηση "δεξιών κομματόσκυλων".

Το να το είδε ο χορηγός και να πήρε αυτόματα την απόφαση, το αποκλείετε.

Πρέπει να δω τουλάχιστον τρία τουί που να απαιτούν απόσυρση της χορηγίας προκειμένου να πειστώ ότι έγινε όπως λέτε.
Ο χορηγος το ειδε επειδη καποιοι το εκαναν θεμα. :8)
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν ειχαμε λεφτα θα ειμαστε νησακι, μα οι τιμες αυξηθηκαν, Μητσοτακη ξερεις εσυ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιούλ 2022, 12:36

foscilis έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:19
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 12:04
Eγώ δεν αντιλαμβάνομαι, γιατί υπάρχει πρόβλημα εταιρία να αποσύρει χορηγία, επειδή εκπρόσωπός της βρίζει οποιονδήποτε, πόσο μάλλον πρωθυπουργό. Αν κι εγώ σε δημόσια εμφάνιση, εκπροσωπώντας τον εργοδότη μου έβριζα τον πρωθυπουργό, θα έτρωγα επίσης απόλυση την άλλη μέρα το πρωί, διότι στη "δημόσια εμφάνιση" δεν είμαι η μονάδα, αλλά το προϊόν/σέρβις whatever που εκπροσωπώ. Νομίζω θα έπρεπε να είναι αντιληπτό.
Το ότι θα το κάνει αυτό η εταιρεία ακόμα και για πολύ πιο λάιτ παρεκτροπές όπως αυτή εκείνου εκεί του τύπου με τη χοντρή, είναι λογικό και αυτονόητο και είμαι ο πρώτος που είπα ότι από τη στιγμή που είσαι επιχείρηση (η δημόσια εικόνα σου στα σόσιαλ εννοώ) πρέπει να προσέχεις τι λες γιατί δεν εκφράζεις τον εαυτό σου ούτε βρίσκεσαι σε ιδιωτικό παρεάκι.

Το ότι μαζεύεται όμως ένα μπούγιο από φανατισμένα κομματόσκυλα και απαιτούν να το κάνει, ταυτίζοντας μάλιστα το πρόσωπο του πρωθυπουργού με το... έθνος και τη χώρα(!) και στολίζοντας το θύμα τους από αρχιπουτάνα μέχρι σαπιοδόντα είναι άλλης τάξης πρόβλημα που παραπέμπει σε απολυταρχικά καθεστώτα.
Αν δεν χαρακτηριστεί ως σαπιοδόντα ή αρχιπουτάνα αλλά απλώς ως προχωκαγκουρίνα είναι οκ;
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών