Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 30 Μάιος 2019, 13:10

Κανένας δεν επιδιώκει να διαλυθεί ο ΣΥΡΙΖΑ.
Το πετυχαίνει μόνος του.
Σ' ένα κόμμα που βγαίνουν πρώτοι οι Κουντουρά, Γεωργούλης κ Κόκκαλης κ χαμηλά ο Πλουμπίδης κ ο μετανάστης υποψήφιος δε χρειάζεται άλλη απόδειξη για το ότι μιλάμε για κόμμα δεξιό..
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 30 Μάιος 2019, 13:10

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 09:37
Στην καθημερινότητα μου δεν το έκρυψα ποτέ πως είμαι ΣΥΡΙΖΑ μέχρι το βάθος της καλής μου καρδιάς. Α
Στην διαδυκτιακη Μινχαουζενικη καθημερiνοτητα σου ησουν φανατικος Καμμενικος,αποκυρηξες τον Καμμενο μετα το στραπατσο της διαπραγματευσης και αφου περιπλανηθηκες δηλωνοντας ποτε φιλα προσκειμενος στον Λαφαζανη και την Ζωη και ποτε στον Καζακη και την Χρυση Αυγη επεστρεψες στην αγκαλια του Πανου του Καμμενου τον οποιον πλεον ξεχασες και δηλωνεις ζαιος
Ετσι για να ξερουμε τι λεμε


Για να μπορεσεις να καταλαβεις που πρεπει να καταταξεις τον εαυτο σου θελω να σου επισημανω οτι ο ρεκορντμαν της μετακομισης απο κομμα σε κομμα δηλαδη ο Μπιστης το ιδιο χρονικο διαστημα εγραψε λιγοτερες κομματικες διαδρομες απο σενα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 30 Μάιος 2019, 13:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 30 Μάιος 2019, 13:25

Κι εγώ παρόλο που είμαι αντισύριζα έχω φάει παρόμοια φρίκη με τον Υπερκούλ, δεν τρομάζω με την επάνοδο της ΝΔ, λογικό είναι στο αδιέξοδο πολίτευμά μας να μην έχει άλλο τρόπο ο λαός να ξεφορτωθεί τον σύριζα. Αλλά αυτοδυναμία στην ΝΔ είναι αυτοχειρία, σφάξε με αγά μου.

Βεβαίως ο Πλούφ έχει ένα δίκιο, ο Τσίπρας είχε εξουσιοδότηση από τον λαό να ρίξει την ζαριά του μόνο στα οικονομικά. Προφύλαξε αυτούς με τα κόκκινα δάνεια, έκαναν οκτάμηνα τύποι που τα έξυναν δεκαετίες και έδωσε επιδόματα. Αλλά δεν του επιτρέπεται με το 36% του να πουλήσει την Μακεδονία. Και λίγο είναι το 9ποντο γιά την ύβρι του.

Μου έκανε πολύ κακή εντύπωση το υποψήφιο δημαρχάκι Αθηνών που μίλαγε γιά αντιφασιστική νίκη στην Αθήνα. Δεν υπάρχει σύριζα ρε μπαγλαμά, χωρίς τον Άλεξ ξαναπάτε στο 3%, αντε πηδήξου κι εσύ και οι εμμονές σου, γιατί ρε Τσίπρα δεν την μετριάζεις την μαλακία τους, γύρισες τον κόσμο, συναντήθηκες με τον Ντόναλντ, πληρώσαμε πανάκριβα τις μαλακίες σου με τον Μπαρούφα γιά να σε σπουδάσουμε πρωθυπουργό και δεν έχεις ένα καλύτερο ανθρωπάκι να βάλεις γιά δήμαρχο ή να πας πάσο και να στηρίξεις Γερουλάνο ;

Ότι έγινε έγινε. Οι Γερμανοί ξανάρχονται και ο Μωάμεθ είναι στην Κερκόπορτα αν η ΝΔ βγει αυτοδύναμη.

Αλέξη σώσε μας, ξύπνα μαλάκα και άσε τις συριζιές, παίξε τα ρέστα σου, μπλόφαρε, βγάλε τον εφεδρικό άσσο από το μανίκι αλλά ξεχρέωσε τα εγκλήματά σου σταματώντας τον Μητσοτάκη β' από την ενθρόνιση.

:a040:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 30 Μάιος 2019, 13:27

plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:06

Ουτε κι εγω ψηφισα νουδουλα
Αγαπητε φίλε, το ερωτημα της εποχής είναι κατανοητό από τον καθένα και δέχεται μόνο δυο απαντήσεις. Ή Τσίπρας ή Υπέρτατη Κόλαση. Εαν ήταν Τσίπρας ή Δραχμαζάνης, μπορεί να απάντουσα κάτι άλλο(αν και δεν νομίζω) ή τουλάχιστον να έμπαινα στην διαδικασία να σκεφτώ.
Όποιος κάτσει σπίτι, όποιος στηρίξει γραφικούς, είναι εξίσου συμμέτοχος στον αφανισμό του λαού του, με τους γυφτοδεξιούς,λόγο βλακείας.

Φινίτο. Αυτή ήταν και η τελευταία πολιτική μου παρέμβαση μέχρι τις εκλογές, είπα όσο έπρεπε και έκανα την ύστατη αλτρουιστική μου πράξη, γιατί δεν το έχω καθόλου βίτσιο να ασχολούμαι με τα πολιτικά, προς αυτή την χώρα.
Έχω πίστη πως όλα θα πάνε καλά, hasta la victoria siempre!

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Μάιος 2019, 13:29

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 12:55
Σε αυτο το τουιτ βλεπουμ,ε οτι ο αγνωστος φιλος εχει ολη την διαθεση να μας αποκαλυψει παρανομα,προσωπικα και κα επεκταση δεδομενα υγειας του Κυμπουροπουλου, αλλα δεν μας αποκαλυπτει ποιο ειναι αυτο το περιβοητο φαρμακο(ενω δεν τον εμποδιζει κανεις)

μίστερ μαξ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 10:37

Σε αυτό το ποστ βλέπουμε συγκλονισμένο τον ΓΓ που κάποιος εγραψε για την νοσο του Κυμπουρόπουλου.

Ηταν διαδεδομενο το πρόβλημα του Κυμπουρόπουλου.

https://www.iatropedia.gr/ygeia/stelios ... ei/117734/

Ελπιζω να απάλυνε το σοκ σου.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 30 Μάιος 2019, 13:30

dna replication έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:09
plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:06
Ουτε κι εγω ψηφισα νουδουλα οι δε ιεχωβαδες του Περισσου ειναι παντου ανυπαρκτοι ουτε αυτους ψηφισα.
Τιμωρησα τον ΣΥΡΙΖΑ ομως ψηφιζοντας με βαρια καρδια Δραχμαζανη σαν ψηφο διαμαρτυριας.
Ο Τσιπρας δεν ηταν αυτος που θα εδιωχνε το παλιο και θα εφερνε το καινουριο.
Για τα αποβρασματα που δολοφωνουν τα περηφανα γηρατεια τιποτα δεν εκανε.
Αντιθετως δια μεσω του υπουργου του ελεγε αν απροειδοποιητα ακουσετε καποιον να μπαινει απο το παραθυρο
να κανετε πως κοιμαστε.Αξιοι της μοιρας σας ειστε. :011:
α εσύ εισαι απ'αυτούς που θελουν βαρυ το χέρι του νόμου και ψηφισες Λαφαζάνη
it makes sense
Με βαρια καρδια σου ειπα.Ο Σταλιν ηταν μανουλα στην διωξη των αποβρασματων της κοινωνιας. :romance-hearteyes: Αν οι ιεχωβαδες του Περισσου ηταν πραγματικο Σταλινικο μορφωμα και ειχαν προτασεις για την εγκληματικοτητα θα τους ψηφιζα.Α ξεχασα να πω πως το κοκοε καλα θα κανει να εγκαταλειψει την θεση του για μονομερη διαγραφη του χρεους.Το ιδιο κανουν και οι αριστερες σεχτες.Να σου θυμισω πως η ΕΣΣΔ πληρωσε μεχρι δεκαρας τα χρεη προς τριτες χωρες να τα λεμε αυτα συντρολλε.
Α και κατι αλλο καλα θα κανουν οι ιεχωβαδες του Περισσου να μην ειναι λαθρολαγνοι και ανοιχτοσυνορακηδες.
Πως πηγε η προχτεσινη μερα των συνοριοφυλακων στην Ρωσια?Επιτρεποταν σε λαθροεισβολεις και κατσαπλιαδες να περναν τα συνορα στα χρονια του σοσιαλισμου?
Αυτο σου λεει κατι? :D
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος plouf την 30 Μάιος 2019, 13:32, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18482
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 30 Μάιος 2019, 13:31

Μπίστης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:25
Αλέξη σώσε μας, ξύπνα μαλάκα και άσε τις συριζιές, παίξε τα ρέστα σου, μπλόφαρε, βγάλε τον εφεδρικό άσσο από το μανίκι αλλά ξεχρέωσε τα εγκλήματά σου σταματώντας τον Μητσοτάκη β' από την ενθρόνιση.

:a040:
Ακομα ενας "εθνικιστης" αποκαλυπτεται :lol:
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Μάιος 2019, 13:32

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:27
plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:06

Ουτε κι εγω ψηφισα νουδουλα
Αγαπητε φίλε, το ερωτημα της εποχής είναι κατανοητό από τον καθένα και δέχεται μόνο δυο απαντήσεις. Ή Τσίπρας ή Υπέρτατη Κόλαση. Εαν ήταν Τσίπρας ή Δραχμαζάνης, μπορεί να απάντουσα κάτι άλλο(αν και δεν νομίζω) ή τουλάχιστον να έμπαινα στην διαδικασία να σκεφτώ.
Όποιος κάτσει σπίτι, όποιος στηρίξει γραφικούς, είναι εξίσου συμμέτοχος στον αφανισμό του λαού του, με τους γυφτοδεξιούς,λόγο βλακείας.

Φινίτο. Αυτή ήταν και η τελευταία πολιτική μου παρέμβαση μέχρι τις εκλογές, είπα όσο έπρεπε και έκανα την ύστατη αλτρουιστική μου πράξη, γιατί δεν το έχω καθόλου βίτσιο να ασχολούμαι με τα πολιτικά, προς αυτή την χώρα.
Έχω πίστη πως όλα θα πάνε καλά, hasta la victoria siempre!
Όχι, μην μας το κάνεις αυτό. Βάλε ακόμα ένα λιθαράκι για την παλινόρθωση ετούτου του φτωχού έθνους. Μην μας αφήνεις μόνους εμάς του παραστρατισμένους, ακροδεξιούς και ηλίθιους τούτη την ύστατη ώρα. Είναι κρίμα. Πρώτα ο Αρίστος, τώρα εσύ. Αύριο ίσως το πήζον μποτ.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 30 Μάιος 2019, 13:37

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:27
plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:06

Ουτε κι εγω ψηφισα νουδουλα
Αγαπητε φίλε, το ερωτημα της εποχής είναι κατανοητό από τον καθένα και δέχεται μόνο δυο απαντήσεις. Ή Τσίπρας ή Υπέρτατη Κόλαση. Εαν ήταν Τσίπρας ή Δραχμαζάνης, μπορεί να απάντουσα κάτι άλλο(αν και δεν νομίζω) ή τουλάχιστον να έμπαινα στην διαδικασία να σκεφτώ.
Όποιος κάτσει σπίτι, όποιος στηρίξει γραφικούς, είναι εξίσου συμμέτοχος στον αφανισμό του λαού του, με τους γυφτοδεξιούς,λόγο βλακείας.

Φινίτο. Αυτή ήταν και η τελευταία πολιτική μου παρέμβαση μέχρι τις εκλογές, είπα όσο έπρεπε και έκανα την ύστατη αλτρουιστική μου πράξη, γιατί δεν το έχω καθόλου βίτσιο να ασχολούμαι με τα πολιτικά, προς αυτή την χώρα.
Έχω πίστη πως όλα θα πάνε καλά, hasta la victoria siempre!
Βασικα ο Τσιπρανδρεου εβγαλε μονος του τα ματια του με την δε αδιαλαξια που επεδειξε στο Μακεδονικο αντιθετα στην θεληση του λαου
εβαλε και την ταφοπλακα του ας προσεχε. :wave:

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30296
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 30 Μάιος 2019, 13:41

plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:30
Με βαρια καρδια σου ειπα.Ο Σταλιν ηταν μανουλα στην διωξη των αποβρασματων της κοινωνιας. :romance-hearteyes: Αν οι ιεχωβαδες του Περισσου ηταν πραγματικο Σταλινικο μορφωμα και ειχαν προτασεις για την εγκληματικοτητα θα τους ψηφιζα.Α ξεχασα να πω πως το κοκοε καλα θα κανει να εγκαταλειψει την θεση του για μονομερη διαγραφη του χρεους.Το ιδιο κανουν και οι αριστερες σεχτες.Να σου θυμισω πως η ΕΣΣΔ πληρωσε μεχρι δεκαρας τα χρεη προς τριτες χωρες να τα λεμε αυτα συντρολλε.
Α και κατι αλλο καλα θα κανουν οι ιεχωβαδες του Περισσου να μην ειναι λαθρολαγνοι και ανοιχτοσυνορακηδες.
Πως πηγε η προχτεσινη μερα των συνοριοφυλακων στην Ρωσια?Επιτρεποταν σε λαθροεισβολεις και κατσαπλιαδες να περναν τα συνορα στα χρονια του σοσιαλισμου?
Αυτο σου λεει κατι? :D
Εικόνα
εντάξει συντρολε, με κέρδισες :lol:
παρεπιπτόντως και η EUSSR καθιέρωσε ημέρα συνοριοφυλάκων

https://www.neweurope.eu/article/europe ... hallenges/
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 30 Μάιος 2019, 13:47

dna replication έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:41
plouf έγραψε:
30 Μάιος 2019, 13:30
Με βαρια καρδια σου ειπα.Ο Σταλιν ηταν μανουλα στην διωξη των αποβρασματων της κοινωνιας. :romance-hearteyes: Αν οι ιεχωβαδες του Περισσου ηταν πραγματικο Σταλινικο μορφωμα και ειχαν προτασεις για την εγκληματικοτητα θα τους ψηφιζα.Α ξεχασα να πω πως το κοκοε καλα θα κανει να εγκαταλειψει την θεση του για μονομερη διαγραφη του χρεους.Το ιδιο κανουν και οι αριστερες σεχτες.Να σου θυμισω πως η ΕΣΣΔ πληρωσε μεχρι δεκαρας τα χρεη προς τριτες χωρες να τα λεμε αυτα συντρολλε.
Α και κατι αλλο καλα θα κανουν οι ιεχωβαδες του Περισσου να μην ειναι λαθρολαγνοι και ανοιχτοσυνορακηδες.
Πως πηγε η προχτεσινη μερα των συνοριοφυλακων στην Ρωσια?Επιτρεποταν σε λαθροεισβολεις και κατσαπλιαδες να περναν τα συνορα στα χρονια του σοσιαλισμου?
Αυτο σου λεει κατι? :D
Εικόνα
εντάξει συντρολε, με κέρδισες :lol:
παρεπιπτόντως και η EUSSR καθιέρωσε ημέρα συνοριοφυλάκων

https://www.neweurope.eu/article/europe ... hallenges/
Εγω λεω μπραβο και παλι μπραβο στους σοβιετικους αλλα οι ιεχωβαδες του Περισσου περι αλλων τυρβαζουν.
Η EUSSR μπαινει στο νοημα εστω και αργα. :g030:
Για σκεψου επι πολεμου Αφγανισταν-ΕΣΣΔ να εμπαιναν κατσαπλιαδες Ταλιμπαν στις Κεντρασιατικες Δημοκρατιες της ΕΣΣΔ
και να υποκινουσαν εξεγερσεις?Φαντασου το σαν εικονα. :bored:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 30 Μάιος 2019, 14:02

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 11:21
Ίφιδα έγραψε:
30 Μάιος 2019, 10:59


Τι εννοείς; θα μεταναστεύσεις; :cry
Με το να βρίζεις και να εύχεσαι το χειρότερο για όσους δεν ψήφισαν το κόμμα σου, δε πιστεύεις ότι βάζεις κι εσύ το λιθαράκι σου για να πάει η χώρα 200 χρόνια πίσω;
΄Oχι γιατί δεν έχω κόμμα. Όποια πολιτική μου ενασχόληση ήταν πάντα με γνώμονα το γενικό καλό, μια προσφορά στον Έλληνα.
Παιδιά, άσχετα με το θέμα του νήματος, ακούστε μια ιδέα που με ήρθε. Θα πάμε για καφέ, θα πάρουμε μαζί μας και τον sys3x, σε καφετέρια trendy όμως ε από αυτές που μαζεύουν πολύ κόσμο, παραλιακή ίσως. Θα καθήσουμε εκεί, θα παραγγείλουμε, θα έχουμε ο καθένας από ένα εντελώς διαφορετικό βιβλίο και για καμια ώρα δεν θα μιλάμε μεταξύ μας καθόλου παρα μόνο θα είμαστε αποροφημένοι να διαβάζουμε ο καθείς το βιβλίο του. Μετά θα κλείσουμε τα βιβλία και θα αρχίσουμε να συζητάμε μεγαλοφώνως και να αντιδικούμε επάνω στο βιβλίο που διαβάσαμε. Πως σας φαίνεται; Ιστορία θα γράψουμε!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 30 Μάιος 2019, 14:22

Sid Vicious έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:02
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
30 Μάιος 2019, 11:21
Ίφιδα έγραψε:
30 Μάιος 2019, 10:59


Τι εννοείς; θα μεταναστεύσεις; :cry
Με το να βρίζεις και να εύχεσαι το χειρότερο για όσους δεν ψήφισαν το κόμμα σου, δε πιστεύεις ότι βάζεις κι εσύ το λιθαράκι σου για να πάει η χώρα 200 χρόνια πίσω;
΄Oχι γιατί δεν έχω κόμμα. Όποια πολιτική μου ενασχόληση ήταν πάντα με γνώμονα το γενικό καλό, μια προσφορά στον Έλληνα.
Παιδιά, άσχετα με το θέμα του νήματος, ακούστε μια ιδέα που με ήρθε. Θα πάμε για καφέ, θα πάρουμε μαζί μας και τον sys3x, σε καφετέρια trendy όμως ε από αυτές που μαζεύουν πολύ κόσμο, παραλιακή ίσως. Θα καθήσουμε εκεί, θα παραγγείλουμε, θα έχουμε ο καθένας από ένα εντελώς διαφορετικό βιβλίο και για καμια ώρα δεν θα μιλάμε μεταξύ μας καθόλου παρα μόνο θα είμαστε αποροφημένοι να διαβάζουμε ο καθείς το βιβλίο του. Μετά θα κλείσουμε τα βιβλία και θα αρχίσουμε να συζητάμε μεγαλοφώνως και να αντιδικούμε επάνω στο βιβλίο που διαβάσαμε. Πως σας φαίνεται; Ιστορία θα γράψουμε!
Φανταστική ιδέα, μπορούμε και να διαλέξουμε ο καθένας από ένα κόμμα και να αρχίσουμε τη μεγαλόφωνη συζήτηση εκφράζοντας ο καθένας τις ακραίες φωνές του κόμματος

-ΕΧΩ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΡΕ ΕΔΩ, ΚΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ, ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ
-ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΤΕ ΡΕ ΦΤΩΧΑΔΑΚΙΑ, ΤΟΣΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ
-ΕΓΕΡΘΗΤΙ ΡΕ ΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ, Ο ΕΝΑΣ, Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ
- ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ Η ΠΑΛΗ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΑΔΙΚΑΙΩΤΗ ΕΝΩ Η ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΣΑΜΠΟΤΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΊΑ ΤΗΣ ΚΟΛΧΟΖΝΙΚΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΣΕΧΤΑΡΙΣΜΟΣ....

AOC
Δημοσιεύσεις: 1481
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 30 Μάιος 2019, 14:39

Ο τσίπρας υπερτίμησε την νοημοσύνη των συμπατριωτών του. Θεώρησε πως οι αυτισμοί-ψεκασμοί περί Βόρειας Μακεδονίας ήταν αδιάφοροι.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Εθνικές Εκλογές 2019, υπέρατατη τρολονίκη ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 30 Μάιος 2019, 23:00

Sid Vicious έγραψε:
30 Μάιος 2019, 14:02

Παιδιά, άσχετα με το θέμα του νήματος, ακούστε μια ιδέα που με ήρθε. Θα πάμε για καφέ, θα πάρουμε μαζί μας και τον sys3x
Δεν τον θέλω αυτόν, με αγριεύει. Πολύ ύπουλα εδώ και καιρό μου στέλνει ερωτικά καλέσματα, θα νιώσω πως πρέπει να κάνω κάτι από ευγένεια και δεν είμαι σε φάση, έχω κόψει και το αλκοόλ. Μόνο εσείς οι δυο, που ο χρόνος έχει δείξει πως μπορούμε να μείνουμε φίλοι :wink
Αυτό με το βιβλίο πάντως δεν το κάνω, θα βαρεθώ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών