Αρνητές ταυτότητας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 20:47

Και δεν κατάλαβα επίσης. Τα πάντα καταρρέουν στη χώρα φωτιές πλημμύρες και η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα αλλά η ψηφιακή διακυβέρνηση είναι πιο σημαντικό και το προχωράμε και το τρέχουμε? Δηλαδή σε όλα τους θεωρούμε ανίκανους και σε αυτό δεν το σκεφτόμαστε? Για να εκσυγχρονιστούμε και να μην ταλαιπωρούμαστε στην ουρά; Αφού ο,τι και να εκδόσεις στο gov μετά σου λένε εκτύπωσε το και φερτο και εκτυπωμένο. Για να κάθονται κι άλλο αυτοί και να ξύνονται κι άλλο και να βγάζουν με τη γλώσσα το σουσάμι απ' το κουλούρι απ' το δόντι καθώς σε κοιτούν υποτιμητικά γιατί αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι?

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 27 Σεπ 2023, 20:50

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:31
taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:26
user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:20
Βρε παιδιά ξαναλέω ( δεν θυμάμαι αν ξαναεγραψα εδώ) άσε τον Αντίχριστο έξω απ' αυτό. Εμπιστεύεστε πως θα είναι ασφαλές όλο αυτό; να είναι συγκεντρωμένα όλα τα στοιχεία σε ένα μέρος; εμπιστεύεστε γενικά ψηφιακή διακυβέρνηση; Δεν είδαμε που στον κόβιντ με τα pass δεν επικοινωνούσαν καν οι δύο πλατφόρμες και άνθρωποι με κόβιντ κυκλοφορούσαν πράσινοι στα μαγαζιά; Εμπιστεύεστε;
Υπάρχει ήδη η ψηφιακή διακυβέρνηση και τα προσωπικά σου στοιχεία είναι online σε database του κράτους.
Διασύνδεση με εφορία τράπεζα και άλλες Δ.Υ.
Ναι την εμπιστεύεσαι? Που ακόμα επειδή ο κόσμος δεν ξέρει πάει και δίνει παντού τους κωδικούς taxis μια για να εκτυπώσει το ένα την άλλη για να εκτυπώσει το άλλο. Και δεν κατάλαβα αφού όλα ειναι ψηφιακά γιατί στο καλό.ολο ζητάνε να τα εκτυπώσουμε και να τα πάμε ???

Δεν υπάρχει διαφορά να την εμπιστεύομαι ή όχι (προσωπικά ναι) σημασία έχει ότι έχει γίνει το βήμα αυτό.
Δεν έχεις επιλογή όπως και γω.

Σχετικά με τους κωδικούς τι ;
Άμα πάω εγώ και τους δίνω όπου να ναι φταίει το κράτος;
Άμα εμένα δεν μου κόβει εγώ φταίω.

Εμένα πλέον δεν μου ζητάνε χαρτουρα πουθενά.
Αναλόγως την υπηρεσία βέβαια.

Σε ιδιωτικές υπηρεσίες όπως οτε κινητό κλπ ζητάνε ακόμα νομίζω.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 27 Σεπ 2023, 20:53

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:47
Και δεν κατάλαβα επίσης. Τα πάντα καταρρέουν στη χώρα φωτιές πλημμύρες και η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα αλλά η ψηφιακή διακυβέρνηση είναι πιο σημαντικό και το προχωράμε και το τρέχουμε? Δηλαδή σε όλα τους θεωρούμε ανίκανους και σε αυτό δεν το σκεφτόμαστε? Για να εκσυγχρονιστούμε και να μην ταλαιπωρούμαστε στην ουρά; Αφού ο,τι και να εκδόσεις στο gov μετά σου λένε εκτύπωσε το και φερτο και εκτυπωμένο. Για να κάθονται κι άλλο αυτοί και να ξύνονται κι άλλο και να βγάζουν με τη γλώσσα το σουσάμι απ' το κουλούρι απ' το δόντι καθώς σε κοιτούν υποτιμητικά γιατί αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι?
Με το ψηφιακο σύστημα χάνονται θέσεις εργασίας.
Τόσο από τράπεζες όσο και από Δ.Υ.
Αναμενόμενο.

Και ναι είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο για όσους δεν θέλουμε να κάνουμε 80χλμ για να περιμένουμε σε μια ουρά ...και όχι μόνο αυτό.

Πολύ θετικό βήμα γενικά.

Όσο για τις πλημμύρες αν πάμε με αυτή τη λογική τότε να καταργήσουμε και τα αυτοκίνητα επειδή χάλασαν οι δρόμοι να πάρουμε άλογα και μουλάρια να κυκλοφορούμε παλαιού καιρού.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 20:58

taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:50
user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:31
taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:26


Υπάρχει ήδη η ψηφιακή διακυβέρνηση και τα προσωπικά σου στοιχεία είναι online σε database του κράτους.
Διασύνδεση με εφορία τράπεζα και άλλες Δ.Υ.
Ναι την εμπιστεύεσαι? Που ακόμα επειδή ο κόσμος δεν ξέρει πάει και δίνει παντού τους κωδικούς taxis μια για να εκτυπώσει το ένα την άλλη για να εκτυπώσει το άλλο. Και δεν κατάλαβα αφού όλα ειναι ψηφιακά γιατί στο καλό.ολο ζητάνε να τα εκτυπώσουμε και να τα πάμε ???

Δεν υπάρχει διαφορά να την εμπιστεύομαι ή όχι (προσωπικά ναι) σημασία έχει ότι έχει γίνει το βήμα αυτό.
Δεν έχεις επιλογή όπως και γω.

Σχετικά με τους κωδικούς τι ;
Άμα πάω εγώ και τους δίνω όπου να ναι φταίει το κράτος;
Άμα εμένα δεν μου κόβει εγώ φταίω.

Εμένα πλέον δεν μου ζητάνε χαρτουρα πουθενά.
Αναλόγως την υπηρεσία βέβαια.

Σε ιδιωτικές υπηρεσίες όπως οτε κινητό κλπ ζητάνε ακόμα νομίζω.
Ο κόσμος δεν ξέρει ούτε από τεχνολογία ούτε από πληροφορική, ούτε να προστατευτούν στο διαδίκτυο. Το να ξέρουν θα έπρεπε να είναι προϋπόθεση ώστε να προχωρήσει η ψηφιακή διακυβέρνηση. Μετά ναι θα φταίνε οι χαζοί που δεν τους κόβει τι να πω

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43550
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Σεπ 2023, 21:02

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:47
Και δεν κατάλαβα επίσης. Τα πάντα καταρρέουν στη χώρα φωτιές πλημμύρες και η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα αλλά η ψηφιακή διακυβέρνηση είναι πιο σημαντικό και το προχωράμε και το τρέχουμε? Δηλαδή σε όλα τους θεωρούμε ανίκανους και σε αυτό δεν το σκεφτόμαστε? Για να εκσυγχρονιστούμε και να μην ταλαιπωρούμαστε στην ουρά; Αφού ο,τι και να εκδόσεις στο gov μετά σου λένε εκτύπωσε το και φερτο και εκτυπωμένο. Για να κάθονται κι άλλο αυτοί και να ξύνονται κι άλλο και να βγάζουν με τη γλώσσα το σουσάμι απ' το κουλούρι απ' το δόντι καθώς σε κοιτούν υποτιμητικά γιατί αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι?
:smt017
5 χρόνια το περιμένουμε και τους βρίζουμε που δεν προχωράει
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 21:03

taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:53
user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:47
Και δεν κατάλαβα επίσης. Τα πάντα καταρρέουν στη χώρα φωτιές πλημμύρες και η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα αλλά η ψηφιακή διακυβέρνηση είναι πιο σημαντικό και το προχωράμε και το τρέχουμε? Δηλαδή σε όλα τους θεωρούμε ανίκανους και σε αυτό δεν το σκεφτόμαστε? Για να εκσυγχρονιστούμε και να μην ταλαιπωρούμαστε στην ουρά; Αφού ο,τι και να εκδόσεις στο gov μετά σου λένε εκτύπωσε το και φερτο και εκτυπωμένο. Για να κάθονται κι άλλο αυτοί και να ξύνονται κι άλλο και να βγάζουν με τη γλώσσα το σουσάμι απ' το κουλούρι απ' το δόντι καθώς σε κοιτούν υποτιμητικά γιατί αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι?
Με το ψηφιακο σύστημα χάνονται θέσεις εργασίας.
Τόσο από τράπεζες όσο και από Δ.Υ.
Αναμενόμενο.

Και ναι είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο για όσους δεν θέλουμε να κάνουμε 80χλμ για να περιμένουμε σε μια ουρά ...και όχι μόνο αυτό.

Πολύ θετικό βήμα γενικά.

Όσο για τις πλημμύρες αν πάμε με αυτή τη λογική τότε να καταργήσουμε και τα αυτοκίνητα επειδή χάλασαν οι δρόμοι να πάρουμε άλογα και μουλάρια να κυκλοφορούμε παλαιού καιρού.
Δεν εννοω να μη γίνει αλλά όταν παράλληλα τρέχουν ζητήματα πολύ σημαντικά όπως αυτά που γίνονται αυτή τη στιγμή κοίτα πρώτα να είναι ο κόσμος ασφαλής κι ύστερα να κάνει τα χαρτιά του από τον υπολογιστή. Εδώ δεν θα έχουν σπίτια σε λίγο..
Και τους θεωρείς δηλαδή ανίκανους γενικά αλλά ικανούς στην ψηφιακή διακυβέρνηση;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Σεπ 2023, 21:07

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:58
taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:50
Δεν υπάρχει διαφορά να την εμπιστεύομαι ή όχι (προσωπικά ναι) σημασία έχει ότι έχει γίνει το βήμα αυτό.
Δεν έχεις επιλογή όπως και γω.

Σχετικά με τους κωδικούς τι ;
Άμα πάω εγώ και τους δίνω όπου να ναι φταίει το κράτος;
Άμα εμένα δεν μου κόβει εγώ φταίω.

Εμένα πλέον δεν μου ζητάνε χαρτουρα πουθενά.
Αναλόγως την υπηρεσία βέβαια.

Σε ιδιωτικές υπηρεσίες όπως οτε κινητό κλπ ζητάνε ακόμα νομίζω.
Ο κόσμος δεν ξέρει ούτε από τεχνολογία ούτε από πληροφορική, ούτε να προστατευτούν στο διαδίκτυο. Το να ξέρουν θα έπρεπε να είναι προϋπόθεση ώστε να προχωρήσει η ψηφιακή διακυβέρνηση. Μετά ναι θα φταίνε οι χαζοί που δεν τους κόβει τι να πω
Είμαι 71 και τα πάω εξαιρετικά καλά με τα νέα κόλπα.
Πρωτοπόρος στο Taxinet, phone και e-banking. Ότι γίνεται μέσω ιντερνέτ θα το κάνω όταν παραστεί ανάγκη. Δεν γουστάρω γκισέδες και αναμονές.
50άρηδες και 40άρηδες που είναι ηλεκτρονικά/ιντερνετικά αναλφάβητοι είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΙ.
No mercy for them.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 21:08

Με λίγα λόγια ο κόσμος καίγεται κι η ψηφιακή διακυβέρνηση μας μάρανε. Θα είμαστε εκσυγχρονισμένοι σε μια χώρα ρημαδιό. Τέλος πάντων, απλά είναι πραγματικά πιο σημαντικά να γίνουν πρώτα κι όχι να καιγόμαστε για κάτι δευτερεύον.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Σεπ 2023, 21:11

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:08
Με λίγα λόγια ο κόσμος καίγεται κι η ψηφιακή διακυβέρνηση μας μάρανε. Θα είμαστε εκσυγχρονισμένοι σε μια χώρα ρημαδιό. Τέλος πάντων, απλά είναι πραγματικά πιο σημαντικά να γίνουν πρώτα κι όχι να καιγόμαστε για κάτι δευτερεύον.
Η ταυτότητα δεν είναι ψηφιακή διακυβέρνηση
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35215
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Σεπ 2023, 21:13

user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:08
Με λίγα λόγια ο κόσμος καίγεται κι η ψηφιακή διακυβέρνηση μας μάρανε. Θα είμαστε εκσυγχρονισμένοι σε μια χώρα ρημαδιό. Τέλος πάντων, απλά είναι πραγματικά πιο σημαντικά να γίνουν πρώτα κι όχι να καιγόμαστε για κάτι δευτερεύον.
Ποιά είναι σημαντικά;κάθε καλοκαίρι θα υπάρχουν φωτιές και το φθινόπωρο πλημμύρες.Καμμιά φορά τον χειμώνα θα γίνονται και χιονοπτώσεις και φυσικά περιοδικά θα έχουμε και σεισμούς.Ο άνθρωπος δεν μπορεί να σταματήσει τα φυσικά φαινόμενα.
Αντιθετα μπορεί να βγάλει μια ταυτότητα της προκοπής σαν αυτές που έχουν σε όλη την Ευρώπη.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23709
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Σεπ 2023, 21:16

Beria έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:11
Η ταυτότητα δεν είναι ψηφιακή διακυβέρνηση
Εικόνα

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 21:22

Nandros έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:07
user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:58
taliban έγραψε:
27 Σεπ 2023, 20:50
Δεν υπάρχει διαφορά να την εμπιστεύομαι ή όχι (προσωπικά ναι) σημασία έχει ότι έχει γίνει το βήμα αυτό.
Δεν έχεις επιλογή όπως και γω.

Σχετικά με τους κωδικούς τι ;
Άμα πάω εγώ και τους δίνω όπου να ναι φταίει το κράτος;
Άμα εμένα δεν μου κόβει εγώ φταίω.

Εμένα πλέον δεν μου ζητάνε χαρτουρα πουθενά.
Αναλόγως την υπηρεσία βέβαια.

Σε ιδιωτικές υπηρεσίες όπως οτε κινητό κλπ ζητάνε ακόμα νομίζω.
Ο κόσμος δεν ξέρει ούτε από τεχνολογία ούτε από πληροφορική, ούτε να προστατευτούν στο διαδίκτυο. Το να ξέρουν θα έπρεπε να είναι προϋπόθεση ώστε να προχωρήσει η ψηφιακή διακυβέρνηση. Μετά ναι θα φταίνε οι χαζοί που δεν τους κόβει τι να πω
Είμαι 71 και τα πάω εξαιρετικά καλά με τα νέα κόλπα.
Πρωτοπόρος στο Taxinet, phone και e-banking. Ότι γίνεται μέσω ιντερνέτ θα το κάνω όταν παραστεί ανάγκη. Δεν γουστάρω γκισέδες και αναμονές.
50άρηδες και 40άρηδες που είναι ηλεκτρονικά/ιντερνετικά αναλφάβητοι είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΙ.
No mercy for them.
.
Ειναι λίγοι σαν εσάς και σίγουρα ψαχτηκατε πολύ μόνος σας. Και ναι απαράδεκτο να μην γνωρίζουν οι νεότεροι που είχαν την ευκαιρία να μάθουν. Αλλά η κατάσταση έχει όπως έχει και αυτό πρέπει να το μετρήσουν σε ό,τι κάνουν. Να κάνουν προγράμματα για τον κόσμο να ενημερωθεί. Ξαφνικά με αφορμή την πανδημία το καταλαβαίνω υπήρχε ανάγκη να μπούμε σε αυτό απότομα. Μετά τι έγινε; Είπαν στον κόσμο μπείτε σ' αυτό κι ό,τι καταλαβαίνετε κάντε. Συνδυαστικά και συγκριτικά με τα τόσα σοβαρότερα ζητήματα που προκύπτουν συνέχεια και πρέπει να επιλυθούν επειγόντως δίνουμε τόση προτεραιότητα σε δευτερεύοντα κατά τη γνώμη μου. Αυτό σκέφτομαι.
Να προχωράμε αλλά όπως όπως. Και τόσα χρόνια όλα είναι μπαχαλο, πιστεύετε ότι σε αυτό το θέμα δεν θα είναι μπαχαλο;

Είναι σα να λέμε να έχουμε όλοι ίντερνετ και υπολογιστή αλλά κι ας μην έχουμε σπίτι κι ας είμαστε στο δρόμο.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 21:27

Εγώ ξέρω ότι με την ταυτότητα πας σε όλες τις υπηρεσίες και η ταυτότητα είναι το πρώτο έγγραφο που σου ζητάνε παντού. Τότε πως δεν έχει σχέση;

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 27 Σεπ 2023, 21:31

πατησιωτης έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:13
user έγραψε:
27 Σεπ 2023, 21:08
Με λίγα λόγια ο κόσμος καίγεται κι η ψηφιακή διακυβέρνηση μας μάρανε. Θα είμαστε εκσυγχρονισμένοι σε μια χώρα ρημαδιό. Τέλος πάντων, απλά είναι πραγματικά πιο σημαντικά να γίνουν πρώτα κι όχι να καιγόμαστε για κάτι δευτερεύον.
Ποιά είναι σημαντικά;κάθε καλοκαίρι θα υπάρχουν φωτιές και το φθινόπωρο πλημμύρες.Καμμιά φορά τον χειμώνα θα γίνονται και χιονοπτώσεις και φυσικά περιοδικά θα έχουμε και σεισμούς.Ο άνθρωπος δεν μπορεί να σταματήσει τα φυσικά φαινόμενα.
Αντιθετα μπορεί να βγάλει μια ταυτότητα της προκοπής σαν αυτές που έχουν σε όλη την Ευρώπη.
Μπορεί όμως να προνοήσει και να προετοιμαστεί ώστε όλα αυτά που δεν μπορεί να ελέγξει να περάσουν όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Αρνητές ταυτότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Σεπ 2023, 21:35

Ορισμένοι λαοί διεκδικούν επίμονα την ελευθερία τους, αψηφώντας κάθε είδους κινδύνους και δυσκολίες. Η αγάπη τους γι’ αυτή δεν απορρέει από τα υλικά αγαθά που τους εξασφαλίζει. Την θεωρούν, αυτή καθ΄ εαυτή, όχι μόνο τόσο πολύτιμο και τόσο απαραίτητο αγαθό ώστε τίποτε δεν θα μπορούσε να τους αποζημιώσει για την απώλειά της, αλλά και ικανή να τους παρηγορεί και μόνο με την ύπαρξή της. Άλλοι λαοί πάλι, όταν ευημερούν, χάνουν το ενδιαφέρον τους για την ελευθερία. Αφήνουν τότε να τους την στερήσουν χωρίς να αντισταθούν, από φόβο μήπως η πιθανή αντίδρασή τους θέσει σε κίνδυνο την ευημερία τους. Τι λείπει, επομένως, από αυτούς τους λαούς για να παραμείνουν ελεύθεροι; Μα, η επιθυμία να διατηρήσουν την ελευθερία τους. Μη μου ζητήσετε να αναλύσω αυτή την υψιπέτη επιθυμία, ή τη νιώθει κανείς ή όχι. Είναι προνόμιο των ευγενικών καρδιών στις οποίες ο Θεός έχει δώσει το χάρισμα να την απολαμβάνουν, να αισθάνονται πλήρεις όταν την έχουν, να πυροδοτούνται από αυτή. Είναι μάταιο να προσπαθεί κανείς να εμφυσήσει την αγάπη για την ελευθερία στις μέτριες εκείνες ψυχές που δεν έχουν νιώσει ποτέ την ανάγκη της

Tocqueville
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών