Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Μάιος 2019, 14:26

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:25
Θα ήθελα να ήξερα το τι θα λεγαν οι κομμουνιστές εάν κάποιοι δολοφονούσαν τον Μπέρια τον αρχιβασανιστη του Στάλιν... η κάποιους σοβιετικούς αξιωματούχους των γκουλανγκ ...
σπουδαίο επιχειρημα κατά της 17Ν.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Μάιος 2019, 14:27

μίστερ μαξ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:26
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:25
Θα ήθελα να ήξερα το τι θα λεγαν οι κομμουνιστές εάν κάποιοι δολοφονούσαν τον Μπέρια τον αρχιβασανιστη του Στάλιν... η κάποιους σοβιετικούς αξιωματούχους των γκουλανγκ ...
σπουδαίο επιχειρημα κατά της 17Ν.
..όντως !!! :003:

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 30 Μάιος 2019, 15:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 23:22
Pirate7G έγραψε:
29 Μάιος 2019, 22:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 22:26


Σου αναφέρω πορείες, εθιμικές ταραχές, συλλαλητήρια κλπ και συνεχίζεις να μου αναφέρεις άρθρα εφημερίδων.

Δεν έχετε ούτε μια στοιχειώδη ικανότητα συσχετισμών, οπότε το κόβω εδώ.

Είστε σε ανεπίστρεπτη κατάσταση. :lol:
Ε τι να κάνουμε που κόσμος θυμάται τον Λαμπράκη, αλλά τα καθεστωτικα μέσα τον Μπακογιαννη;
Να μην το αναφέρουμε για να μην χαλάσουμε το αφήγημα του Ζαβου της Οικογένειας, το οποίο αφήγημα εν τέλει στρέφεται εναντίον του;
Μπα.

Δεν έχετε ούτε την στοιχειώδη ικανότητα να απεμπλακείτε αξιοπρεπώς από μια οδυνηρή κατασταση στην οποία σας έριξε το άριστο Ζαβό, αλλά θέλετε να κάνετε μαθήματα περί συσχετισμων. Οι οποίοι στην τελική είναι κι εξαιρετικά επιτυχημένοι.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε κιόλας. Βάσει της μητσοτάκειας λογικής μας είναι αδιάφορο τι συνέβει στο μπαμπά του πριν τόσες δεκαετίες.
Και το ξαναλέω " βάσει της μητσοτάκειας λογικής". Φιλια

Εσύ δεν έγραφες πριν λίγο για τους νέους που είναι αδιάφοροι για ό,τι συνέβη το 89;
Το έγραφες αλλά δεν...
Σας ενοχλούν τα τσιτάτα του Ζαβου; Αν ναι μην το ψηφιζατε. Α ετσι πάνε αυτά. Τώρα θα λουστείτε όλες τις μαλακίες που είπε, λέει και θα πει. Κι έχει αποδείξει ότι είναι ο μεγαλύτερος μπανάνας που έχει υπάρξει. Ασύγκριτος. Ακόμα κι ο ΓΑΠ φαίνεται πυρινικός φυσικός μπροστά του.

Από εκεί και πέρα αν σας έριξε 9 ποντάκια το ζαβό, φαντάσου τι θα γινόταν αν παίζατε και με κάποιον ξύπνιο.

Φωστήρες. :lol:
Σαν τον Σαμαρά και το Μεϊμαρακη, ας πούμε; :lol:
Ωχ wait....μολις τους αποκάλεσες, εμμέσως πλην σαφώς, ηλίθιους. Να και σε κάτι που συμφωνουμε :g094:
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27164
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 30 Μάιος 2019, 15:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:09
πήγαινα παλιότερα στις πορείες για τα Ίμια, μετά σε μπαράκια των Εξαρχείων κατέληγα.
Προσπαθώ να αποφασίσω τί από τα δύο είναι χειρότερο αλλά δεν μπορώ :e040: Ήμαρτον που λέει και ο γεωργίου
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2019, 15:52

Pirate7G έγραψε:
30 Μάιος 2019, 15:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 23:22
Pirate7G έγραψε:
29 Μάιος 2019, 22:50


Ε τι να κάνουμε που κόσμος θυμάται τον Λαμπράκη, αλλά τα καθεστωτικα μέσα τον Μπακογιαννη;
Να μην το αναφέρουμε για να μην χαλάσουμε το αφήγημα του Ζαβου της Οικογένειας, το οποίο αφήγημα εν τέλει στρέφεται εναντίον του;
Μπα.

Δεν έχετε ούτε την στοιχειώδη ικανότητα να απεμπλακείτε αξιοπρεπώς από μια οδυνηρή κατασταση στην οποία σας έριξε το άριστο Ζαβό, αλλά θέλετε να κάνετε μαθήματα περί συσχετισμων. Οι οποίοι στην τελική είναι κι εξαιρετικά επιτυχημένοι.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε κιόλας. Βάσει της μητσοτάκειας λογικής μας είναι αδιάφορο τι συνέβει στο μπαμπά του πριν τόσες δεκαετίες.
Και το ξαναλέω " βάσει της μητσοτάκειας λογικής". Φιλια

Εσύ δεν έγραφες πριν λίγο για τους νέους που είναι αδιάφοροι για ό,τι συνέβη το 89;
Το έγραφες αλλά δεν...
Σας ενοχλούν τα τσιτάτα του Ζαβου; Αν ναι μην το ψηφιζατε. Α ετσι πάνε αυτά. Τώρα θα λουστείτε όλες τις μαλακίες που είπε, λέει και θα πει. Κι έχει αποδείξει ότι είναι ο μεγαλύτερος μπανάνας που έχει υπάρξει. Ασύγκριτος. Ακόμα κι ο ΓΑΠ φαίνεται πυρινικός φυσικός μπροστά του.

Από εκεί και πέρα αν σας έριξε 9 ποντάκια το ζαβό, φαντάσου τι θα γινόταν αν παίζατε και με κάποιον ξύπνιο.

Φωστήρες. :lol:
Σαν τον Σαμαρά και το Μεϊμαρακη, ας πούμε; :lol:
Ωχ wait....μολις τους αποκάλεσες, εμμέσως πλην σαφώς, ηλίθιους. Να και σε κάτι που συμφωνουμε :g094:
Αν θες να συγκρίνουμε το αϊκιού νδκρατών και ζαίων πολιτικών, ψηφοφόρων ή φορουμιτών δεν έχω κανένα πρόβλημα. Διάλεξε όποια κατηγορία θέλεις.

Υποθέτω όμως ότι δεν θα αλλάξει ούτε η δική σου ούτε η δική μου άποψη για το ποιοι είναι χαζοί ή έξυπνοι, έτσι δεν είναι; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Μάιος 2019, 15:57

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:25
Θα ήθελα να ήξερα το τι θα λεγαν οι κομμουνιστές εάν κάποιοι δολοφονούσαν τον Μπέρια τον αρχιβασανιστη του Στάλιν... η κάποιους σοβιετικούς αξιωματούχους των γκουλανγκ ...
Μα με δολοφόνησαν ρε μπαγλαμά. Αυτό το καθίκι ο Μλαντένοφ και οι υπόλοιποι υποκριτές που έκαναν ότι δεν ήξεραν τίποτα
Με μια δίκη-παρωδία και μια σφαίρα στο σβέρκο
Και όλοι ξεπλύθηκαν. Όλα τα σταλινικά εγκλήματα τα είχα κάνει εγώ. Μόνος μου!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2019, 16:01

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 15:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:09
πήγαινα παλιότερα στις πορείες για τα Ίμια, μετά σε μπαράκια των Εξαρχείων κατέληγα.
Προσπαθώ να αποφασίσω τί από τα δύο είναι χειρότερο αλλά δεν μπορώ :e040: Ήμαρτον που λέει και ο γεωργίου
Αν μ' ενδιέφερε η άποψη/κριτική σας για το θέμα, δεν θα το έγραφα. :P

Αν όντως θέλω τη γνώμη σου για κάτι, θα σε ρωτήσω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 30 Μάιος 2019, 17:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 15:52
Pirate7G έγραψε:
30 Μάιος 2019, 15:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Μάιος 2019, 23:22



Εσύ δεν έγραφες πριν λίγο για τους νέους που είναι αδιάφοροι για ό,τι συνέβη το 89;
Το έγραφες αλλά δεν...
Σας ενοχλούν τα τσιτάτα του Ζαβου; Αν ναι μην το ψηφιζατε. Α ετσι πάνε αυτά. Τώρα θα λουστείτε όλες τις μαλακίες που είπε, λέει και θα πει. Κι έχει αποδείξει ότι είναι ο μεγαλύτερος μπανάνας που έχει υπάρξει. Ασύγκριτος. Ακόμα κι ο ΓΑΠ φαίνεται πυρινικός φυσικός μπροστά του.

Από εκεί και πέρα αν σας έριξε 9 ποντάκια το ζαβό, φαντάσου τι θα γινόταν αν παίζατε και με κάποιον ξύπνιο.

Φωστήρες. :lol:
Σαν τον Σαμαρά και το Μεϊμαρακη, ας πούμε; :lol:
Ωχ wait....μολις τους αποκάλεσες, εμμέσως πλην σαφώς, ηλίθιους. Να και σε κάτι που συμφωνουμε :g094:
Αν θες να συγκρίνουμε το αϊκιού νδκρατών και ζαίων πολιτικών, ψηφοφόρων ή φορουμιτών δεν έχω κανένα πρόβλημα. Διάλεξε όποια κατηγορία θέλεις.

Υποθέτω όμως ότι δεν θα αλλάξει ούτε η δική σου ούτε η δική μου άποψη για το ποιοι είναι χαζοί ή έξυπνοι, έτσι δεν είναι; :lol:

Ναι. Έτσι είναι. 2ο πράγμα στο οποίο συμφωνούμε. Περίεργο.
Τέλος πάντων. Εσύ μπορεί να θεωρείς τους πολιτικούς του συριζα χαζούς, εγώ πάλι θεωρώ τους ΝΔΑΙΟΥΣ. Αλλά δεν έχει και καμιά σημασία αυτό.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2019, 18:55

Καμμία σχέση. Για την ακρίβεια θεωρώ τους περισσότερους πολιτικούς μέτριας ή χαμηλής ευφυίας. Πράγμα που κατεβάζει και τους ψηφοφόρους στο επίπεδο τους γιατί αυτό που ουσιαστικώς παράγει η πολιτική σήμερα είναι μια συνεχής αυτοτροφοδοτούμενη βλακεία. Ο μόνος τρόπος να ανταπεξέλθεις σε αυτόν τον καθημερινό νοητικό βιασμό, είναι να χαλαρώσεις. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 30 Μάιος 2019, 22:00

Αυτή τη στιγμή ντιμπέιτ για τον δήμο της Αθήνας στην ΕΡΤ.
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 30 Μάιος 2019, 22:04

Είχα παρακολυθήσει και ντιμπέιτ για τον δημο της Θεσσαλονικης κι εκεί μου φαινεται πως ήταν πιο ξεκάθαρες οι απαντήσεις των υποψήφιων.
Υπεράνω όλων η πατρίς

sharp
Δημοσιεύσεις: 21182
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Μάιος 2019, 00:15

Cavaliere έγραψε:
30 Μάιος 2019, 02:38
sharp έγραψε:
30 Μάιος 2019, 01:34
Καλλιτεχνικά αυτά που λες, πολύ λογικά δεν είνα πάντως.
Το πληρώνω, το ότι είμαι πολύπλοκος. Αλλά όχι ακριβά, μόνο από ηλίθιους του φόρουμ.
Άλλο εξυπνάκιας κι άλλο έξυπνος.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 31 Μάιος 2019, 02:35

sharp έγραψε:
31 Μάιος 2019, 00:15
Άλλο εξυπνάκιας κι άλλο έξυπνος.
Εγώ είμαι έξυπνος.
Ordem e Progresso.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21182
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Μάιος 2019, 09:54

Cavaliere έγραψε:
31 Μάιος 2019, 02:35
sharp έγραψε:
31 Μάιος 2019, 00:15
Άλλο εξυπνάκιας κι άλλο έξυπνος.
Εγώ είμαι έξυπνος.
Αν ήσουν έξυπνος θα το έπαιρνες σαν κοπλιμέντο αυτό που έγραψα αντί να πειραχτεί το εγώ σου και να βρίσεις.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αν εισαι φυσιολογικος ανθρωπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 31 Μάιος 2019, 10:13

Beria έγραψε:
30 Μάιος 2019, 15:57
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:25
Θα ήθελα να ήξερα το τι θα λεγαν οι κομμουνιστές εάν κάποιοι δολοφονούσαν τον Μπέρια τον αρχιβασανιστη του Στάλιν... η κάποιους σοβιετικούς αξιωματούχους των γκουλανγκ ...
Μα με δολοφόνησαν ρε μπαγλαμά. Αυτό το καθίκι ο Μλαντένοφ και οι υπόλοιποι υποκριτές που έκαναν ότι δεν ήξεραν τίποτα
Με μια δίκη-παρωδία και μια σφαίρα στο σβέρκο
Και όλοι ξεπλύθηκαν. Όλα τα σταλινικά εγκλήματα τα είχα κάνει εγώ. Μόνος μου!
:lol:
γιατί δίκη παρωδία; ήταν μια κλασσική σοβιετική δίκη :)
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών