Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
anax81

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 24 Απρ 2019, 23:02

Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:29
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:17
Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:07

Ωστε λοιπόν έχεις αποφασίσει ότι θα ψηφίσεις το υπόδικο κόμμα των "μαύρων", της οικογενειοκρατίας.Ποιον θα ψηφίσεις;Τον υπόδικο Γιάννη Λαγό μήπως;
Όποιον γουστάρω θα ψηφίσω.Λογαριασμό θα σου δώσω;
Εσύ τι θα ψηφίσεις;το κόμμα που έχει ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το σημέρινο κατάντημα;τους κλέφτες;τους ψευτες;τους απατεωνες;
Αυτους που νομιμοποιήσαν τους συμμορίτες;
Αυτους που πηγαίναν στα μνημόσυνα του Βελουχιώτη;
Αντε μου στο διάλο που θα μου κουνήσεις και το δαχτυλο.
Θα παίξεις το παιχνίδι της Χρυσής Αυγής ψηφίζοντας τον Γιάννη Λαγό για να εκλεγεί ευρωβουλευτης και να ταξιδεύει στις Βρυξέλλες και να αποφεύγει έτσι την απαγόρευση εξόδου από την χώρα.Οσο για τα υπόλοιπα που λες έχεις νεύρα δε θα τα σχολιασω...Δεν σκέφτεσαι λογικά.
οι περιοριστικοί όροι κατά της χα είναι αποτέλεσμα συνδιαλλαγής μέρους της δικαστικής εξουσίας με τους πολιτικούς της αντιπάλους, είναι νομικά έωλη και μη τεκμηριωμένη.
Η συνθήκη του Παλέρμο ορίζει ότι δεν προκύπτει απο τη δικογραφία προσπορισμός οικονομικού οφέλους, αρα δεν ευσταθεί η κατηγορία της εγκληματικής οργάνωσης. ο Εφέτης ανακριτής Σαλάτας, ο οποίος το υποστήριξε άρτια νομικά μειοψήφησε και η χρυσή αυγή παραπέμφθηκε σε δίκη εξαιτίας της ψήφου της κυρίας Τσατάνη η οποία αποτάχθηκε λίγο αργότερα για αδικήματα παράβασης καθήκοντος. Παράβαση καθήκοντος υπήρξε και στη περίπτωση της χρυσής αυγής, η υπόθεση βρωμάει από μακριά
Ψηφίζουμε χρυσή αυγή και τον Λαγό τον ίδιο για να σπάσει αυτό το απόστημα της διαπλοκής των Κοτσαμπάσιδων. Λευτεριά στον Γιάννη Λαγό, εμείς θα του δώσουμε δύναμη να διακωμωδήσει αυτή τη παρωδία που λέγεται ελ. κράτος

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 24 Απρ 2019, 23:09

Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;
Όχι. Ούτε ένα, έτσι για το θεαθήναι
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
Όχι. Κι αυτό οφείλεται στη Δικαιοσύνη νομίζω. Στην Ελλάδα είναι το ίδιο άθλια με την πολιτική σκηνή.
Επίσης η ελίτ του εξωτερικού, ναι μεν έχει Θεό το χρήμα, αλλά σου λέει αν πηγαίνει καλά η χώρα κι οι πολίτες της θα βγάζουμε παραπάνω. Εδώ είναι απλά ότι φάμε ότι πιούμε και ποιος νοιάζεται για τη χώρα και τους πολίτες;

anax81

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 24 Απρ 2019, 23:20

Απο που προκύπτει ότι είναι μαύρα τα χρήματα που δίνονται απο τους βουλευτές και τους ευρωβουλευτές? ο μισθός των βουλευτών και των ευροβουλευτών φορολογείται πριν την απόδοση μέρους αυτού στη χρυσή αυγή. Δηλαδή τι μας λέει ο Συναδινός? οτι τα χρήματα αυτά πρέπει να φορολογηθούν δύο φορές? Μήπως είναι μια λεκτική υπερβολή για λόγους εντυπωσιασμού? Πως τσιμπάτε έτσι

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 25 Απρ 2019, 01:15

Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
που ακριβώς είναι το σκάνδαλο; μιλάμε για το τρίτο κόμμα της χώρας και φυσικά για να καταφέρει να συντηρηθεί χρειάζεται χρήματα
από τη στιγμή που του έχει κοπεί η χρηματοδότηση, το να πάρει λεφτά από τους μισθούς των ευρωβουλευτών της δεν είναι κάτι το λογικό;

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 25 Απρ 2019, 01:17

Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:52
Η Χρυσή Αυγή δικάζεται για εγκλήματα.Ως εκ τούτου ο νόμος είναι ξεκάθαρος οτι απαγορεύεται η χρηματοδότηση κόμματος κατηγορούμενου.
Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:50
που είναι το περίεργο σε αυτό όταν έχει κοπεί η χρηματοδότηση στο τρίτο μεγαλύτερο κόμμα της χώρας;
πώς νομίζετε ότι θα συντηρηθεί; :smt017

οι άλλοι ΜΕ κρατική χρηματοδότηση έχουν χρέη εκατοντάδων εκατομμυρίων, η χρυσή αυγή τα βγάζει πέρα χωρίς καν κρατική χρηματοδότηση.
''Η κατάθεση χρημάτων στο κόμμα από τους συνεργάτες ήταν παράνομη, παρόλα αυτά, ο Μιχαλολιάκος δεν είχε κανένα πρόβλημα και ζητούσε τα χρήματα να καταβληθούν ακόμα και «μαύρα»''.Σου αρκεί;
[/quote]

μπορεί σε νομικό επίπεδο να είναι παράνομο το να δώσουν ο ιευρωβουλευτές της χα μέρος του μισθού τους για τη συντήρηση του κόμματος

αλλά ηθικά δεν είναι καθόλου μεμπτό ούτε πρόκειται για σκάνδαλο, έχει κοπεί η χρηματοδότηση του κόμματος και με κάποιον τρόπο πρέπει να το συντηρήσουν.

άλλοι μας φέσωσαν και έκαναν σκάνδαλα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Απρ 2019, 01:20

Η Χρυσή Αυγή δικάζεται για εγκλήματα.Ως εκ τούτου ο νόμος είναι ξεκάθαρος οτι απαγορεύεται η χρηματοδότηση κόμματος κατηγορούμενου.
Πώς και από πότε υπάρχει νόμος που καταργεί το τεκμήριο της αθωότητας?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 25 Απρ 2019, 01:20

Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:43
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:32
Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:29


Θα παίξεις το παιχνίδι της Χρυσής Αυγής ψηφίζοντας τον Γιάννη Λαγό για να εκλεγεί ευρωβουλευτης και να ταξιδεύει στις Βρυξέλλες και να αποφεύγει έτσι την απαγόρευση εξόδου από την χώρα.Οσο για τα υπόλοιπα που λες έχεις νεύρα δε θα τα σχολιασω...Δεν σκέφτεσαι λογικά.
Το αν θα ψηφίσω ή όχι τον Λαγό ειναι καθαρά δικό μου θέμα και δεν νομίζω ότι σε αφορά.
Στα υπόλοιπα που γράφω,πες μου σε τι είμαι λάθος.
Ψευτες,κλέφτες και λαμόγια δεν προκειται να ψηφίσω,όπως θα κάνεις εσύ.
Η χρυσή αυγή ήτα αυτή που ψήφισε την Θάνου εξυπηρετώντας τον ΣΥΡΙΖΑ,η Χρυσή Αυγή ήταν που εκανευ φασαρίες στο συλλαλητήριο για την Μακεδονία για να βρούν αφορμή να ρίξουν χημικά και να διαλύσουν το πλήθος,η χρυσή αυγή ήταν μια ζωή τα τσιράκια του ΣΥΡΙΖΑ.Να ποιοί είναι οι αληθινοί ψεύτες και κλέφτες.
δεν είναι κάτι το επιζήμιο για τη χώρα η εκλογή της θάνου. το κτίσιμο τζαμιού που ψήφισε η νδ σε συνεργασία με τον συριζα είναι.
στο συλλαλητήριο υπήρχαν κάποιοι περισσότερο θερμόαιμοι που επιτέθηκαν στα ματ, όπως υπάρχουν σε κάθε διαδήλωση. το ότι ήταν οργανωμένοι από τη χρυσή αυγή είναι ψέμα. η μόνη που φαίνεται να δίνει τέτοιες εντολές σε βιντεο είναι η μπιτακου που δεν είναι χρυσαυγιτισσα, αλλά μία από τους επίσημους διοργανωτές του συλλαλητηρίου.
η νδ έχει ανακοινώσει μέσω του επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου της ότι θα συνεργαστεί με τον συριζα και τον παπαδημούλη για την αντιμετώπιση της ακροδεξιάς των σαλβινι και ορμπαν. συριζαιοι έχουν συχνά δώσει συγχαρητήρια στον δενδια και τον έχουν χειροκροτήσει για τα όσα έχει πει για τη χρυση αυγη. βουτσης και δενδιας πάνε μαζί σε παρουσιάσεις αντιχρυσαυγιτικων βιβλίων. η ντόρα αποκάλυψε ότι υπήρχε σχέδιο συνεργασίας της νδ με τον συριζα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 01:53

Τις ίδιες ακριβώς βλακείες έλεγε απο την αρχή που αποχώρησε ο Συναδινός.

Αυτό που τον καίει είναι τα κονδύλια που τσέπωνε απο την ευρωβουλή (και τα οποία δεν πρόκειται να ξανατσεπώσει ποτέ του).

Τ'ώρα το βάζουν με πιο "βαρύγδουπους" τίτλους μπας και ψαρώσει κανένας χάνος. Όσοι είναι χάνοι ψαρώνουν.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 01:55

Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:07
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:56
Bandit59 έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:38


Ο Συναδινός και ο Επιτήδειος ΔΕΝ ήταν ποτέ Χρυσαυγίτες. Ειδικά για τον δεύτερο γελούσε και το παρδαλό κατσίκι για την μεταστροφή που έκανε. Η ΧΑ χρειάζεται αγωνιστές που να την πιστεύουν και γι αυτό προωθεί τους ΔΙΚΟΥΣ της ανθρώπους. Εσείς συνεχίστε να προωθείτε Ζαγοράκηδες Γεωργούληδες και το κακό συναπάντημα.
Γι αυτό τον λόγο αδερφέ,πολύς κακώς τους πρωοθησαν τότε και γίνανε ευρωβουλευτές.
Έπρεπε να μπουν χρυσαυγίτες.Χρυσαυγίτες που αγωνίστηκαν για χρόνια στον δρόμο και όχι τυχάρπαστοι παπαραλόγοι.
Ανυπομονώ να δω την πλήρη λίστα του ευρωψηφοδελτίου της χα.
Ωστε λοιπόν έχεις αποφασίσει ότι θα ψηφίσεις το υπόδικο κόμμα των "μαύρων", της οικογενειοκρατίας.Ποιον θα ψηφίσεις;Τον υπόδικο Γιάννη Λαγό μήπως;
Μαύρα λεφτά η Χρυσή Αυγή δεν είχε ποτέ.

Κόμμα μαύρων χρημάτων είναι άλλο


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 01:56

Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:17
Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:07
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:56


Γι αυτό τον λόγο αδερφέ,πολύς κακώς τους πρωοθησαν τότε και γίνανε ευρωβουλευτές.
Έπρεπε να μπουν χρυσαυγίτες.Χρυσαυγίτες που αγωνίστηκαν για χρόνια στον δρόμο και όχι τυχάρπαστοι παπαραλόγοι.
Ανυπομονώ να δω την πλήρη λίστα του ευρωψηφοδελτίου της χα.
Ωστε λοιπόν έχεις αποφασίσει ότι θα ψηφίσεις το υπόδικο κόμμα των "μαύρων", της οικογενειοκρατίας.Ποιον θα ψηφίσεις;Τον υπόδικο Γιάννη Λαγό μήπως;
Όποιον γουστάρω θα ψηφίσω.Λογαριασμό θα σου δώσω;
Εσύ τι θα ψηφίσεις;το κόμμα που έχει ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το σημέρινο κατάντημα;τους κλέφτες;τους ψευτες;τους απατεωνες;
Αυτους που νομιμοποιήσαν τους συμμορίτες;
Αυτους που πηγαίναν στα μνημόσυνα του Βελουχιώτη;
Αντε μου στο διάλο που θα μου κουνήσεις και το δαχτυλο.
Ρε βγαίνει παπαγαλάκι του κόμματος της Ζίμενς και μιλά για μαύρο χρήμα επειδή ο Συναδινός δηλώνει βαρύγδουπες αρλούμπες

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 01:59

Patriot έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:55
Αμα άρχισε και η ΧΑ τα μαύρα και τα σκάνδαλα....Ένα σοβαρό δεξιό κόμμα χωρίς σκάνδαλα χάθηκε να υπάρχει στην Ελλάδα;
Η Χρυσή Αυγή έχει ελεγχθεί 500 φορές απο το ΣΔΟΕ. Δεν υπάρχει ίχνος μαύρου χρήματος.

Οι βλακείες που δηλώνει το πολιτικό παρτάλι της ΝΔ που βγήκε ευρωβουλευτής κι έγινε "τσάμπα μάγκας" δεν είναι κα΄τι άλλο απο βαρύγδουπες αερολογίες.

Βρε ςμου έστω μισό σκάνδαλο της Χρυσής Αυγής.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 01:59

Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
Πιο είναι το σκάνδαλο μαύρου χρήματος ρε Νεοδημοκράτη;

Βρε μου έστω μισό ευρώ παράνομο στη Χρυσή Αυγή.

Ψηφίζιες ΝΔ και αναρρωτιέσαι για την πολτική σκηνή στην Ελλάδα; Καλό! :lol:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29090
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 02:07

Ίφιδα έγραψε:
24 Απρ 2019, 23:09
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;
Όχι. Ούτε ένα, έτσι για το θεαθήναι

Υπάρχει ένα και μοναδικό, η Χρυσή Αυγή.

Δνε υπάρχει ίχνος μαύρου χρήματος σε αυτήν.

Οι αρλούμπες που με βαρύγδουπο τρόπο ισχυρίζεται ένας τυχοδιώκτης που δεν ήθελε να πληρώνει τις συνδρομές του στο κόμμα (και αυτές αφορούν δήθεν προθέσεις), δεν είναι στοιχείο μαύρου χρήματος.

Αυτή είναι η αλήθεια. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, πρόβλημά του.

Μετά θα σας φταίει πάλι ο ΣΥΡΙΖΑ, ο ΜΥΡΙΖΑ, η ΝΔ και το κακό συναπάντημα. Αλλά είναι δικό σας θέμα εαν είστε επιτρρεπείς στην προπα΄γναδα του κάθε λαμόγιου κι εθελοτυφλείτε εσκεμμένα και προαποφασισμένα.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 25 Απρ 2019, 09:47

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:59
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
Πιο είναι το σκάνδαλο μαύρου χρήματος ρε Νεοδημοκράτη;

Βρε μου έστω μισό ευρώ παράνομο στη Χρυσή Αυγή.

Ψηφίζιες ΝΔ και αναρρωτιέσαι για την πολτική σκηνή στην Ελλάδα; Καλό! :lol:
Το σκάνδαλο είναι τα μαύρα χρήματα και το σχέδιο με τον Λαγό (λιγότερο αυτό το δεύτερο) και η οικογενειοκρατία τγς ΧΑ σαν τα άλλα κόμματα, χωρια το σκοτεινό παρελθόν της Χρυσής Αυγής (και δεν μιλάω για οικονομικό παρελθόν). Εγώ κόμμα με σύμβολο την σβάστικα δεν το ψηφίζω με κλειστά μάτια προτού ελεγξω το παρελθόν του(αν και για το παρελθόν σκέφτεσαι ότι ίσως άλλαξαν πλέον τα υπόλοιπα που αναφέρω ωστόσο είναι άμεσα).Οσο για την ψήφο στην ΝΔ ανέκδοτο είναι; Η τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν στις περιφερειακες/δημοτικές εκλογές του 2010 και αυτό λόγω οργής προς το ΠΑΣΟΚ.Εκτοτε κατευθύνθηκα προς κόμματα που δεν μπήκαν στο κοινοβούλιο. Την Χρυσή Αυγή δεν την ψήφισα ποτέ(αν και έφτασα δύο φορές σε ευρωεκλογές και περιφερειακες εκλογές στο τσακ να την ψηφίσω).Αν η Χρυσή Αυγή πιστεύει ότι όσα λέει ο Συναδινός (που και αυτός και ο Επιτήδειος μπήκαν στα ευρωψηφοδέλτια της ΧΑ με απόφαση του κόμματος) είναι ψέματα να βγεί να το διαψεύσει δημόσια ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Apergos8 την 25 Απρ 2019, 10:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 25 Απρ 2019, 09:50

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:07
Ίφιδα έγραψε:
24 Απρ 2019, 23:09
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;
Όχι. Ούτε ένα, έτσι για το θεαθήναι

Υπάρχει ένα και μοναδικό, η Χρυσή Αυγή.

Δνε υπάρχει ίχνος μαύρου χρήματος σε αυτήν.

Οι αρλούμπες που με βαρύγδουπο τρόπο ισχυρίζεται ένας τυχοδιώκτης που δεν ήθελε να πληρώνει τις συνδρομές του στο κόμμα (και αυτές αφορούν δήθεν προθέσεις), δεν είναι στοιχείο μαύρου χρήματος.

Αυτή είναι η αλήθεια. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, πρόβλημά του.

Μετά θα σας φταίει πάλι ο ΣΥΡΙΖΑ, ο ΜΥΡΙΖΑ, η ΝΔ και το κακό συναπάντημα. Αλλά είναι δικό σας θέμα εαν είστε επιτρρεπείς στην προπα΄γναδα του κάθε λαμόγιου κι εθελοτυφλείτε εσκεμμένα και προαποφασισμένα.
Στο χω πει κι άλλη φορά φίλτατε, θεωρώ τη ΧΑ άλλο ένα πατριδοκάπηλο κόμμα. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Αν έβγαιναν κυβέρνηση, θα έκαναν ότι και οι υπόλοιποι. Τίποτα για τη χωρα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών