Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Μάιος 2019, 17:40

τέτοιοι απατεώνες δεν έχουν ξαναυπάρξει. Σε λέει η άλλη το ψέμα στην μάπα, της βγάζεις την απόδειξη ότι λέει μαλακίες και σε βγάζει τρελό

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Μάιος 2019, 17:51

μην κανουμε αυτη τη δουλεια, ας πουμε οτι ειναι το ίδιο

ζα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Μάιος 2019, 19:00

Yochanan έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:51
μην κανουμε αυτη τη δουλεια, ας πουμε οτι ειναι το ίδιο

ζα
αφού δεν είναι ώρα να πει νούμερα παρόλο που τα θυμάται όλα :smt005::smt005::smt005:
αν δεν συμφωνεί η πραγματικότητα μαζί μας οκ, πρόβλημα της πραγματικότητας είναι

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 16 Μάιος 2019, 19:11

Πώς έχει επιβιώσει τέσσερα χρόνια σε ύψιλον σίγμα ευρωπαϊκής χώρας αυτό το θλιβερό μπάζο, θα μου εξηγήσει κάποιος;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 16 Μάιος 2019, 19:20

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:11
Πώς έχει επιβιώσει τέσσερα χρόνια σε ύψιλον σίγμα ευρωπαϊκής χώρας αυτό το θλιβερό μπάζο, θα μου εξηγήσει κάποιος;
ΣΥΡΙΖΑ
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Μάιος 2019, 20:17

hades έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:20
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:11
Πώς έχει επιβιώσει τέσσερα χρόνια σε ύψιλον σίγμα ευρωπαϊκής χώρας αυτό το θλιβερό μπάζο, θα μου εξηγήσει κάποιος;
ΣΥΡΙΖΑ
:+1:

το σωστό ερώτημα έιναι πόσα κράτη της ΕΕ έχουν γκιόζηδες σαν τους ζαίους για κυβέρνηση

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 19 Μάιος 2019, 21:17

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 19:11
Πώς έχει επιβιώσει τέσσερα χρόνια σε ύψιλον σίγμα ευρωπαϊκής χώρας αυτό το θλιβερό μπάζο, θα μου εξηγήσει κάποιος;
:102::102:

Δεν είναι διεθνές το φαινόμενο τελευταία, εκεί που στην εργασία δεν θα έστεκε γυναίκα έως ΓΓ υπουργείου, δεν συζητάμε για άλλες δουλειές, να μην έχει έστω κάπου στο μέσο όρο επιλογές σε κομμωτή, πλαστικό, σουτιέν... Αλλά στην πολιτική όλα στέκουν. Δεν ειναι μόνο Ελληνικό φαινόμενο, έτσι όπως έχει γίνει η πολιτική. :p2::p2:

Και στο φινάλε ίσως δεν μετράει η εμφάνιση και τόσο. Σε αυτή όμως την αναμέτρηση και χρόνια τώρα ακούμε από όλους τους χώρους οτι ο τάδε αντίπαλος είναι αλοιθορούτσικος, ο άλλος με το αγγλικό δεν τοχει... Μας θεωρούν ΟΛΟΙ στο επίπεδο του ταξιτζή που ακούει Τράγκα και επικοινωνεί μόνο με συνθήματα πλέον και προτιμάει κάποιον λόγω συναισθήματος; Συνήθειας; Όχι με κάποια λογική. Ξανά, δεν έχει πέσει μόνο εδώ τόσο το επίπεδο, αλλά Ε ΜΑ πια! Περάσαμε και μια κρίση το φινάλε και πλέον κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να μιλήσει κάπως πιο υπεύθυνα. Κανείς που να έχω πάρει χαμπάρι τουλάχιστον. Η υπευθυνότητα είναι του περασμένου αιώνα φαίνεται, τώρα μιλάνε τα τουί.

Εδώ τόσα μποτ περνάνε και κάθεστε και τα λέτε λες και είναι νηπιαγωγείο. Όλοι. Μερικοί περισσότερο από άλλους. Τουλάχιστον σε προηγούμενες αναμετρήσεις δεν θυμάμαι να άνοιξε θέμα για σταυρούς. Κάτι είναι και αυτό τώρα. Έτσι ρίχτον σε όποιον σου φαίνεται γενικά ότι είναι ο λιγότερο κακός;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 19 Μάιος 2019, 21:31

ντάξει εσύ έχεις κόψει πέρα


Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Δεν υπάρχει έξαρση στην εγκληματικότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 19 Μάιος 2019, 21:51

Δεν ξέρω τι νόημα βγάζει, αλλά μου γύρισε το μάτι γιατί ξεκίνησε κουβέντα με τουρίστα, που μου ζητούσε συγνώμη που η χώρα του έβγαλε Μπρέξι, αυτός καθόλου δεν συμφωνούσε και μου έλεγε τι καλά που ήταν όταν ήμασταν όλοι ευτυχισμένοι και ενωμένοι στα νάιντιζ. Οι κακοί οι Μπρεξιταίοι και έτσι. Λες και άκουγες το Νόρδερν. Δεν χρειάζεται κανένα επιχείρημα, μόνο συναίσθημα, ποιος είναι ο κακός και ποιος όχι... Αυτά. Αυτά, ανεξάρτητα αν απευθύνονται σε αγρότες, σε μηχανικούς ή σε περιθωριακά άτομα. Αυτός τέλος πάντων δεν φαινόταν κανένας τυχάρπαστος, αλλά δεν είχε να πεί, να πουλήσει και τίποτα. Δεν μπαίνουν καν στον κόπο να σου πουν τι στο καλό φταίει στην πολιτική του άλλου.

Αυτό. Αυτό δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Το βλέπεις και σε κόσμο που είχε τα skills να διοικεί μια αυτοκρατορία. Αν αυτοί έφτασαν εκεί... Σωθήκαμε!

Ε, αν δεν υπάρχουν επιχειρήματα ή δεν θεωρούν ότι το εκλογικό σώμα νοιάζεται έστω για αυτά, έτσι βρε παιδί μου μπας και, θα μιλάμε για το αλοιθώρισμα του ενός και τους κακούς κομμωτές του μισού υπουργικού συμβουλίου. Και αν αυτό χαθεί από το δημόσιο λόγο, το να δείχνεις ότι κάπου πας και το έχεις μελετήσει και το ξέρεις και μιλάς για αυτό πρώτα και πολυ δευτερευόντως για τα μαλλιά και το βλέμμα του άλλου, τι στο καλό θα διατηρηθεί σε επίπεδο πολιτικής;

Αυτά γιατί αναρωτήθηκε ο Σατανικός τι είναι αυτό τώρα, είναι ευρωπαϊκό; Και σε αρκετές χώρες ο δημόσιος λόγος έχει περάσει στον lowest common denominator και αυτό γιατί πρακτικά οι άνθρωποι που δεν ανήκουν εκεί δεν διεκδίκησαν κάτι διαφορετικό. Οπότε θα μιλάμε για μαλλιά φράντζες και αλοιθωρίσματα και πήγαινε στο bremain γιατί οι άλλοι τρώνε μωρά. Μέχρι να περάσουμε σε άλλη φάση, ποιος ξέρει ποια.

ΥΓ. Έχουμε αρκετούς εξαιρετικούς γιατρούς που τα αποτελέσματά τους στις πενηντάρες προσωπικά τα βλέπω κάθε μέρα γύρω μου. :blm::blm: Ποιος ξέρει, μπορεί να είναι δύσκολο να βρεθούν... :fp:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών