64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Μάιος 2019, 23:53

sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:26
Nandros έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:21
foscilis έγραψε:
11 Μάιος 2019, 22:41
Οι άνθρωποι είναι ανίκανοι για σοβαρή συζήτηση.

Θεωρούν ότι ο ηγέτης που πήγε ένα κόμμα από το 5% στην εξουσία παιζοντας σαν μαριονεττες από Λαφαζάνηδες και Καμμένους μέχρι χρωστιαρηδες,κεντροαριστερους και εκατομμύρια οχιτζηδες τζογαροντας με ζητήματα που ούτε ο Αντρέας δεν τολμουσε να παίξει ενάντια στην πλεμπα δεν είναι ασετ για το κόμμα του επειδή τη σπάει στους ίδιους που ποτέ δε θα το ψήφιζαν ούτως ή άλλως.

Λολ
Σήμερα μάθαμε ότι το να τζογάρεις μιαν ολόκληρη χώρα θεωρείται άσετ στην πολιτική!
Εκ του αποτελέσματος είναι άσετ για το κόμμα του, δεν θεωρείται.
Και να πάει να μαμηθεί η χώρα, έτσι;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Μάιος 2019, 23:54

sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:50
Δημοκράτης έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:46
sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:28


Δεν νομίζω να γίνει καμία τρελή ανατροπή αυτή τη φορά αλλά σίγουρα νομίζω ότι α δεν θα είναι τόσο μεγάλη η διαφορά και β ότι κανένας Μητσοτάκης δεν πρόκειται να ξαναπάρει αυτοδυναμία σε βουλευτικές εκλογές.
στις επόμενες εκλογές δεν είναι θέμα αν κάποιος θέλει Μητσοτάκη αλλά καθαρά πόσοι θέλουν να ξεφύγουμε από την αριστερή μάκα και τέλος. Σαφέστατα ο Μητσοτάκης ως προσωπικότητα δεν βοηθάει στην σύγκρουση αλλά το τέλος είναι καθαρά η επιλογή του ποιος αντέχει άλλα 4 χρόνια Τσίπρα, περαιτέρω παρεμβάσεις στην δικαιοσύνη, μοίρασμα αιγαίου κτλ
Στις επόμενες εκλογές δεν παίζεται απλά το αν θα παραμείνει το ΦΠΑ στο 24% αλλά το αν θα παγιωθεί η παρακμή
Ο καρκίνος δεν θεραπεύεται με περισσότερο καρκίνο.
ώχου καλές οι αερολογίες αλλά τα προβλήματα είναι πραγματικά. Η χώρα αυτή την πολιτική ελίτ έχει, τι περιμένεις να γίνει; Ξαφνικά να βγει πρωθυπουργός ένας σούπερ ντούπερ ουρανοκατέβατος; Οι επιλογές είναι ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 12 Μάιος 2019, 00:00

sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:28
aljawn έγραψε:
11 Μάιος 2019, 22:55
Αν ο Ποκοπίκος ήταν στο ΠΑΣΟΚ, θα έπαιρνε ακόμα 60%. Τώρα να δούμε τι θα πάρει, γιατί το κλίμα μου θυμίζει λίγο Ιούλιο 2015 και κάτσε μην ξαναγελάσουμε στο τέλος.
Δεν νομίζω να γίνει καμία τρελή ανατροπή αυτή τη φορά αλλά σίγουρα νομίζω ότι α δεν θα είναι τόσο μεγάλη η διαφορά και β ότι κανένας Μητσοτάκης δεν πρόκειται να ξαναπάρει αυτοδυναμία σε βουλευτικές εκλογές.
Μα δεν νομίζω ότι έγινε καμιά τρελή ανατροπή την προηγούμενη φορά, εκτός και αν ως ανατροπή αναφέρεσαι στον παπά των δημοσκοπήσεων. Εξυπακούεται ότι η διαφορά δεν θα είναι μεγάλη, αλλά αν είναι κάτω από 5%, το πιο πιθανό είναι ο Ποκοπίκος να το γυρίσει στις βουλευτικές. Καλά, δεν το συζητώ, αν μια στο εκατομμύριο κερδίσει ο ΣΥΡΙΖΑ, ο Κούλης θα φύγει νύχτα. Από εκεί και πέρα, την πολιτική πρωτοβουλία την έχει ξεκάθαρα ο Ποκοπίκος, με παραξενεύει πολύ το πως καβατζώνει στελέχη άλλων χώρων (αναφέρομαι στην ευκολία που το κάνει) ενώ η λαϊκοδεξιά στην ΝΔούλα είναι εξαιρετικά βουβή. Παλιάτσοι σαν τον Μπουμπούκο πάντα θα σκούζουν, όπως έσκουζαν και το 2015, οπότε αρχίζω να υποπτεύομαι ότι πάλι παπά πουλάνε στις δημοσκοπήσεις.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Μάιος 2019, 00:04

aljawn έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:00
sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:28
aljawn έγραψε:
11 Μάιος 2019, 22:55
Αν ο Ποκοπίκος ήταν στο ΠΑΣΟΚ, θα έπαιρνε ακόμα 60%. Τώρα να δούμε τι θα πάρει, γιατί το κλίμα μου θυμίζει λίγο Ιούλιο 2015 και κάτσε μην ξαναγελάσουμε στο τέλος.
Δεν νομίζω να γίνει καμία τρελή ανατροπή αυτή τη φορά αλλά σίγουρα νομίζω ότι α δεν θα είναι τόσο μεγάλη η διαφορά και β ότι κανένας Μητσοτάκης δεν πρόκειται να ξαναπάρει αυτοδυναμία σε βουλευτικές εκλογές.
Μα δεν νομίζω ότι έγινε καμιά τρελή ανατροπή την προηγούμενη φορά, εκτός και αν ως ανατροπή αναφέρεσαι στον παπά των δημοσκοπήσεων. Εξυπακούεται ότι η διαφορά δεν θα είναι μεγάλη, αλλά αν είναι κάτω από 5%, το πιο πιθανό είναι ο Ποκοπίκος να το γυρίσει στις βουλευτικές. Καλά, δεν το συζητώ, αν μια στο εκατομμύριο κερδίσει ο ΣΥΡΙΖΑ, ο Κούλης θα φύγει νύχτα. Από εκεί και πέρα, την πολιτική πρωτοβουλία την έχει ξεκάθαρα ο Ποκοπίκος, με παραξενεύει πολύ το πως καβατζώνει στελέχη άλλων χώρων (αναφέρομαι στην ευκολία που το κάνει) ενώ η λαϊκοδεξιά στην ΝΔούλα είναι εξαιρετικά βουβή. Παλιάτσοι σαν τον Μπουμπούκο πάντα θα σκούζουν, όπως έσκουζαν και το 2015, οπότε αρχίζω να υποπτεύομαι ότι πάλι παπά πουλάνε στις δημοσκοπήσεις.
Κ γω αλλά εδώ στα νότια Σκόπια θα φάει γερή τσαπού, αυτό είναι το μόνο σίγουρο νομίζω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Μάιος 2019, 00:10

Δημοκράτης έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:54
sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:50
Δημοκράτης έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:46


στις επόμενες εκλογές δεν είναι θέμα αν κάποιος θέλει Μητσοτάκη αλλά καθαρά πόσοι θέλουν να ξεφύγουμε από την αριστερή μάκα και τέλος. Σαφέστατα ο Μητσοτάκης ως προσωπικότητα δεν βοηθάει στην σύγκρουση αλλά το τέλος είναι καθαρά η επιλογή του ποιος αντέχει άλλα 4 χρόνια Τσίπρα, περαιτέρω παρεμβάσεις στην δικαιοσύνη, μοίρασμα αιγαίου κτλ
Στις επόμενες εκλογές δεν παίζεται απλά το αν θα παραμείνει το ΦΠΑ στο 24% αλλά το αν θα παγιωθεί η παρακμή
Ο καρκίνος δεν θεραπεύεται με περισσότερο καρκίνο.
ώχου καλές οι αερολογίες αλλά τα προβλήματα είναι πραγματικά. Η χώρα αυτή την πολιτική ελίτ έχει, τι περιμένεις να γίνει; Ξαφνικά να βγει πρωθυπουργός ένας σούπερ ντούπερ ουρανοκατέβατος; Οι επιλογές είναι ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ
Δεν έχω τις λύσεις-απαντήσεις, ένα ασφαλές συμπέρασμα νομίζω εκφράζω. Αυτή η λογική, τέσπα αυτή η μαλακία που κουβαλάτε στο κεφάλι σας να φύγουν αυτοί να έρθουν οι άλλοι, αυτούς έχουμε κτλ, αυτό που θεωρείς εσύ δλδ ρεαλισμό, να το χαίρεστε, εσύ τον κύριο Μητσοτάκη σου οι άλλοι τον Τσίπρα τους κτλ.
Πρέπει κάποιος να είναι εντελώς πατανόβλακας για να μην καταλαβαίνει ότι αυτά τα κόμματα και κυρίως τα κομματόσκυλα τους (πους τους επιτρέπουν να υπάρχουν με αυτούς τους όρους) πλέον δεν ζουν απλά παρασιτικά εις βάρος των παραγωγικών ομάδων της χώρας, είναι ο καρκίνος αυτού του τόπου, κυριολεκτικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Μάιος 2019, 00:12

sys3x έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:04
Κ γω αλλά εδώ στα νότια Σκόπια θα φάει γερή τσαπού, αυτό είναι το μόνο σίγουρο νομίζω.
Οι Μακεδόνες και οι Θρακιώτες του την έχουν στημένη.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 12 Μάιος 2019, 00:14

sys3x έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:04
Κ γω αλλά εδώ στα νότια Σκόπια θα φάει γερή τσαπού, αυτό είναι το μόνο σίγουρο νομίζω.
Καλά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν ήταν και προπύργιο του ΣΥΡΙΖΑ η Μακεδονία.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Μάιος 2019, 00:18

sys3x έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:10
Δημοκράτης έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:54
sys3x έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:50


Ο καρκίνος δεν θεραπεύεται με περισσότερο καρκίνο.
ώχου καλές οι αερολογίες αλλά τα προβλήματα είναι πραγματικά. Η χώρα αυτή την πολιτική ελίτ έχει, τι περιμένεις να γίνει; Ξαφνικά να βγει πρωθυπουργός ένας σούπερ ντούπερ ουρανοκατέβατος; Οι επιλογές είναι ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ
Δεν έχω τις λύσεις-απαντήσεις, ένα ασφαλές συμπέρασμα νομίζω εκφράζω. Αυτή η λογική, τέσπα αυτή η μαλακία που κουβαλάτε στο κεφάλι σας να φύγουν αυτοί να έρθουν οι άλλοι, αυτούς έχουμε κτλ, αυτό που θεωρείς εσύ δλδ ρεαλισμό, να το χαίρεστε, εσύ τον κύριο Μητσοτάκη σου οι άλλοι τον Τσίπρα τους κτλ.
Πρέπει κάποιος να είναι εντελώς πατανόβλακας για να μην καταλαβαίνει ότι αυτά τα κόμματα και κυρίως τα κομματόσκυλα τους (πους τους επιτρέπουν να υπάρχουν με αυτούς τους όρους) πλέον δεν ζουν απλά παρασιτικά εις βάρος των παραγωγικών ομάδων της χώρας, είναι ο καρκίνος αυτού του τόπου, κυριολεκτικά.
ρε δεν διαφωνώ ότι η ΝΔ δεν είναι κανένα σοβαρό κόμμα ή ότι ο Κούλης έιναι πολύ λίγος. Ούτε θα ψηφίσω ΝΔ με χαρά και αισιοδοξία. Δεν έχει ψηφίσει ΝΔ ποτέ στη ζωή μου και θα είναι η πρώτη και ελπίζω η τελευταία φορά, εκτός αν γίνει καμιά έκπληξη ή ξαναυπάρξει θέμα να ξαναβγούν κατακάθια τύπου Τσίπρα.
Από εκεί και πέρα σε όλο τον κόσμο έχεις και κοματόσκυλα και παράσιτα και τα πάντα όλα. Έχω ζήσει σε 3 από τις πιο ανεπτυγμένες χώρες του πλανήτη, τα ίδια σκατά έχουν και εκεί. Νομίζεις στην Ολλανδία δεν έχει κομματόσκυλα, μίζες κτλ;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Μάιος 2019, 00:20

aljawn έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:14
sys3x έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:04
Κ γω αλλά εδώ στα νότια Σκόπια θα φάει γερή τσαπού, αυτό είναι το μόνο σίγουρο νομίζω.
Καλά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν ήταν και προπύργιο του ΣΥΡΙΖΑ η Μακεδονία.
http://ekloges.pkm.gov.gr/

θες να με πεις τι σποσοστά θα πάρει αυτή τη φορά;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Μάιος 2019, 00:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:40
foscilis έγραψε:
11 Μάιος 2019, 21:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Μάιος 2019, 21:28

Φόσι, υπάρχει πολύ πιο απλός τρόπος αξιολόγησης.

Κλείσε τα μάτια και απλώς φαντάσου τον σύριζα χωρίς τον Τσίπρα και τη ΝΔ χωρίς τον Μητσοτάκη.
Αυτό το έχεις ξαναπεί και συμφωνώ ότι για τον ΣΥΡΙΖΑ ο Τσίπρας είναι τεράστιο άσετ, αυτό ίσως που κάνει τη διαφορά μεταξύ μικρού κόμματος και κόμματος εξουσίας. (γι' αυτό είναι και τελείως βλάκες στο Μέτωπο Λογικής που τον λένε ζαβό και τέτοια)

Αλλά από εκεί και πέρα αυτό που μένει στη ΝΔ αν αφαιρέσεις τον Μητσοτάκη είναι χειρότερο από αυτό που μένει στον ΣΥΡΙΖΑ αν αφαιρέσεις τον Τσίπρα. Για μένα, ποιοτικά τουλάχιστον. (δεν αμφισβητώ ότι όλοι οι βαρώνοι έχουν στρατούς)
Nαι, το έχω ξαναπεί.

Αλλά για το δικό μου σκεπτικό το ότι ο Τσίπρας είναι τεράστιο άσετ για τον σύριζα δεν είναι απόδειξη ποιότητας ούτε του σύριζα ούτε των ψηφοφόρων του. Είναι το τελείως αντίθετο.

Εννοώ ότι και ο Αυτιάς είναι τεράστιο άσετ για τον σκάι.
Αυτό όμως δεν είναι απόδειξη ποιότητας του σκάι ούτε των φαν του Αυτιά.
.

Ναι από μόνο του δεν είναι.

Είναι δυο ανεξάρτητα πράγματα.

Και επίσης πρέπει να σου προσθεσω ότι όταν το είχες ξαναπεί αυτό (ΝΔ χωρίς Κούλη, ζαιοι χωρίς Τσίπρα κλπ) είχα σκεφτεί "διάολε, αρκετά οξυδερκές".

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70043
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Μάιος 2019, 01:02

foscilis έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Μάιος 2019, 23:40
foscilis έγραψε:
11 Μάιος 2019, 21:49


Αυτό το έχεις ξαναπεί και συμφωνώ ότι για τον ΣΥΡΙΖΑ ο Τσίπρας είναι τεράστιο άσετ, αυτό ίσως που κάνει τη διαφορά μεταξύ μικρού κόμματος και κόμματος εξουσίας. (γι' αυτό είναι και τελείως βλάκες στο Μέτωπο Λογικής που τον λένε ζαβό και τέτοια)

Αλλά από εκεί και πέρα αυτό που μένει στη ΝΔ αν αφαιρέσεις τον Μητσοτάκη είναι χειρότερο από αυτό που μένει στον ΣΥΡΙΖΑ αν αφαιρέσεις τον Τσίπρα. Για μένα, ποιοτικά τουλάχιστον. (δεν αμφισβητώ ότι όλοι οι βαρώνοι έχουν στρατούς)
Nαι, το έχω ξαναπεί.

Αλλά για το δικό μου σκεπτικό το ότι ο Τσίπρας είναι τεράστιο άσετ για τον σύριζα δεν είναι απόδειξη ποιότητας ούτε του σύριζα ούτε των ψηφοφόρων του. Είναι το τελείως αντίθετο.

Εννοώ ότι και ο Αυτιάς είναι τεράστιο άσετ για τον σκάι.
Αυτό όμως δεν είναι απόδειξη ποιότητας του σκάι ούτε των φαν του Αυτιά.
.

Ναι από μόνο του δεν είναι.

Είναι δυο ανεξάρτητα πράγματα.

Και επίσης πρέπει να σου προσθεσω ότι όταν το είχες ξαναπεί αυτό (ΝΔ χωρίς Κούλη, ζαιοι χωρίς Τσίπρα κλπ) είχα σκεφτεί "διάολε, αρκετά οξυδερκές".
Οκ, τότε θα σου πω και την άποψη μου για την επικοινωνιακή πολιτική της νδ σήμερα.

Αν κάποιος σου έλεγε ότι ο σκάι έβαλε στη θέση του Αυτιά τη μούσα του πόντικα την Ευθυμιοπούλου για να προσελκύσει πγιοτικό κοινό και να χτυπήσει μεγαλύτερα νούμερα τηλεθέασης, τι θα έλεγες;

Εγώ θα έλεγα ότι ο διευθυντής προγράμματος είναι βλαξ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 12 Μάιος 2019, 01:14

Δημοκράτης έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:20
aljawn έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:14
sys3x έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:04
Κ γω αλλά εδώ στα νότια Σκόπια θα φάει γερή τσαπού, αυτό είναι το μόνο σίγουρο νομίζω.
Καλά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν ήταν και προπύργιο του ΣΥΡΙΖΑ η Μακεδονία.
http://ekloges.pkm.gov.gr/

θες να με πεις τι σποσοστά θα πάρει αυτή τη φορά;
Που θες να ξέρω; Η ουσία είναι ότι όταν έριξε διψήφια στην ΝΔούλα, εκεί πήρε μόλις 4% πάνω (και βασικά από την Θεσσαλονίκη).

Ορέστης 35

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Μάιος 2019, 01:16

Το γεγονός ότι ο πρόεδρος της ΝΔ υιοθέτησε το κείμενο των 64άρων διαβάζοντας αποσπάσματά του στη Βουλή που θα μείνουν στα πρακτικά του δημιουργεί ευθυνες απέναντι στον προοδευτικό κόσμο.
Πιστευω ο Μητσοτακης θα σεβαστει τα δικαιωματα των λαθρο. Στα αλλα ζητηματα θα ειναι συντηρητικος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Μάιος 2019, 01:35

aljawn έγραψε:
12 Μάιος 2019, 01:14
Δημοκράτης έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:20
aljawn έγραψε:
12 Μάιος 2019, 00:14


Καλά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν ήταν και προπύργιο του ΣΥΡΙΖΑ η Μακεδονία.
http://ekloges.pkm.gov.gr/

θες να με πεις τι σποσοστά θα πάρει αυτή τη φορά;
Που θες να ξέρω; Η ουσία είναι ότι όταν έριξε διψήφια στην ΝΔούλα, εκεί πήρε μόλις 4% πάνω (και βασικά από την Θεσσαλονίκη).
Τρου. Κυβερνήσεις βγάζει το ελ έη, . .
(Και μιά που πιάσαμε τα μπουλήαν)
Αυτοδυναμία δεν βλέπει κανείς μέχρι και σήμερα 5/12.
Όχι δεν ήταν ποτέ η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ προπύργιο του συριζα, τώρα μόνο με τον ζάεφ.
ΠΑΟΚ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ είπαμε;
ΠΑΟΚ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34814
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: 64 προσωπικοτητες κατά του εσμού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Μάιος 2019, 01:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Μάιος 2019, 01:02
Αν κάποιος σου έλεγε ότι ο σκάι έβαλε στη θέση του Αυτιά τη μούσα του πόντικα την Ευθυμιοπούλου για να προσελκύσει πγιοτικό κοινό και να χτυπήσει μεγαλύτερα νούμερα τηλεθέασης, τι θα έλεγες;
Σωστό αυτό αλλά η πολιτική δεν είναι το ίδιο με τα κανάλια.Τα κανάλια μπορούν να πουλήσουν σκέτο αέρα,η πολιτική μόνο πριν τις εκλογές.Μετά πρέπει να γίνει και έργο.Δηλαδή έχει και διαχείριση.Αυτά που έχεις πει πριν τις εκλογές τα βρίσκεις μπροστά σου μετά.Πάντα υπάρχει μια απόκλιση υποσχέσεων και πραγματικότητος αλλά αυτή δεν πρέπει να είναι πολύ μεγάλη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών