6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
zteo
Δημοσιεύσεις: 10174
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 18 Μάιος 2019, 14:06

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:00
zteo έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:58
Πντως δεξιοπουλα εαν θελεται να νικησεται με διαφορα απλα κλειδωστε τον Κουλη στο σπιτι του για να μην μιλαει. :D

Δεν ειναι αργα;
Δεν εκλεισε η ψαλιδα;
Οι πληροφοριες που εχω απο τον κοσμο ειναι οτι η οποια πρωτια και διαφορα της ΝΔ εναντι του Συριζα ειναι αποτελεσμα συσπειρωση της και οχι λογω μετακινησεων κοσμου απο Συριζα σε ΝΔ.Επειδη ενα σημαντικο κομματι του κοσμου ειναι στο διλλημα λευκο/αποχη η Συριζα και δεν ξερω τι θα κανει την τελευταια στιγμη γιαυτο θα βαλω ενα μεγαλο ερωτηματικο για την διαφορα μεταξυ ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Uppercut

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 18 Μάιος 2019, 14:07

Apergos8 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:05
-71 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:58
Apergos8 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:38

Τα στοιχήματα πέφτουν συνήθως μέσα.Και στις προηγούμενες εκλογικές αναμετρήσεις σε μεγάλο βαθμό επιβεβαιώθηκαν.
Η στοιχηματική ανεβοκατεβάζει τις αποδόσεις σε σχέση με το τι ποντάρουν όσοι ποντάρουν,μαγαζί είναι με έσοδα-έξοδα κέρδη-ζημίες.Και στην αμερική τα ίδια γίνανε και αλλού.Καλό είναι όλοι να περιμένουν και να μην προδικάζουν,ειδικά για τις εθνικές.Το μόνο που θα βγάλουν οι ευρωεκλογές είναι με ελάχιστη απόκλιση το ποσοστό της νεομητσοτακικής νδ ΚΑΙ για τις εθνικές,λόγω του φανατισμού και της συσπείρωσης που έχουν.Δεν κατάλαβαν 3 χρόνια όμως ότι έτσι κάψανε την ίδια τους τη βάση.
Οι ευρωεκλογές θα βγάλουν ένα προμήνυμα των βουλευτικών. Αν η ΝΔ κερδίσει με μικρή διαφορά (το πολύ 3 μονάδες) τότε ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει ελπίδες να το παλέψει για τις βουλευτικές. Αν η διαφορά είναι μεσαία(3-5 μονάδες) τότε θα είναι εξαιρετικά δύσκολο το παιχνίδι για τον ΣΥΡΙΖΑ για τις βουλευτικές. Τέλος αν η διαφορά έθνη μεγάλη (πάνω από 5 μονάδες) τότε θα είναι πρακτικά αδύνατη η ανατροπή στος βουλευτικές.
Να συνεννοηθούμε, ότι έτσι ορίζονται οι μικρές και μεγάλες διαφορές με βάση την ιστορία των αποτελεσμάτων. Όχι στις 15 επειδή το είπαν οι δημοσκοπήσεις. Highlander

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2019, 14:08

Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:07
Apergos8 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:05
-71 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:58


Η στοιχηματική ανεβοκατεβάζει τις αποδόσεις σε σχέση με το τι ποντάρουν όσοι ποντάρουν,μαγαζί είναι με έσοδα-έξοδα κέρδη-ζημίες.Και στην αμερική τα ίδια γίνανε και αλλού.Καλό είναι όλοι να περιμένουν και να μην προδικάζουν,ειδικά για τις εθνικές.Το μόνο που θα βγάλουν οι ευρωεκλογές είναι με ελάχιστη απόκλιση το ποσοστό της νεομητσοτακικής νδ ΚΑΙ για τις εθνικές,λόγω του φανατισμού και της συσπείρωσης που έχουν.Δεν κατάλαβαν 3 χρόνια όμως ότι έτσι κάψανε την ίδια τους τη βάση.
Οι ευρωεκλογές θα βγάλουν ένα προμήνυμα των βουλευτικών. Αν η ΝΔ κερδίσει με μικρή διαφορά (το πολύ 3 μονάδες) τότε ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει ελπίδες να το παλέψει για τις βουλευτικές. Αν η διαφορά είναι μεσαία(3-5 μονάδες) τότε θα είναι εξαιρετικά δύσκολο το παιχνίδι για τον ΣΥΡΙΖΑ για τις βουλευτικές. Τέλος αν η διαφορά έθνη μεγάλη (πάνω από 5 μονάδες) τότε θα είναι πρακτικά αδύνατη η ανατροπή στος βουλευτικές.
Να συνεννοηθούμε, ότι έτσι ορίζονται οι μικρές και μεγάλες διαφορές με βάση την ιστορία των αποτελεσμάτων. Όχι στις 15 επειδή το είπαν οι δημοσκοπήσεις. Highlander
Τι συζήτηση να κάνω με ένα τόσο αναξιόπιστο άτομο όπως εσύ που φέρνεις τα αποτελέσματα του Σεπτεμβρίου σαν αποτελέσματα του Ιανουαρίου για να με κοροιδέψεις και σαν να μην έφτανε αυτό όταν αποκαλύπτεται το ψέμα σου, παριστάνεις τον τρελό και λες ότι εγώ είπα το ψέμα σου;
Δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο.

Uppercut

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 18 Μάιος 2019, 14:11

Εγώ δεν είμαι ζαίος, να λέω ψέματα, λάθη εκ παραδρομής βεβαίως μπορεί να κάνω. Η ουσία παραμένει ίδια, είτε η διαφορά ήταν 7, είτε 8 μονάδες. Ότι οι αποδόσεις των στοιχηματικών ήταν πολύ κοντά κι έδειχναν με σιγουριά τον νικητή.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2019, 14:12

Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:11
Εγώ δεν είμαι ζαίος, να λέω ψέματα, λάθη εκ παραδρομής βεβαίως μπορεί να κάνω. Η ουσία παραμένει ίδια, είτε η διαφορά ήταν 7, είτε 8 μονάδες. Ότι οι αποδόσεις των στοιχηματικών ήταν πολύ κοντά κι έδειχναν με σιγουριά τον νικητή.
Όχι μόνο είπες ψέματα, όταν αποκαλύφθηκε το ψέμα σου κατηγόρησες κιόλας εμένα σαν ψεύτη και μετά επέμενες παριστάνοντας τον τρελό, φέρνοντας τούμπα όσα είχα πει στο ίδιο το ποστ μου που παρέθετες. Είσαι παντελώς αναξιόπιστος για συζήτηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Highlander την 18 Μάιος 2019, 14:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11736
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 18 Μάιος 2019, 14:12

Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:36
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:35
Πούτσα μας τι έδειχνε. Δεν υπάρχει στην πολιτική νίκη επί των δημοσκοήσεων. Κανείς δεν κρίνεται επειδή λέει νια νια νια στις δημοσκοπήσεις.
Άμα υπάρξει 12 μονάδες κλείσιμο ψαλίδας στις ευρωεκλογές, προφανώς και θα είναι νίκη.
Ειδικά από τη στιγμή που στις ευρωεκλογές δεν παίζει τόσο ρόλο ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος. Ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος παίζει ρόλο στις εθνικές εκλογές, οι οποίες ακολουθούν 5 μήνες αργότερα. Και αν έχει υπάρξει διψήφιο κλείσιμο ψαλίδας μέσα σε λίγους μήνες ήδη, δε σας βλέπω καλά σε αυτές τις πραγματικά σημαντικές εκλογές.
Η συσπείρωση του κυβερνώντος κόμματος αυξάνει όσο φτάνουμε στο τέλος των εκλογών. Τα υπόλοιπα είναι φούμαρα.

Όλο το νήμα έχει υλικό για υπογραφές. :D
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2019, 14:14

Πρετεντέρης έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:12
Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:36
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 13:35
Πούτσα μας τι έδειχνε. Δεν υπάρχει στην πολιτική νίκη επί των δημοσκοήσεων. Κανείς δεν κρίνεται επειδή λέει νια νια νια στις δημοσκοπήσεις.
Άμα υπάρξει 12 μονάδες κλείσιμο ψαλίδας στις ευρωεκλογές, προφανώς και θα είναι νίκη.
Ειδικά από τη στιγμή που στις ευρωεκλογές δεν παίζει τόσο ρόλο ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος. Ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος παίζει ρόλο στις εθνικές εκλογές, οι οποίες ακολουθούν 5 μήνες αργότερα. Και αν έχει υπάρξει διψήφιο κλείσιμο ψαλίδας μέσα σε λίγους μήνες ήδη, δε σας βλέπω καλά σε αυτές τις πραγματικά σημαντικές εκλογές.
Η συσπείρωση του κυβερνώντος κόμματος αυξάνει όσο φτάνουμε στο τέλος των εκλογών. Τα υπόλοιπα είναι φούμαρα.

Όλο το νήμα έχει υλικό για υπογραφές. :D
Αυτά που έχετε πει, δε χωράνε σε υπογραφή, αλλά ούτε και σε ανθολογία-τόμο.

Uppercut

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 18 Μάιος 2019, 14:15

Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:12
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:11
Εγώ δεν είμαι ζαίος, να λέω ψέματα, λάθη εκ παραδρομής βεβαίως μπορεί να κάνω. Η ουσία παραμένει ίδια, είτε η διαφορά ήταν 7, είτε 8 μονάδες. Ότι οι αποδόσεις των στοιχηματικών ήταν πολύ κοντά κι έδειχναν με σιγουριά τον νικητή.
Όχι μόνο είπες ψέματα, όταν αποκαλύφθηκε το ψέμα σου κατηγόρησες κιόλας εμένα σαν ψεύτη και μετά επέμενες παριστάνοντας τον τρελό, φέρνοντας τούμπα όσα είχα πει στο ίδιο το ποστ μου που παρέθετες. Είσαι παντελώς αναξιόπιστος για συζήτηση.
Δεν παρίστανα τίποτα, έκανα λάθος μπερδεύοντας τα δύο ποσοστά και το παραδέχομαι γιατί δεν είμαι ζαίος. Στην ουσία δεν έχει διαφορά για το επιχείρημα μου. Αντί για 7 ήταν 8. Ασχολείσαι με τρίχες ή το τι είπα εσένα για να φύγουμε από την ουσία του επιχερήματος.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2019, 14:16

Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:15
Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:12
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:11
Εγώ δεν είμαι ζαίος, να λέω ψέματα, λάθη εκ παραδρομής βεβαίως μπορεί να κάνω. Η ουσία παραμένει ίδια, είτε η διαφορά ήταν 7, είτε 8 μονάδες. Ότι οι αποδόσεις των στοιχηματικών ήταν πολύ κοντά κι έδειχναν με σιγουριά τον νικητή.
Όχι μόνο είπες ψέματα, όταν αποκαλύφθηκε το ψέμα σου κατηγόρησες κιόλας εμένα σαν ψεύτη και μετά επέμενες παριστάνοντας τον τρελό, φέρνοντας τούμπα όσα είχα πει στο ίδιο το ποστ μου που παρέθετες. Είσαι παντελώς αναξιόπιστος για συζήτηση.
Δεν παρίστανα τίποτα, έκανα λάθος μπερδεύοντας τα δύο ποσοστά και το παραδέχομαι γιατί δεν είμαι ζαίος. Στην ουσία δεν έχει διαφορά για το επιχείρημα μου. Αντί για 7 ήταν 8. Ασχολείσαι με τρίχες ή το τι είπα εσένα για να φύγουμε από την ουσία του επιχερήματος.
Δεν το παραδέχθηκες, πήγες να βγάλεις εμένα ψεύτη διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου.
Ισχυριζόσουν ότι προσπαθώ να πω ψέματα ότι μιλάμε για τις εκλογές του Σεπτεμβρίου και όχι του Ιανουαρίου κουοταροντας ποστ μου στο οποίο ξεκαθάριζα ότι μιλάω για τις εκλογές του Ιανουαρίου.
Ε, όταν παρατέθηκε δεύτερη φορά το λινκ από τη βικιπαιδεια αναγκάστηκες να σταματήσεις να με λες ψεύτη.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2019, 14:17

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:51
Οτιδηποτε με διαφορα κατω απο 10% θα ειναι προσωπικη αποτυχια του Κυριακου.
έλα παιδιά ας είμαστε ειλικρινείς
οτιδήποτε με διαφορά κάτω του 40% είναι αποτυχία για τη ΝΔ και τον Κυριάκο προσωπικά
αν η διαφορά είναι κάτω από 40% τότε ο συριζα προφανώς συνεχίζει να κατέχει ισχυρά ερείσματα στη κοινωνία και δεν υπάρχει λόγος παραίτησης
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Uppercut

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 18 Μάιος 2019, 14:18

Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:16
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:15
Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:12


Όχι μόνο είπες ψέματα, όταν αποκαλύφθηκε το ψέμα σου κατηγόρησες κιόλας εμένα σαν ψεύτη και μετά επέμενες παριστάνοντας τον τρελό, φέρνοντας τούμπα όσα είχα πει στο ίδιο το ποστ μου που παρέθετες. Είσαι παντελώς αναξιόπιστος για συζήτηση.
Δεν παρίστανα τίποτα, έκανα λάθος μπερδεύοντας τα δύο ποσοστά και το παραδέχομαι γιατί δεν είμαι ζαίος. Στην ουσία δεν έχει διαφορά για το επιχείρημα μου. Αντί για 7 ήταν 8. Ασχολείσαι με τρίχες ή το τι είπα εσένα για να φύγουμε από την ουσία του επιχερήματος.
Δεν το παραδέχθηκες, πήγες να βγάλεις εμένα ψεύτη διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου.
Ισχυριζόσουν ότι προσπαθώ να πω ψέματα ότι μιλάμε για τις εκλογές του Σεπτεμβρίου και όχι του Ιανουαρίου κουοταροντας ποστ μου στο οποίο ξεκαθάριζα ότι μιλάω για τις εκλογές του Ιανουαρίου.
Ακριβώς στο ποστ που κουοτάρεις και στο προηγούμενο το λέω. Πριν, που δεν το είχα δει, πώς ήταν δυνατόν να το παραδεχθώ;

Τώρα κάθεσαι και το τραβάς από τα μαλλιά γιατί δεν έχεις απάντηση επί της ουσίας. Άλλαξε κάτι στην ουσία του επιχερήματος επειδή είπα 7, ατί για 8;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2019, 14:21

Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:18
Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:16
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:15


Δεν παρίστανα τίποτα, έκανα λάθος μπερδεύοντας τα δύο ποσοστά και το παραδέχομαι γιατί δεν είμαι ζαίος. Στην ουσία δεν έχει διαφορά για το επιχείρημα μου. Αντί για 7 ήταν 8. Ασχολείσαι με τρίχες ή το τι είπα εσένα για να φύγουμε από την ουσία του επιχερήματος.
Δεν το παραδέχθηκες, πήγες να βγάλεις εμένα ψεύτη διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου.
Ισχυριζόσουν ότι προσπαθώ να πω ψέματα ότι μιλάμε για τις εκλογές του Σεπτεμβρίου και όχι του Ιανουαρίου κουοταροντας ποστ μου στο οποίο ξεκαθάριζα ότι μιλάω για τις εκλογές του Ιανουαρίου.
Ακριβώς στο ποστ που κουοτάρεις και στο προηγούμενο το λέω. Πριν, που δεν το είχα δει, πώς ήταν δυνατόν να το παραδεχθώ;

Τώρα κάθεσαι και το τραβάς από τα μαλλιά γιατί δεν έχεις απάντηση επί της ουσίας. Άλλαξε κάτι στην ουσία του επιχερήματος επειδή είπα 7, ατί για 8;
Η διαφορά στις εκλογές ήταν 8,5 μονάδες. 3,5 μονάδες πάνω από τη μέση τιμή που δινόταν (5%). Οι προβλέψεις μάλιστα αυτές (4-6%) ήταν 3 μέρες πριν από τις εκλογές. Ποιος ξέρει πόσες φορές θα τις είχαν αλλάξει.
Όπως πχ και τώρα τις έχουν αλλάξει 500 φορές,συνεπώς έχουν αποτύχει. Επιτυχής στις προβλέψεις θεωρούμαι εγώ, που είχα επισημάνει από τον Φεβρουάριο-Μάρτιο ποιες προβλέψεις θεωρώ εξωπραγματικές και πράγματι αυτές είναι που διορθώνουν σχεδόν κάθε εβδομάδα πλέον.

Πήγες να με βγάλεις ψεύτη, ενώ ο ψεύτης της υπόθεσης ήσουν εσύ. Η αναξιοπιστία σου δεν έχει όρια. Θα κρατήσω τη συζήτηση στην υπογραφή μου για να γελάμε και στο μέλλον με αυτή και την αναξιοπιστία σου.


*Σημειωτέον δεν παραδέχθηκες τίποτα. Πήγες να αλλάξεις τη συζήτηση σε κάτι άσχετο ταγκαροντας με.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 18 Μάιος 2019, 14:24

Λοιπον οι φιλοσυριζα θα παιζουν την διαφορα υπερ της ΝΔ στο 3, οι φιλο ΝΔ δημοσκοπήσεις στο 7, κάπου στη μεση θα κάτσει η μπίλια..
Και βεβαια η ήττα , με οποια διαφορα αποτελεί εγγύηση για λίγο μεγαλύτρη ήττα στις εθνικες, γιατί έχουμε και το μέρος αυτών που γουστάρουν νικητές ενω οι ιδιοι τους θα ναι ηττημενοι οποιο αστικο κομμμα και να βγει πρωτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 18 Μάιος 2019, 14:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Uppercut

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 18 Μάιος 2019, 14:27

Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:21
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:18
Highlander έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:16


Δεν το παραδέχθηκες, πήγες να βγάλεις εμένα ψεύτη διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου.
Ισχυριζόσουν ότι προσπαθώ να πω ψέματα ότι μιλάμε για τις εκλογές του Σεπτεμβρίου και όχι του Ιανουαρίου κουοταροντας ποστ μου στο οποίο ξεκαθάριζα ότι μιλάω για τις εκλογές του Ιανουαρίου.
Ακριβώς στο ποστ που κουοτάρεις και στο προηγούμενο το λέω. Πριν, που δεν το είχα δει, πώς ήταν δυνατόν να το παραδεχθώ;

Τώρα κάθεσαι και το τραβάς από τα μαλλιά γιατί δεν έχεις απάντηση επί της ουσίας. Άλλαξε κάτι στην ουσία του επιχερήματος επειδή είπα 7, ατί για 8;
Η διαφορά στις εκλογές ήταν 8,5 μονάδες. 3,5 μονάδες πάνω από τη μέση τιμή που δινόταν (5%). Οι προβλέψεις μάλιστα αυτές (4-6%) ήταν 3 μέρες πριν από τις εκλογές. Ποιος ξέρει πόσες φορές θα τις είχαν αλλάξει.
Όπως πχ και τώρα τις έχουν αλλάξει 500 φορές,συνεπώς έχουν αποτύχει. Επιτυχής στις προβλέψεις θεωρούμαι εγώ, που είχα επισημάνει από τον Φεβρουάριο-Μάρτιο ποιες προβλέψεις θεωρώ εξωπραγματικές και πράγματι αυτές είναι που διορθώνουν σχεδόν κάθε εβδομάδα πλέον.

Πήγες να με βγάλεις ψεύτη, ενώ ο ψεύτης της υπόθεσης ήσουν εσύ. Η αναξιοπιστία σου δεν έχει όρια. Θα κρατήσω τη συζήτηση στην υπογραφή μου για να γελάμε και στο μέλλον με αυτή και την αναξιοπιστία σου.
Τι λες επί της ουσίας χωρίς πολύ μπλα μπλα και αυτοαναφορές; Ότι οι στοιχηματικές αποδόσεις είναι αναξιόπιστες, επειδή έδιναν 4-6 κι ήρθε 8, άρα τώρα που προκύπτει διαφορά γύρω στις 6 μονάδες υπέρ της Ν.Δ. είναι πολύ μικρότερη υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: 6,5 μονάδες μπροστά η Ν.Δ. σε νέα δημοσκόπηση - 10 μονάδες μπροστά σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 18 Μάιος 2019, 14:27

Οι δημοσκοπήσεις δεν αποτυγχάνουν ρε σεις
Ένα εργαλείο, περιορισμένης αξιοπιστίας από κατασκευής είναι
Μην κοιτάτε που στην Ελλάδα έχουν γίνει κεντρικό πολιτικό θέμα

Παρ' όλα αυτά, στο θέμα μας. Το σημαντικότερο σε αυτές τις εκλογές δεν είναι η διαφορά των δυο πρώτων κομμάτων. Το πιο σημαντικό είναι η πορεία του Πασόκ. Αν μείνει στα ρηχά (5-6-7%) τότε είναι πολύ πιθανό να εξαερωθεί μέχρι τις εθνικές εκλογές και αυτό πραγματικά μπορεί να αλλάξει τις εκλογικές ισορροπίες.

Οκ, αν η ΝΔ κερδίσει με 10 μονάδες θα έχει βάλει σοβαρή υποψηφιότητα και για τις εθνικές, αλλά νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο ρευστά
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών