Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7418
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Ιουν 2019, 14:00

colpo grosso πάντως ο τύπος από τη Χίο. Ευρωβουλευτής από το πουθενά στα 25.

Uppercut

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 14:01

southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:48
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:44
southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:42

η γυναίκα δημιουργεί μια δυσφορία σε πολύ κόσμο. καλό είναι να προβληματιστούν για αυτή.
και να σου πω την αλήθεια. προτιμώ μεν το Μητσοτάκη για πρωθυπουργό όμως σε επίπεδο ιδεών μου αρέσουν πολύ περισσότερο ο Αδωνις, ο Βορίδης και ο Τζιτζικώστας. Πάμε δυνατά να γκρεμίσουμε το Τσίπρα :wink
Ναι, γιατί έχει σαφή ιδεολογική ταυτότητα ο Τζίτζι, τον είδαμε στις εσωκομματικές, τον έχουμε δει κι όταν έβριζε Σαμαρά και στήριζε Τσίπρα. Έλα ρε Southern, τουλάχιστον ο Κυριάκος ξέρει τι του γίνεται από οικονομία.
δεν αμφιβάλλω για την οικονομική κατάρτιση του Κυριάκου Μητσοτάκη. Είχα την εντύπωση ότι ο Τζιτζικώστας στηριζόταν από αρκετά δεξιά στελέχη της ΝΔ. Εικόνα η φωτογραφία δείχνει πάντως τις καλές σχέσεις μεταξύ των δυο ανδρών.
Είχε στηριχθεί επειδή θεωρείτο ότι είχε πιθανότητες να κερδίσει τον Μεϊμάρ. Ο Κυριάκος είχε υποτιμηθεί.

Ο ίδιος είναι τελείως κενός πολιτικά, για την αυτοδιοίκηση καλός είναι. Όσες φορές είχε ερωτηθεί για την ιδεολογική του ταυτότητα έλεγε ότι είναι Νέα Δημοκρατία, τα ντιμπέητς τ' απέφευγε (μόνο ο Άδωνις κι ο Κυριάκος ήταν υπέρ) και μετά έβγαινε και του έσωζε την εικόνα ο Βορίδης.

Πέρα απ' αυτά στις δύσκολες ώρες με το αντιμνη μέτωπο απέναντι, έβγαινε και ζητούσε παραίτηση Σαμαρά κι αργότερα στήριζε την φοβερή προσπάθεια του Τσίπρα με την διαπραγμάτευση. Εκεί φαίνεται η αξία του πολιτικού. Ο Κυριάκος, όπως κι ο Άδωνις, ήταν από την αρχή απέναντι στον λαϊκισμό και δεν υποχώρησε ούτε μία στιγμή. Επίσης, όπως έχω ξαναγράψει το κέντρο του Κυριάκου στην πράξη θα έχει πολύ πιο δεξιές πολιτικές απ' ότι εφήρμοσαν ποτέ οι λαϊκοί δεξιοί της πούτσας που μπορεί να λένε ότι είναι δεξιοί. Ο κεντρώος Κυριάκος είναι ο μόνος αρχηγός της ΝΔ που είπε για την ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς στην Βουλή, ο μόνος που δεν ψήφισε Παυλόπουλο για να δείξει την αντίθεση με την τότε πολτική στα θέματα νόμου και τάξης όπου θα είναι αμείλικτος, αυτός που έβαλε Άδωνι αντιπρόεδρο κλπ. Θα δεις ότι ο όχι αρκετά δεξιός για τα γούστα των λαϊκιστών θα κάνει όλα αυτά που δεν τολμούσαν άλλοι. Από κει και πέρα όμως, συγκροτεί ένα μέτωπο που έχει μέσα όλους εκείνους που είναι υπέρ της ευρωπαϊκής πορείας, της προστασίας των θεσμών και της μεταρρυθμιστικής ανασυγκρότησης, οπότε θα έχεις και τουης πρώην ποταμίσιους και τη Βίβιαν και άλλους πολλούς. Όλους όσοι βγήκαν κι αντιστάθηκαν στην απόπειρα ημιμαδουροποίησης της χώρας.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14030
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Ιουν 2019, 14:39

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 14:01
southern έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:48
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:44


Ναι, γιατί έχει σαφή ιδεολογική ταυτότητα ο Τζίτζι, τον είδαμε στις εσωκομματικές, τον έχουμε δει κι όταν έβριζε Σαμαρά και στήριζε Τσίπρα. Έλα ρε Southern, τουλάχιστον ο Κυριάκος ξέρει τι του γίνεται από οικονομία.
δεν αμφιβάλλω για την οικονομική κατάρτιση του Κυριάκου Μητσοτάκη. Είχα την εντύπωση ότι ο Τζιτζικώστας στηριζόταν από αρκετά δεξιά στελέχη της ΝΔ. Εικόνα η φωτογραφία δείχνει πάντως τις καλές σχέσεις μεταξύ των δυο ανδρών.
Είχε στηριχθεί επειδή θεωρείτο ότι είχε πιθανότητες να κερδίσει τον Μεϊμάρ. Ο Κυριάκος είχε υποτιμηθεί.

Ο ίδιος είναι τελείως κενός πολιτικά, για την αυτοδιοίκηση καλός είναι. Όσες φορές είχε ερωτηθεί για την ιδεολογική του ταυτότητα έλεγε ότι είναι Νέα Δημοκρατία, τα ντιμπέητς τ' απέφευγε (μόνο ο Άδωνις κι ο Κυριάκος ήταν υπέρ) και μετά έβγαινε και του έσωζε την εικόνα ο Βορίδης.

Πέρα απ' αυτά στις δύσκολες ώρες με το αντιμνη μέτωπο απέναντι, έβγαινε και ζητούσε παραίτηση Σαμαρά κι αργότερα στήριζε την φοβερή προσπάθεια του Τσίπρα με την διαπραγμάτευση. Εκεί φαίνεται η αξία του πολιτικού. Ο Κυριάκος, όπως κι ο Άδωνις, ήταν από την αρχή απέναντι στον λαϊκισμό και δεν υποχώρησε ούτε μία στιγμή. Επίσης, όπως έχω ξαναγράψει το κέντρο του Κυριάκου στην πράξη θα έχει πολύ πιο δεξιές πολιτικές απ' ότι εφήρμοσαν ποτέ οι λαϊκοί δεξιοί της πούτσας που μπορεί να λένε ότι είναι δεξιοί. Ο κεντρώος Κυριάκος είναι ο μόνος αρχηγός της ΝΔ που είπε για την ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς στην Βουλή, ο μόνος που δεν ψήφισε Παυλόπουλο για να δείξει την αντίθεση με την τότε πολτική στα θέματα νόμου και τάξης όπου θα είναι αμείλικτος, αυτός που έβαλε Άδωνι αντιπρόεδρο κλπ. Θα δεις ότι ο όχι αρκετά δεξιός για τα γούστα των λαϊκιστών θα κάνει όλα αυτά που δεν τολμούσαν άλλοι. Από κει και πέρα όμως, συγκροτεί ένα μέτωπο που έχει μέσα όλους εκείνους που είναι υπέρ της ευρωπαϊκής πορείας, της προστασίας των θεσμών και της μεταρρυθμιστικής ανασυγκρότησης, οπότε θα έχεις και τουης πρώην ποταμίσιους και τη Βίβιαν και άλλους πολλούς. Όλους όσοι βγήκαν κι αντιστάθηκαν στην απόπειρα ημιμαδουροποίησης της χώρας.
Καιρός να κυβερνηθεί η χώρα από ανθρώπους που δεν έχουν αριστεριστικες αντιλήψεις. Άνθρωποι όπως εγώ θα ψηφίσουμε τους συντηρητικούς.και δεξιούς υποψηφίους. Όσο φουσκώνουν τα ποσοστά της ΝΔ όλο και πιο πολλοι από τη λαϊκή και πατριωτική δεξιά θα επιλεγούν τη ΝΔ. Θα βγούν και παρά πολλοί συντηρητικοί και πατριώτες βουλευτές. Σε αυτούς που συμπαθώ, είναι και ο κυρανακης. Πρέπει να σώσουμε τη χώρα και το Έθνος από την αριστερά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 15:37

Μπήκαν για να με "τρολλάρουν", και κατέληξαν να μαλλώνουν αναμεταξύ τους. Δείκτης νοημοσύνης νεοδημορκατών. :lol:
Είχε ξεκαθαρίσει, λέει, αλλά έβαλε σε ψηφοδέλτιο υποκοριστικό ... επωνύμου :smt005::smt005:
:lol:
Και φυσικά ακόμα να μας δείξει ακόμα και τη δήλωση με την οποία "το ξεκαθάριζε". Κάτι μου λέει οτι δε θα δούμε.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 08 Ιουν 2019, 15:38

Beria έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:42
Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 13:15
Ο Βελόπουλος είχε ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο υποψήφιος Φράγκος.
Για φέρε δήλωση.
Είχε ξεκαθαρίσει, λέει, αλλά έβαλε σε ψηφοδέλτιο υποκοριστικό ... επωνύμου :smt005::smt005:
Συγνώμη που μας φωνάζουν έτσι. :lol:

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5059
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 08 Ιουν 2019, 15:41

Το Φραγκος ηταν το επιθετο αυτου του υποψηφιου;Μιλαμε για αδιανοητη λαμογια,απατη του Βελοπουλου που φυσικα επειδη ειμαστε στην Ελλαδα ειχε το αναμενομενο αποτελεσμα.Δεν ξερω πως αλλα κανονικα πρεπει να τον ακυρωσουν απο τη διαδικασια.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7418
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Ιουν 2019, 15:47

πάντως ο μαιμού Φράγκος το πιο πιθανό να είναι καλύτερος από τον ορίτζιναλ.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 15:55

NewModelArmy έγραψε:
08 Ιουν 2019, 15:41
Το Φραγκος ηταν το επιθετο αυτου του υποψηφιου;Μιλαμε για αδιανοητη λαμογια,απατη του Βελοπουλου που φυσικα επειδη ειμαστε στην Ελλαδα ειχε το αναμενομενο αποτελεσμα.Δεν ξερω πως αλλα κανονικα πρεπει να τον ακυρωσουν απο τη διαδικασια.
Εικόνα

"Φράγκος" επώνυμο. Εμμανουήλ όνομα. Όλα τα ονόματα στο ψηφοδέλτιο επώνυμο-όνομα πηγαίνουν. Είμαι περίεργος να δώ πως θα το δικαιολογήσει ο Μπέεεεελοπουλος. Έβγαλε υποκοριστικό απ' το επώνυμο? :smt005::smt005::smt005::smt005:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 15:56

mao mao έγραψε:
08 Ιουν 2019, 15:47
πάντως ο μαιμού Φράγκος το πιο πιθανό να είναι καλύτερος από τον ορίτζιναλ.
Πιθανόν. Αλλά Φραγκούλης απ' τα lidl?
:lol::lol::lol::lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Πρακτικός
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 19 Μάιος 2019, 13:05

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρακτικός » 08 Ιουν 2019, 16:59

Όποιος παρακολουθεί τα της Ελ.Λύσης ξέρει ποιος είναι ο υποψήφιος, έχει ειπωθεί. Μόνο ηλίθιοι θα τον μπέρδευαν με τον παχύδερμο στρατηλάτη :lol: που θα έπερνε την Πόλη.
Τα υπόλοιπα, είναι η δεκάλεπτη προσπάθεια του εν λόγω καραβανά να πάρει δημοσιότητα.
Attention whore. Για τους στρατόκαυλους καλός είναι ο ... στρατηγός. :wave:

Έχει πλάκα το όλο θέμα με την Ελ.Λύση. Μη σκάτε μέσα είναι ο Βελόπουλος, κοιτάξτε τι θα κάνετε την αυτοδυναμία σας, γιατί ο Τσίπρας επιστρέφει σε 2-3 χρόνια.

Uppercut

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 17:13

Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 15:37
Μπήκαν για να με "τρολλάρουν", και κατέληξαν να μαλλώνουν αναμεταξύ τους. Δείκτης νοημοσύνης νεοδημορκατών. :lol:

Συζήτηση = τσακωμός. Νοημοσύνη αυγών.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 17:30

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:13
Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 15:37
Μπήκαν για να με "τρολλάρουν", και κατέληξαν να μαλλώνουν αναμεταξύ τους. Δείκτης νοημοσύνης νεοδημορκατών. :lol:

Συζήτηση = τσακωμός. Νοημοσύνη αυγών.
Αυτός ο χαρακτηρισμός προς τον συνομιλητή σου τον southern, είναι συζήτηση:
το κέντρο του Κυριάκου στην πράξη θα έχει πολύ πιο δεξιές πολιτικές απ' ότι εφήρμοσαν ποτέ οι λαϊκοί δεξιοί της πούτσας που μπορεί να λένε ότι είναι δεξιοί.
Επίπεδο "συζήτησης" νεοδημοκράτη. Νοημοσύνη όρκ. Καλά, για το περιεχόμενο της δήλωσης (πέραν των ύβρεων), οτι δηλαδή αυτός ο βλάκας ο Μπακογιάννης θα εφαρμόσει δεξιές πολιτικές, γελάνε και τα τσιμέντα. :lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Uppercut

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 17:32

Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:30
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:13
Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 15:37
Μπήκαν για να με "τρολλάρουν", και κατέληξαν να μαλλώνουν αναμεταξύ τους. Δείκτης νοημοσύνης νεοδημορκατών. :lol:

Συζήτηση = τσακωμός. Νοημοσύνη αυγών.
Αυτός ο χαρακτηρισμός προς τον συνομιλητή σου τον southern, είναι συζήτηση:

δήλωσης (πέραν των ύβρεων), οτι δηλαδή αυτός ο βλάκας ο Μπακογιάννης θα εφαρμόσει δεξιές πολιτικές, γελάνε και τα τσιμέντα. :lol:
Ο χαρακτηρισμός δεν είναι προς τον συνομηλιτή. Είναι γνωστό το ήθος των χρυσαυγιτών που δεν επιτρέπει τέτοιες κακές εκφράσεις, καταλαβαίνω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48635
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία στρατηγού Φραγκούλη:"Τα Βελοπουλάκια έλεγαν οτι ήμουν εγώ στο ευρωψηφοδέλτιο"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2019, 17:35

Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:32
Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:30
Uppercut έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:13


Συζήτηση = τσακωμός. Νοημοσύνη αυγών.
Αυτός ο χαρακτηρισμός προς τον συνομιλητή σου τον southern, είναι συζήτηση:

δήλωσης (πέραν των ύβρεων), οτι δηλαδή αυτός ο βλάκας ο Μπακογιάννης θα εφαρμόσει δεξιές πολιτικές, γελάνε και τα τσιμέντα. :lol:
Ναι. Είναι γνωστό το ήθος των χρυσαυγιτών που δεν επιτρέπει τέτοιες κακές εκφράσεις, καταλαβαίνω.
Εγώ πάντως, προσπαθώ να τις αποφεύγω. Τώρα, αν εσύ αρέσκεσαι στο να τσουβαλιάζεις, τί να κάνουμε. Ο καθένας κάνει ο,τι μπορεί, δεν κάνει ο,τι δεν μπορεί. Εσύ, όπως φαίνεται δεν προσπαθείς να τις αποφύγεις, ούτε καν όταν πρόκειται για άτομα που ψηφίζουν το ίδιο μ' εσένα, αρκεί να διαφωνούν σε κάτι μαζί σου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών