Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 28 Μάιος 2019, 19:05

LongTom έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:35
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:22
Εγώ δεν περιμένω τίποτα απο τα κόμματα. ΗΓΕΤΗ θα ήθελα να δω, σαν τον Πουτιν ας πουμε, που να μπορεί να ορθώσει ανάστημα απέναντι στις αντίχριστες και ανθελληνικές δυνάμεις. Και τέτοιος ηγέτης δεν υπάρχει μέσα στα υπαρχοντα κόμματα. Κάποια καλή προαίρεση απο μερικους υπάρχει και λίγη καλή θέληση, αλλά είναι ΛΙΓΟΙ για να αντισταθουν όπως πρέπει.
LOL.
Δεν ξέρω εάν είναι σοβαρό ποστ ή τρολλάρισμα.

Με φαίνεται ότι κάθε φορά που λείπω καιρό από εδώ, ξεχνώ τι... παρουσίες κατοικοεδρεύουν στα νήματα της πολιτικής. :lol:
Τι να σου κάνει η κοπέλα αν βλέπεις τα μισά...
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 19:08

Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:03
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:53
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:42


Δηλαδή εσύ περιμένεις να γίνει πρωτα το κακό και μετά να υπάρξει αντίδραση;;;
Δεν είναι έτσι αγαπητέ, σου θυμίζω το παράδειγμα του Μεταξά που προετοιμασε τον λαό και την νεολαία ΠΡΟΤΟΥ να γίνει ο πολεμος!
Ήταν λοιπόν ηγέτης ο Μεταξάς.
Τέλος. Τα άλλα που λες περιττευουν. Έχεις κανέναν τέτοιον κατά νου σημερα;;;
Γιατί περιττεύουν ;
Είπαμε, οι Γερμανοί βαριόντουσαν να ασχοληθούν, μετά είπαν "άστονα μωρέ δε βαριέσαι", μετά έφαγε ο άλλος τις τσαρουχιές που έφαγε στην Αλβανία και στη Λιβύη και μετά γίναμε ήρωες.
Ιστορικός ρεαλισμός, τίποτα άλλο.
Από τους πιό σύγχρονους που να ξέρω ; Ο Αντετοκούμπο ίσως είχε κάποια προσόντα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 28 Μάιος 2019, 19:19

wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:08
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:03
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:53


Ήταν λοιπόν ηγέτης ο Μεταξάς.
Τέλος. Τα άλλα που λες περιττευουν. Έχεις κανέναν τέτοιον κατά νου σημερα;;;
Γιατί περιττεύουν ;
Είπαμε, οι Γερμανοί βαριόντουσαν να ασχοληθούν, μετά είπαν "άστονα μωρέ δε βαριέσαι", μετά έφαγε ο άλλος τις τσαρουχιές που έφαγε στην Αλβανία και στη Λιβύη και μετά γίναμε ήρωες.
Ιστορικός ρεαλισμός, τίποτα άλλο.
Από τους πιό σύγχρονους που να ξέρω ; Ο Αντετοκούμπο ίσως είχε κάποια προσόντα.
Είμαι της αποψης και της ερμηνείας της συγκεκριμένης ιστορικής εποχής ότι οι 2 παγκόσμιοι γίναν για να έρθει η παγκόσμια χουντα και ο αντίχριστος.
Καταλαβαίνεις τί θαυμα πετυχε η ψυχή Μεταξάς; ΜΑΖΙ βέβαια με τον κόσμο εκείνης της χρονικής περιόδου.
Ίσως μπορούμε να πουμε ότι όλος ο κόσμος μιας εποχής γεννάει έναν ηγέτη. Αν είναι άξιος ο κόσμος, τότε θα βγάλει έναν ηγέτη αξιο.
Στην εποχή μας θα συμφωνήσω με τον Γιανναρά που πιστευει ότι σαπίσαμε.
Συνεπώς, ηγέτης δεν υπάρχει. Μας τελείωσε.
Εκτός και αν άνωθεν μας δοθεί απο θαυμα ένας όπου εκεί στα ξαφνικά θα έρθει να μας σώσει απο το πουθενά.

Τώρα που μιλάμε, ετοιμάζεται ο τρίτος παγκόσμιος. Μια τριτη προσπάθεια για παγκόσμια χουντα και δικτατορία.
Όταν θα πέφτουν οι βόμβες θα παρακαλάμε να νικάει ο Πουτιν μπας και σωθούμε...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 19:40

Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:19
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:08
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:03


Τέλος. Τα άλλα που λες περιττευουν. Έχεις κανέναν τέτοιον κατά νου σημερα;;;
Γιατί περιττεύουν ;
Είπαμε, οι Γερμανοί βαριόντουσαν να ασχοληθούν, μετά είπαν "άστονα μωρέ δε βαριέσαι", μετά έφαγε ο άλλος τις τσαρουχιές που έφαγε στην Αλβανία και στη Λιβύη και μετά γίναμε ήρωες.
Ιστορικός ρεαλισμός, τίποτα άλλο.
Από τους πιό σύγχρονους που να ξέρω ; Ο Αντετοκούμπο ίσως είχε κάποια προσόντα.
Είμαι της αποψης και της ερμηνείας της συγκεκριμένης ιστορικής εποχής ότι οι 2 παγκόσμιοι γίναν για να έρθει η παγκόσμια χουντα και ο αντίχριστος.
Καταλαβαίνεις τί θαυμα πετυχε η ψυχή Μεταξάς; ΜΑΖΙ βέβαια με τον κόσμο εκείνης της χρονικής περιόδου.
Ίσως μπορούμε να πουμε ότι όλος ο κόσμος μιας εποχής γεννάει έναν ηγέτη. Αν είναι άξιος ο κόσμος, τότε θα βγάλει έναν ηγέτη αξιο.
Στην εποχή μας θα συμφωνήσω με τον Γιανναρά που πιστευει ότι σαπίσαμε.
Συνεπώς, ηγέτης δεν υπάρχει. Μας τελείωσε.
Εκτός και αν άνωθεν μας δοθεί απο θαυμα ένας όπου εκεί στα ξαφνικά θα έρθει να μας σώσει απο το πουθενά.

Τώρα που μιλάμε, ετοιμάζεται ο τρίτος παγκόσμιος. Μια τριτη προσπάθεια για παγκόσμια χουντα και δικτατορία.
Όταν θα πέφτουν οι βόμβες θα παρακαλάμε να νικάει ο Πουτιν μπας και σωθούμε...
Δεν έχει σημασία αν είναι ο Μεταξάς, η ο Λεωνίδας με τους Σπαρτιάτες ή ο Αρταφέρνης ή ο στρατάρχης Κόνιεφ.
Πρώτα θα υπάρξει το γεγονός που τον ανέδειξε σαν ηγέτη και μετά θα είναι ηγέτης ο Μεταξάς, ο Λεωνίδας ...
Εν τοιαύτη περιπτώσει θα πάμε και στον Σωτήρη Νίνη που ήταν εκκολαπτόμενος ηγέτης κάποτε και στον Γιεκινί και στον Ντερμπυσίαρ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 28 Μάιος 2019, 19:48

wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:40
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:19
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:08


Γιατί περιττεύουν ;
Είπαμε, οι Γερμανοί βαριόντουσαν να ασχοληθούν, μετά είπαν "άστονα μωρέ δε βαριέσαι", μετά έφαγε ο άλλος τις τσαρουχιές που έφαγε στην Αλβανία και στη Λιβύη και μετά γίναμε ήρωες.
Ιστορικός ρεαλισμός, τίποτα άλλο.
Από τους πιό σύγχρονους που να ξέρω ; Ο Αντετοκούμπο ίσως είχε κάποια προσόντα.
Είμαι της αποψης και της ερμηνείας της συγκεκριμένης ιστορικής εποχής ότι οι 2 παγκόσμιοι γίναν για να έρθει η παγκόσμια χουντα και ο αντίχριστος.
Καταλαβαίνεις τί θαυμα πετυχε η ψυχή Μεταξάς; ΜΑΖΙ βέβαια με τον κόσμο εκείνης της χρονικής περιόδου.
Ίσως μπορούμε να πουμε ότι όλος ο κόσμος μιας εποχής γεννάει έναν ηγέτη. Αν είναι άξιος ο κόσμος, τότε θα βγάλει έναν ηγέτη αξιο.
Στην εποχή μας θα συμφωνήσω με τον Γιανναρά που πιστευει ότι σαπίσαμε.
Συνεπώς, ηγέτης δεν υπάρχει. Μας τελείωσε.
Εκτός και αν άνωθεν μας δοθεί απο θαυμα ένας όπου εκεί στα ξαφνικά θα έρθει να μας σώσει απο το πουθενά.

Τώρα που μιλάμε, ετοιμάζεται ο τρίτος παγκόσμιος. Μια τριτη προσπάθεια για παγκόσμια χουντα και δικτατορία.
Όταν θα πέφτουν οι βόμβες θα παρακαλάμε να νικάει ο Πουτιν μπας και σωθούμε...
Δεν έχει σημασία αν είναι ο Μεταξάς, η ο Λεωνίδας με τους Σπαρτιάτες ή ο Αρταφέρνης ή ο στρατάρχης Κόνιεφ.
Πρώτα θα υπάρξει το γεγονός που τον ανέδειξε σαν ηγέτη και μετά θα είναι ηγέτης ο Μεταξάς, ο Λεωνίδας ...
Εν τοιαύτη περιπτώσει θα πάμε και στον Σωτήρη Νίνη που ήταν εκκολαπτόμενος ηγέτης κάποτε και στον Γιεκινί και στον Ντερμπυσίαρ.
Το ξαναγράφω, ένας ηγέτης ΠΡΕΠΕΙ να ξέρει και ΝΑ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ποτε θα έρθει μια καταιγίδα ώστε να παρει τα μέτρα του και τις προφυλάξεις του.
ΆΡΑ είναι ΗΔΗ ηγέτης απο πριν. Πριν το γεγονός. Το ότι θα αναδειχθεί είναι θεμα χρόνου.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 20:09

Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:48


Το ξαναγράφω, ένας ηγέτης ΠΡΕΠΕΙ να ξέρει και ΝΑ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ποτε θα έρθει μια καταιγίδα ώστε να παρει τα μέτρα του και τις προφυλάξεις του.
ΆΡΑ είναι ΗΔΗ ηγέτης απο πριν. Πριν το γεγονός. Το ότι θα αναδειχθεί είναι θεμα χρόνου.
Δεν είπα εγώ ότι δεν είναι.
Είπα ότι πρώτα θα γίνει το κοσμοϊστορικό γεγονός και μετά.
Η συζήτηση είναι αν σήμερα έχουμε ηγέτες.
Δεν γίνεται όμως πόλεμος.
Άρα ούτε έχουμε ηγέτες αλλά ούτε ξέρουμε ότι θα έχουμε, ούτε ότι δεν θα έχουμε όταν γίνει πόλεμος.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 28 Μάιος 2019, 20:09

LongTom έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:47
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:38
LongTom έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:35


LOL.
Δεν ξέρω εάν είναι σοβαρό ποστ ή τρολλάρισμα.

Με φαίνεται ότι κάθε φορά που λείπω καιρό από εδώ, ξεχνώ τι... παρουσίες κατοικοεδρεύουν στα νήματα της πολιτικής. :lol:
Δηλαδή εσύ θες Πρέσπες απέναντι στις ανθελληνικές δυνάμεις και βιβλία της Ρεπούση απέναντι στις αντιχριστιανικές.
Πρέσπες ή Πουτινική διδακτορία;
Τι διάολο επιλογή είναι αυτή;
Δεν θέλω τίποτα από τα δύο, αμφότερα σκατά επιλογές είναι.
Τέτοιους ηγέτες που να βατεύουν το λαό για να κάμουν περιουσία να τους χέσω.
Όπως να χέσω τις ψευτοεθνικιστές φανφάρες όταν το κράτος παραπαίει (Ρωσία) λόγω χάλια οικονομίας.

Εάν με έλεγες για κάποιον που τουλάχιστο προσπάθησε για το καλό του λαού του, παρά τις όποιες μαλακίες έκανε, λόγω χάρης Ντε Γκολ, να πω τρώγεται.
Όχι όμως με τον Πούτιν τον ηγέτη του μαφιόζικου κράτους.
Πουτιν:
1. Ξαναεστησε την βιομηχανία της χώρας του
2. Πέταξε έξω όλες της πολυεθνικές αμερικανικών συμφερόντων με αποτέλεσμα να ανακτήσει την εθνική κυριαρχία και φυσικά την αποκλειστική εκμετάλλευση των κοιτασμάτων πετρελαίου και φυσικού αερίου που διαθέτει η χώρα του
3. Έκανε και πάλι την Ρωσία υπερδύναμη

Τί να μας πεις και συ τωρα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 20:11

Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:09
LongTom έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:47
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:38


Δηλαδή εσύ θες Πρέσπες απέναντι στις ανθελληνικές δυνάμεις και βιβλία της Ρεπούση απέναντι στις αντιχριστιανικές.
Πρέσπες ή Πουτινική διδακτορία;
Τι διάολο επιλογή είναι αυτή;
Δεν θέλω τίποτα από τα δύο, αμφότερα σκατά επιλογές είναι.
Τέτοιους ηγέτες που να βατεύουν το λαό για να κάμουν περιουσία να τους χέσω.
Όπως να χέσω τις ψευτοεθνικιστές φανφάρες όταν το κράτος παραπαίει (Ρωσία) λόγω χάλια οικονομίας.

Εάν με έλεγες για κάποιον που τουλάχιστο προσπάθησε για το καλό του λαού του, παρά τις όποιες μαλακίες έκανε, λόγω χάρης Ντε Γκολ, να πω τρώγεται.
Όχι όμως με τον Πούτιν τον ηγέτη του μαφιόζικου κράτους.
Πουτιν:
1. Ξαναεστησε την βιομηχανία της χώρας του
2. Πέταξε έξω όλες της πολυεθνικές αμερικανικών συμφερόντων με αποτέλεσμα να ανακτήσει την εθνική κυριαρχία και φυσικά την αποκλειστική εκμετάλλευση των κοιτασμάτων πετρελαίου και φυσικού αερίου που διαθέτει η χώρα του
3. Έκανε και πάλι την Ρωσία υπερδύναμη

Τί να μας πεις και συ τωρα.
Ναι αλλά και τι χώρα έχει ο Βλαντιμίρ.
Δεν έχει ούτε την Πορτογαλία, ούτε το Περού.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 28 Μάιος 2019, 20:12

wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:09
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:48


Το ξαναγράφω, ένας ηγέτης ΠΡΕΠΕΙ να ξέρει και ΝΑ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ποτε θα έρθει μια καταιγίδα ώστε να παρει τα μέτρα του και τις προφυλάξεις του.
ΆΡΑ είναι ΗΔΗ ηγέτης απο πριν. Πριν το γεγονός. Το ότι θα αναδειχθεί είναι θεμα χρόνου.
Δεν είπα εγώ ότι δεν είναι.
Είπα ότι πρώτα θα γίνει το κοσμοϊστορικό γεγονός και μετά.
Η συζήτηση είναι αν σήμερα έχουμε ηγέτες.
Δεν γίνεται όμως πόλεμος.
Άρα ούτε έχουμε ηγέτες αλλά ούτε ξέρουμε ότι θα έχουμε, ούτε ότι δεν θα έχουμε όταν γίνει πόλεμος.
Διαφωνώ.

Φαίνεται ότι γνωρίζεις ιστορία αλλά σου λείπει η σφαιρική ερμηνεία των πραγμάτων και του κόσμου.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 20:13

Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:12
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:09
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 19:48


Το ξαναγράφω, ένας ηγέτης ΠΡΕΠΕΙ να ξέρει και ΝΑ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ποτε θα έρθει μια καταιγίδα ώστε να παρει τα μέτρα του και τις προφυλάξεις του.
ΆΡΑ είναι ΗΔΗ ηγέτης απο πριν. Πριν το γεγονός. Το ότι θα αναδειχθεί είναι θεμα χρόνου.
Δεν είπα εγώ ότι δεν είναι.
Είπα ότι πρώτα θα γίνει το κοσμοϊστορικό γεγονός και μετά.
Η συζήτηση είναι αν σήμερα έχουμε ηγέτες.
Δεν γίνεται όμως πόλεμος.
Άρα ούτε έχουμε ηγέτες αλλά ούτε ξέρουμε ότι θα έχουμε, ούτε ότι δεν θα έχουμε όταν γίνει πόλεμος.
Διαφωνώ.

Φαίνεται ότι γνωρίζεις ιστορία αλλά σου λείπει η σφαιρική ερμηνεία των πραγμάτων και του κόσμου.
Δεν μου λείπει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 28 Μάιος 2019, 20:15

wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:13
Natasha έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:12
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:09


Δεν είπα εγώ ότι δεν είναι.
Είπα ότι πρώτα θα γίνει το κοσμοϊστορικό γεγονός και μετά.
Η συζήτηση είναι αν σήμερα έχουμε ηγέτες.
Δεν γίνεται όμως πόλεμος.
Άρα ούτε έχουμε ηγέτες αλλά ούτε ξέρουμε ότι θα έχουμε, ούτε ότι δεν θα έχουμε όταν γίνει πόλεμος.
Διαφωνώ.

Φαίνεται ότι γνωρίζεις ιστορία αλλά σου λείπει η σφαιρική ερμηνεία των πραγμάτων και του κόσμου.
Δεν μου λείπει.
Ξαναδιαφωνώ. Αλλά δεν έχω όρεξη για τσακωμους.
:wave:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37761
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Μάιος 2019, 20:31

wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:15
Οι κ.κ. συμπολίται μας διαιρούνται σε δύο κατηγορίες:

1η κατηγορία - Πάνε για χαρτοφυλάκια, γενικές γραμματείες. Το πχόρουμ εύχεται "good luck" σε όσα μέλη του διεκδικούν χαρτοφυλάκιο - γενική γραμματεία. Είναι γεγονός όμως ότι τρώνε και παλτά αυτοί, είναι πολλοί αυτοί που έχουν φάει παλτό.

2η κατηγορία - Η κατηγορία "Ντοστογιέφσκι". Δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα παραπάνω γι αυτήν την κατηγορία αλλά εν πολλοίς την έχουν και λίγο ψωνισμένη όλοι αυτοί. Δηλαδή θα ερχόσαστε στο γραφείο μου και θα μου ζητάτε να σας φέρω γαμπρό από την Αυστραλία. Δεν σκέφτεστε ότι ακόμα και αν δεν απορρίψω το αίτημα σας, τι μπορώ να κάνω ; Πέστε μου -εσείς- ποιό κουμπί του γραφείου μου πατάω και έρχονται οι γαμπροί από την Αυστραλία ; Πότε δεν σκέφτονται οι της κατηγορίας "Ντοστογιέφσκι" και μετά έρχονται στο πχόρουμ.gr και κλαίνε.

Εγώ τι ζητάω ;
Εγώ κύριοι το μόνο που ζητάω είναι η εύρυθμος λειτουργία της κρατικής μηχανής.
Όπως το μόνο που ζητάω από την Microsoft είναι η εύρυθμος λειτουργία των windows -χωρίς crash- και ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να δω πενηνταράκι τσακιστό (από την Microsoft).
Τα γουίντοζ γούντι είναι πρόουν σε φίσινγκ ατάξ, βάηρη και μάλγουερ γενικότερα όσο τίποτε άλλο και δεν είναι φτιαγμένα για να βλέπεις τσόντες και στοίχημα όλη μέρα (όχι ότι δεν μπορείς να το κάνεις, προφανώς μπορείς και το κάνεις κιόλα αλλά τι φταίμε κι εμείς ε).
Θέλω να πω, βάλε λίνουξ να κάμεις την δουλειά σου σαν άθρωπος.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τι περιμένουμε από τα πολιτικά κόμματα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Μάιος 2019, 20:33

sys3x έγραψε:
28 Μάιος 2019, 20:31
wooded glade έγραψε:
28 Μάιος 2019, 18:15
Οι κ.κ. συμπολίται μας διαιρούνται σε δύο κατηγορίες:

1η κατηγορία - Πάνε για χαρτοφυλάκια, γενικές γραμματείες. Το πχόρουμ εύχεται "good luck" σε όσα μέλη του διεκδικούν χαρτοφυλάκιο - γενική γραμματεία. Είναι γεγονός όμως ότι τρώνε και παλτά αυτοί, είναι πολλοί αυτοί που έχουν φάει παλτό.

2η κατηγορία - Η κατηγορία "Ντοστογιέφσκι". Δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα παραπάνω γι αυτήν την κατηγορία αλλά εν πολλοίς την έχουν και λίγο ψωνισμένη όλοι αυτοί. Δηλαδή θα ερχόσαστε στο γραφείο μου και θα μου ζητάτε να σας φέρω γαμπρό από την Αυστραλία. Δεν σκέφτεστε ότι ακόμα και αν δεν απορρίψω το αίτημα σας, τι μπορώ να κάνω ; Πέστε μου -εσείς- ποιό κουμπί του γραφείου μου πατάω και έρχονται οι γαμπροί από την Αυστραλία ; Πότε δεν σκέφτονται οι της κατηγορίας "Ντοστογιέφσκι" και μετά έρχονται στο πχόρουμ.gr και κλαίνε.

Εγώ τι ζητάω ;
Εγώ κύριοι το μόνο που ζητάω είναι η εύρυθμος λειτουργία της κρατικής μηχανής.
Όπως το μόνο που ζητάω από την Microsoft είναι η εύρυθμος λειτουργία των windows -χωρίς crash- και ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να δω πενηνταράκι τσακιστό (από την Microsoft).
Τα γουίντοζ γούντι είναι πρόουν σε φίσινγκ ατάξ, βάηρη και μάλγουερ γενικότερα όσο τίποτε άλλο και δεν είναι φτιαγμένα για να βλέπεις τσόντες και στοίχημα όλη μέρα (όχι ότι δεν μπορείς να το κάνεις, προφανώς μπορείς και το κάνεις κιόλα αλλά τι φταίμε κι εμείς ε).
Θέλω να πω, βάλε λίνουξ να κάμεις την δουλειά σου σαν άθρωπος.
βαϊράϊι
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών