Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Ιουν 2019, 02:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:18

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η ροή μου θυμίζει τεκμηριώσεις Αρίστου. Ξαναγύρισε; :D
Δεν είναι λογική Αρίστου αλλά κοινή λογική (για εμένα τουλάχιστον), λογική που δείχνει πιο είναι το αφεντικό, οι Γερμανοί θα ήθελαν... αλλά δεν μπορούν.
Το μόνο που θα κάνει μια φιλογερμανική κυβέρνηση θα είναι να τρώει σφαλιάρες (από οίκους αξιολόγησης και τέτοια, ξέρεις,,) 'όταν ξεφεύγει από την Αμερικάνικη φιλοσοφία και διακυβέρνηση... ας μη κρυβόμαστε.
Το 3,5% πλεόνασμα οι Γερμανοί το επέβαλαν τιμωρητικά, χωρίς αυτό το πλεόνασμα θα ήμασταν πολύ καλύτερα. Γιατί να τους δώσω χώρο;


Επίσης στην Αμερική δεν έχουν οίκους ανοχής κτηνοβατών! Όσα ουράνια τόξα και να πλασάρουν... έχουμε και κάποια όρια.
the end

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιουν 2019, 02:32

Πάνας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:18

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η ροή μου θυμίζει τεκμηριώσεις Αρίστου. Ξαναγύρισε; :D
Δεν είναι λογική Αρίστου αλλά κοινή λογική (για εμένα τουλάχιστον), λογική που δείχνει πιο είναι το αφεντικό, οι Γερμανοί θα ήθελαν... αλλά δεν μπορούν.
Το μόνο που θα κάνει μια φιλογερμανική κυβέρνηση θα είναι να τρώει σφαλιάρες (από οίκους αξιολόγησης και τέτοια, ξέρεις,,) 'όταν ξεφεύγει από την Αμερικάνικη φιλοσοφία και διακυβέρνηση... ας μη κρυβόμαστε.
Το 3,5% πλεόνασμα οι Γερμανοί το επέβαλαν τιμωρητικά, χωρίς αυτό το πλεόνασμα θα ήμασταν πολύ καλύτερα. Γιατί να τους δώσω χώρο;
Γιατί μπερδεύεις τα πράγματα.
Δεν είσαι εσύ αυτός που θα αποφασίσει σε ποιον θα δώσει χώρο.
Το αν έχεις καλή ή κακή γνώμη γι' αυτόν του είναι απολύτως αδιάφορο.

Το "εσύ" με τη γενική έννοια, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Ιουν 2019, 02:33

Και βέβαια είμαι αυτός που αποφασίζει. Ψηφίζω.


Με την γενική έννοια.
the end

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιουν 2019, 02:40

Πάνας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:33
Και βέβαια είμαι αυτός που αποφασίζει. Ψηφίζω.


Με την γενική έννοια.
Σαφώς. Αλλά ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η καλή σχέση του Τσίπρα με τον Τραμπ αν πρόκειται να ψηφίσεις Βαρουφάκη που είναι αντιτραμπικός. Όπως δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχουν τα ίου του Σαλβίνι με τα ίου του Βαρουφάκη αν πρόκειται να ψηφίσεις Τσίπρα.

Τα λέμε αύριο. Καληνύχτα. :wave:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Ιουν 2019, 02:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:40
Πάνας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 02:33
Και βέβαια είμαι αυτός που αποφασίζει. Ψηφίζω.


Με την γενική έννοια.
Σαφώς. Αλλά ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η καλή σχέση του Τσίπρα με τον Τραμπ αν πρόκειται να ψηφίσεις Βαρουφάκη που είναι αντιτραμπικός. Όπως δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχουν τα ίου του Σαλβίνι με τα ίου του Βαρουφάκη αν πρόκειται να ψηφίσεις Τσίπρα.

Τα λέμε αύριο. Καληνύχτα. :wave:
Για αυτό το συζητάμε, εσύ το ξεκίνησες :102:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιουν 2019, 01:44
Από εκεί και πέρα βρε Πάνα, ο Βαρουφάκης έχει δηλώσει ότι το μερα είναι το πιο φιλοευρωπαϊκό κόμμα, δηλώνει αριστερός κλπ όπερ σημαίνει ότι τοποθετείται αυτόματα στο αντιτραμπικό στρατόπεδο, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

Οπότε, για τι ακριβώς συζητάμε;
Καληνύχτα.
the end

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 22 Ιουν 2019, 22:54

Βαρουφάκης: Ανάλυση προγράμματος στην Κέρκυρα.

«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24943
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Ιουν 2019, 01:39

Spiros252 έγραψε:
22 Ιουν 2019, 22:54
Βαρουφάκης: Ανάλυση προγράμματος στην Κέρκυρα.

ποσοι ειναι στο ακροατηριο; σαν να κανει ηχω

ρε μπαγασα, 70 views ολα και ολα, εσυ το τραβηξες;

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Ιουν 2019, 01:42

Το ποσοστό της Κέρκυρας δεν το είδες;

Corfu Press TV λεει, αν το είχα τραβήξει εγώ θα έγραφε phorum.com.gr :lol:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24943
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Ιουν 2019, 01:44

Spiros252 έγραψε:
23 Ιουν 2019, 01:42
Το ποσοστό της Κέρκυρας δεν το είδες;

Corfu Press TV λεει, αν το είχα τραβήξει εγώ θα έγραφε phorum.com.gr :lol:
εγω ρωτησα ποσοι ειναι στο ακροατηριο, διοτι δεν ειδα πλανο σχετικα και κανει ηχω. Εχομεν κανα πλανο;

παντως 70 views εχει, τα περισσοτερα φανταζομαι απο οσους πατησαν το λινκ απο δω.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βαρουφάκης: Στις εθνικές εκλογές η μόνη χαμένη ψήφος είναι η ψήφος στον ΣΥΡΙΖΑ,κατεβαίνουμε στις εθνικές εκλογές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Ιουν 2019, 01:47

Δεν ξέρω, τα ανέβασε κερκυραϊκό site. Ίσως δεν έχουν διαδοθεί ακόμα, δεν έχει και καλό ήχο.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών