Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 25 Απρ 2019, 09:52

metaxoskolikas έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:15
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
που ακριβώς είναι το σκάνδαλο; μιλάμε για το τρίτο κόμμα της χώρας και φυσικά για να καταφέρει να συντηρηθεί χρειάζεται χρήματα
από τη στιγμή που του έχει κοπεί η χρηματοδότηση, το να πάρει λεφτά από τους μισθούς των ευρωβουλευτών της δεν είναι κάτι το λογικό;
Κανένα πρόβλημα ως προς τη χρηματοδότηση, δεν έχω θέμα με αυτό. Με τα μαύρα όμως έχω όπως έχω και με την οικογενειοκρατία.Αν όσα λέει ο Συναδινός (που αυτόν και τον Επιτήδειο εσείς τους βαλατε στο ευρωψηφοδέλτιο το 2014) είναι ψέματα η ΧΑ να βγεί να διαψεύσει επίσημα ή να κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Apergos8 την 25 Απρ 2019, 10:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 10:03

Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:47
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:59
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
Πιο είναι το σκάνδαλο μαύρου χρήματος ρε Νεοδημοκράτη;

Βρε μου έστω μισό ευρώ παράνομο στη Χρυσή Αυγή.

Ψηφίζιες ΝΔ και αναρρωτιέσαι για την πολτική σκηνή στην Ελλάδα; Καλό! :lol:
Το σκάνδαλο είναι τα μαύρα χρήματα και το σχέδιο με τον Λαγό (λιγότερο αυτό το δεύτερο) χωρια το σκοτεινό παρελθόν της Χρυσής Αυγής (και δεν μιλάω για οικονομικό παρελθόν). Εγώ κόμμα με σύμβολο την σβάστικα δεν το ψηφίζω με κλειστά μάτια προτού ελεγξω το παρελθόν του.Οσο για την ψήφο στην ΝΔ ανέκδοτο είναι; Η τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν στις περιφερειακες/δημοτικές εκλογές του 2010 και αυτό λόγω οργής προς το ΠΑΣΟΚ.Εκτοτε κατευθύνθηκα προς κόμματα που δεν μπήκαν στο κοινοβούλιο. Την Χρυσή Αυγή δεν την ψήφισα ποτέ(αν και έφτασα δύο φορές σε ευρωεκλογές και περιφερειακες εκλογές στο τσακ να την ψηφίσω).Αν η Χρυσή Αυγή πιστεύει ότι όσα λέει ο Συναδινός (που και αυτός και ο Επιτήδειος μπήκαν στα ευρωψηφοδέλτια της ΧΑ με απόφαση του κόμματος) είναι ψέματα να βγεί να το διαψεύσει δημόσια ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Ποιο σκάνδαλο ρε φίλε; Γκαρίζει ο Συναδινός επειδή ήθελε το κόμμα να πληρώνει συνδρομές κι αυτός λέει ότι δεν ήθελε να πληρώνει απο τα...κονδύλια που λάμβανε απο τις επιτροπές; Χάρισμά του τα λεφτά και καλοφάγωτα. Τέτοιον στρατιωτικό δημιούργησε το κόμμα σου η ΝΔ. Να το χαίρεσαι...

Σκάνδαλο όμως δεν υπάρχει. Μαύρο χρήμα δεν πήραμε ποτέ και οι πομπώδεις αρλουμπολογίες του Συναδινού, που είναι διατυπωμένες έτσι, ώστε ακριβώς να κατασκευάζουν εντυπώσεις.

Για το Λαγό δεν υπάρχει καμμία αποκάλυψη, παρά επίσης πομπώδεις αρλουμπολογίες.

Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου η άποψη που έχει για το κόμμα μου ο κάθε παθητικός μαζοχιστής που ψηφίζει ΝΔ για να τον καταστρέψει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 10:04

Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:50

Στο χω πει κι άλλη φορά φίλτατε, θεωρώ τη ΧΑ άλλο ένα πατριδοκάπηλο κόμμα. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Αν έβγαιναν κυβέρνηση, θα έκαναν ότι και οι υπόλοιποι. Τίποτα για τη χωρα
Άλλο το τί θεωρείς τη ΧΑ κι άλλο να ψάχνετε δικαιολογίες στην προπαγάνδα του κάθε λαμόγιου, που είναι εμφανέστατα ανοησίες, διαστυπωμένες εσκεμμένα με πομπώδη τρόπο για τη δημιουργία ψευδών εντυπώσεων.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 25 Απρ 2019, 10:07

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:03
Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:47
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:59


Πιο είναι το σκάνδαλο μαύρου χρήματος ρε Νεοδημοκράτη;

Βρε μου έστω μισό ευρώ παράνομο στη Χρυσή Αυγή.

Ψηφίζιες ΝΔ και αναρρωτιέσαι για την πολτική σκηνή στην Ελλάδα; Καλό! :lol:
Το σκάνδαλο είναι τα μαύρα χρήματα και το σχέδιο με τον Λαγό (λιγότερο αυτό το δεύτερο) χωρια το σκοτεινό παρελθόν της Χρυσής Αυγής (και δεν μιλάω για οικονομικό παρελθόν). Εγώ κόμμα με σύμβολο την σβάστικα δεν το ψηφίζω με κλειστά μάτια προτού ελεγξω το παρελθόν του.Οσο για την ψήφο στην ΝΔ ανέκδοτο είναι; Η τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν στις περιφερειακες/δημοτικές εκλογές του 2010 και αυτό λόγω οργής προς το ΠΑΣΟΚ.Εκτοτε κατευθύνθηκα προς κόμματα που δεν μπήκαν στο κοινοβούλιο. Την Χρυσή Αυγή δεν την ψήφισα ποτέ(αν και έφτασα δύο φορές σε ευρωεκλογές και περιφερειακες εκλογές στο τσακ να την ψηφίσω).Αν η Χρυσή Αυγή πιστεύει ότι όσα λέει ο Συναδινός (που και αυτός και ο Επιτήδειος μπήκαν στα ευρωψηφοδέλτια της ΧΑ με απόφαση του κόμματος) είναι ψέματα να βγεί να το διαψεύσει δημόσια ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Ποιο σκάνδαλο ρε φίλε; Γκαρίζει ο Συναδινός επειδή ήθελε το κόμμα να πληρώνει συνδρομές κι αυτός λέει ότι δεν ήθελε να πληρώνει απο τα...κονδύλια που λάμβανε απο τις επιτροπές; Χάρισμά του τα λεφτά και καλοφάγωτα. Τέτοιον στρατιωτικό δημιούργησε το κόμμα σου η ΝΔ. Να το χαίρεσαι...

Σκάνδαλο όμως δεν υπάρχει. Μαύρο χρήμα δεν πήραμε ποτέ και οι πομπώδεις αρλουμπολογίες του Συναδινού, που είναι διατυπωμένες έτσι, ώστε ακριβώς να κατασκευάζουν εντυπώσεις.

Για το Λαγό δεν υπάρχει καμμία αποκάλυψη, παρά επίσης πομπώδεις αρλουμπολογίες.

Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου η άποψη που έχει για το κόμμα μου ο κάθε παθητικός μαζοχιστής που ψηφίζει ΝΔ για να τον καταστρέψει.
Λες ότι ψήφιζα ΝΔ.Αυτό είναι αλήθεια για το παρελθόν. Από το 2010 ΔΕΝ έχω ψηφίσει ξανά ΝΔ.Για την Χρυσή Αυγή αν τα μαύρα, η οικογενειοκρατία,το σχέδιο με τον Λαγό κτλ που λέει ο Συναδινός είναι ψέματα να βγει δημόσια να το διαψεύσει η ΧΑ ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 10:12

Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:52
metaxoskolikas έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:15
Apergos8 έγραψε:
24 Απρ 2019, 22:49
Τελείωσε... Είμαι γρουζουζης.Ελεγα ότι για την Χρυσή Αυγή δεν έχει βγει σκάνδαλο μαύρου χρήματος και τώρα βγήκε. Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την ελληνική πολιτική σκηνή. Δεν υπάρχει ένα κόμμα καθαρό ρε π@στη μου;Οι άλλες χώρες έχουν τόσο ΑΘΛΙΑ πολιτική σκηνή σαν την Ελλάδα;
που ακριβώς είναι το σκάνδαλο; μιλάμε για το τρίτο κόμμα της χώρας και φυσικά για να καταφέρει να συντηρηθεί χρειάζεται χρήματα
από τη στιγμή που του έχει κοπεί η χρηματοδότηση, το να πάρει λεφτά από τους μισθούς των ευρωβουλευτών της δεν είναι κάτι το λογικό;
Κανένα πρόβλημα ως προς τη χρηματοδότηση, δεν έχω θέμα με αυτό. Με τα μαύρα όμως έχω όπως έχω και με την οικογενειοκρατία.Αν όσα λέει ο Συναδινός (που αυτόν και τον Επιτήδειο εσείς τους βαλατε στο ευρωψηφοδέλτιο το 2014) είναι ψέματα η ΧΑ να βγεί να διαψεύσει επίσημα ή να κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Ρέ τύπε, ποια μαύρα χρήματα;

Σου ξαναλέω ότι η Χρυσή Αυγή, δεν έχει ούτε μισό ευρώ μαύρο χρήμα.


Βγαίνει ένας παπατζής και λέει ότι η Χρυσή Αυγή δήθεν ήθελε να (κι όλα αυτά γιατί στην πραγματικότητα δεν ήθελε να πληρώνει συνδρομές στο κόμμα και να βάζει στην τσέπη του κονδύλια που τσέπωνε απο την ευρωβουλή).

Τα περι "μαύρου χρήματος" που δήθεν θα πλήρωνε, δεν είναι παρα μια λεκτική προπαγάνδα εντυπωσιασμού.

Ένα σορό γραφεία σε τοπικές οργανώσεις έχουνε πρόβλημα οικονομικής συντηρήσεως, γιατί συντηρούνται απο τις συνδρομές των μελών τους. Κάποια γραφεία ενισχύονται απο βουλευτές, παρότι το μεγαλύτερο μέρος του μισθού τους φεύγει για τα έξοδα της δίκης.

Και βγαίνεις εσύ, ο Νεοδημοκράτης, που υποστηρίζεις τα λαμόγια που χρηματοδοτούνταν απο τη SIEMENS και θέλεις να τους δεις να ξαναδιαχειρίζνται τη χώρα, να πεις τί; Να κάνεις σπέκουλα με τις λεκτικά προσεγμένες (για δημιουργία εντυπώσεων) βλακείες που λέει ένα λαμόγιο; Και δεν ντρέπεσαι;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 10:15

Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:07
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:03
Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:47

Το σκάνδαλο είναι τα μαύρα χρήματα και το σχέδιο με τον Λαγό (λιγότερο αυτό το δεύτερο) χωρια το σκοτεινό παρελθόν της Χρυσής Αυγής (και δεν μιλάω για οικονομικό παρελθόν). Εγώ κόμμα με σύμβολο την σβάστικα δεν το ψηφίζω με κλειστά μάτια προτού ελεγξω το παρελθόν του.Οσο για την ψήφο στην ΝΔ ανέκδοτο είναι; Η τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν στις περιφερειακες/δημοτικές εκλογές του 2010 και αυτό λόγω οργής προς το ΠΑΣΟΚ.Εκτοτε κατευθύνθηκα προς κόμματα που δεν μπήκαν στο κοινοβούλιο. Την Χρυσή Αυγή δεν την ψήφισα ποτέ(αν και έφτασα δύο φορές σε ευρωεκλογές και περιφερειακες εκλογές στο τσακ να την ψηφίσω).Αν η Χρυσή Αυγή πιστεύει ότι όσα λέει ο Συναδινός (που και αυτός και ο Επιτήδειος μπήκαν στα ευρωψηφοδέλτια της ΧΑ με απόφαση του κόμματος) είναι ψέματα να βγεί να το διαψεύσει δημόσια ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Ποιο σκάνδαλο ρε φίλε; Γκαρίζει ο Συναδινός επειδή ήθελε το κόμμα να πληρώνει συνδρομές κι αυτός λέει ότι δεν ήθελε να πληρώνει απο τα...κονδύλια που λάμβανε απο τις επιτροπές; Χάρισμά του τα λεφτά και καλοφάγωτα. Τέτοιον στρατιωτικό δημιούργησε το κόμμα σου η ΝΔ. Να το χαίρεσαι...

Σκάνδαλο όμως δεν υπάρχει. Μαύρο χρήμα δεν πήραμε ποτέ και οι πομπώδεις αρλουμπολογίες του Συναδινού, που είναι διατυπωμένες έτσι, ώστε ακριβώς να κατασκευάζουν εντυπώσεις.

Για το Λαγό δεν υπάρχει καμμία αποκάλυψη, παρά επίσης πομπώδεις αρλουμπολογίες.

Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου η άποψη που έχει για το κόμμα μου ο κάθε παθητικός μαζοχιστής που ψηφίζει ΝΔ για να τον καταστρέψει.
Λες ότι ψήφιζα ΝΔ.Αυτό είναι αλήθεια για το παρελθόν. Από το 2010 ΔΕΝ έχω ψηφίσει ξανά ΝΔ.Για την Χρυσή Αυγή αν τα μαύρα, η οικογενειοκρατία,το σχέδιο με τον Λαγό κτλ που λέει ο Συναδινός είναι ψέματα να βγει δημόσια να το διαψεύσει η ΧΑ ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.

Ποιο "σχέδιο με το Λαγό" ρε φίλε; Ο ίδιος εκεί που λεει για..."απόδραση", καθαρά για να δημιουργήσει στρεβλές εντυπώσεις, λέει στη συνέχεια ως "διευκρίνηση" οτι εννοεί ότι θέλει να έχει τη δυνατόητα να αίρονται οι περιορστικοί του όροι απο τη χώρα. Εαν φάει μήνυση, απλά θα διευκρινήσει στο δικαστήριο τη μεταφορική έννοια όλων των όρων που χρησιμοποιούσε. Και ως "απόδειξη" θα επικαλεστεί τις διεκυκρινήσεις που έχει ήδη κάνει.

Και τώρα ΝΔ θα ψηφίσεις. Φαίνεται.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 25 Απρ 2019, 10:20

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:12
Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:52
metaxoskolikas έγραψε:
25 Απρ 2019, 01:15


που ακριβώς είναι το σκάνδαλο; μιλάμε για το τρίτο κόμμα της χώρας και φυσικά για να καταφέρει να συντηρηθεί χρειάζεται χρήματα
από τη στιγμή που του έχει κοπεί η χρηματοδότηση, το να πάρει λεφτά από τους μισθούς των ευρωβουλευτών της δεν είναι κάτι το λογικό;
Κανένα πρόβλημα ως προς τη χρηματοδότηση, δεν έχω θέμα με αυτό. Με τα μαύρα όμως έχω όπως έχω και με την οικογενειοκρατία.Αν όσα λέει ο Συναδινός (που αυτόν και τον Επιτήδειο εσείς τους βαλατε στο ευρωψηφοδέλτιο το 2014) είναι ψέματα η ΧΑ να βγεί να διαψεύσει επίσημα ή να κάνει μήνυση για συκοφαντία.
Ρέ τύπε, ποια μαύρα χρήματα;

Σου ξαναλέω ότι η Χρυσή Αυγή, δεν έχει ούτε μισό ευρώ μαύρο χρήμα.


Βγαίνει ένας παπατζής και λέει ότι η Χρυσή Αυγή δήθεν ήθελε να (κι όλα αυτά γιατί στην πραγματικότητα δεν ήθελε να πληρώνει συνδρομές στο κόμμα και να βάζει στην τσέπη του κονδύλια που τσέπωνε απο την ευρωβουλή).

Τα περι "μαύρου χρήματος" που δήθεν θα πλήρωνε, δεν είναι παρα μια λεκτική προπαγάνδα εντυπωσιασμού.

Ένα σορό γραφεία σε τοπικές οργανώσεις έχουνε πρόβλημα οικονομικής συντηρήσεως, γιατί συντηρούνται απο τις συνδρομές των μελών τους. Κάποια γραφεία ενισχύονται απο βουλευτές, παρότι το μεγαλύτερο μέρος του μισθού τους φεύγει για τα έξοδα της δίκης.

Και βγαίνεις εσύ, ο Νεοδημοκράτης, που υποστηρίζεις τα λαμόγια που χρηματοδοτούνταν απο τη SIEMENS και θέλεις να τους δεις να ξαναδιαχειρίζνται τη χώρα, να πεις τί; Να κάνεις σπέκουλα με τις λεκτικά προσεγμένες (για δημιουργία εντυπώσεων) βλακείες που λέει ένα λαμόγιο; Και δεν ντρέπεσαι;
Οχι,δεν ντρέπομαι να έχω την απαίτηση (αν λέει ψέματα ο Συναδινός) να βγει η ΧΑ να διαψεύσει δημόσια ή να του κάνει μύηση για συκοφαντική δυσφήμηση. Οχι,δεν ντρέπομαι να θέλω να είμαι σίγουρος για ένα κόμμα που λέει πως αγωνίζεται για όλα όσα θεωρώ σημαντικά(έθνος, πατρίδα,δικαιοσύνη,διαφάνεια, όχι οικογενειοκρατία,όχι σκάνδαλα κτλ) ότι πράγματι τα τηρεί αυτά που λέει.Αν εσύ επιμενεις στην καραμέλα ότι ψηφίζω ΝΔ ενώ ξεκαθάρισα ότι ΔΕΝ το κανω αυτό από το 2010 δικό σου θέμα.Αυτός που κάνει την καταγγελία δεν είναι ο μανάβης της γειτονιάς αλλά κάποιος που εκλέχτηκε με την ΧΑ.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 25 Απρ 2019, 10:24

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:15
Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:07
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:03


Ποιο σκάνδαλο ρε φίλε; Γκαρίζει ο Συναδινός επειδή ήθελε το κόμμα να πληρώνει συνδρομές κι αυτός λέει ότι δεν ήθελε να πληρώνει απο τα...κονδύλια που λάμβανε απο τις επιτροπές; Χάρισμά του τα λεφτά και καλοφάγωτα. Τέτοιον στρατιωτικό δημιούργησε το κόμμα σου η ΝΔ. Να το χαίρεσαι...

Σκάνδαλο όμως δεν υπάρχει. Μαύρο χρήμα δεν πήραμε ποτέ και οι πομπώδεις αρλουμπολογίες του Συναδινού, που είναι διατυπωμένες έτσι, ώστε ακριβώς να κατασκευάζουν εντυπώσεις.

Για το Λαγό δεν υπάρχει καμμία αποκάλυψη, παρά επίσης πομπώδεις αρλουμπολογίες.

Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου η άποψη που έχει για το κόμμα μου ο κάθε παθητικός μαζοχιστής που ψηφίζει ΝΔ για να τον καταστρέψει.
Λες ότι ψήφιζα ΝΔ.Αυτό είναι αλήθεια για το παρελθόν. Από το 2010 ΔΕΝ έχω ψηφίσει ξανά ΝΔ.Για την Χρυσή Αυγή αν τα μαύρα, η οικογενειοκρατία,το σχέδιο με τον Λαγό κτλ που λέει ο Συναδινός είναι ψέματα να βγει δημόσια να το διαψεύσει η ΧΑ ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.

Ποιο "σχέδιο με το Λαγό" ρε φίλε; Ο ίδιος εκεί που λεει για..."απόδραση", καθαρά για να δημιουργήσει στρεβλές εντυπώσεις, λέει στη συνέχεια ως "διευκρίνηση" οτι εννοεί ότι θέλει να έχει τη δυνατόητα να αίρονται οι περιορστικοί του όροι απο τη χώρα. Εαν φάει μήνυση, απλά θα διευκρινήσει στο δικαστήριο τη μεταφορική έννοια όλων των όρων που χρησιμοποιούσε. Και ως "απόδειξη" θα επικαλεστεί τις διεκυκρινήσεις που έχει ήδη κάνει.

Και τώρα ΝΔ θα ψηφίσεις. Φαίνεται.
Για τα μαύρα τι θα πεί αν φάει μύηση;Οτι εννοούσε χαρτονομίσματα βαμμένα μαύρα;Για την οικογενειοκρατία τι θα πεί αν φάει μήνυση; Η' διάψευση επίσημη ή μύνηση. Αν δεν κάνει τίποτα η ΧΑ πάει να πει ότι σιωπηρά αποδέχεται όσα καταγγέλει.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 25 Απρ 2019, 10:30

Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:04
Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:50

Στο χω πει κι άλλη φορά φίλτατε, θεωρώ τη ΧΑ άλλο ένα πατριδοκάπηλο κόμμα. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Αν έβγαιναν κυβέρνηση, θα έκαναν ότι και οι υπόλοιποι. Τίποτα για τη χωρα
Άλλο το τί θεωρείς τη ΧΑ κι άλλο να ψάχνετε δικαιολογίες στην προπαγάνδα του κάθε λαμόγιου, που είναι εμφανέστατα ανοησίες, διαστυπωμένες εσκεμμένα με πομπώδη τρόπο για τη δημιουργία ψευδών εντυπώσεων.
Εγώ λέω να κρατάς μικρό καλάθι, να μη σου κάτσει βαριά η απογοήτευση.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Απρ 2019, 10:51

Θα μεγαλουργήσουμε μαζί τους.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 10:52

Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:30
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:04
Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:50

Στο χω πει κι άλλη φορά φίλτατε, θεωρώ τη ΧΑ άλλο ένα πατριδοκάπηλο κόμμα. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Αν έβγαιναν κυβέρνηση, θα έκαναν ότι και οι υπόλοιποι. Τίποτα για τη χωρα
Άλλο το τί θεωρείς τη ΧΑ κι άλλο να ψάχνετε δικαιολογίες στην προπαγάνδα του κάθε λαμόγιου, που είναι εμφανέστατα ανοησίες, διαστυπωμένες εσκεμμένα με πομπώδη τρόπο για τη δημιουργία ψευδών εντυπώσεων.
Εγώ λέω να κρατάς μικρό καλάθι, να μη σου κάτσει βαριά η απογοήτευση.
Δεν θα απογοητευτει γιατι δεν θα κυβερνήσουν ΠΟΤΕ!
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Απρ 2019, 11:01

Pam έγραψε:
24 Απρ 2019, 21:27
Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Βόμβες μεγατόνων εκτόξευσε ο πρώην χρυσαυγίτης ευρωβουλευτής Ελευθέριος Συναδινός για την ναζιστική οργάνωση, την οποία και χαρακτήρισε «κλειστό κλαμπ».


Σε συνέντευξη που παραχώρησε στον τηλεοπτικό σταθμό ΑΡΤ, ο Συναδινός αναφέρθηκε στη Χρυσή Αυγή, μιλώντας για ένα κόμμα στο οποίο επικρατεί οικογενειοκρατία, αφού όπως είπε, ο Μιχαλολιάκος έχει διορίσει συμβούλους, επιστημονικούς συνεργάτες κτλ αρκετά άτομα από την οικογένειά του.

Ως παράδειγμα έφερε τον τρόπο που μπήκε στη Βουλή η σύζυγος του αρχηγού, Ζαρούλια, αλλά και το πως εκλέχθηκε ο Ματθαιόπουλος (σ.σ. σύντροφος της κόρης του Μιχαλολιάκου).
Μεγαλύτερη εντύπωση όμως έκαναν οι αποκαλύψεις που αφορούσαν την Ευρωβουλή. Σύμφωνα με τον Συναδινό, η Χρυσή Αυγή - μετά το κόψιμο της χρηματοδότησης εξαιτίας της δίκης που βρίσκεται σε εξέλιξη - υποχρέωσε τους ευρωβουλευτές της να καταθέτουν στο κόμμα 4.000 ευρώ μηνιαίως και στους συνεργάτες των ευρωβουλευτών επέβαλε να καταθέτουν 1.000 ευρώ αντίστοιχα.

Η κατάθεση χρημάτων στο κόμμα από τους συνεργάτες ήταν παράνομη, παρόλα αυτά, ο Μιχαλολιάκος δεν είχε κανένα πρόβλημα και ζητούσε τα χρήματα να καταβληθούν ακόμα και «μαύρα».
Ο πρώην χρυσαυγίτης, επεσήμανε πως στα ταμεία της Χρυσής Αυγής συνολικά έχουν κατατεθεί 1.000.000 ευρώ από ευρωβουλευτές και συνεργάτες. Τα χρήματα αυτά υποτίθεται πως θα πήγαιναν «για κοινωνικό έργο», ωστόσο κανείς δεν ξέρει τι έγιναν.
Ο Συναδινός παραδέχτηκε επίσης πως η Χρυσή Αυγή εκμεταλλεύτηκε, το όνομα του Γ. Φουντούλη και τον θάνατο του γιου του, ηθικά, κοινωνικά αλλά και οικονομικά.

Ο ίδιος κατά τη διάρκεια της συνέντευξης εστίασε στην υποψηφιότητα του υπόδικου Γιάννη Λαγού για την Ευρωβουλή, σημειώνοντας πως αυτό συμβαίνει έτσι ώστε να καταφέρει να αποδράσει από τη χώρα, υπερβαίνοντας - με την μεταφορά του στις Βρυξέλλες - τους σχετικούς περιοριστικούς όρους (απαγόρευση εξόδου από τη χώρα).
ΒΙΝΤΕΟ εδω http://www.candiadoc.gr/2019/04/24/vomv ... os-vinteo/
Σιγά τις βόμβες...
Μαύρο χρήμα, οικογενειοκρατία, καπήλευση θανάτου...

Επιτέλους καθαρίζει ο τόπος!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 11:25

Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:24
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:15
Apergos8 έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:07

Λες ότι ψήφιζα ΝΔ.Αυτό είναι αλήθεια για το παρελθόν. Από το 2010 ΔΕΝ έχω ψηφίσει ξανά ΝΔ.Για την Χρυσή Αυγή αν τα μαύρα, η οικογενειοκρατία,το σχέδιο με τον Λαγό κτλ που λέει ο Συναδινός είναι ψέματα να βγει δημόσια να το διαψεύσει η ΧΑ ή να του κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.

Ποιο "σχέδιο με το Λαγό" ρε φίλε; Ο ίδιος εκεί που λεει για..."απόδραση", καθαρά για να δημιουργήσει στρεβλές εντυπώσεις, λέει στη συνέχεια ως "διευκρίνηση" οτι εννοεί ότι θέλει να έχει τη δυνατόητα να αίρονται οι περιορστικοί του όροι απο τη χώρα. Εαν φάει μήνυση, απλά θα διευκρινήσει στο δικαστήριο τη μεταφορική έννοια όλων των όρων που χρησιμοποιούσε. Και ως "απόδειξη" θα επικαλεστεί τις διεκυκρινήσεις που έχει ήδη κάνει.

Και τώρα ΝΔ θα ψηφίσεις. Φαίνεται.
Για τα μαύρα τι θα πεί αν φάει μύηση;Οτι εννοούσε χαρτονομίσματα βαμμένα μαύρα;Για την οικογενειοκρατία τι θα πεί αν φάει μήνυση; Η' διάψευση επίσημη ή μύνηση. Αν δεν κάνει τίποτα η ΧΑ πάει να πει ότι σιωπηρά αποδέχεται όσα καταγγέλει.
Ότι δεν υπήρχε καμμία απαίτηση χρήματος με τον τον τρόπο που αυτό λάφησε να εννοηθεί κι ότι ήθελε να κρατά τα κονδύλια της ευρωβουλής για την τσέπη του, τα οποία φυσικά και δεν είναι μαύρο χρήμα.

Υπομονή... Σε ένα μήνα δεν θα 'χει βουλευτική ασυλία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28692
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Απρ 2019, 11:27

Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:30
Golden Age έγραψε:
25 Απρ 2019, 10:04
Ίφιδα έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:50

Στο χω πει κι άλλη φορά φίλτατε, θεωρώ τη ΧΑ άλλο ένα πατριδοκάπηλο κόμμα. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι. Αν έβγαιναν κυβέρνηση, θα έκαναν ότι και οι υπόλοιποι. Τίποτα για τη χωρα
Άλλο το τί θεωρείς τη ΧΑ κι άλλο να ψάχνετε δικαιολογίες στην προπαγάνδα του κάθε λαμόγιου, που είναι εμφανέστατα ανοησίες, διαστυπωμένες εσκεμμένα με πομπώδη τρόπο για τη δημιουργία ψευδών εντυπώσεων.
Εγώ λέω να κρατάς μικρό καλάθι, να μη σου κάτσει βαριά η απογοήτευση.
Εγώ γιατί να απογητευτώ; Εγώ ξέρω τί ψηφίζω και γιατί.

Όποιοι θέλουν, ας πάνε να πιούνε καφέ στην παραλία ή να βάλουν μια ζωγρφισμένη μούντζα μέσα στο φάκελο του ψηφοδελτίου.

Εγώ για μια φορά δεν θα δώσω τη δυνατότητα σε άλλους να μου στερήσουν τη συνδρομή στην προσπάθεια αλλαγής αυτού του τόπου και να αποφασίουν αυτοί για τις τύχες του.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Βόμβες Συναδινού: Ένα εκατ. ευρώ στα ταμεία της Χρυσής Αυγής από ευρωβουλευτές - «Μαύρα» τα ήθελε ο Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Απρ 2019, 11:32

Αν σας παρηγορεί καθόλου δε ξέρω για το Κασιδιάρη. Αλλά ο Μιχαλολιάκος είναι τελειωμένη υπόθεση.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών