Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27042
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Μάιος 2019, 00:14

Apergos8 έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:12
Ο Κυμπουροπουλος για να είναι δίκαιος πρέπει να στείλει ευχαριστήρια κάρτα στον Πολάκη που φρόντισε να τον διαφημίσει.
Και στον πίκο. Ο οποίος μέσα στη θολούρα της αλαζονείας του έκανε νταμπλ ντάουν στον πολλακισμό από το βήμα της βουλής, μόνο και μόνο επειδή νόμισε ότι θα σκοράρει ένα φθηνό πόντο έναντι του κυριάκου. Αυτός είναι ο μεγάλος αριστερός με το αλάνθαστο πολιτικό αισθητήριο ποκοπίκος
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20828
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Μάιος 2019, 00:15

Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:47
πήζον bot έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:43
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:30
Ας οψεται ο λεβεντομαλακας ο πολακης που τον εκανε πρωτο σε σταυρους
τι λες βρε βλημα, ε βλημα.
Ιερη αγελαδα ο λεβεντομαλακας. Θα με κανεις να ψηφισω νδ
Το Ψαριανό να σταυρώσεις...

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Μάιος 2019, 00:25

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:00
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:32
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:22
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Εγώ πάντως στο μετρό ήμουν κυρία, παρά το βρισίδι.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα του νήματος, θεωρείς ότι οι γνώσεις που έχει ο Κυμπουρόπουλος και η απειρία του στην πολιτική, είναι θετικά για την θητεία του στην ευρωβουλή;
Δεν έπρεπε να ξεκινήσει από εδώ (βουλή, τοπική αυτοδιοίκηση) να ψηθεί για να πάει έξω έτοιμος;
Κάπου γράφεις ότι θες να πάρεις οφφ από το φόρουμ για αποτοξίνωση, νομίζω ότι το χρειάζεσαι. Ο κύμπου θα κάνει ακριβώς ότι θέλει και ότι έχει δικαίωμα να κάνει σαν ελ και ευρωπαίος πολίτης. Η ευκαιρία εμφανίστηκε και την άρπαξε. Πουθενά, ποτέ και για κανέναν δεν έχει υπάρξει κανόνας ότι περνας πρώτα από τοπική ή εθνική βουλή πριν πας στην ευρωβουλή, πόσω δε μάλλον στο σημερινό κόντεξτ όπου η εε έχει κτίσει πιο άμεση σχέση με τους πολίτες των κρατών-μελών.

Σου απαντά ο Apergos8 πιο κάτω.


ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:00
Επίσης: έχεις υπόψη σου πώς είναι η καθημερινότητά του; Πώς είναι να ξυπνάει, να χέζει, να πλένεται, να ντύνεται, να μετακινείται στη δουλειά του και αλλού; Αυτά από μόνα τους πράγματι δεν αποτελούν λόγο για να τον ψηφίσει κανείς, αλλά το γεγονός ότι έχει υπάρξει αριστούχος, έχει πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης, είναι επαγγελματίας σε τομέα υψηλής εξειδίκευσης *και* έχει κάνει επιτυχή προεκλογική εξτρατεία με τόσο τρέξιμο (τον παρακολουθώ στο φέις), ενώ κουβαλάει όλο αυτό το φορτίο, λέει πάρα πολλά για το μέταλλο του χαρακτήρα, τη στοχοπροσήλωση και τις ικανότητές του - θα τολμούσα την εκτίμηση ότι ανήκει στον τοπ πέντε τα εκατό του γενικού πληθυσμού, με αυτά τα κριτήρια.

Λυπάμαι σε μία ΕΕ με άτομα σαν τον Γιούνκερ, χρειάζονται άλλα.
Και μόνον που είπε ότι στην Ευρωβουλή θα μιλήσει για την Ευρώπη των ανθρώπων και όχι των αριθμών όταν οι ασιατικές οικονομικές υπερδυνάμεις μας πάνε για ομαδικό βιασμό, δεν μου γεμίζει το μάτι. Θέλω και εγώ Ευρώπη των ανθρώπων και όχι των αριθμών, αλλά η πραγματικότητα δεν το επιτρέπει για την ώρα.


ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:00
Και για να κλείσω το σεντόνι, ξέρεις πόσοι άνθρωποι σαν τον κύμπου μαραζώνουν έγκλειστοι σε διαμερίσματα μπροστά σε τηλεοράσεις σε καταστολή από τα ψυχοφάρμακα; Οι περισσότεροι σου λέω εγώ, απλά δυστυχώς στην ελλάδα δεν φαίνονται γιατί δεν κυκλοφορούν έξω. Είναι αποκλεισμένοι. Αντί λοιπόν να γράφεις τις χονδρομαλακίες που γράφεις τις τελευταίες ημέρες, σκέψου τί πρέπει να αλλάξεις στη συμπεριφορά σου για να διευκολύνεις τη δημιουργία ευκαιριών ώστε αυτοι οι ανθρωποι να ζήσουν μια ζωή με περισσότερο νόημα
Σαν απλή πολίτης δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να βοηθήσω κάποιον δίπλα μου που δυσκολεύεται να μετακινηθεί.
Δεν είμαι πολιτικός, δεν μπορώ να αποφασίσω να γίνουν έργα υποδομής, μην προσπαθείς να μου δημιουργήσεις τύψεις για κάτι που δεν είναι στο χέρι μου. Εσύ τι κάνεις για να τους διευκολύνεις, για πες. :popc:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 29 Μάιος 2019, 00:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 29 Μάιος 2019, 00:27

NewModelArmy έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:19
Εικόνα

Τα θερμα μου συγχαρητήρια
Με την εξαίρεση του Μαρινάκη, δεν ξέρω κανέναν. Ποιοι είναι οι άλλοι 3;

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 29 Μάιος 2019, 00:37

Ο Κυμπουροπουλος καλώς ή κακώς εξελέγη πρώτος σε σταυρούς ευρωβουλευτής (είπαμε πως και γιατί).Προσωπικά για τον Κυμπουροπουλο έμαθα όπως και η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου εξαιτίας του Πολάκη. Αργότερα διάβασα αυτό το άρθρο για τον Κυμπουροπουλο: https://www.ilianet.gr/stelios-kympoyro ... roysa-zoi/ .Ας περιμένουμε να δούμε το έργο του πρώτα και θα τον κρίνουμε στη συνέχεια.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17953
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 29 Μάιος 2019, 00:44

Εμπεδοκλής έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:15
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:47
πήζον bot έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:43


τι λες βρε βλημα, ε βλημα.
Ιερη αγελαδα ο λεβεντομαλακας. Θα με κανεις να ψηφισω νδ
Το Ψαριανό να σταυρώσεις...
νδ ειναι, οτι του πουν σαν καλο δουλακι

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Μάιος 2019, 00:46

Apergos8 έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:37
Ο Κυμπουροπουλος καλώς ή κακώς εξελέγη πρώτος σε σταυρούς ευρωβουλευτής (είπαμε πως και γιατί).Προσωπικά για τον Κυμπουροπουλο έμαθα όπως και η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου εξαιτίας του Πολάκη. Αργότερα διάβασα αυτό το άρθρο για τον Κυμπουροπουλο: https://www.ilianet.gr/stelios-kympoyro ... roysa-zoi/ .Ας περιμένουμε να δούμε το έργο του πρώτα και θα τον κρίνουμε στη συνέχεια.
Απλώς είμαι σίγουρη πως είμαι η μόνη εδώ μέσα, που τις τελευταίες μέρες τσέκαρα βιογραφικά υποψηφίων για να αποφασίσω. Οι Ψωροκωσταίοι ψηφίζουν σύμφωνα με το συναίσθημα, ό,τι τους πει η καρντιά τους.
Και όσον αφορά τις ευρωεκλογές, άνοιξα και νήμα για να ενημερωθώ για τα αντίστοιχα ευρωπαϊκά κόμματα. Γιατί καλά ψηφίζω το κόμμα που θέλω, τι γίνεται αν το ευρωπαϊκό στο οποίο ανήκει η επιλογή μου, είναι άκυρο ή εχθρικό προς τη χώρα μου;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Μάιος 2019, 09:47

Highlander έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:36
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:30
Ας οψεται ο λεβεντομαλακας ο πολακης που τον εκανε πρωτο σε σταυρους
Τι κακό είπε τελικά ο Πολάκης;
Το ότι βάφτισαν τα αντικυβερνητικά μέσα αήθη και ρατσιστική την ανάρτηση του Πολάκη, δε σημαίνει ότι είναι κιόλας. Το ακριβώς αντίθετο.
Βάλτε και λίγη κριτική σκέψη.
εβαλαν κριτικη σκεψη οι ψηφοφοροι. αρκει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34309
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μάιος 2019, 09:50

Juno έγραψε:
29 Μάιος 2019, 00:46
Απλώς είμαι σίγουρη πως είμαι η μόνη εδώ μέσα, που τις τελευταίες μέρες τσέκαρα βιογραφικά υποψηφίων για να αποφασίσω. Οι Ψωροκωσταίοι ψηφίζουν σύμφωνα με το συναίσθημα, ό,τι τους πει η καρντιά τους.
Δεν είσαι.Υπάρχει νήμα μερικές σελίδες πιο πίσω που γράφουμε ποιούς σταυρώνουμε και εξηγούμε με τίτλο ακριβώς "ποιούς σταυρώνουμε".

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 29 Μάιος 2019, 09:53

μίστερ μαξ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 22:29
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:47
πήζον bot έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:43
τι λες βρε βλημα, ε βλημα.
Ιερη αγελαδα ο λεβεντομαλακας. Θα με κανεις να ψηφισω νδ
E, ε, ηρεμήστε οι δυο σας. Δεν χρειάζονται τετοια, οταν οι ακρίδες εχουν ήδη καλύψει τον ήλιο.
Ποστ για εκτύπωση σε A1 και αφίσα στον τοίχο. :smt005:




Uppercut

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 16:49

Και ο Μεϊμάρ πιο πάνω από το ρεκόρ του Γλέζου. Δεν είναι μόνο ο Κυμπουρόπουλος. Όλα αυτά κάτι δείχνουν παιδιά, συν την μεγαλύτερη ιστορικά διαφορά στα ποσοστά. Όσοι Ζαίοι συνεχίζουν να νομίζουν ότι ήταν απλά μία ήττα, να ετοιμάζονται για τις 7.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 16:56

Κεφαλογιάννης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου 257.819

Για κάτι δεν τον ψάχνουν αυτό;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3709
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 13 Ιουν 2019, 16:56

fagano3 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:46
200000 ο Ζαγορακης; :o:-?
There is no salvation!!!

:e040::e040::e040:
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών