Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 06 Ιουν 2019, 16:36

Ο ναζί θεωρεί απλα δεξιό όποιον είναι φασίστας και βασανιστής και την ΝΔ κεντροαριστερά.
Άλλη μια απόδειξη του πόσο απολίτικοι είναι οι επαγγελματίες δολοφόνοι της χα.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2019, 16:38

metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:16
η "δεξιά" παράταξη στην Ελλάδα είναι ουρά της αριστεράς.
Όταν γίνει απολύτως κατανοητό ότι κάτι "παρεξηγημένοι εθναμύντορες" όπως ο Σκαλούμπακας γίνονται όχι μόνον ουρά αλλά και οι πραγματικοί βαστάζοι της αριστεράς, τότε και μόνον τότε θα προχωρήσει το πράγμα.

Μέχρι τότε, φυσικά και θα φταίνε οι υπόλοιποι "δεξιοί" με ή χωρίς εισαγωγικά.

...Τι άλλο μπορεί να φταίει;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 06 Ιουν 2019, 16:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 15:12
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2019, 15:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 15:00


Το δικό του προφίλ χαλάει.

Στην τελική, αν θεωρείται επιτυχής αυτού του τύπου η αντιπαράθεση στον Τατσό, καληνύχτα.
Κόμμα το οποίο δεν έχει πρόβλημα να κατεβάζει (τί να κατεβάζει δηλαδή...να προωθεί κανονικά...) πρόσωπα τα οποία εγκαλούν την Ελλάδα ότι...επιβάλλει στους "Μακεντόνσκυ" πως να ονομάζονται ή πρόσπωα που αμφισβητούν τη γενοκτονία των Ποντίων, το να διαγράφει Δεξιούς επειδή έκαναν μια ανάρτηησ με λαϊκή φρασεολογία, δείχνει ότι δεν το κάνει για ζητήματα συμπεριφοράς, αλλά καθαρά για ιδεολογικούς λόγους.
Καλό είναι να μη μπλέκουμε τα πράγματα. Όταν για να το παίξεις άντρακλας χρησιμοποιείς τον όρο "αρχιτσουλάρα" σε μια παλιά προοδευτικιά :003: καραβάνα όπως η Ακρίτα, που ψάχνει τέτοιες ευκαιρίες για να ουρλιάζει εντέχνως "είμαι κι εγώ εδώ και αντιστέκομαι σθεναρά στον φασισμό", δεν είσαι τίποτα περισσότερο από ένας αρχιβλαξ με περικεφαλαία, με μηδενική συναίσθηση πραγματικότητας.

Το ότι κάποιοι θεωρούν ειδικώς αυτήν την περικεφαλαία ως λακεδαιμόνιο σύμβολο, είναι άλλο θέμα.
Σωστο.Της εδωσε μια ευκαιρια να το ξαναπαιξει πασιοναρια.

Υγ : ο ιδιος βεβαια συνεχιζει να καλει σε ψηφο υπερ της ΝΔ αν ειδα καλα τα τελευταια tweets.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 16:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:38
metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:16
η "δεξιά" παράταξη στην Ελλάδα είναι ουρά της αριστεράς.
Όταν γίνει απολύτως κατανοητό ότι κάτι "παρεξηγημένοι εθναμύντορες" όπως ο Σκαλούμπακας γίνονται όχι μόνον ουρά αλλά και οι πραγματικοί βαστάζοι της αριστεράς, τότε και μόνον τότε θα προχωρήσει το πράγμα.

Μέχρι τότε, φυσικά και θα φταίνε οι υπόλοιποι "δεξιοί" με ή χωρίς εισαγωγικά.

...Τι άλλο μπορεί να φταίει;
η ουρά της αριστεράς είναι αυτοί που τιμούν τους αγώνες της, θεωρούν ότι για να γίνουν αποδεκτοί πρέπει αν δηλώνουν αριστεροί, αριστερίζοντες ή προοδευτικοί και υιοθετούν τις θέσεις της.
ο τρόπος που γράφει ο σκαλούμπακας με απωθεί τελείως και δε θεωρώ παράλογη ή κατακριτέα τη διαγραφή του, αλλά όχι ο σκαλούμπακας δεν είναι ουρά της αριστεράς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2019, 16:44

under έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:39
Σωστο.Της εδωσε μια ευκαιρια να το ξαναπαιξει πασιοναρια.

Υγ : ο ιδιος βεβαια συνεχιζει να καλει σε ψηφο υπερ της ΝΔ αν ειδα καλα τα τελευταια tweets.
Εγώ το ξέρω ότι είναι σωστό. Οι ινφλουέσερ του επικοινωνιακού επιτελείου σας είναι για τα μπάζα. Τα απόλυτα στραβάδια τόσο στις "λαϊκές" όσο και στις "ιντελεκτουέλ" εκφράσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2019, 16:51

metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:38
metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:16
η "δεξιά" παράταξη στην Ελλάδα είναι ουρά της αριστεράς.
Όταν γίνει απολύτως κατανοητό ότι κάτι "παρεξηγημένοι εθναμύντορες" όπως ο Σκαλούμπακας γίνονται όχι μόνον ουρά αλλά και οι πραγματικοί βαστάζοι της αριστεράς, τότε και μόνον τότε θα προχωρήσει το πράγμα.

Μέχρι τότε, φυσικά και θα φταίνε οι υπόλοιποι "δεξιοί" με ή χωρίς εισαγωγικά.

...Τι άλλο μπορεί να φταίει;
η ουρά της αριστεράς είναι αυτοί που τιμούν τους αγώνες της, θεωρούν ότι για να γίνουν αποδεκτοί πρέπει αν δηλώνουν αριστεροί, αριστερίζοντες ή προοδευτικοί και υιοθετούν τις θέσεις της.
ο τρόπος που γράφει ο σκαλούμπακας με απωθεί τελείως και δε θεωρώ παράλογη ή κατακριτέα τη διαγραφή του, αλλά όχι ο σκαλούμπακας δεν είναι ουρά της αριστεράς.
Το θέμα δεν είναι ο τρόπος που γράφει ο σκαλούμπακας αλλά το ότι ο κάθε σκαλούμπακας είναι παντελώς ανίκανος να αντιληφθεί το ντόμινο που μπορεί να προκληθεί από κάτι τέτοια σκηνικά. Συνεχίστε να αναλύετε τη δομή του φύλου, την πορεία των άστρων, τη σύγκριση μεταξύ των φτερών της πεταλούδας στο Πεκίνο με την τιμή του αρνιού στη Βαρβάκειο και κάποια στιγμή ίσως αντιληφθείτε ότι λείπει η σκηνή.

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμη και αν το αντιληφθείτε θα αρχίσετε να μιλάτε για το χρώμα της και το αν ήταν λίγο πιο σκούρο ή ανοικτό από το σωστό γαλάζιο.

Σόρυ για την έκρηξη, τίποτα το προσωπικό αλλά υπάρχουν και κάποια όρια, παίδες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 06 Ιουν 2019, 16:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:44
Εγώ το ξέρω ότι είναι σωστό. Οι ινφλουέσερ του επικοινωνιακού επιτελείου σας είναι για τα μπάζα. Τα απόλυτα στραβάδια τόσο στις "λαϊκές" όσο και στις "ιντελεκτουέλ" εκφράσεις.
Οι ινφλουενσερ δεν ξερω που κολλανε αλλα δεν νομιζω να υπαρχει μηχανισμος που να υπαγορευει στον καθε χρηστη τι θα λεει.
Ο συγκεκριμενος ανθρωπος,μεχρι πριν λιγο καιρο εβριζε τη ΝΔ και τον Μητσοτακη γιατι τους ηθελε πολυ πιο Δεξιους.
Τωρα τελευταια και μετα τις ευρωεκλογες εβγαλε ενα μηνυμα που καλουσε τους φιλους του να ψηφισουν ΝΔ γιατι προεχει να φυγει ο συριζα.
Θελω να πω οτι ναι μεν ειναι μελος της ΝΔ αλλα δεν ειναι κοντα στο κομμα.
Κι εγω ειμαι μελος της ΝΔ,νομιζεις οτι μου στελνουν γραμμες για το τι θα λεω και τι θα γραφω ;
Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.Δεν υπαρχει τετοιος μηχανισμος.
Αν βεβαια εννοεις ως ινφλουενσερ τα στελεχη που μεσω δημοσιων τοποθετησεων δινουν γραμμη αυτο ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα που δεν δεσμευει τον καθε εναν που λεει το μακρυ του και το κοντο του.
Εγω πχ οντως κανω πλακα σε ενα φιλο μου συριζανελ οτι ερχομαστε και οτι θα σας γαμησουμε ολους αλλα εσυ επειδη εισαι φιλος μου θα την γλιτωσεις.
Αν τα εγραφα σε social media με το ονομα μου πιθανως θα βρισκοταν μια Ακριτα να κανει την τριχα τριχια και να γινομουν θεμα απο το πουθενα.
Προφανως καποιοι δεν αντιλαμβανονται το ρολο και την ισχυ των social media και νομιζουν οτι αυτο που αλλες εποχες ελεγαν στο καφενειο μπορουν να το πουν στο twitter χωρις περαιτερω συνεπειες.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Ιουν 2019, 16:57

Patriot έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:15
metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:05
Patriot έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:03

Δεν είμαι ΝΔ.Θεωρώ όμως απαράδεκτες τις απειλές(δεν ήταν ατάκα αλλά απειλή). Οπως δεν θα ήθελα να με απειλούν οι αριστεροί έτσι δεν τους απειλώ κι εγώ. Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψη του στη δημοκρατία που έχουμε. Ο Καιριδης έχει μεν έναν γελοίο τρόπο σκέψης αλλά δεν απειλεί κανέναν.Οι απειλές δεν χωράνε στην δημοκρατία,χωράει μόνο πολιτισμένη κριτική και διάλογος. Οποιος νομίζει ότι αντί για πολιτισμένη κριτική μπορεί μόνο να βρίζει και να απειλεί να μην ασχολείται με την πολιτική.Δεν εγκρίνω ούτε αυτές τις απειλές που εκτόξευσε ο συγκεκριμένος ούτε αυτά που είχε πει άλλος νεοδημοκρατης βουλευτής πριν λίγες μέρες (ο οποίος όμως δεν διεγράφη) ότι θα συμπεριφερθούν στον ΣΥΡΙΖΑ σαν αιχμαλώτους πολέμου μόλις κερδίσουν τις εκλογές η ΝΔ: https://www.thetoc.gr/politiki/article/ ... us-polemou
θα συμφωνήσω ως προς τις απειλές
βέβαια και η παρουσία του καιρίδη στο κόμμα είναι απαράδεκτη, απλώς για διαφορετικό λόγο. επίσης απαράδεκτη είναι αυτή των"τιμάω τους αγώνες της αριστεράς".
Η δήλωση "τιμώ τους αγώνες της αριστεράς" (ποιούς αγώνες;) είναι και αυτή απαράδεκτη.Η Αριστερά θέλει να διεκδικεί το μονοπωλειο στην αντίσταση στην Κατοχή και άλλους αγώνες έλα που δεν είναι έτσι όμως.
Μα πως; Έκανε άνανδρες επιθέσεις στους ναζί, μετά οι ναζί έκαιγαν τα πλησιέστερα χωριά σε αντίποινα. Αυτό ήταν το αντιστασιακό έργο της αριστεράς. Να δημιουργεί μάρτυρες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 06 Ιουν 2019, 16:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 16:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:51
metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:38


Όταν γίνει απολύτως κατανοητό ότι κάτι "παρεξηγημένοι εθναμύντορες" όπως ο Σκαλούμπακας γίνονται όχι μόνον ουρά αλλά και οι πραγματικοί βαστάζοι της αριστεράς, τότε και μόνον τότε θα προχωρήσει το πράγμα.

Μέχρι τότε, φυσικά και θα φταίνε οι υπόλοιποι "δεξιοί" με ή χωρίς εισαγωγικά.

...Τι άλλο μπορεί να φταίει;
η ουρά της αριστεράς είναι αυτοί που τιμούν τους αγώνες της, θεωρούν ότι για να γίνουν αποδεκτοί πρέπει αν δηλώνουν αριστεροί, αριστερίζοντες ή προοδευτικοί και υιοθετούν τις θέσεις της.
ο τρόπος που γράφει ο σκαλούμπακας με απωθεί τελείως και δε θεωρώ παράλογη ή κατακριτέα τη διαγραφή του, αλλά όχι ο σκαλούμπακας δεν είναι ουρά της αριστεράς.
Το θέμα δεν είναι ο τρόπος που γράφει ο σκαλούμπακας αλλά το ότι ο κάθε σκαλούμπακας είναι παντελώς ανίκανος να αντιληφθεί το ντόμινο που μπορεί να προκληθεί από κάτι τέτοια σκηνικά. Συνεχίστε να αναλύετε τη δομή του φύλου, την πορεία των άστρων, τη σύγκριση μεταξύ των φτερών της πεταλούδας στο Πεκίνο με την τιμή του αρνιού στη Βαρβάκειο και κάποια στιγμή ίσως αντιληφθείτε ότι λείπει η σκηνή.

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμη και αν το αντιληφθείτε θα αρχίσετε να μιλάτε για το χρώμα της και το αν ήταν λίγο πιο σκούρο ή ανοικτό από το σωστό γαλάζιο.

Σόρυ για την έκρηξη, τίποτα το προσωπικό αλλά υπάρχουν και κάποια όρια, παίδες.
δε βγάζει νόημα αυτό που έγραψες
και δε νομίζω ότι μπορεί να προκληθεί κανένα ντομινο

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Ιουν 2019, 17:00

Σωστά τον διέγραψαν. Δεν είχαν άλλη επιλογή. Από την άλλη όμως έπρεπε να είχε κοπεί και ο.αιβαλιωτης που κι αυτός εξέφρασε απαράδεκτη άποψη.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 06 Ιουν 2019, 17:02

southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:00
Σωστά τον διέγραψαν. Δεν είχαν άλλη επιλογή. Από την άλλη όμως έπρεπε να είχε κοπεί και ο.αιβαλιωτης που κι αυτός εξέφρασε απαράδεκτη άποψη.
Ειναι προφανες οτι ο Αιβαλιωτης εκανε χιουμορ.Δεν ειναι το ιδιο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Ιουν 2019, 17:05

under έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:02
southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:00
Σωστά τον διέγραψαν. Δεν είχαν άλλη επιλογή. Από την άλλη όμως έπρεπε να είχε κοπεί και ο.αιβαλιωτης που κι αυτός εξέφρασε απαράδεκτη άποψη.
Ειναι προφανες οτι ο Αιβαλιωτης εκανε χιουμορ.Δεν ειναι το ιδιο.
Από τις κωλοτρυπίδες του Σκαλούμπακα μέχρι τα στρατόπεδα αιχμαλώτων του Αϊβαλιώτη, ένα απέραντο Comedy Club η ΝΔ
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 06 Ιουν 2019, 17:06

Beria έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:05
Από τις κωλοτρυπίδες του Σκαλούμπακα μέχρι τα στρατόπεδα αιχμαλώτων του Αϊβαλιώτη, ένα απέραντο Comedy Club η ΝΔ
Ψαξε βρες τη δηλωση του Αιβαλιωτη και ανεβασε την εδω.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 17:06

ο αιβαλιωτης ήταν ποτάμι-δράση. η νδ κάνει συλλογή από αυτούς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2019, 17:08

under έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 16:44
Εγώ το ξέρω ότι είναι σωστό. Οι ινφλουέσερ του επικοινωνιακού επιτελείου σας είναι για τα μπάζα. Τα απόλυτα στραβάδια τόσο στις "λαϊκές" όσο και στις "ιντελεκτουέλ" εκφράσεις.
Οι ινφλουενσερ δεν ξερω που κολλανε αλλα δεν νομιζω να υπαρχει μηχανισμος που να υπαγορευει στον καθε χρηστη τι θα λεει.
Ο συγκεκριμενος ανθρωπος,μεχρι πριν λιγο καιρο εβριζε τη ΝΔ και τον Μητσοτακη γιατι τους ηθελε πολυ πιο Δεξιους.
Τωρα τελευταια και μετα τις ευρωεκλογες εβγαλε ενα μηνυμα που καλουσε τους φιλους του να ψηφισουν ΝΔ γιατι προεχει να φυγει ο συριζα.
Θελω να πω οτι ναι μεν ειναι μελος της ΝΔ αλλα δεν ειναι κοντα στο κομμα.
Κι εγω ειμαι μελος της ΝΔ,νομιζεις οτι μου στελνουν γραμμες για το τι θα λεω και τι θα γραφω ;
Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.Δεν υπαρχει τετοιος μηχανισμος.
Αν βεβαια εννοεις ως ινφλουενσερ τα στελεχη που μεσω δημοσιων τοποθετησεων δινουν γραμμη αυτο ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα που δεν δεσμευει τον καθε εναν που λεει το μακρυ του και το κοντο του.
Εγω πχ οντως κανω πλακα σε ενα φιλο μου συριζανελ οτι ερχομαστε και οτι θα σας γαμησουμε ολους αλλα εσυ επειδη εισαι φιλος μου θα την γλιτωσεις.
Αν τα εγραφα σε social media με το ονομα μου πιθανως θα βρισκοταν μια Ακριτα να κανει την τριχα τριχια και να γινομουν θεμα απο το πουθενα.
Προφανως καποιοι δεν αντιλαμβανονται το ρολο και την ισχυ των social media και νομιζουν οτι αυτο που αλλες εποχες ελεγαν στο καφενειο μπορουν να το πουν στο twitter χωρις περαιτερω συνεπειες.
Ρε συ άντερ, μη με τρελλαίνεις κι εσύ. :lol:

Μου γράφεις την απολογία του Σόλωνα για τον Σκαλούμπακα;
Τέλειωσε ο Σκαλούμπακας. Η άμεση διαγραφή την εξισορρόπησε την κατάσταση.

Σαφώς και εννοώ τα σοβαρά στελέχη. Και δεν θες να ξέρεις τι λεω εγώ στην παρέα μου όταν κάνω πλάκα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών