Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25513
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 28 Μάιος 2019, 22:52

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 22:34
Highlander έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:36
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:30
Ας οψεται ο λεβεντομαλακας ο πολακης που τον εκανε πρωτο σε σταυρους
Τι κακό είπε τελικά ο Πολάκης;
Το ότι βάφτισαν τα αντικυβερνητικά μέσα αήθη και ρατσιστική την ανάρτηση του Πολάκη, δε σημαίνει ότι είναι κιόλας. Το ακριβώς αντίθετο.
Βάλτε και λίγη κριτική σκέψη.
Λίγη κριτική σκέψη: αυτό που είπε ο Κυμπουρόπουλος ήταν άκυρο (θέλει σίγουρα ίδιες ευκαιρίες;), αλλά αν τα βάλεις με τέτοιο άτομο στην Ψωροκώσταινα του παραλόγου, την πάτησες και αν είχε λίγο νιονιό ο Πολάκης, έπρεπε να το ξέρει.
Γενικώς και κακό να σου κάνει τέτοιο άτομο στην Ψωροκώσταινα, να σε βρίσει, να σε φτύσει, οι Ψωροκωσταίοι περιμένουν να δείξεις κατανόηση γιατί έλα, ντροπή, κάτσε, δεν είδα από την αρχή τι έγινε, μην του έκανες τίποτα και τον προκάλεσες;

Βγαίνεις καθόλου σε μεγάλη πόλη μέσα στην κίνηση, ΜΜΜ κλπ, να δεις πόσοι ψυχιατρικοί κυκλοφορούν;
Να σου πω σκηνικά που έχουν γίνει μπροστά μου, θα γράφω μέχρι αύριο.
Πχ, ένα, το πιο πρόσφατο: ΑΜΕΑ που μπορούσε όμως να περπατήσει, μέσα στο ασανσέρ του μετρό και να μας βρίζει, εμάς, τις μάνες μας, τον θεό μας κλπ γιατί πήραμε το ασανσέρ ενώ υπάρχουν κυλιόμενες και θα χαλάσει το ασανσέρ και μετά αυτός πώς θα ανεβεί κλπ. Και ήμασταν τρία άτομα μόνον, άδειο το ασανσέρ. Τον άντρα τον έλεγε βρωμόπουστα, εμάς μας είπε πορνίδια και περίμενε αντίδραση, κανονικά όμως ήθελε καυγά και φαινόταν, ενώ αν γινόταν αυτό θα τις έτρωγε. Τον αγνοήσαμε και εξαγριώθηκε, υποθέτω επειδή ήθελε να γίνει σκηνικό και να παίξει το θύμα όταν ανοίξουν οι πόρτες. Ανέβασε τα ντεσιμπέλ και βγαίνοντας από το ασανσέρ προς τις κυλιόμενες, αυτός από πίσω μας και να συνεχίζει να ουρλιάζει και ο κόσμος να μας αγριοκοιτάζει τι του κάναμε του καημένου ενώ δεν είχαμε βγάλει κιχ, ούτε προς το μέρος του δεν κοιτάξαμε μετά τις πρώτες βρισιές. Για πες, τι θα έκανες;

Ο Πολάκης βέβαια καμία επαφή με την πραγματικότητα εκεί στο κάστρο του και όταν μετακινείται με τη λιμουζίνα του.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 23:19

Τα ύστερα του κόσμου! Εγώ υποστηρίζω (εν μέρει) Πολάκη και ο Μερκούρης, εμένα. Μετανοείτε!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 28 Μάιος 2019, 23:22

Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 23:32

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:22
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Εγώ πάντως στο μετρό ήμουν κυρία, παρά το βρισίδι.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα του νήματος, θεωρείς ότι οι γνώσεις που έχει ο Κυμπουρόπουλος και η απειρία του στην πολιτική, είναι θετικά για την θητεία του στην ευρωβουλή;
Δεν έπρεπε να ξεκινήσει από εδώ (βουλή, τοπική αυτοδιοίκηση) να ψηθεί για να πάει έξω έτοιμος;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 28 Μάιος 2019, 23:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 28 Μάιος 2019, 23:33

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 22:34
Highlander έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:36
Υδράργυρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 21:30
Ας οψεται ο λεβεντομαλακας ο πολακης που τον εκανε πρωτο σε σταυρους
Τι κακό είπε τελικά ο Πολάκης;
Το ότι βάφτισαν τα αντικυβερνητικά μέσα αήθη και ρατσιστική την ανάρτηση του Πολάκη, δε σημαίνει ότι είναι κιόλας. Το ακριβώς αντίθετο.
Βάλτε και λίγη κριτική σκέψη.
Λίγη κριτική σκέψη: αυτό που είπε ο Κυμπουρόπουλος ήταν άκυρο (θέλει σίγουρα ίδιες ευκαιρίες;), αλλά αν τα βάλεις με τέτοιο άτομο στην Ψωροκώσταινα του παραλόγου, την πάτησες και αν είχε λίγο νιονιό ο Πολάκης, έπρεπε να το ξέρει.
Γενικώς και κακό να σου κάνει τέτοιο άτομο στην Ψωροκώσταινα, να σε βρίσει, να σε φτύσει, οι Ψωροκωσταίοι περιμένουν να δείξεις κατανόηση γιατί έλα, ντροπή, κάτσε, δεν είδα από την αρχή τι έγινε, μην του έκανες τίποτα και τον προκάλεσες;

Βγαίνεις καθόλου σε μεγάλη πόλη μέσα στην κίνηση, ΜΜΜ κλπ, να δεις πόσοι ψυχιατρικοί κυκλοφορούν;
Να σου πω σκηνικά που έχουν γίνει μπροστά μου, θα γράφω μέχρι αύριο.
Πχ, ένα, το πιο πρόσφατο: ΑΜΕΑ που μπορούσε όμως να περπατήσει, μέσα στο ασανσέρ του μετρό και να μας βρίζει, εμάς, τις μάνες μας, τον θεό μας κλπ γιατί πήραμε το ασανσέρ ενώ υπάρχουν κυλιόμενες και θα χαλάσει το ασανσέρ και μετά αυτός πώς θα ανεβεί κλπ. Και ήμασταν τρία άτομα μόνον, άδειο το ασανσέρ. Τον άντρα τον έλεγε βρωμόπουστα, εμάς μας είπε πορνίδια και περίμενε αντίδραση, κανονικά όμως ήθελε καυγά και φαινόταν, ενώ αν γινόταν αυτό θα τις έτρωγε. Τον αγνοήσαμε και εξαγριώθηκε, υποθέτω επειδή ήθελε να γίνει σκηνικό και να παίξει το θύμα όταν ανοίξουν οι πόρτες. Ανέβασε τα ντεσιμπέλ και βγαίνοντας από το ασανσέρ προς τις κυλιόμενες, αυτός από πίσω μας και να συνεχίζει να ουρλιάζει και ο κόσμος να μας αγριοκοιτάζει τι του κάναμε του καημένου ενώ δεν είχαμε βγάλει κιχ, ούτε προς το μέρος του δεν κοιτάξαμε μετά τις πρώτες βρισιές. Για πες, τι θα έκανες;

Ο Πολάκης βέβαια καμία επαφή με την πραγματικότητα εκεί στο κάστρο του και όταν μετακινείται με τη λιμουζίνα του.
Μήπως αντίστοιχα στην πολιτική του Πολάκη δεν του έφταιγε συγκεκριμένα ο Κυμπουρόπουλος λοιπόν, που δεν έχει προλάβει κιόλας να αποδείξει τίποτα, αλλά άλλοι που έπαιξαν το χαρτί των ΑΜΕΑ πολύ πιο κοντά στο κόμμα του;

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 23:40

Athina__P έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:33
Μήπως αντίστοιχα στην πολιτική του Πολάκη δεν του έφταιγε συγκεκριμένα ο Κυμπουρόπουλος λοιπόν, που δεν έχει προλάβει κιόλας να αποδείξει τίποτα, αλλά άλλοι που έπαιξαν το χαρτί των ΑΜΕΑ πολύ πιο κοντά στο κόμμα του;
Δεν το ξέρω αυτό.
Το μόνο που ξέρω είναι πως ο Κυμπουρόπουλος μίλησε για ίσες ευκαιρίες και ο Πολάκης πολύ άκομψα του είπε πως δεν τον συμφέρουν οι ίσες ευκαιρίες. Το κόβω για παρεξήγηση πάνω στην παρεξήγηση, αλλά στην κοινωνία της political correctness, δεν είναι να απαντάς σε τέτοια.
Το παράδειγμα το έφερα για να πω ότι εμείς δεν αντιδράσαμε σε τέτοια κατάσταση γιατί ξέραμε τι θα ακολουθούσε. Και αυτός που προκαλούσε το ήξερε και γι' αυτό προκαλούσε.
Επίσης το παράδειγμα δείχνει ότι ο κόσμος δεν πάει καλά οπότε άσε τον μουρλό να λέει και γράφ'τον. Έχω να πω πολύ χειρότερα επεισόδια χωρίς αμεα. Μέχρι που ήρθαν στα χέρια, αλλά ευτυχώς εκεί ήμασταν απλοί θεατές.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18066
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 28 Μάιος 2019, 23:46

Ο πολακης που κυκλοφορει με μηχανη γραφουμε οτι κυκλοφορει με τη λιμουζινα του και συμφωνουμε ολοι, δεξιοι και "αριστεροι".
Οι αλλοι που κυκλοφορουν με λιμουζινες δεν τους αναφερουμε καν και τους θεωρουμε και μαγκες στην πρωτη ευκαιρια: οταν ειναι παιδερες οταν παιρνουν μιζες οταν κλεβουν δημοσιο χρημα κλπ κλπ κλπ
:smt005::smt005::smt005:

:smt038:smt038:blm::blm:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 23:47

πήζον bot έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:46
Ο πολακης που κυκλοφορει με μηχανη γραφουμε οτι κυκλοφορει με τη λιμουζινα του και συμφωνουμε ολοι, δεξιοι και "αριστεροι".
...
Τρόπος του λέγειν, φαντάζομαι ούτε κάστρο έχει. Εννοούσα ότι είναι στον κόσμο του για να ανοίξει τέτοια αντιπαράθεση. Και πως αν κυκλοφορούσε και συγχρωτιζόταν με κόσμο όπως όλοι εμείς, θα προσπερνούσε αυτό το σχόλιο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 28 Μάιος 2019, 23:50

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:32
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:22
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Εγώ πάντως στο μετρό ήμουν κυρία, παρά το βρισίδι.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα του νήματος, θεωρείς ότι οι γνώσεις που έχει ο Κυμπουρόπουλος και η απειρία του στην πολιτική, είναι θετικά για την θητεία του στην ευρωβουλή;
Δεν έπρεπε να ξεκινήσει από εδώ (βουλή, τοπική αυτοδιοίκηση) να ψηθεί για να πάει έξω έτοιμος;
Δεν ήξερα πως θέλει και ψήσιμο για να ψηφίζεις το πόσο μακριά απο τις δημόσιες υπηρεσίες πρέπει να τοποθετούνται τα σταχτοδοχεία.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2019, 23:51

Ζενίθεδρος έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:50
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:32
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:22
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Εγώ πάντως στο μετρό ήμουν κυρία, παρά το βρισίδι.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα του νήματος, θεωρείς ότι οι γνώσεις που έχει ο Κυμπουρόπουλος και η απειρία του στην πολιτική, είναι θετικά για την θητεία του στην ευρωβουλή;
Δεν έπρεπε να ξεκινήσει από εδώ (βουλή, τοπική αυτοδιοίκηση) να ψηθεί για να πάει έξω έτοιμος;
Δεν ήξερα πως θέλει και ψήσιμο για να ψηφίζεις το πόσο μακριά απο τις δημόσιες υπηρεσίες πρέπει να τοποθετούνται τα σταχτοδοχεία.
Αν αυτά είναι τα θέματα στην Ευρωβουλή, κανένα πρόβλημα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18066
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 28 Μάιος 2019, 23:53

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:47
πήζον bot έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:46
Ο πολακης που κυκλοφορει με μηχανη γραφουμε οτι κυκλοφορει με τη λιμουζινα του και συμφωνουμε ολοι, δεξιοι και "αριστεροι".
...
Τρόπος του λέγειν, φαντάζομαι ούτε κάστρο έχει. Εννοούσα ότι είναι στον κόσμο του για να ανοίξει τέτοια αντιπαράθεση. Και πως αν κυκλοφορούσε και συγχρωτιζόταν με κόσμο όπως όλοι εμείς, θα προσπερνούσε αυτό το σχόλιο.
κρινεις απο την περιεργη ομολογουμενως φατσα του.
αυτο δειχνει απειρια σε ανθρωπινες σχεσεις και μη συγχρωτισμο με κοσμο.
αυτο λεγεται προτζεξιον στην ψυχολογια λεει ο μυθος.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 28 Μάιος 2019, 23:56

Οδηγεί μηχανή ή δεν οδηγεί μηχανή. Κινείται με τα πόδια του ή όχι; Ακόμα συζητάμε για τον αν κάτι από αυτά έχει νόημα για ένα πρόσωπο με δημόσιο λειτουργημα, περισσότερο από αυτά που κάνει για τη δουλειά του ή δεν κάνει;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Μάιος 2019, 00:00

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:32
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
28 Μάιος 2019, 23:22
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω φρικώδη πράγματα εδώ μέσα για τα αμέα. Και σε αυτό και σε άλλα νήματα. Δεν γράφω αυτά που έχω στο μυαλό μου γιατί αν το κάνω δεν θα με ξαναδείτε.
Εγώ πάντως στο μετρό ήμουν κυρία, παρά το βρισίδι.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα του νήματος, θεωρείς ότι οι γνώσεις που έχει ο Κυμπουρόπουλος και η απειρία του στην πολιτική, είναι θετικά για την θητεία του στην ευρωβουλή;
Δεν έπρεπε να ξεκινήσει από εδώ (βουλή, τοπική αυτοδιοίκηση) να ψηθεί για να πάει έξω έτοιμος;
Κάπου γράφεις ότι θες να πάρεις οφφ από το φόρουμ για αποτοξίνωση, νομίζω ότι το χρειάζεσαι. Ο κύμπου θα κάνει ακριβώς ότι θέλει και ότι έχει δικαίωμα να κάνει σαν ελ και ευρωπαίος πολίτης. Η ευκαιρία εμφανίστηκε και την άρπαξε. Πουθενά, ποτέ και για κανέναν δεν έχει υπάρξει κανόνας ότι περνας πρώτα από τοπική ή εθνική βουλή πριν πας στην ευρωβουλή, πόσω δε μάλλον στο σημερινό κόντεξτ όπου η εε έχει κτίσει πιο άμεση σχέση με τους πολίτες των κρατών-μελών. Επίσης: έχεις υπόψη σου πώς είναι η καθημερινότητά του; Πώς είναι να ξυπνάει, να χέζει, να πλένεται, να ντύνεται, να μετακινείται στη δουλειά του και αλλού; Αυτά από μόνα τους πράγματι δεν αποτελούν λόγο για να τον ψηφίσει κανείς, αλλά το γεγονός ότι έχει υπάρξει αριστούχος, έχει πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης, είναι επαγγελματίας σε τομέα υψηλής εξειδίκευσης *και* έχει κάνει επιτυχή προεκλογική εξτρατεία με τόσο τρέξιμο (τον παρακολουθώ στο φέις), ενώ κουβαλάει όλο αυτό το φορτίο, λέει πάρα πολλά για το μέταλλο του χαρακτήρα, τη στοχοπροσήλωση και τις ικανότητές του - θα τολμούσα την εκτίμηση ότι ανήκει στον τοπ πέντε τα εκατό του γενικού πληθυσμού, με αυτά τα κριτήρια. Και για να κλείσω το σεντόνι, ξέρεις πόσοι άνθρωποι σαν τον κύμπου μαραζώνουν έγκλειστοι σε διαμερίσματα μπροστά σε τηλεοράσεις σε καταστολή από τα ψυχοφάρμακα; Οι περισσότεροι σου λέω εγώ, απλά δυστυχώς στην ελλάδα δεν φαίνονται γιατί δεν κυκλοφορούν έξω. Είναι αποκλεισμένοι. Αντί λοιπόν να γράφεις τις χονδρομαλακίες που γράφεις τις τελευταίες ημέρες, σκέψου τί πρέπει να αλλάξεις στη συμπεριφορά σου για να διευκολύνεις τη δημιουργία ευκαιριών ώστε αυτοι οι ανθρωποι να ζήσουν μια ζωή με περισσότερο νόημα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 29 Μάιος 2019, 00:11

O Κυμπουρόπουλος υπήρξε δύσκολος στόχος καθότι, εκτός από το ότι είχε χαρακτηριστικά που τον έκαναν συμπαθή, δεν είχε κάτι ιδιαίτερο να πιαστεί κάποιος από αυτό να τον μειώσει, όπως μπορεί να έγινε με άλλους, δεν είχε προλάβει να κυβερνήσει, τουτέστιν είναι και αυτός της ελπίδας τώρα όπως ήταν άλλοι άλλοτε. Δεν πρέπει λοιπόν να έχει την ευκαιρία του; Όχι; Ειδικά όποιος έχει παρακολουθήσει συνεδριάσεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, να δει τι άλλο έχει περάσει από εκεί, από κάθε χώρα. Αυτοί μας κυβερνάνε; Αυτό είναι το καλύτερο της Ευρώπης; Ε, ναι, ο συγκεκριμένος μοιάζει αρκετά άνω του μέσου όρου και ας χρειάζεται βοήθεια για να φάει η οτιδήποτε. Έχει μεγαλύτερη διαύγεια από το μέσο όρο. Μεγαλύτερη όρεξη.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Πρωτος στους Σταυρούς ο Κυμπουρόπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 29 Μάιος 2019, 00:12

Ο Κυμπουροπουλος για να είναι δίκαιος πρέπει να στείλει ευχαριστήρια κάρτα στον Πολάκη που φρόντισε να τον διαφημίσει. Ο Πολάκης είναι κυριολεκτικά ευεργέτης του καθώς πριν την κόντρα με τον Πολάκη ο Κυμπουροπουλος ήταν ελαγχιστα γνωστός και είχε ελάχιστες πιθανότητες να εκλεγεί ευρωβουλευτής.Χάρη στον Πολάκη είναι τώρα πρώτος πανελλαδικά σε σταυρούς αλλά και πρώτος σε σταυρούς ευρωβουλευτής στην ελληνική ιστορία.Οσον αφορά στον ΣΥΡΙΖΑ βλέπω ότι παρά τις αποστάσεις που παίρνουν στελέχη του κόμματος καθώς και πολλοί ψηφοφόροι του από τον Πολάκη η ηγετική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ πάλι συνεχίζει να τον καλύπτει.Δεν έμαθαν τίποτα από την πανωλεθρία τους.Κρίμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Apergos8 την 29 Μάιος 2019, 00:15, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών