Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 11:57



"Πήγαν σε συγκεκριμένο κόσμο, σε πολύ κόσμο, και δίνανε το ψηφοδέλτιο το οποίο είχε το σταυρό επάνω Φράγκο Εμμανουήλ εντός παρενθέσεως Φραγκούλη και τους έλεγαν οτι είναι ο Στρατηγός και ψηφίστε μας. Μάλιστα στη Λάρισα πήγαν και σε συγγενή της γυναίκας μου".

Το κόμμα του Μπέεεεεελοπουλου θέτει νέα στάνταρντ στην κοινοβουλευτική απάτη.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

anax81

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 08 Ιουν 2019, 12:01

Χάνει συνεχώς ψηφοφόρους και βρίσκεται σε κατρακύλα

κορόιδεψε τους γέρους χρησιμοποιώντας τον Φραγκούλη

παραιτείται απο την έδρα του κοινοβουλίου ενώ έλαβε άλλη εντολή

είπε ότι δεν θα δεχτεί παλαιό πολιτικό προσωπικό αλλά κάνει ανοίγματα σε Κατσανέβα Βουλγαράκη

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 13:10

Το κόλπο του Βελόπουλου για να φανεί ως υποψήφιός του ο Φ. Φραγκούλης -Η απάντηση
Για παραπλάνηση των ψηφοφόρων κάνει λόγο σε δήλωσή του ο στρατηγός Φράγκος Φραγκούλης, με αφορμή το ψηφοδέλτιο του κόμματος «Ελληνική Λύση» του Κυριάκου Βελόπουλου.
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/politiki/stra ... -belopoylo
Αυτός ο τύπος στις βουλευτικές, είναι ικανός να βρεί κανέναν με τ' όνομα Κωνσταντίνος Παλαιολόγος, και να πεί "κοιτάξτε συνέλληνες, ξεμαρμάρωσε ο Βασιλιάς και μπήκε στα ψηφοδέλτιά μας". Κι από δίπλα ο oldjedi να χειροκροτάει με πάθος.
:lol::lol::lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 08 Ιουν 2019, 13:11

Αγαπητέ και στα 4 κάνεις λάθος.
Δεν χάνει ψηφοφόρους, γιατί πολύ απλά δεν συγκρίνουμε εκλογικά αποτελέσματα με δημοσκοπήσεις. Όπως απέδειξα και χθες, η δημοσκόπηση είναι πανομοιότυπη ως προς τα ποσοστά του με τις παραμονές των ευρωεκλογών. Φυσικά σε επίπεδο εντυπώσεων "χάνει ψήφους". Αν έτσι διαβάζουμε τις δημοσκοπήσεις τρέχα γύρευε...
Δεν κορόιδεψε τους γέρους. Ο Βελόπουλος είχε ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο υποψήφιος Φράγκος. Τώρα τι λέει η στρατηγάρα λίγο με ενδιαφέρει. Γενικά οι αξιωματικοί πάνω από το βαθμό του συνταγματάρχη είναι για....(άσε μην πω). Ειδικά ο Φραγκούλης είναι "διαμάντι".
Εννοείται ότι δεν θέλει το ευρωκοινοβούλιο, το είχε δηλώσει μήνες τώρα, ο στόχος είναι να είναι εντός του κοινοβουλίου.
Το ποιοι θα είναι υποψήφιοι άσε να το δούμε. Το τι γράφεται στο ίντερνετ με αφήνει αδιάφορο.

Και κάτι τελευταίο, όταν όλο το phorum έλεγε ότι θα πέσει κι άλλο η ΧΑ, εγώ πίστευα ότι θα παραμείνει εκεί που είναι ή ίσως λίγο παραπάνω. Οι εκτιμήσεις δεν είναι εκλογικά αποτελέσματα. Στις 7/7 ΧΑ και Βελόπουλος θα έχουν περίπου 10%.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 13:15

Ο Βελόπουλος είχε ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο υποψήφιος Φράγκος.
Για φέρε δήλωση.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 13:25

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:20
Για να μην τσακώνεστε σας ενημερώνω ότι κι οι δύο θα πέσετε.
Τί λέει, πώς πάνε οι πωλήσεις του νικοπάλ και των νανοβιολογικών γιλέκων?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Ιουν 2019, 13:31

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:20
Για να μην τσακώνεστε σας ενημερώνω ότι κι οι δύο θα πέσετε.
θα πρέπει όμως να βάλουν στη μπάντα άτομα τύπου Ευθυμιοπούλου και να αμολύσουν τον Αδώνι και τον Βορίδη στα κανάλια.
Ο Βελόπουλος θα μπει στη Βουλή. Η ΧΑ είναι καμμένη υπόθεση.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Uppercut

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 13:36

southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:31
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:20
Για να μην τσακώνεστε σας ενημερώνω ότι κι οι δύο θα πέσετε.
θα πρέπει όμως να βάλουν στη μπάντα άτομα τύπου Ευθυμιοπούλου και να αμολύσουν τον Αδώνι και τον Βορίδη στα κανάλια.
Ο Βελόπουλος θα μπει στη Βουλή. Η ΧΑ είναι καμμένη υπόθεση.
Ότι εσύ βλέπεις την Ευθυμιοπούλου στα κανάλια κι όχι τον Άδωνι και τον Βορίδη.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Ιουν 2019, 13:42

Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:15
Ο Βελόπουλος είχε ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο υποψήφιος Φράγκος.
Για φέρε δήλωση.
Είχε ξεκαθαρίσει, λέει, αλλά έβαλε σε ψηφοδέλτιο υποκοριστικό ... επωνύμου :smt005::smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Ιουν 2019, 13:42

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:36
southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:31
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:20
Για να μην τσακώνεστε σας ενημερώνω ότι κι οι δύο θα πέσετε.
θα πρέπει όμως να βάλουν στη μπάντα άτομα τύπου Ευθυμιοπούλου και να αμολύσουν τον Αδώνι και τον Βορίδη στα κανάλια.
Ο Βελόπουλος θα μπει στη Βουλή. Η ΧΑ είναι καμμένη υπόθεση.
Ότι εσύ βλέπεις την Ευθυμιοπούλου στα κανάλια κι όχι τον Άδωνι και τον Βορίδη.
η γυναίκα δημιουργεί μια δυσφορία σε πολύ κόσμο. καλό είναι να προβληματιστούν για αυτή.
και να σου πω την αλήθεια. προτιμώ μεν το Μητσοτάκη για πρωθυπουργό όμως σε επίπεδο ιδεών μου αρέσουν πολύ περισσότερο ο Αδωνις, ο Βορίδης και ο Τζιτζικώστας. Πάμε δυνατά να γκρεμίσουμε το Τσίπρα :wink
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Uppercut

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 13:44

southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:42
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:36
southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:31

θα πρέπει όμως να βάλουν στη μπάντα άτομα τύπου Ευθυμιοπούλου και να αμολύσουν τον Αδώνι και τον Βορίδη στα κανάλια.
Ο Βελόπουλος θα μπει στη Βουλή. Η ΧΑ είναι καμμένη υπόθεση.
Ότι εσύ βλέπεις την Ευθυμιοπούλου στα κανάλια κι όχι τον Άδωνι και τον Βορίδη.
η γυναίκα δημιουργεί μια δυσφορία σε πολύ κόσμο. καλό είναι να προβληματιστούν για αυτή.
και να σου πω την αλήθεια. προτιμώ μεν το Μητσοτάκη για πρωθυπουργό όμως σε επίπεδο ιδεών μου αρέσουν πολύ περισσότερο ο Αδωνις, ο Βορίδης και ο Τζιτζικώστας. Πάμε δυνατά να γκρεμίσουμε το Τσίπρα :wink
Ναι, γιατί έχει σαφή ιδεολογική ταυτότητα ο Τζίτζι, τον είδαμε στις εσωκομματικές, τον έχουμε δει κι όταν έβριζε Σαμαρά και στήριζε Τσίπρα. Έλα ρε Southern, τουλάχιστον ο Κυριάκος ξέρει τι του γίνεται από οικονομία και ξέρει και να κερδίζει.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Ιουν 2019, 13:48

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:44
southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:42
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:36


Ότι εσύ βλέπεις την Ευθυμιοπούλου στα κανάλια κι όχι τον Άδωνι και τον Βορίδη.
η γυναίκα δημιουργεί μια δυσφορία σε πολύ κόσμο. καλό είναι να προβληματιστούν για αυτή.
και να σου πω την αλήθεια. προτιμώ μεν το Μητσοτάκη για πρωθυπουργό όμως σε επίπεδο ιδεών μου αρέσουν πολύ περισσότερο ο Αδωνις, ο Βορίδης και ο Τζιτζικώστας. Πάμε δυνατά να γκρεμίσουμε το Τσίπρα :wink
Ναι, γιατί έχει σαφή ιδεολογική ταυτότητα ο Τζίτζι, τον είδαμε στις εσωκομματικές, τον έχουμε δει κι όταν έβριζε Σαμαρά και στήριζε Τσίπρα. Έλα ρε Southern, τουλάχιστον ο Κυριάκος ξέρει τι του γίνεται από οικονομία.
δεν αμφιβάλλω για την οικονομική κατάρτιση του Κυριάκου Μητσοτάκη. Είχα την εντύπωση ότι ο Τζιτζικώστας στηριζόταν από αρκετά δεξιά στελέχη της ΝΔ. Εικόνα η φωτογραφία δείχνει πάντως τις καλές σχέσεις μεταξύ των δυο ανδρών.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 08 Ιουν 2019, 13:50

"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών