καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Μάιος 2019, 14:43

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 13:40
Ευτυχώς, παιδιά, που υπάρχουν και οι συνταξιούχοι στρατιωτικοί που ροκανίζουν από τα 45 τους το δημόσιο ταμείο και μας εξηγούν ποιοι είναι βδέλες.
Και ποιος σου ειπε τους αποστρατους δε παίρνει καλά ποσοστά ο ζαίος;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 16 Μάιος 2019, 15:14

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:14
Pirate7G έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:50
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:26


για πες μας πότε κυβέρνησε, θέλω να δω κάτι
Ναι δνε θα ξεχάσω. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το τι θες να δεις εξάλλου.
έτσι ακριβώς
η ΝΔ με εξαίρεση ίσως τη πενταετία του κουρασμένου κυβέρνησε απειροελάχιστα από τη παλινόρθωση της δημοκρατίας μέχρι και τη χρεοκοπία
το πασοκ χρεοκόπησε τη χώρα και ο συριζα έχει γίνει πασοκ στη θέση του πασοκ
αυτή τη νοσηρή νοοτροπία της εξασφάλισης και της καλοπέρασης σε βάρος των κορόιδων διαιωνίζετε
Μα εννοείται ότι ο ΚΟΣΜΟΣ δεν την άφηνε να κυβερνήσει περισσότερο. Κάθε φορά 2 με 3 χρόνια κυβερνούσε. Κι η πενταετία του Καραμανλή, που μας χρεωκόπησε, ηταν στην πραγματικότητα μια 3τια και μια 2ετια. Το ότι δεν άφηνε ο κόσμος την ΝΔ να κυβερνήσει είναι η μεγαλύτερη απόδειξη της ανικανότητας της και της απέχθειας του κόσμου προς αυτήν. Δεν είναι τυχαίο που πάντα παρέδιδε την οικονομία χειρότερη από ότι την έβρισκε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pirate7G την 16 Μάιος 2019, 15:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 16 Μάιος 2019, 15:40

Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:16
Pirate7G έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:48
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:31
Με την διαστρέβλωση γεγονότων που κάνεις/κάνετε; Ναι. έχω και θα σας ρίξω μαύρο φούμο. Έχεις πρόβλημα;
Επειδή είσαι άσχετος και μάλιστα περιφέρεις την ασχετοσύνη αυτή εδώ μέσα με πομποδες ύφος, πάρε διάβασε κι ενημερώσου από αυτά που έγραφε η Βουλτεψη σου, για να μην λες ότι τα παραποιουμε κιολας
συριζοπροπαγάνδαShow
ΠΑΣΟΚ και Ν.Δ. υπερψήφισαν χθες επί της αρχής στην αρμόδια Επιτροπή το νομοσχέδιο για τον ΟΣΕ.

Ο σκοπός ήταν (πάλι) η εξυγίανση. Ο οργανισμός αυτός έχει τόσες πολλές φορές «εξυγιανθεί» από το πολιτικό μας προσωπικό, που έπρεπε πλέον χωρίς αμφιβολία να χαίρει άκρας υγείας!

Και ας πούμε ότι αυτή την φορά θα εξυγιανθεί – που δεν το βλέπω. Αλλά εξυγίανση του ΟΣΕ δεν προϋποθέτει και εξυγίανση του πολιτικού σκηνικού;

Μόνοι τους πήγαν και τους πήραν τους υψηλούς μισθούς, διπλάσιους από τον μέσο εθνικό όρο, οι εργαζόμενοι; Γι’ αυτήν την αιμορραγία δεν θα τιμωρηθεί κανείς;

Έχει καταγγελθεί ότι την περίοδο 1998-2003 εκποιήθηκαν 6.000 βαγόνια και τα έσοδα δεν καταγράφηκαν πουθενά.

Και αντί κάποιοι να σκύψουν να δουν τι έγινε, έσπασαν τον ΟΣΕ στα… ένδεκα (έλεος!), τον Αύγουστο του 2005, για να… γίνει ανταγωνιστικός!

Μετά είδαν πως ανταγωνιστικός δεν γινόταν με τίποτα και αποφάσισαν να τον αναδιοργανώσουν σε… τέσσερις εταιρίες. Μετά οι εταιρίες αποφασίστηκε να γίνουν πέντε.

Μετά άρχισαν τις αναγγελίες περί εθελουσίας και μισθωτής εφεδρείας.

Και μετά άρχισαν να συνεδριάζουν ολόκληρη υπουργικά συμβούλια και διϋπουργικές επιτροπές. Συνέβη τον Φεβρουάριο του 2009, ξανασυνέβη τον Απρίλιο του 2009 (οπότε αποφασίστηκε το σχέδιο που περίπου ψηφίστηκε τώρα), τον Μάιο του 2009 μας είπαν για συγχώνευση των πέντε εταιριών σε τρεις.

Μετά ήλθε το ΠΑΣΟΚ. Και μας μίλησε για νέο μοντέλο διοίκησης στις ΔΕΚΟ, με δύο ελέγχους ανά μήνα από το υπουργείο Μεταφορών. Ακολούθησε, τον Φεβρουάριο του 2010 η αναγγελία κάποιου μικτού σχεδίου. Τον Μάιο του 2010 ακούσαμε για ιδιωτικοποίηση της ΤΡΑΙΝΟΣΕ.

Ήλθε και ο περασμένος Σεπτέμβριος, οπότε σύσσωμο το υπουργικό συμβούλιο συνεδρίασε στην Θεσσαλονίκη για – τι άλλο; - τον ΟΣΕ.

Για τα διάφορα ανομήματα και εγκλήματα δεν γίνεται ούτε λόγος. Για τις συμβάσεις με την Ζήμενς (με απόφαση του υπουργικού συμβουλίου του 1996) περιμένουμε να αποφανθεί η εξεταστική επιτροπή.

Οι τελευταίες αποφάσεις για τον ΟΣΕ, απλώς έρχονται να καλύψουν τα μεγαλύτερα σκάνδαλα.

Όπως αυτό της αγοράς, το 1997, 30 ηλεκτροκίνητων μηχανών έλξης και 100 βαγονιών, που τελικά δεν χωρούσαν στις ράγες του υπάρχοντος σιδηροδρομικού δικτύου! Πρόκειται για σκάνδαλο 235 εκ ευρώ!

Τι έγινε με τα βαγόνια – φάντασμα και την «μαφία του Θριασίου», που οδήγησαν στο γνωστό δυστύχημα στο Μπράλο; Δεν θέλει να μας πει κανείς.

Τι έγινε με την μηχανογράφηση του Οργανισμού που έπρεπε να είναι πλήρως μηχανογραφημένος από το 2006 για να αποφεύγονται λαθρεμπόριο και διαφθορά;

Το κοινοτικό χρήμα έμεινε στα αζήτητα, καθώς μηχανογραφήθηκαν μόνο δύο από τις εικοσιπέντε λειτουργίες και αγοράστηκαν μόνο το 1% των υπολογιστών, 9,7% των εκτυπωτών, η μηχανογραφημένη παρακολούθηση του επιβατικού κοινού δεν ξεπέρασε το 9,6% και δεν ολοκληρώθηκε καμιά μελέτη και κανένα λογισμικό.

Επ’ αυτών υπάρχει καμιά απάντηση πολιτικού υπευθύνου – πρώην και νυν; Σιωπή
http://www.elzoni.gr/html/ent/855/ent.2855.asp
Και ναι έχω πρόβλημα. Έχω πρόβλημα γιατί άθλιοι πολίτες σαν εσένα μας κατέστρεψαν. Κι όχι μόνο εγώ. Όλη η χώρα. Αν έχεις έστω και λίγο φιλότιμο, δεν θα πας να ψηφίσεις τα καθίκια της νδ που τόσα χρόνια ψηφίζεις και μας καταστρεψατε. Δείξε σεβασμό στους νέους. Για τα προσωπικά σου συμφέροντα καταστρέφεις τις ζωές τους. Σκέψου το.
Αντίθετα με την συνήθη πρακτική μου, να μην δέχομαι μύγα στο σπαθί μου και να απαντώ στα ίσα στις προκλήσεις, ΔΕΝ θα κατέβω στο επίπεδο σου, με τις συνεχείς προσωπικές και μη προσβολές.
Δείχνει την απελπισία σου/σας, που βλέπετε ότι ο κοσμάκης σιχάθηκε τα απίστευτα ψέματα σας και θα σας μαυρίσει.

Είμαι πολιτικοποιημένοις, αλλά όχι κομματόσκυλο σαν κάποιους εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε. Γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα, αλλά με ταμπελιάζεις κατά το δοκούν/ πολίτικη ιδεοληψία σου.
Την ΝουΔούλα την ψήφισα άπαξ και για πρώτη φορά στην ζωή μου το ΄12, για να μην κερδίσει ο εσμός των απατεώνων/ψευτών που υποστηρίζεις.
Κόντρα σε όσα μου καταμαρτυρείς (είπαμε γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα) πάντα ψήφιζα με σκοπό το κοινό καλό και φυσικά και το δικό μου, αφού είμαι ένας τυπικός μικροαστός του ΙΤ.

Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα. Δάνειο δεν πήρα. Η χώρα μου/μας χρωστάει και δεν της χρωστώ/χρωστάμε, αλλά δεν έχω/έχουμε απαιτήσεις.

Μάζεψε λοιπόν το δάκτυλο που μου κουνάς και να το βάλεις εκεί που σε πονεί περισσότερο. Και αν θα μου απευθύνεις το λόγο ξανά, να είσαι κοσμιώτερος απέναντι μου.
.
Εδώ ρε λες ότι η Βουλτεψη γράφει συριζοπροπαγανδες. Θα κόλωνες να έγραφες ψέματα για εσένα ή για το ότι και καλά προσβλήθηκε από αυτά απου σου έγραψα;
Έχεις τσακωθεί με τους πάντες εδώ μέσα και τώρα το παίζεις παρθένα που της θιξαμε την τιμή.
Ευγενέστατος είμαι με όλους και όλους, πλην κάτι υστερικων ατόμων σαν εσένα. Θες και κοσμιότητα.
Ας μιλαγες καλύτερα, ας ήσουν ειλικρινής κι ας μην τρολαρες για να σου απευθυνόμουν κοσμιώτερα. Όπως σου μιληγα στην αρχή, όπου από τότε με κοροϊδεύεις. Έτσι όπως έστρωσες θα κοιμηθείς. Μην μας τα ζαλιζεις επειδή έκανες βλακώδεις επιλογές.
Α έτσι είναι τα πράγματα κι αν σου αρέσει.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21303
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 16 Μάιος 2019, 16:23

Pirate7G έγραψε:
16 Μάιος 2019, 15:14
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:14
Pirate7G έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:50


Ναι δνε θα ξεχάσω. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το τι θες να δεις εξάλλου.
έτσι ακριβώς
η ΝΔ με εξαίρεση ίσως τη πενταετία του κουρασμένου κυβέρνησε απειροελάχιστα από τη παλινόρθωση της δημοκρατίας μέχρι και τη χρεοκοπία
το πασοκ χρεοκόπησε τη χώρα και ο συριζα έχει γίνει πασοκ στη θέση του πασοκ
αυτή τη νοσηρή νοοτροπία της εξασφάλισης και της καλοπέρασης σε βάρος των κορόιδων διαιωνίζετε
Μα εννοείται ότι ο ΚΟΣΜΟΣ δεν την άφηνε να κυβερνήσει περισσότερο. Κάθε φορά 2 με 3 χρόνια κυβερνούσε. Κι η πενταετία του Καραμανλή, που μας χρεωκόπησε, ηταν στην πραγματικότητα μια 3τια και μια 2ετια. Το ότι δεν άφηνε ο κόσμος την ΝΔ να κυβερνήσει είναι η μεγαλύτερη απόδειξη της ανικανότητας της και της απέχθειας του κόσμου προς αυτήν. Δεν είναι τυχαίο που πάντα παρέδιδε την οικονομία χειρότερη από ότι την έβρισκε.
ο κόσμος λέει
λίγη τσίπα ρε συ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Μάιος 2019, 16:35

Ερμής έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:31
Λέτε όλοι οτι ξεφτίλισε το ηθικό πλεονέκτημα της αριστεράς.
Ως προς ποιον;
Θεωρείτε οτι ο μέσος ζαίος ψηφοφόρος δε θα πάει να το ξαναρίξει;
Έχουν πλήρη συναίσθηση της ξεφτίλας τους χρόνια τώρα. Έχουν γίνει ένα με αυτό. Τους αρέσει. Αυτό είναι που θεωρούν ως πλεονέκτημα.
Σα τους γύφτους που όσα λεφτά και να αποκτήσουν, δεν αποχωρίζονται με τίποτα το τσαντίρι.
Μη τρέφετε λοιπόν αυταπάτες οτι τους έχουν καταλάβει. Τους ήξεραν, γιαυτό τους ψήφισαν, δικαιώθηκαν, θα τους ξαναψηφίσουν.
Δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο κύκλο γνωριμιών αλλά όσοι τους ψήφισαν, πλην 1-2, είναι μετανιωμένοι κοψοχέρηδες.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Μάιος 2019, 16:58

Pirate7G έγραψε:
16 Μάιος 2019, 15:40
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:16
Pirate7G έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:48
Επειδή είσαι άσχετος και μάλιστα περιφέρεις την ασχετοσύνη αυτή εδώ μέσα με πομποδες ύφος, πάρε διάβασε κι ενημερώσου από αυτά που έγραφε η Βουλτεψη σου, για να μην λες ότι τα παραποιουμε κιολας
συριζοπροπαγάνδαShow
Και ναι έχω πρόβλημα. Έχω πρόβλημα γιατί άθλιοι πολίτες σαν εσένα μας κατέστρεψαν. Κι όχι μόνο εγώ. Όλη η χώρα. Αν έχεις έστω και λίγο φιλότιμο, δεν θα πας να ψηφίσεις τα καθίκια της νδ που τόσα χρόνια ψηφίζεις και μας καταστρεψατε. Δείξε σεβασμό στους νέους. Για τα προσωπικά σου συμφέροντα καταστρέφεις τις ζωές τους. Σκέψου το.
Αντίθετα με την συνήθη πρακτική μου, να μην δέχομαι μύγα στο σπαθί μου και να απαντώ στα ίσα στις προκλήσεις, ΔΕΝ θα κατέβω στο επίπεδο σου, με τις συνεχείς προσωπικές και μη προσβολές.
Δείχνει την απελπισία σου/σας, που βλέπετε ότι ο κοσμάκης σιχάθηκε τα απίστευτα ψέματα σας και θα σας μαυρίσει.

Είμαι πολιτικοποιημένοις, αλλά όχι κομματόσκυλο σαν κάποιους εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε. Γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα, αλλά με ταμπελιάζεις κατά το δοκούν/ πολίτικη ιδεοληψία σου.
Την ΝουΔούλα την ψήφισα άπαξ και για πρώτη φορά στην ζωή μου το ΄12, για να μην κερδίσει ο εσμός των απατεώνων/ψευτών που υποστηρίζεις.
Κόντρα σε όσα μου καταμαρτυρείς (είπαμε γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα) πάντα ψήφιζα με σκοπό το κοινό καλό και φυσικά και το δικό μου, αφού είμαι ένας τυπικός μικροαστός του ΙΤ.

Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα. Η χώρα μου/μας χρωστάει και δεν της χρωστώ/χρωστάμε, αλλά δεν έχω/έχουμε απαιτήσεις.

Μάζεψε λοιπόν το δάκτυλο που μου κουνάς και να το βάλεις εκεί που σε πονεί περισσότερο. Και αν θα μου απευθύνεις το λόγο ξανά, να είσαι κοσμιώτερος απέναντι μου.
Εδώ ρε λες ότι η Βουλτεψη γράφει συριζοπροπαγανδες. Θα κόλωνες να έγραφες ψέματα για εσένα ή για το ότι και καλά προσβλήθηκε από αυτά απου σου έγραψα;
Έχεις τσακωθεί με τους πάντες εδώ μέσα και τώρα το παίζεις παρθένα που της θιξαμε την τιμή.
Ευγενέστατος είμαι με όλους και όλους, πλην κάτι υστερικων ατόμων σαν εσένα. Θες και κοσμιότητα.
Ας μιλαγες καλύτερα, ας ήσουν ειλικρινής κι ας μην τρολαρες για να σου απευθυνόμουν κοσμιώτερα. Όπως σου μιληγα στην αρχή, όπου από τότε με κοροϊδεύεις. Έτσι όπως έστρωσες θα κοιμηθείς. Μην μας τα ζαλιζεις επειδή έκανες βλακώδεις επιλογές.
Α έτσι είναι τα πράγματα κι αν σου αρέσει.
Όσα προσωπικά δεδομένα έχω αποκαλύψει εδώ μέσα και στο παλιό, είναι 100% ακριβή.
Απεχθάνομαι την ιδέα να μπει κάποιος γνωστός/φίλος/συγγενής και να με πιάσει να γράφω ψέματα. Και οι παλιοί του πχόρουμ το ξέρουν. Βέβαια οι ψεύτες και παραμυθατζήδες νομίζουν πως όλοι τους μοιάζουν!
Με όσους έχω τσακωθεί είναι φανατικά/ κολλημένα/ πληρωμένα ή μη μποτάκια, σαν του λόγου σου - τέρμα οι ευγένειες μαζί σου - που νομίζουν πως οι άλλοι είναι μαλάκες και γαμάνε την νοημοσύνη μας.
Καμιά βλακώδη επιλογή δεν έκανα, ειδικά επαγγελματική ή πολιτική.
Από το '12 πρόβλεψα χειρότερα από όσα έγιναν, έχω λάβει τα μέτρα μου, με διασπορά κινδύνου, κλπ και η συμμορία που υποστηρίζεις εμένα μου αέρισε και θα μου αερίσει τα μέζεα.
Ετοιμάσου λοιπόν για κατάμαυρο φούμο και δεν λυπάμαι που θα χάσεις το μεροκάματο.
Έτσι είναι τα πράγματα κι αν σου αρέσει! :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 16 Μάιος 2019, 17:30

Nandros έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:58
Pirate7G έγραψε:
16 Μάιος 2019, 15:40
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:16
Αντίθετα με την συνήθη πρακτική μου, να μην δέχομαι μύγα στο σπαθί μου και να απαντώ στα ίσα στις προκλήσεις, ΔΕΝ θα κατέβω στο επίπεδο σου, με τις συνεχείς προσωπικές και μη προσβολές.
Δείχνει την απελπισία σου/σας, που βλέπετε ότι ο κοσμάκης σιχάθηκε τα απίστευτα ψέματα σας και θα σας μαυρίσει.

Είμαι πολιτικοποιημένοις, αλλά όχι κομματόσκυλο σαν κάποιους εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε. Γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα, αλλά με ταμπελιάζεις κατά το δοκούν/ πολίτικη ιδεοληψία σου.
Την ΝουΔούλα την ψήφισα άπαξ και για πρώτη φορά στην ζωή μου το ΄12, για να μην κερδίσει ο εσμός των απατεώνων/ψευτών που υποστηρίζεις.
Κόντρα σε όσα μου καταμαρτυρείς (είπαμε γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα) πάντα ψήφιζα με σκοπό το κοινό καλό και φυσικά και το δικό μου, αφού είμαι ένας τυπικός μικροαστός του ΙΤ.

Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα. Η χώρα μου/μας χρωστάει και δεν της χρωστώ/χρωστάμε, αλλά δεν έχω/έχουμε απαιτήσεις.

Μάζεψε λοιπόν το δάκτυλο που μου κουνάς και να το βάλεις εκεί που σε πονεί περισσότερο. Και αν θα μου απευθύνεις το λόγο ξανά, να είσαι κοσμιώτερος απέναντι μου.
Εδώ ρε λες ότι η Βουλτεψη γράφει συριζοπροπαγανδες. Θα κόλωνες να έγραφες ψέματα για εσένα ή για το ότι και καλά προσβλήθηκε από αυτά απου σου έγραψα;
Έχεις τσακωθεί με τους πάντες εδώ μέσα και τώρα το παίζεις παρθένα που της θιξαμε την τιμή.
Ευγενέστατος είμαι με όλους και όλους, πλην κάτι υστερικων ατόμων σαν εσένα. Θες και κοσμιότητα.
Ας μιλαγες καλύτερα, ας ήσουν ειλικρινής κι ας μην τρολαρες για να σου απευθυνόμουν κοσμιώτερα. Όπως σου μιληγα στην αρχή, όπου από τότε με κοροϊδεύεις. Έτσι όπως έστρωσες θα κοιμηθείς. Μην μας τα ζαλιζεις επειδή έκανες βλακώδεις επιλογές.
Α έτσι είναι τα πράγματα κι αν σου αρέσει.
Όσα προσωπικά δεδομένα έχω αποκαλύψει εδώ μέσα και στο παλιό, είναι 100% ακριβή.
Απεχθάνομαι την ιδέα να μπει κάποιος γνωστός/φίλος/συγγενής και να με πιάσει να γράφω ψέματα. Και οι παλιοί του πχόρουμ το ξέρουν. Βέβαια οι ψεύτες και παραμυθατζήδες νομίζουν πως όλοι τους μοιάζουν!
Με όσους έχω τσακωθεί είναι φανατικά/ κολλημένα/ πληρωμένα ή μη μποτάκια, σαν του λόγου σου - τέρμα οι ευγένειες μαζί σου - που νομίζουν πως οι άλλοι είναι μαλάκες και γαμάνε την νοημοσύνη μας.
Καμιά βλακώδη επιλογή δεν έκανα, ειδικά επαγγελματική ή πολιτική.
Από το '12 πρόβλεψα χειρότερα από όσα έγιναν, έχω λάβει τα μέτρα μου, με διασπορά κινδύνου, κλπ και η συμμορία που υποστηρίζεις εμένα μου αέρισε και θα μου αερίσει τα μέζεα.
Ετοιμάσου λοιπόν για κατάμαυρο φούμο και δεν λυπάμαι που θα χάσεις το μεροκάματο.
Έτσι είναι τα πράγματα κι αν σου αρέσει! :smt077:
.
Δεν υπήρξες ποτέ ευγενικός μαζί μου. Άρα μη μου γράφεις τέρμα οι ευγένιες σε εμενα.
Όπως και με κανέναν άλλο, δεξιό ή αριστερό, δεν έχεις υπάρξει ευγενικός. Έχεις τσακωθεί με τους πάντες.
Και εννοείται πως είσαι ψεύτης. Από την αρχη που μπήκα εδώ μέσα απέδειξες πόσο κακότροπος, αγενής και υποκριτής είσαι. Δεν κολώσες μέχρι και την Βουλτεψη να βγάλεις συριζαια, λέγοντας πως γράφει συριζοπροπαγανδες. Αν είναι δυαντον. Και ενώ είσαι τέτοιος υποκριτής θες να το παίξεις και αληθινός. Ναι καλά.. Ότι γράφεις είναι ψέμα και υποκρισία.
Το απέδειξες.
Ας προσεχές.
Αντε τώρα να συνεχίσεις να καταστρέφεις την Ελλάδα ψηφίζοντας την συμμορία που τα τσεπωνε από τα μαύρα ταμεία της Siemens, κατστρεφοντας την Ελλάδα και εξοντώνοντας την νεολαίας της. Αλλά τι σε ενδιαφέρει; Χεσμενη την έχεις και την νεολαία και την Ελλάδα. Απόδειξη το ότι ψηφίζεις τόσες δεκαετίες νδ. Το κόμμα που με τις κλεψεις, τις ρεμουλας, τις απατεωνιές και τις βεωμοδουλειες του, μας χρεοκόπησε
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11635
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 16 Μάιος 2019, 17:44

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 13:40
Ευτυχώς, παιδιά, που υπάρχουν και οι συνταξιούχοι στρατιωτικοί που ροκανίζουν από τα 45 τους το δημόσιο ταμείο και μας εξηγούν ποιοι είναι βδέλες.
Και αστυνομικοί το ίδιο.Στα 45 και με 2 εφάπαξ.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 16 Μάιος 2019, 17:48

Nandros έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:35

Δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο κύκλο γνωριμιών αλλά όσοι τους ψήφισαν, πλην 1-2, είναι μετανιωμένοι κοψοχέρηδες.
.
Λογικό.Δεν είναι εύκολο να σου μιλήσει δεύτερη φορά άνθρωπος.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 16 Μάιος 2019, 18:06

waldorf έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:48
Nandros έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:35

Δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο κύκλο γνωριμιών αλλά όσοι τους ψήφισαν, πλην 1-2, είναι μετανιωμένοι κοψοχέρηδες.
.
Λογικό.Δεν είναι εύκολο να σου μιλήσει δεύτερη φορά άνθρωπος.
:lol:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Μάιος 2019, 18:12

Pirate7G έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:30
Δεν υπήρξες ποτέ ευγενικός μαζί μου. Άρα μη μου γράφεις τέρμα οι ευγένιες σε εμενα.
Όπως και με κανέναν άλλο, δεξιό ή αριστερό, δεν έχεις υπάρξει ευγενικός. Έχεις τσακωθεί με τους πάντες.
Και εννοείται πως είσαι ψεύτης. Από την αρχη που μπήκα εδώ μέσα απέδειξες πόσο κακότροπος, αγενής και υποκριτής είσαι. Δεν κολώσες μέχρι και την Βουλτεψη να βγάλεις συριζαια, λέγοντας πως γράφει συριζοπροπαγανδες. Αν είναι δυαντον. Και ενώ είσαι τέτοιος υποκριτής θες να το παίξεις και αληθινός. Ναι καλά.. Ότι γράφεις είναι ψέμα και υποκρισία.
Το απέδειξες.
Ας προσεχές.
Αντε τώρα να συνεχίσεις να καταστρέφεις την Ελλάδα ψηφίζοντας την συμμορία που τα τσεπωνε από τα μαύρα ταμεία της Siemens, κατστρεφοντας την Ελλάδα και εξοντώνοντας την νεολαίας της. Αλλά τι σε ενδιαφέρει; Χεσμενη την έχεις και την νεολαία και την Ελλάδα. Απόδειξη το ότι ψηφίζεις τόσες δεκαετίες νδ. Το κόμμα που με τις κλεψεις, τις ρεμουλας, τις απατεωνιές και τις βεωμοδουλειες του, μας χρεοκόπησε
Παράτα μας ρε μποτάκι των 0,60! Πες αλεύρι!


:smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 16 Μάιος 2019, 18:35

Nandros έγραψε:
16 Μάιος 2019, 18:12
Pirate7G έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:30
Δεν υπήρξες ποτέ ευγενικός μαζί μου. Άρα μη μου γράφεις τέρμα οι ευγένιες σε εμενα.
Όπως και με κανέναν άλλο, δεξιό ή αριστερό, δεν έχεις υπάρξει ευγενικός. Έχεις τσακωθεί με τους πάντες.
Και εννοείται πως είσαι ψεύτης. Από την αρχη που μπήκα εδώ μέσα απέδειξες πόσο κακότροπος, αγενής και υποκριτής είσαι. Δεν κολώσες μέχρι και την Βουλτεψη να βγάλεις συριζαια, λέγοντας πως γράφει συριζοπροπαγανδες. Αν είναι δυαντον. Και ενώ είσαι τέτοιος υποκριτής θες να το παίξεις και αληθινός. Ναι καλά.. Ότι γράφεις είναι ψέμα και υποκρισία.
Το απέδειξες.
Ας προσεχές.
Αντε τώρα να συνεχίσεις να καταστρέφεις την Ελλάδα ψηφίζοντας την συμμορία που τα τσεπωνε από τα μαύρα ταμεία της Siemens, κατστρεφοντας την Ελλάδα και εξοντώνοντας την νεολαίας της. Αλλά τι σε ενδιαφέρει; Χεσμενη την έχεις και την νεολαία και την Ελλάδα. Απόδειξη το ότι ψηφίζεις τόσες δεκαετίες νδ. Το κόμμα που με τις κλεψεις, τις ρεμουλας, τις απατεωνιές και τις βεωμοδουλειες του, μας χρεοκόπησε
Παράτα μας ρε μποτάκι των 0,60! Πες αλεύρι!


:smt077:

Ότι πεις βύσμα. Αντε στην νδ σου τώρα να συνεχίζεται να κατακλέβετε την χώρα για χάρη της Siemens και της οποίας "Siemens"
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13578
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 16 Μάιος 2019, 18:41

Θες να φύγει ο ΣΥΡΙΖΑ; Τότε ριξτο στους μόνους που μπορούν να τον ρίξουν. Απλά πράγματα.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Μάιος 2019, 18:41

Μοίρασε 0,60 λεπτά το ποστ σε κοζμακη που δεν είχε τις δυνατότητες να βρει αμειβόμενη εργασία υπό οιαδήποτε άλλες συνθήκες

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 16 Μάιος 2019, 18:44

southern έγραψε:
16 Μάιος 2019, 18:41
Θες να φύγει ο ΣΥΡΙΖΑ; Τότε ριξτο στους μόνους που μπορούν να τον ρίξουν. Απλά πράγματα.
Ποσο θελω βρε κεραταδες να βγειΠΡΩΤΗ η νδουλα και επειδη δεν θα εχει αυτοδυναμια να συνεργαστει με τα συριζονια...
Θα κανω καινουργιο συκωτι απο τα γελια! :smt005:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών