Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28488
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιουν 2019, 14:30

Επειδή τολμά να είναι Δεξιός! Αλλά στο κόμμα του Τατσόπουλου και του Καιρίδη και των ΠΑΣΟΚοεκσυχρονιστών, είναι γνωστό ότι οι Δεξιοί δεν έχουν θέση.


ΝΔ: Διεγράφη ο Χρήστος Σκαλούμπακας μετά από χυδαίες αναρτήσεις

Εκτός αξιωματικής αντιπολίτευσης ο Χρήστος Σκαλούμπακας εξαιτίας χυδαίων αναρτήσεων στα social media

Διεγράφη από τη Νέα Δημοκρατία ο Χρήστος Σκαλούμπακας, καθώς προκάλεσε σωρεία αντιδράσεων με τα σχόλια που δημοσίευε σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Επρόκειτο για σχόλια που περιείχαν απειλές εναντίον των πολιτικών αντιπάλων της ΝΔ, εμφυλιοπολεμική ρητορική αλλά και χυδαίες εκφράσεις.

Σε απόφαση που υπογράφει ο Γραμματέας της ΝΔ, Λευτέρης Αυγενάκης, αναφέρεται ότι αποφασίζει «την διαγραφή του κ. Σκαλούμπακα Χρήστου του Παναγιώτη από μέλος του Κόμματος, καθώς και την απώλεια των δικαιωμάτων και αξιωμάτων που απορρέουν από αυτήν».

Το συγκεκριμένο θέμα είχε αναδείξει η δημοσιογράφος Έλενα Ακρίτα μέσω του Facebook. Μάλιστα τον είχε υποχρεώσει κατά το παρελθόν να της ζητήσει δημόσια συγγνώμη, για υβριστικούς χαρακτηρισμούς σε βάρος της. Ο Χρήστος Σκαλούμπακας σε αναρτήσεις του έγραφε μεταξύ άλλων: “Ότι δεν σας έκανε ο πατέρας μου το 47 – 48, θα σας κάνω εγώ ανθελληνικά καθίκια”. Παράλληλα, απειλούσε με χυδαίο τρόπο τι θα πράξει στους πολιτικούς του αντιπάλους όταν «έρθει ξανά η Δεξιά».

«Εσείς στη ΝΔ να χαίρεστε το εγγεγραμμένο μέλος σας Χ. Σκαλούμπακα με παλαιά και νέα τουιτ παρόμοιου ύφους και ήθους. Έχει φωτογραφηθεί τόσο με την κομματική του ταυτότητα όσο και με τον Αδωνι της καρδιάς σας. Ωραίο μήνυμα περνάει προεκλογικά, όχι;».

Εικόνα

https://www.ethnos.gr/politiki/43096_nd ... anartiseis

Uppercut

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 06 Ιουν 2019, 14:32

Καταλαβαίνω το σοκ σου μιας και στο κόμμα σου δεν έχει μείνει κανείς για να διαγράψετε.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24762
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 06 Ιουν 2019, 14:32

Καλή προσπάθεια αλλά χωρίς χειρόγραφες επιστολές του Ιησού Χριστού δεν πάτε πουθενά

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28488
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιουν 2019, 14:33

Uppercut έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:32
Καταλαβαίνω το σοκ σου μιας και στο κόμμα σου δεν έχει μείνει κανείς για να διαγράψετε.
Έτσι, να σας βλέπει ο κόσμος τί κάνετε όταν δεν τον έχετε ανάγκη, για να ξυπνά λιγάκι. ΝΔ = Κεντροαριστερά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 06 Ιουν 2019, 14:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Uppercut

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 06 Ιουν 2019, 14:35

Πραγματικά, απλά σε λυπάμαι πλέον. Δεν έχω όρεξη να σε τρολλάρω. Έυχομαι η κατάσταση στην ζωή σου να βελτιωθεί κάπως.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 06 Ιουν 2019, 14:35

Κάτι τέτοια διαβάζω και στενοχωριέμαι όλο και λιγότερο για την απόφασή μου να τους ψηφίσω.

Μερικές ακόμα διαγραφές να γίνουν τέτοιου τύπου, δαγκωτό θα το ρίξω.


Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28488
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιουν 2019, 14:36

shrike έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Κάτι τέτοια διαβάζω και στενοχωριέμαι όλο και λιγότερο για την απόφασή μου να τους ψηφίσω.

Μερικές ακόμα διαγραφές να γίνουν τέτοιου τύπου, δαγκωτό θα το ρίξω.
Δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι καν. Κεντροαριστερά είναι. Του ψηφίζεις άφοβα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 06 Ιουν 2019, 14:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 06 Ιουν 2019, 14:37

Golden Age εισαι ενας self aware wolf :smt005:

Δινεις δηλαδη ως ορισμο του Δεξιου (και με κεφαλαια τρομαρα σου) ενα απολιθωμα 65 χρονων που βριζει σα λιμενεργατης και απειλει με βασανιστηρια.

Μπραβο σου, δεν το περιμενα.

Nero

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2019, 14:38

Uppercut έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Πραγματικά, απλά σε λυπάμαι πλέον. Δεν έχω όρεξη να σε τρολλάρω. Έυχομαι η κατάσταση στην ζωή σου να βελτιωθεί κάπως.
εδώ και καιρό τώρα τον παρακαλώ να αφήσει τη ρεσεψιόν του new dream και να βρει μια κανονική δουλειά αλλά δεν ακούει. Θα βουλιάξει μαζί με το αφεντικό :-?

Uppercut

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 06 Ιουν 2019, 14:40

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:38
Uppercut έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Πραγματικά, απλά σε λυπάμαι πλέον. Δεν έχω όρεξη να σε τρολλάρω. Έυχομαι η κατάσταση στην ζωή σου να βελτιωθεί κάπως.
εδώ και καιρό τώρα τον παρακαλώ να αφήσει τη ρεσεψιόν του new dream και να βρει μια κανονική δουλειά αλλά δεν ακούει. Θα βουλιάξει μαζί με το αφεντικό :-?
Και ποιος θα κρατήσει το μαγαζί; Ο Χελώνος τους άφησε και πήγε να δουλέψει βοηθός μπάρμαν μ' έναν παλιό του φίλο.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 06 Ιουν 2019, 14:41

Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:36
shrike έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Κάτι τέτοια διαβάζω και στενοχωριέμαι όλο και λιγότερο για την απόφασή μου να τους ψηφίσω.

Μερικές ακόμα διαγραφές να γίνουν τέτοιου τύπου, δαγκωτό θα το ρίξω.
Δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι καν. Κεντροασριστερά είναι. Του ψηφίζεις άφοβα.
Είναι κεντροαριστερά επειδή διαγράφουν τύπους που λένε στα ΚΔ "θα σας γαμήσω όπως δεν σας γάμησε ο πατέρας μου το 47";
Και μόνο για την έπαρση, καλά έκαναν και τον πετάξανε έξω. Για το κείμενο δεν το συζητώ καν.

Και όχι, ποτέ δεν έχω υπάρξει αριστερός στη ζωή μου, αν αυτό υπονοείς, ούτε καν στην εφηβεία μου (όπως κάποιοι σημερινοί ομοϊδεάτες σου). Για την ακρίβεια, ποτέ δεν γούσταρα οτιδήποτε περιέχει τη λέξη "σοσιαλιστής", είτε σκέτη είτε σαν συνθετικό.


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13465
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Ιουν 2019, 14:43

Με αυτά που έγραψε ο σκαλουμπακας δεν γινόταν αλλιώς. Αξία δίνετε στο σκαλουμπακα, ένας γραφικός γέρος είναι. Δεν είναι κάποιος με κομματική θέση. Σε κάθε περίπτωση η ΧΑ δεν είναι ούτε καν ακροδεξιά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 06 Ιουν 2019, 14:43

Μαζεψτε τον εσεις. Ουτως ή αλλως απ'τον Ιουλιο θα βαρατε μυγες οποτε ενα καρεδακι καλο θα σας κανει.

Nero

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2019, 14:44

Uppercut έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:40
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:38
Uppercut έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Πραγματικά, απλά σε λυπάμαι πλέον. Δεν έχω όρεξη να σε τρολλάρω. Έυχομαι η κατάσταση στην ζωή σου να βελτιωθεί κάπως.
εδώ και καιρό τώρα τον παρακαλώ να αφήσει τη ρεσεψιόν του new dream και να βρει μια κανονική δουλειά αλλά δεν ακούει. Θα βουλιάξει μαζί με το αφεντικό :-?
Και ποιος θα κρατήσει το μαγαζί; Ο Χελώνος τους άφησε και πήγε να δουλέψει βοηθός μπάρμαν μ' έναν παλιό του φίλο.
Ο χελώνος είναι λαμόγιο. Όπως πάτωσε ο πολέμαρχος και τώρα κάνει ότι δεν τον ξέρει, έτσι σιγά σιγά θα περάσει στον Βελόπουλο ή τον Φαήλο. Τούτο δω το καημένο έχει δέσει την τύχη του με τον αρχηγό, παίζει να τις πιστεύει αυτές τις βλακείες που λέει κατα καιρούς

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28488
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Άλλος ένας Δεξιός διεγράφη απο τη ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιουν 2019, 14:48

shrike έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:41
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:36
shrike έγραψε:
06 Ιουν 2019, 14:35
Κάτι τέτοια διαβάζω και στενοχωριέμαι όλο και λιγότερο για την απόφασή μου να τους ψηφίσω.

Μερικές ακόμα διαγραφές να γίνουν τέτοιου τύπου, δαγκωτό θα το ρίξω.
Δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι καν. Κεντροασριστερά είναι. Του ψηφίζεις άφοβα.
Είναι κεντροαριστερά επειδή διαγράφουν τύπους που λένε στα ΚΔ "θα σας γαμήσω όπως δεν σας γάμησε ο πατέρας μου το 47";
Και μόνο για την έπαρση, καλά έκαναν και τον πετάξανε έξω. Για το κείμενο δεν το συζητώ καν.

Και όχι, ποτέ δεν έχω υπάρξει αριστερός στη ζωή μου, αν αυτό υπονοείς, ούτε καν στην εφηβεία μου (όπως κάποιοι σημερινοί ομοϊδεάτες σου). Για την ακρίβεια, ποτέ δεν γούσταρα οτιδήποτε περιέχει τη λέξη "σοσιαλιστής", είτε σκέτη είτε σαν συνθετικό.
Σιγά ρε, οι ΣΥΡΙΖΑιοι γραφουν τοσα και τοσα ο άλλος στη βουλη έλεγε για γουναράδικα). Δεν ήτνα κανα κορυφαιο στελεχος ο Σκαλουμπακας, ενα απλο μελος ήταν.

Απλά, χαλάει το προφιλ του κάθε Τατσο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών