Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 29 Σεπ 2023, 14:28

vagabondo έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:23
Nandros έγραψε:
29 Σεπ 2023, 12:03
George_V έγραψε:
29 Σεπ 2023, 09:25


Απο την οικογενεια ξεκινάει και μετά είναι το σχολείο.

Εγώ δεν διαφωνώ να γίνεται. Αλλά να έχει νόημα όταν γίνεται.

Οβκαυγας έγινε για τους τύπους αλλά για την ουσία δλδ την καλλιέργεια της φιλοπατρίας δεν έχουμε πει κουβέντα.

Για ένα μαθητή δεν έχει νόημα ο εθνικός ύμνος η η σημαία και όλα αυτά είναι χωρίς νόημα αν δεν έχει προηγηθεί αυτή η καλλιέργεια από οικογένεια και σχολείο.
Μαθητές εννοείς αυτούς που τους ρωτούν τι γιορτάζουμε στις εθνικές εορτές και απαντούν με μαλακίες;
.
Ναι, ναι, αυτούς τους μαθητές που διδάσκονται αυτά. Δεν σ' αρέσει; :roll:
Δεν με ενδιαφέρει τί λέει.
Έχω μια απέχθεια για τους χριστιανοταλιμπάνους και πολύ περισσότερη για τους έμμισθους. Αυτούς που τα κονομάν εκμεταλλευόμενοι την πίστη των κορόιδων, όπως ο εν θέματι.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 14:30

Bandit59 έγραψε:
29 Σεπ 2023, 11:45
Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 02:59
Leporello έγραψε:
29 Σεπ 2023, 00:04
Εγώ το Δημοτικό το τελείωσα το 1970 και κάναμε έπαρση και υποστολή τής σημαίας καθημερινά (ήταν χούντα τότε, μη ξεχνάμε). Εκτοτε δεν είχα καμμία επαφή με το τι γίνεται στα Δημοτικά, και σχεδόν 40 χρόνια μετά που πήγαν τα παιδιά μου στο Δημοτικό, παρατήρησα ότι δεν γινόταν ποτέ έπαρση τής σημαίας. Ε, κάπου μεταξύ 1970 και 2009, καταργήθηκε :003:


Εγω παντως που ειμαι ιδια σειρα με εσενα θυμαμαι επαρση σημαιας και στο Λυκειο.

.
Μέχρι το 1977 που τέλειωσα το Λύκειο, κάναμε καθημερινά προσευχή και έπαρση σημαίας τραγουδώντας τον Εθνικό Υμνο.


Αυτο ισχυε, κι εγω 1977 τελειωσα το λυκειο.

.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 29 Σεπ 2023, 14:33

Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:30
Bandit59 έγραψε:
29 Σεπ 2023, 11:45
Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 02:59




Εγω παντως που ειμαι ιδια σειρα με εσενα θυμαμαι επαρση σημαιας και στο Λυκειο.

.
Μέχρι το 1977 που τέλειωσα το Λύκειο, κάναμε καθημερινά προσευχή και έπαρση σημαίας τραγουδώντας τον Εθνικό Υμνο.


Αυτο ισχυε, κι εγω 1977 τελειωσα το λυκειο.

.
Mήπως θυμάστε πώς αντιμετωπίζαμε την έπαρση σημαίας και τον υποχρεωτικό εκκλησιασμό;
Όλα τα υποχρεωτικά είναι απεχθή
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 14:35

Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα. Τα αποτελεσματα του εθνομηδενισμου σε μια χωρα τα βλεπει κανεις αναγλυφα στη σημερινη Ελλαδα. Ειναι αδιανοητο για την παλια συντηρητικη Ελλαδα πανω απο δεκα νεοι ποδοσφαιροφιλοι να ηθελαν να σκοτωσουν νεο αντιπαλης ομαδας και ουτε ενας να συγκινειται οταν εβλεπε τη δολοφονια του.

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23978
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Σεπ 2023, 14:48

Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:35
Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα. Τα αποτελεσματα του εθνομηδενισμου σε μια χωρα τα βλεπει κανεις αναγλυφα στη σημερινη Ελλαδα. Ειναι αδιανοητο για την παλια συντηρητικη Ελλαδα πανω απο δεκα νεοι ποδοσφαιροφιλοι να ηθελαν να σκοτωσουν νεο αντιπαλης ομαδας και ουτε ενας να συγκινειται οταν εβλεπε τη δολοφονια του.

.
Η προσπάθεια του να είναι κάποιος καλός είναι μια αρετή. Αυτή διδασκόταν από τη θρησκεία (με κάποια λάθη κατ' εμέ) ωστόσο τονιζόταν η αξία μιας τέτοιας προσπάθειας.

Στην εποχή μας δυστυχώς, υποβιβασμός της αξίας της αρετής και αντ' αυτού δίδεται έμφαση στην ευεξία.

Το να προσπαθεί να είναι κάποιος καλός, έρχεται σε δεύτερη μοίρα και αντίθετα επιδιώκεται το να αισθάνεται καλά (σε αυτό βασίζονται άλλωστε και τα εγχειρίδια αυτοβοήθειας των τσάρλατανς).

Ε, αυτές οι γενιές που δεν έχουν κατανοήσει τη σημασία της επιδίωξης της αρετής, λογικό να σφάζονται για ένα πενηντάλεπτο ή για ένα ευρό.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 14:52

AlienWay έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:48
Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:35
Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα. Τα αποτελεσματα του εθνομηδενισμου σε μια χωρα τα βλεπει κανεις αναγλυφα στη σημερινη Ελλαδα. Ειναι αδιανοητο για την παλια συντηρητικη Ελλαδα πανω απο δεκα νεοι ποδοσφαιροφιλοι να ηθελαν να σκοτωσουν νεο αντιπαλης ομαδας και ουτε ενας να συγκινειται οταν εβλεπε τη δολοφονια του.

.
Η προσπάθεια του να είναι κάποιος καλός είναι μια αρετή. Αυτή διδασκόταν από τη θρησκεία (με κάποια λάθη κατ' εμέ) ωστόσο τονιζόταν η αξία μιας τέτοιας προσπάθειας.

Στην εποχή μας δυστυχώς, υποβιβασμός της αξίας της αρετής και αντ' αυτού δίδεται έμφαση στην ευεξία.

Το να προσπαθεί να είναι κάποιος καλός, έρχεται σε δεύτερη μοίρα και αντίθετα επιδιώκεται το να αισθάνεται καλά (σε αυτό βασίζονται άλλωστε και τα εγχειρίδια αυτοβοήθειας των τσάρλατανς).

Ε, αυτές οι γενιές που δεν έχουν κατανοήσει τη σημασία της επιδίωξης της αρετής, λογικό να σφάζονται για ένα πενηντάλεπτο ή για ένα ευρό.


Ολοσωστες παρατηρησεις και επετρεψε μου να συμπληρωσω. Οι νεοτερες γενιες δεν αισθανονται μελη σε καποιο ευρυτερο συνολο, δεν πιστευουν στο εθνος, ουτε στη θρησκεια ενω αρκετοι ειναι παιδια προβληματικων οικογενειων, η χωρισμενων γονιων, συνεπως δεν νοιωθουν οτι ανηκουν ουτε καν σε οικογενεια. Κατα συνεπεια με το να γινονται μελη σε καποια συμμορια νοιωθουν οτι ανηκουν επιτελους καπου και οτι μεσω αυτης της παραβατικης οργανωσης θα εκδικηθουν την κοινωνια που τους αδικησε.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 14:57

Beria έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:33


Mήπως θυμάστε πώς αντιμετωπίζαμε την έπαρση σημαίας και τον υποχρεωτικό εκκλησιασμό;
Όλα τα υποχρεωτικά είναι απεχθή


Συμφωνω αλλα η ιδεολογια ρεμπετ ασκερ στα σχολεια ειναι πολυ πιο επικινδυνη για την κοινωνια απο μια μικρη καταπιεση στα σχολικα χρονια. Το να μαθαινουν τα παιδια οτι εχουν μονο δικαιωματα και οχι υποχρεωσεις, οτι το μονο που μετραει ειναι να εκφραζουν οπως γουσταρουν την ατομικοτητα τους και να γραφουν στα παπαρια τους τη συλλογικοτητα οδηγει σε τερατογενεσεις.

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Σεπ 2023, 15:05

Ναύτης έγραψε:
29 Σεπ 2023, 09:28
hellegennes έγραψε:
28 Σεπ 2023, 20:14
Αρίστος έγραψε:
28 Σεπ 2023, 20:05
καταργήθηκε η έπαρση της ελληνικής σημαίας και η ανάκρουση του εθνικού ύμνου που γινόταν μια φορά το μήνα στα προαύλια των δημοτικών σχολείων.
What? Πότε συνέβαινε αυτό;
Μεταπολιτευτικά τουλάχιστον, ουδέποτε. Πρωινή προσευχή κάναμε μόνον. Υπόψη ότι πρόλαβα τις σχολικές ποδιές (και πήγαινα στο Γυμνάσιο).
Μια χαρά τα είπε η Δόμνα στον ταλιμπανέζο: πρόκειται για πλειστηριασμό πατριωτισμού ή μάλλον χριστιανικού ζηλωτισμού.
Μια χαρά τα είπε αλλά ξέχασε ότι αυτά ακριβώς έλεγε και το κόμμα της πριν βγει κυβέρνηση.

Όπως βέβαια ξεχνάει τι έλεγαν οι εφημερίδες της κυβέρνησης, όπως η Καθημερινή:

Καταργούν έπαρση σημαίας και εθνικό ύμνο από τα δημοτικά σχολεία

Ή τα επίσημα μποτ της ΝΔ, η ομάδα μαλακίας:

Τέλος η έπαρση της σημαίας και ο Εθνικός Ύμνος από τα Δημοτικά!
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Σεπ 2023, 15:49

Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:35
Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα.
Εμφανή βία δεν είχαμε γιατί τίποτα δεν γινόταν γνωστό. Κατά τα άλλα η βία ήταν σίγουρα σε πολύ υψηλότερα επίπεδα, αφού ο περισσότερος κόσμος ήταν αμόρφωτα ούγκανα και η βία διδασκόταν από πάνω προς τα κάτω. Όταν ο ίδιος ο δάσκαλος σε δέρνει, όταν ο γονιός σε δέρνει, μια πολύ πιθανή εξέλιξη είναι να γίνεις κι εσύ βίαιος με την σειρά σου. Άλλωστε "το ξύλο βγήκε απ' τον Παράδεισο".

Είναι σαν αυτό που στο Ιράν δεν κάνουν ναρκωτικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 15:55

hellegennes έγραψε:
29 Σεπ 2023, 15:49
Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:35
Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα.
Εμφανή βία δεν είχαμε γιατί τίποτα δεν γινόταν γνωστό. Κατά τα άλλα η βία ήταν σίγουρα σε πολύ υψηλότερα επίπεδα, αφού ο περισσότερος κόσμος ήταν αμόρφωτα ούγκανα και η βία διδασκόταν από πάνω προς τα κάτω. Όταν ο ίδιος ο δάσκαλος σε δέρνει, όταν ο γονιός σε δέρνει, μια πολύ πιθανή εξέλιξη είναι να γίνεις κι εσύ βίαιος με την σειρά σου. Άλλωστε "το ξύλο βγήκε απ' τον Παράδεισο".

Είναι σαν αυτό που στο Ιράν δεν κάνουν ναρκωτικά.


Αύξηση των υποθέσεων σωματικής βλάβης κατά 411,5%, από το 2018 στο 2022. Τι λένε γονείς, εκπαιδευτικοί και ψυχολόγοι για τα περιστατικά που πληθαίνουν, μέσα κι έξω από τα σχολεία.

https://www.vice.com/el/article/dy3pyw/ ... ekto3eytei

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Σεπ 2023, 16:08

Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 15:55
hellegennes έγραψε:
29 Σεπ 2023, 15:49
Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 14:35
Γενικοτερα ισχυει οτι οσο υπηρχε σημαια και προσευχη στα σχολεια δεν ειχαμε μαθητικες συμμοριες και πρωτοφανη βια οπως σημερα.
Εμφανή βία δεν είχαμε γιατί τίποτα δεν γινόταν γνωστό. Κατά τα άλλα η βία ήταν σίγουρα σε πολύ υψηλότερα επίπεδα, αφού ο περισσότερος κόσμος ήταν αμόρφωτα ούγκανα και η βία διδασκόταν από πάνω προς τα κάτω. Όταν ο ίδιος ο δάσκαλος σε δέρνει, όταν ο γονιός σε δέρνει, μια πολύ πιθανή εξέλιξη είναι να γίνεις κι εσύ βίαιος με την σειρά σου. Άλλωστε "το ξύλο βγήκε απ' τον Παράδεισο".

Είναι σαν αυτό που στο Ιράν δεν κάνουν ναρκωτικά.
Αύξηση των υποθέσεων σωματικής βλάβης κατά 411,5%, από το 2018 στο 2022. Τι λένε γονείς, εκπαιδευτικοί και ψυχολόγοι για τα περιστατικά που πληθαίνουν, μέσα κι έξω από τα σχολεία.

https://www.vice.com/el/article/dy3pyw/ ... ekto3eytei
Αύξηση των αναφορών είναι. Όσο περνάνε τα χρόνια γίνεται πιο ευαίσθητη η κοινή γνώμη. Το 1970 δεν υπήρχε περίπτωση να πας να αναφέρεις πουθενά ότι ο γιος σου έφαγε σφαλιάρα από άλλο παιδί στο σχολείο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Σεπ 2023, 16:18

Eπειδη υπηρξα μαθητης στη δεκαετια του 70 (δηλαδη ακριβως πριν την εκπαιδευτικη μεταρρυθμιση του ΠΑΣΟΚ) μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι ουτε μαθητικες συμμοριες υπηρχαν τοτε, ουτε ναρκωτικα στα σχολεια, ουτε χουλιγκανς. Η πρωτη καταγεγραμμενη δολοφονια φιλαθλου ειναι στα ειτις και μετα συνεχιζουν με αυξανοντα ρυθμο.

.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Σεπ 2023, 16:19

ας βρεθει καποιος επιτελους να της γεμισει τα κενα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Σεπ 2023, 16:41

Αρίστος έγραψε:
29 Σεπ 2023, 16:18
Eπειδη υπηρξα μαθητης στη δεκαετια του 70 (δηλαδη ακριβως πριν την εκπαιδευτικη μεταρρυθμιση του ΠΑΣΟΚ) μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι ουτε μαθητικες συμμοριες υπηρχαν τοτε, ουτε ναρκωτικα στα σχολεια, ουτε χουλιγκανς. Η πρωτη καταγεγραμμενη δολοφονια φιλαθλου ειναι στα ειτις και μετα συνεχιζουν με αυξανοντα ρυθμο.
Επειδή συγγενείς μου ήταν μαθητές στην δεκαετία του '70, μπορώ με την σειρά μου να σε διαβεβαιώσω ότι όχι μόνο υπήρχαν συμμορίες και υπέρμετρη βία αλλά δεν έκανε και κανείς τίποτα γι' αυτά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BillSeism
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 19:54
Phorum.gr user: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Η Δόμνα και η κόντρα με τη Νίκη για τον εθνικό ύμνο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BillSeism » 29 Σεπ 2023, 17:23

Αν και δεν είμαι ΝΔ συμφωνώ με Δόμνα. Ακριβώς έτσι είναι. Αυτά είναι παρωχημένα πράγματα εν έτει 2023. Έστω όμως κάτι αλλάζει. Η έπαρση ή η προσευχή δεν σε κάνει πατριώτη περισσότερο από τον άλλον. Άλλα είναι τα σημαντικά. Είναι σαν αυτούς που πάνε Εκκλησία κάθε Κυριακή προσεύχονται, κοινωνάνε, και μετά κουτσομπολεύουν, βρίζουν τους γκέι, τους διαφορετικούς κλπ. Μόνο καλοί άνθρωποι και χριστιανοί δεν είναι αυτοί.
Πολιτικά τώρα η ΝΔ έχει ένα 41% σημαντικό μέρος των οποίων δεν είναι παραδοσιακοί δεξιοί. Είναι κεντρώοι, φιλελέ, κάποιοι μπορεί άθεοι, ΛΟΑΤΚΙ, δικαιωματιστές tik tokers, φιλόζωοι που ο Μητσοτάκης τους έπεισε. Και όμως αυτοί τους έδωσαν αυτοδυναμία. Ένα 20-25% είναι πραγματικοί παραδοσιακοί δεξιοί που θα ψηφίζουν μέχει να πεθάνουν γιατι έτσι. Είναι ένα κεντρώο φιλελε κόμμα λογικό είναι να έχει και τέτοιες απόψεις.
Αυτό το 10-15% (λέω τώρα περίπου) θέλει να κρατήσει άρα θα δούμε πολλές 'προχωρημένες', "προοδευτικές" απόψεις για τα δεδομένα της ΝΔ πάντα. Αλλιώς ο Κασσελάκης παραμονεύει..
Για αυτό το 10-15% θα γίνει όλη η μάχη για μια 3ετία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών