Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Απρ 2019, 22:23

Golden Age έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:04
Αυτό μπορείς να το πεις για τους κομμουνιστές.
...blah, blah...
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
koukouvagia
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: 23 Μαρ 2019, 20:26
Τοποθεσία: Athens

Re: Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koukouvagia » 19 Απρ 2019, 23:26

Golden Age έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:15
koukouvagia έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:12
Golden Age έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:03



Όχι, εσείς και το σύσητμα σας έχετε βλάψει. Για τα ΑμΕΑ έχουμε ασχοληθεί όσο λίγοι. Εσείς αντιθέτως, τό τόξο σας τουλάχισοτν και οι οπαδοί του διαφόρων αποχρώσεων, χρησιμοποίησε καμμιά 500αριά φορά τον χαρακτηρισμό ΑμΕΑ ως "κακόχαρακτηρισμό" για Συναγωνιστές.
Όχι αγόρι μου, εγώ δεν σας χαρίζω κανένα ακαταλόγιστο και ούτε θα έβριζα μια κοινωνική κατηγορία για να δώσω έναν επιθετικό προσδιορισμό σ' εσάς. Δώξα τη παιδεία, έχω πλούσιο λεξιλόγιο.

Όσο για τα ΑΜΕΑ όντως έχετε ασχοληθεί με τρόπο που λίγοι έχουν ασχοληθεί.
Θανάτωση των ΑμεΑ για μια ανώτερη κοινωνία - Ένα από τα όνειρα της Χρυσής Αυγής
http://jungle-report.blogspot.com/2014/ ... -amea.html
Εαν μου κάνεις έστω μια παράθεση απο το κείμενο του ιστολογίου που επικαλούνται οι παπατζήδες του jungle-report, που να υποστηρίζει αυτό που ισχυρίζεσαι στον τίτλο σου, θα βάλω άβαταρ έναν γάιδαρο για μια εβδομάδα.
Μα χρησιμοποιεί τη συγκεκριμένη αφίσα και το κείμενο στο χρυσαυγήτικο μιλάει για ευγονική.
Στο ναζισμό η ιδέα της ευγονικής και γενικότερα της ανώτερης φυλής, συνεπαγόταν τη φόνευση αυτων που το καθεστώς θεωρούσε "αδύναμους". Μεταξύ των οποίων ήταν ΑΜΕΑ, ομοφυλόφιλοι και πολλές άλλες κατηγορίες.

Αν δε σου κάνει η συγκεκριμένη πηγή, υπάρχουν τόσες πηγές που μιλούν για ευθανασία και στειρώσεις κοινωνικά ευαίσθητων ομάδων.
·Χρυσαυγίτης πυρηνάρχης προτείνει στείρωση ή ευθανασία σε ανάπηρους και ψυχικά νοσούντες https://www.lifo.gr/now/greece/64698
·Ανάπηροι και ομοφυλόφιλοι στο στόχαστρο της Χρυσής Αυγής https://www.tovima.gr/2012/08/24/societ ... sis-aygis/


και βίντεο:



Τέλος, το καλύτερο. Από το Τεύχος 7 του Περιοδικού Χρυσή Αυγή
Ευθανασία και στείρωση για «άτομα με ειδικές ανάγκες, επιληπτικούς, αλκοολικούς και τοξικομανείς»: Ο δεκάλογος της Χρυσής Αυγής για την «ευγονική αναγκαιότητα», την «διοικητική ιατρική» και το «Aufartung»

Εικόνα
Μια λεκτική απειλή είναι το πιο γνήσιο πιστοποιητικό ανικανότητας.
Nassim Nicholas Taleb

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 20 Απρ 2019, 10:30

koukouvagia έγραψε:
19 Απρ 2019, 23:26
Golden Age έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:15
koukouvagia έγραψε:
19 Απρ 2019, 22:12


Όχι αγόρι μου, εγώ δεν σας χαρίζω κανένα ακαταλόγιστο και ούτε θα έβριζα μια κοινωνική κατηγορία για να δώσω έναν επιθετικό προσδιορισμό σ' εσάς. Δώξα τη παιδεία, έχω πλούσιο λεξιλόγιο.

Όσο για τα ΑΜΕΑ όντως έχετε ασχοληθεί με τρόπο που λίγοι έχουν ασχοληθεί.
Θανάτωση των ΑμεΑ για μια ανώτερη κοινωνία - Ένα από τα όνειρα της Χρυσής Αυγής
http://jungle-report.blogspot.com/2014/ ... -amea.html
Εαν μου κάνεις έστω μια παράθεση απο το κείμενο του ιστολογίου που επικαλούνται οι παπατζήδες του jungle-report, που να υποστηρίζει αυτό που ισχυρίζεσαι στον τίτλο σου, θα βάλω άβαταρ έναν γάιδαρο για μια εβδομάδα.
Μα χρησιμοποιεί τη συγκεκριμένη αφίσα και το κείμενο στο χρυσαυγήτικο μιλάει για ευγονική.
Στο ναζισμό η ιδέα της ευγονικής και γενικότερα της ανώτερης φυλής, συνεπαγόταν τη φόνευση αυτων που το καθεστώς θεωρούσε "αδύναμους". Μεταξύ των οποίων ήταν ΑΜΕΑ, ομοφυλόφιλοι και πολλές άλλες κατηγορίες.

Αν δε σου κάνει η συγκεκριμένη πηγή, υπάρχουν τόσες πηγές που μιλούν για ευθανασία και στειρώσεις κοινωνικά ευαίσθητων ομάδων.
·Χρυσαυγίτης πυρηνάρχης προτείνει στείρωση ή ευθανασία σε ανάπηρους και ψυχικά νοσούντες https://www.lifo.gr/now/greece/64698
·Ανάπηροι και ομοφυλόφιλοι στο στόχαστρο της Χρυσής Αυγής https://www.tovima.gr/2012/08/24/societ ... sis-aygis/


και βίντεο:



Τέλος, το καλύτερο. Από το Τεύχος 7 του Περιοδικού Χρυσή Αυγή
Ευθανασία και στείρωση για «άτομα με ειδικές ανάγκες, επιληπτικούς, αλκοολικούς και τοξικομανείς»: Ο δεκάλογος της Χρυσής Αυγής για την «ευγονική αναγκαιότητα», την «διοικητική ιατρική» και το «Aufartung»

Εικόνα
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...

Ούτε στο κείμενο που επικαλείται το jungle report υπάρχει αναφορά για ευθανασίες ή στειρώσεις, ούτε στην ομιλία του βίντεο υπάρχει πουθενά τέτοια αναφορά, ούτε και στο τεύχος 7.

Οι ανοησίες των δημοσιογράφων που τα συνοδεύουν όλα αυτά και οι γραφικές θεωρίες τους, της δημιουργίας εντυπώσεων δια της εξαπατήσεως, δεν έχουνε σχέση με την πραγματικότητα.

Άβαταρ μέλους
koukouvagia
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: 23 Μαρ 2019, 20:26
Τοποθεσία: Athens

Re: Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koukouvagia » 20 Απρ 2019, 17:06

:smt044:smt044
Μια λεκτική απειλή είναι το πιο γνήσιο πιστοποιητικό ανικανότητας.
Nassim Nicholas Taleb

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15029
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Νέα αισχρή παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ στη δικαιοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Απρ 2019, 17:45

zteo έγραψε:
19 Απρ 2019, 21:36
Γάταρος έγραψε:
19 Απρ 2019, 21:32
zteo έγραψε:
19 Απρ 2019, 21:03

Η Μυρτω τι δουλεια εχει στην ολη ιστορια ειπαμε? :p2:
Κάποιοι ισχυρίζονται ότι η παρουσία της δεν σχετίζεται με την πολιτική, οπότε πρέπει ν' αναρωτηθούν γιατί δεν έδειξε το ίδιο ενδιαφέρον για τη Μυρτώ.
Φυσικα και σχετιζεται με την πολιτικη.Τον Φυσσα τον σκοτωσατε για πολιτικη σκοπιμοτητα.Απλα εχει το καθε δικαιωμα να ειναι στην δικη και η παρουσια της δεν επιρρεαζει τους δικαστες. :8)
Τον Φύσσα τον σκότωσε ο ρουπακιας. Το να αποδίδεις σε μια ομάδα ανθρώπων Χαρακτηριστικά ενός μέλους της είναι ίδιον του ρατσισμού να το.προσεξρις αυτό. Από εκεί και πέρα τι πολιτικά κίνητρα μπορεί να έχει η δολοφονία ενός αταλαντου μουσικου που δεν τον ήξερε ούτε η μάνα του πριν δολοφονηθεί? Πολιτική ήταν η δολοφονία του Μπακογιάννη που τον φάγαν οι συνοδοιπόροι των ζαιων 17 Ν
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών