Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10564
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 09 Απρ 2019, 21:34

Μη δειτε παιδοφιλους και πουτανοβιους. Αμεσως να τους δικαιολογησετε. :011:

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 21:50

πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:26
Εχω καλύτερο επιχειρημα παντως, δωράκι για πάρτη σας: να λέτε "σιγα μην έπαιρνε τοσο μικρη μιζα, απο αυτο και μονο καταλαβαινεις τι σκευωρία είναι"
Μπερδεύεσαι. Ο δικός σου είναι που είπε ότι πρόκειται γιά το μεγαλύτερο σκάνδαλο από συσάσεως του Ελληνικού Κράτους. Επίσης, να σου γνωστοποιήσω ότι κι'εγώ πήρα από μία τράπεζα εδώ, ένα ημερολόγιο και ένα κρασί Тиквеш. Μάλλον τα έπιασα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17910
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 09 Απρ 2019, 22:00

Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:50
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:26
Εχω καλύτερο επιχειρημα παντως, δωράκι για πάρτη σας: να λέτε "σιγα μην έπαιρνε τοσο μικρη μιζα, απο αυτο και μονο καταλαβαινεις τι σκευωρία είναι"
Μπερδεύεσαι. Ο δικός σου είναι που είπε ότι πρόκειται γιά το μεγαλύτερο σκάνδαλο από συσάσεως του Ελληνικού Κράτους. Επίσης, να σου γνωστοποιήσω ότι κι'εγώ πήρα από μία τράπεζα εδώ, ένα ημερολόγιο και ένα κρασί Тиквеш. Μάλλον τα έπιασα.
σιγουρα τα πιασες, όχι μαλλον.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 22:02

σύντροφος διαβάτης έγραψε:
09 Απρ 2019, 18:42
under έγραψε:
09 Απρ 2019, 18:35
σύντροφος διαβάτης έγραψε:
09 Απρ 2019, 18:32
ο αβραμόπουλος τη μείωσε και αυτός;
Δεν ξερω για τον Αβραμοπουλο.Αλλα αν το θεμα ειναι η αυξηση της φαρκευτικης δαπανης δεν κανεις διωξεις στους μνημονιακους υπουργους αλλα σε αυτους πριν το μνημονιο και στους τωρινους.Αποφασισε και πες μας.
αυτό που λές έγινε τώρα το 2019. Πως θα γίνουν διώξεις αφου κανείς δεν ξέρει πως θα διαμορφωθεί η φαρμ. δαπάνη το 2019;
Μήπως ξέρουμε ήδη πως διαμορφώθηκε το 2018, το 2017 και το 2016;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 22:04

πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:00
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:50
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:26
Εχω καλύτερο επιχειρημα παντως, δωράκι για πάρτη σας: να λέτε "σιγα μην έπαιρνε τοσο μικρη μιζα, απο αυτο και μονο καταλαβαινεις τι σκευωρία είναι"
Μπερδεύεσαι. Ο δικός σου είναι που είπε ότι πρόκειται γιά το μεγαλύτερο σκάνδαλο από συσάσεως του Ελληνικού Κράτους. Επίσης, να σου γνωστοποιήσω ότι κι'εγώ πήρα από μία τράπεζα εδώ, ένα ημερολόγιο και ένα κρασί Тиквеш. Μάλλον τα έπιασα.
σιγουρα τα πιασες, όχι μαλλον.
Μη σου πώ τότε και το μού'δωσε μία εταιρεία software: Powerbank!

Αλλά τι να καταλάβεις εσύ που είσαι τόσο ματζίρης που δεν καταδέχεται κανείς ούτε αναπτήρα να σου χαρίσει;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 09 Απρ 2019, 22:05

Ο Λοβέρδος είναι ο κατηγορούμενος, ο Αδωνις έχει πάρει σβάρνα απ' το πρωί τα ΜΜΕ. Ντάξει, καταλάβαμε

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 09 Απρ 2019, 22:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 22:06

Χαοτικός έγραψε:
09 Απρ 2019, 16:14
Το τι συμβαίνει δικαστικά δεν σημαίνει ότι ταυτίζεται με την αλήθεια. Όλοι ξέρουμε τι λαμόγια είναι οι εμπλεκόμενοι και δεν περιμένουμε νομικίστικα κόλπα για να καθορίσουμε τη σκέψη μας. Άσε ρε με τα σκουπίδια.
Σωστάααα. Μάλιστα, στο phorum έχουμε μάθει ότι αν απαλλαγεί κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι αθώος, Μάλλον το αντίθετο σημαίνει, γιατί αν ήταν αθώος θα πήγαινε σε δίκη και θα αθωωνόταν. :o
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10607
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 09 Απρ 2019, 22:06

Η υπόθεση της Novartis τείνει να γίνει παρωδία μετά την αρχειοθέτηση για τους 4 και την επικείμενη αρχειοθέτηση για τους υπόλοιπους. Και γίνεται παρωδία καταλήγοντας σε φιάσκο όχι γιατί θα παραδοθούν αμόλυντοι στην κοινωνία οι συγκεκριμένοι (που είναι ψιλο αδιάφορο σε βάθος χρόνου), αλλά γιατί ο σύριζα μπροστά στα μικροπολιτικά του παιχνίδια έβαλε (αντικειμενικά) πλάτη στην ίδια την έννοια της διαφθοράς.

Είναι τόσο σίγουρο όσο ότι ο ήλιος ανατέλλει απτην ανατολή, ότι οι μεγάλες εταιρίες μιζώνουν για να περάσουν τα θέλω τους. Το φαινόμενο είναι συστημικό και ενδογενώς καπιταλιστικό.

Ο Σύριζα ξεκίνησε με επίκεντρο μια συγκεκριμένη εταιρία και τις κινήσεις της, "ανένδοτο" κατά της διαφθοράς, μας μιλούσε για το σκάνδαλο του αιώνα. Τώρα που οι υποθέσεις αρχειοθετούνται, αντί να αναδειχθεί η διαφθορά ως θεμέλιος λίθος του σημερινού συστήματος (όπως και είναι), απλά θολώνονται τα νερά σχετικά με τη φύση της.

Ο άδωνις μεθαύριο θα "αρχειοθετηθεί" και θα βγει να πει ότι στοχοποιήθηκε από το σύριζα. "Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό", θα μας πει. "Και μην πιστεύετε ότι υπάρχει τίποτα μεμπτό, αφού το όλο παιχνίδι βασίστηκε σε στημένο σενάριο". "Εξάλλου, αποφάνθηκε και η δικαιοσύνη, που δεν βρήκε επαρκή στοιχεία για να ορίσει περαιτέρω εξελίξεις".

Η βαξεβάνεια επιχειρηματολογία τύπου, "έκλεψε αλλά πρόλαβε να πετάξει το πορτοφόλι", είναι επιεικώς γελοία. Για το "σκάνδαλο του αιώνα" θες καταδίκες από τα δικαστήρια, όχι αστήρικτες εκτιμήσεις και εικασίες, που εξαρτώνται από την κομματική σου προέλευση.

Η υπόθεση της νοβάρτις πάει για αρχειοθέτηση και εκείνοι που ξεκίνησαν "ανένδοτο" κατά της διαφθοράς, πέτυχαν να σπείρουν αμφιβολίες για το αν υπάρχει ή όχι διαφθορά, αντί να την αποδείξουν.

ΥΓ Η επιχειρηματολογία του Άδωνι στον σκάι, ότι οι μάρτυρες λένε είτε αλήθεια είτε ψέμματα, είναι επιεικώς γελοία. Αναρωτήθηκε ο άντρας της γυναίκας του, "πως είναι δυνατόν οι μάρτυρες από τη μία να λένε επιβαρυντικά στοιχεία για κάποιους που "αρχειοθετήθηκαν" (και άρα ψέμματα σύμφωνα με τους δικαστές που πρότειναν την αρχειοθέτηση) και αλήθεια για κάποιους άλλους"; Γίνεται, σε γενικές γραμμές.

Μπορεί ένας μάρτυρας να αναμασά εικασίες (για χ ψ λόγους) για κάποιον κατηγορούμενο (που μπορεί να είναι και ψεύτικες) και αλήθειες για κάποιον άλλο. Γιατί τον άλλο τον έζησε, γιατί ήταν κοντά του, γιατί είχε επικοινωνία μαζί του. Ενώ τον πρώτο μπορεί να μην τον έζησε εκ του σύνεγγυς και απλά να μετέφερε την περιρρέουσα ατμόσφαιρα που τον συνόδευε.

Και άμα δεν τον ήξερε, γιατί μετέφερε σε λειτουργό του κράτους μια "περιρρέουσα ατμόσφαιρα", θα μπορούσε να ρωτήσει κάποιος. Για 1000 λόγους...

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17910
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 09 Απρ 2019, 22:06

Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:04
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:00
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 21:50
Μπερδεύεσαι. Ο δικός σου είναι που είπε ότι πρόκειται γιά το μεγαλύτερο σκάνδαλο από συσάσεως του Ελληνικού Κράτους. Επίσης, να σου γνωστοποιήσω ότι κι'εγώ πήρα από μία τράπεζα εδώ, ένα ημερολόγιο και ένα κρασί Тиквеш. Μάλλον τα έπιασα.
σιγουρα τα πιασες, όχι μαλλον.
Μη σου πώ τότε και το μού'δωσε μία εταιρεία software: Powerbank!

Αλλά τι να καταλάβεις εσύ που είσαι τόσο ματζίρης που δεν καταδέχεται κανείς ούτε αναπτήρα να σου χαρίσει;
Όλα αυτα απ το γραφικο μου χαρακτηρα ή απ το γραφικο χαρακτηρα μου?

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 22:07

πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:06
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:04
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:00
σιγουρα τα πιασες, όχι μαλλον.
Μη σου πώ τότε και το μού'δωσε μία εταιρεία software: Powerbank!

Αλλά τι να καταλάβεις εσύ που είσαι τόσο ματζίρης που δεν καταδέχεται κανείς ούτε αναπτήρα να σου χαρίσει;
Όλα αυτα απ το γραφικο μου χαρακτηρα ή απ το γραφικο χαρακτηρα μου?
Οντως, ο χαρακτήρας σου είναι γραφικός
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17910
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 09 Απρ 2019, 22:08

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:05
Ο Λοβέρδος είναι ο κατηγορούμενος, ο Αδωνις έχει πάρει σβάρνα απ' το πρωί τα ΜΜΕ. Ντάξει, καταλάβαμε
Ενας ανθρωπος τους κραταει, αυτος. Το πασοκ διαλυθηκε γιατι δεν ειχε αναν τετοιο. Η νδ θα διαλυοταν αν δεν ηταν αυτος. ο μονος υπολογισιμος

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17910
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 09 Απρ 2019, 22:08

Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:07
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:06
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:04
Μη σου πώ τότε και το μού'δωσε μία εταιρεία software: Powerbank!

Αλλά τι να καταλάβεις εσύ που είσαι τόσο ματζίρης που δεν καταδέχεται κανείς ούτε αναπτήρα να σου χαρίσει;
Όλα αυτα απ το γραφικο μου χαρακτηρα ή απ το γραφικο χαρακτηρα μου?
Οντως, ο χαρακτήρας σου είναι γραφικός
κατι τετοια λες και πηζω

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14034
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Απρ 2019, 22:15

πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:08
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:07
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:06
Όλα αυτα απ το γραφικο μου χαρακτηρα ή απ το γραφικο χαρακτηρα μου?
Οντως, ο χαρακτήρας σου είναι γραφικός
κατι τετοια λες και πηζω
You ain't seen nothing yet.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17910
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 09 Απρ 2019, 22:19

Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:15
πήζον bot έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:08
Leporello έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:07
Οντως, ο χαρακτήρας σου είναι γραφικός
κατι τετοια λες και πηζω
You ain't seen nothing yet.
γιου μέιντ δε μπανι κράι, γουάι ο γουάι.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27002
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Novartis: Στη Βουλή το πόρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 09 Απρ 2019, 22:20

Namrail έγραψε:
09 Απρ 2019, 22:06

Ο άδωνις μεθαύριο θα "αρχειοθετηθεί" και θα βγει να πει ότι στοχοποιήθηκε από το σύριζα. "Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό", θα μας πει. "Και μην πιστεύετε ότι υπάρχει τίποτα μεμπτό, αφού το όλο παιχνίδι βασίστηκε σε στημένο σενάριο". "Εξάλλου, αποφάνθηκε και η δικαιοσύνη, που δεν βρήκε επαρκή στοιχεία για να ορίσει περαιτέρω εξελίξεις".
Δεν είναι τόσο απλό. Η όλη υπόθεση στηρίζεται στις καταθέσεις αυτών των μαρτύρων. Εάν (όταν) καταρρεύσει, οι αθωωθέντες έχουν δικαίωμα να αναζητήσουν τα ελατήρια των μαρτύρων. Εκάμαν απλώς λάθος, ή κάποιος του έβαλε να ψευδομαρτυρήσουν; Και εάν ναι, ποιός, πώς και γιατί;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών