Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 27 Μάιος 2019, 10:24

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2019, 08:33
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Μάιος 2019, 00:38
40% ο Πελετίδης στην κόκκινη πόλη. Σφάζονται για την δεύτερη θέση ΠΑΣΟΚοι και ΝΔτες...
ειμαι συγκρατημενα υπερηφανος για τους συγχωριανους μου.

αν και ειναι καθυστερημένοι νεοπασοκοι (ζαιοι) οπως φανηκε απο το τι ψηφισαν στις ευρωεκλογες, απεδειξαν οτι τουλαχοστον δεν ειναι προβατα.

ο ζαιος υποψηφιος δημαρχος πηρε το πουλι, και παιζει να βρεθει πισω ακομη και απο το πουλεν μου, τον ακομματιστο πρωτοεμφανιζομενο ψωμα. στα ιδια περιπου παιζει και ο νικνικ, που οι πυροβολημενοι ελεγαν οτι παει για δευτερο γυρο, μπορει και για δημαρχος.

επισης, ενω εδωσαν ζορικο 40% στον μπολσεβικοδημαρχο, ξεκαθαρισαν οτι δινουν αυτο το ποσοστο στον ανθρωπο πελετιδη, οχι στον κομμουνιστη, γιατι εδειξαν τ αρχιδια τους στο κκε στις ευρωεκλογες με 5%. αν ο πελε εδιωχνε απο πανω του τα κοκκινα, 70% θαπαιρνε.
:+1:
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 27 Μάιος 2019, 10:24

vantono έγραψε:
27 Μάιος 2019, 10:20
fagano3 έγραψε:
27 Μάιος 2019, 10:15
Αυτος ο Ζερβας ποιος ειναι;Ειναι δεξιος,αριστερος,φιλελεφτ;
Στο διπλανό νήμα καποιος έγραψε οτι ειναι κεντροδεξιός, από το τημ Μπουτάρη που ανεξαρτητοποιήθηκε. Ουτε εγώ τον ηξερα.
To 17 έφυγε από τον Μπουτάρη νομίζω με μπινελίκια ο ένας με τον άλλο. Από ΝΔ έχει καταγωγή και αυτός. Πάντως αν δεν είχε την διάσπαση η ΝΔ με Ορφανό Ζέρβα Ψωμιάδη έβγαινε από την πρώτη Κυριακή ο Ταχιάος
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 27 Μάιος 2019, 10:24

vantono έγραψε:
27 Μάιος 2019, 10:20
fagano3 έγραψε:
27 Μάιος 2019, 10:15
Αυτος ο Ζερβας ποιος ειναι;Ειναι δεξιος,αριστερος,φιλελεφτ;
Στο διπλανό νήμα καποιος έγραψε οτι ειναι κεντροδεξιός, από το τημ Μπουτάρη που ανεξαρτητοποιήθηκε. Ουτε εγώ τον ηξερα.
Έχει μπει στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ στο παρελθόν.


Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 27 Μάιος 2019, 17:50

Στο 89% οριακά ακόμα μπροστά ο Ζέρβας.
Λογικά θα περάσει στο δευτερο γυρο αυτός.
Τεράστια έκπληξη.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 28 Μάιος 2019, 20:32

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2019, 08:33
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Μάιος 2019, 00:38
40% ο Πελετίδης στην κόκκινη πόλη. Σφάζονται για την δεύτερη θέση ΠΑΣΟΚοι και ΝΔτες...
ειμαι συγκρατημενα υπερηφανος για τους συγχωριανους μου.

αν και ειναι καθυστερημένοι νεοπασοκοι (ζαιοι) οπως φανηκε απο το τι ψηφισαν στις ευρωεκλογες, απεδειξαν οτι τουλαχοστον δεν ειναι προβατα.

ο ζαιος υποψηφιος δημαρχος πηρε το πουλι, και παιζει να βρεθει πισω ακομη και απο το πουλεν μου, τον ακομματιστο πρωτοεμφανιζομενο ψωμα. στα ιδια περιπου παιζει και ο νικνικ, που οι πυροβολημενοι ελεγαν οτι παει για δευτερο γυρο, μπορει και για δημαρχος.

επισης, ενω εδωσαν ζορικο 40% στον μπολσεβικοδημαρχο, ξεκαθαρισαν οτι δινουν αυτο το ποσοστο στον ανθρωπο πελετιδη, οχι στον κομμουνιστη, γιατι εδειξαν τ αρχιδια τους στο κκε στις ευρωεκλογες με 5%. αν ο πελε εδιωχνε απο πανω του τα κοκκινα, 70% θαπαιρνε.
Τι έγινε στην πόλη που έφερε αυτό το αποτέλεσμα; Έχω υπόψη δήμους που πράγματι, μέσα στην κρίση δεν μάσησαν στη μίρλα και ανέβηκαν και μπορεί να ανέβηκαν και πολύ σε συνολική ποιότητα ζωής. Και αυτούς που έκαναν αυτή τη διαχείριση συνήθως ο κόσμος τους αντάμειψε σε αυτές τις εκλογές, ανεξαρτήτως κομματικών καπέλων.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Μάιος 2019, 20:39

Athina__P έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:32

Τι έγινε στην πόλη που έφερε αυτό το αποτέλεσμα; Έχω υπόψη δήμους που πράγματι, μέσα στην κρίση δεν μάσησαν στη μίρλα και ανέβηκαν και μπορεί να ανέβηκαν και πολύ σε συνολική ποιότητα ζωής. Και αυτούς που έκαναν αυτή τη διαχείριση συνήθως ο κόσμος τους αντάμειψε σε αυτές τις εκλογές, ανεξαρτήτως κομματικών καπέλων.
τιποτα δεν εγινε.

και αυτο το τιποτα ειναι τεραστια αναβαθμιση, γιατι με τους προηγουμενους γινονταν πολλα. ολα αρνητικα, ρεμουλες, απατες κλπ.

οποτε το τιποτα ειναι μια χαρα, παρεδωσε και κατι εργα που ειχαν αρχισει 20 χρονια τωρα και ηταν κοντα στο να τελειωσουν, και μοιαζει σαν να τα εκανε αυτος, ε δε θες κατι αλλο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 28 Μάιος 2019, 20:42

Ασέβαστος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:39
Athina__P έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:32

Τι έγινε στην πόλη που έφερε αυτό το αποτέλεσμα; Έχω υπόψη δήμους που πράγματι, μέσα στην κρίση δεν μάσησαν στη μίρλα και ανέβηκαν και μπορεί να ανέβηκαν και πολύ σε συνολική ποιότητα ζωής. Και αυτούς που έκαναν αυτή τη διαχείριση συνήθως ο κόσμος τους αντάμειψε σε αυτές τις εκλογές, ανεξαρτήτως κομματικών καπέλων.
τιποτα δεν εγινε.

και αυτο το τιποτα ειναι τεραστια αναβαθμιση, γιατι με τους προηγουμενους γινονταν πολλα. ολα αρνητικα, ρεμουλες, απατες κλπ.

οποτε το τιποτα ειναι μια χαρα, παρεδωσε και κατι εργα που ειχαν αρχισει 20 χρονια τωρα και ηταν κοντα στο να τελειωσουν, και μοιαζει σαν να τα εκανε αυτος, ε δε θες κατι αλλο.
Ναι, κάπου την είχαμε ξανακάνει αυτή την κουβέντα πριν μήνες. Ήταν ντροπή που ζητούσαν τόσα χρόνια οποιοδήποτε ποσό για διόδια στην Κορίνθου - Πατρών, γιατί ο δρόμος ήταν μεγάλο ρεζιλίκι. Και το πιο μεγάλο, ήταν ότι είχαν φτιάξει δρόμο σοβαρό, μόνο για να σε οδηγήσουν να πληρώσεις διόδια γύρω από το Ρίο. Μα για πόσο μ@@κες σας είχαν εκεί! Τουλάχιστον, τελευταίες από όλες τις κεντρικές αρτηρίες, έγινε και ο δρόμος εκεί! Νομίζω κιόλας! Και τον πιστώθηκε ο Δήμαρχος; Διασκεδαστικό!

Nero

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 29 Μάιος 2019, 11:17

Της Πόπης έγινε στην επαρχία με 4 κάλπες. Οι γέροι τα έφεραν όλα σταυρωμένα απο το σπίτι με αποτέλεσμα να μην ξέρουν που να τα ρίξουν που και να καταλήγουν άκυρα :003:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 18 Ιουν 2019, 12:01

Μπίστης, τελικά τα κατάφερε το πουλέν σου στο Αιγάλεω!

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Εκλογές 2019 Περιφέρειες-Δήμοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 18 Ιουν 2019, 12:08

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
18 Ιουν 2019, 12:01
Μπίστης, τελικά τα κατάφερε το πουλέν σου στο Αιγάλεω!
:vp6:

Πιό πολύ συναισθηματικώς τον υποστήριζα λόγω κοινής εφηβικής καφετέριας. Και λόγω αντι-σύριζα βέβαια. Το χάρηκα πάρα πολύ γιατί το μάτς ισοφαρίστηκε στο 94' και είχε παράτα και πέναλτυ
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών