Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 08 Ιουν 2019, 19:10

Αν δεν κάνω λάθος
Με αριθμό ταυτότητας μπορούν να δουν στο police online ποιος είσαι ποινικά, που μένεις κλπ

https://www.google.com/amp/s/amp.newsbo ... peripolika
Με λίγα λόγια, ακόμα και οι υπηρεσίες στο δρόμο, (Άμεση Δράση, Ασφάλεια, αεροδρόμια κλπ.), θα έχουν άμεση πρόσβαση στο ποινικό μητρώο τυχόν υπόπτου ή καταδικασθέντα τελεσίδικα και καταζητούμενου, ώστε να μην επαναληφθούν φαινόμενα που παρατηρήθηκαν στο παρελθόν, να ξεγλιστρούν άτομα με χρέη ή εμπλοκή σε εγκληματικές πράξεις.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 19:11

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:58
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:54


και ποιος ακριβως ειναι ο "καταλληλος τροπος" αν δε θες να τους πεις?
Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Δεχομαι να με πηγαινουν καθε μερα στο τμημα αρκει να εξανιστουν ολοι οι υπολοιποι κινδυνοι απο τους δρομους. Απο τον ελληναρα που παρκαρει τη μηχανη στο πεζοδρομιο μεχρι τον χασικλη και τον Αλβανο νταη. Να εχω εναν εχθρο, οχι ακομα εναν, συνεργο των υπολοιπων.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:13

Προσωπικά τάσσομαι και υπέρ της βιντεοδκοπισης της κάθε αστυνομικής σύλληψης η αστυνομικού ελέγχου με βιντεοληψη η οποία ελέγχεται ταυτόχρονα από τα κεντρικά , μέθοδος που νομίζω έχει αρχισει να εφαρμόζεται ήδη στην Αγγλία

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 08 Ιουν 2019, 19:14

ST48410 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:09
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Κατανοητή η άποψή σου, και υπάρχουν περιπτώσεις που θα αναμετρηθείς με το κόμπλεξ όποιου έχει εξουσία. Ωστόσο μοιάζει σαν να θεωρείς ότι είναι κακό να διευκολύνεις κάποιον που κάποια άλλη μέρα μπορεί να χρειαστεί να προστατέψει το σπίτι σου, την περιουσία σου ή κάποιον δικό σου. Δυσκολεύομαι να δω τον αστυνομικό στον δρόμο σαν "μπάτσο" από τον οποίο απαιτώ την μέγιστη τυπικότητα και κατάρτιση πράγματα τα οποία παραβλέπω όταν κάτσει σε μένα η στραβή.
Στους ευγενικους, φερομαι ευγενικα. Στους κομπλεξικους, φερομαι αναλογως. ΚΑι στις δυο περιπτωσεις, κανω μονο ο,τι με υποχρεωνει ο νομος. Δηλαδη να τους δειξω τη τατυτοτητα μου και τιποτα παραπανω. Τον νομο τον ξερουν. Οποτε γνωριζουν καλυτερα απο εμενα οτι κανουν κατι παρανομο "just because they can"

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 08 Ιουν 2019, 19:15

Ο φίλος καλά τα λέει . Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί οι αστυνομία δεν ασχολείται με τις παρανομίες των μεταναστών λαθρεμπόρων ? Είναι τόσο εμφανής η παρανομία και Παρ όλα αυτά δεν κάνουν τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση γιατί γίνεται αυτό ?

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 19:16

Οι μπασκινίτσες όμως είναι τα μανάρια.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 19:16

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:05
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 18:58


Ρώτα τον δικηγορο σου στο δικαστήριο !! :smt005:
Η συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού θέλει νόμο τάξη ασφάλεια
Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Και μονο που μιλάς έτσι για τα αρμόδια αστυνομικά όργανα είναι παράπτωμα σύμφωνα με τον νόμο

Ας καταλάβεις κάτι
Πιο πολύ πρόβλημα έχει ο πολύς κοσμος με άτομα της δικής σου ιδεολογίας και νοοτροπίας παρά με τους αστυνομικούς ελέγχους
Για τους οποίους εάν δεν είσαι ένοχος η δεν έχεις να κρύψεις κάτι , δεν έχεις λόγους να φοβάσαι
Στη χωρα που το ΕΚΑΒ σε βασανιζει και σου προκαλει βλαβη στην υγεια επειδη δεν πληρωσες δεν μπορεις να χρησιμοποιεις ελαφρια τη καρδια την φραση "δεν εχεις λογο να φοβασαι".

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:17

vc15 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:15
Ο φίλος καλά τα λέει . Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί οι αστυνομία δεν ασχολείται με τις παρανομίες των μεταναστών λαθρεμπόρων ? Είναι τόσο εμφανής η παρανομία και Παρ όλα αυτά δεν κάνουν τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση γιατί γίνεται αυτό ?
Ένας από τους λόγους που χάνει ο ΣΥΡΙΖΑ τις εκλογές είναι γιατί υποτίμησε το αίσθημα ασφάλειας των Ελλήνων πολιτών

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Ιουν 2019, 19:19

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:14
Στους ευγενικους, φερομαι ευγενικα. Στους κομπλεξικους, φερομαι αναλογως. ΚΑι στις δυο περιπτωσεις, κανω μονο ο,τι με υποχρεωνει ο νομος. Δηλαδη να τους δειξω τη τατυτοτητα μου και τιποτα παραπανω. Τον νομο τον ξερουν. Οποτε γνωριζουν καλυτερα απο εμενα οτι κανουν κατι παρανομο "just because they can"
Οκ. Αλλά ο αστυνομικός δεν έχει να κάνει μόνο με νομοταγείς πολίτες σαν και σένα. Κυκλοφορεί και κόσμος με πλαστές ταυτότητες φαντάζομαι. Άρα με το που θα δει την ταυτότητά σου δεν σημαίνει ότι μπορεί να είναι βέβαιος ποιος είσαι. Δεν βλέπω το πρόβλημα στο να του κάνεις την ζωή πιο εύκολη. Κάθε φορά που πλησιάζει άνθρωπο την νύχτα θα έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι μπορεί να πέσει σε κακοποιό και να πάει αδιάβαστος. Δεν είναι λογικό να περιμένεις ότι θα τον πετύχεις χαλαρό και με την καλύτερη δυνατή διάθεση.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:19

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:16
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:05
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:02


Στο δικαστηριο πας αν εχεις κανει κατι παρανομο. Αν οχι, ασε τον καθε μπατσο να βρασει στο ζουμι του. Δεν εχω σκοπο τα ικανοποιησω τα κομπλεξ του καθε αγραμματου με στολη.
Και μονο που μιλάς έτσι για τα αρμόδια αστυνομικά όργανα είναι παράπτωμα σύμφωνα με τον νόμο

Ας καταλάβεις κάτι
Πιο πολύ πρόβλημα έχει ο πολύς κοσμος με άτομα της δικής σου ιδεολογίας και νοοτροπίας παρά με τους αστυνομικούς ελέγχους
Για τους οποίους εάν δεν είσαι ένοχος η δεν έχεις να κρύψεις κάτι , δεν έχεις λόγους να φοβάσαι
Στη χωρα που το ΕΚΑΒ σε βασανιζει και σου προκαλει βλαβη στην υγεια επειδη δεν πληρωσες δεν μπορεις να χρησιμοποιεις ελαφρια τη καρδια την φραση "δεν εχεις λογο να φοβασαι".

Χωρίς να υποστηρίζω κατάχρηση εξουσίας από τα αστυνομικά όργανα η αλλους δημόσιους φορείς , υποστηρίζω ότι εχουμε έλλειμμα σωστής αστυνομευσης και δημόσιας ασφάλειας

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 08 Ιουν 2019, 19:21

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:17
vc15 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:15
Ο φίλος καλά τα λέει . Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί οι αστυνομία δεν ασχολείται με τις παρανομίες των μεταναστών λαθρεμπόρων ? Είναι τόσο εμφανής η παρανομία και Παρ όλα αυτά δεν κάνουν τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση γιατί γίνεται αυτό ?
Ένας από τους λόγους που χάνει ο ΣΥΡΙΖΑ τις εκλογές είναι γιατί υποτίμησε το αίσθημα ασφάλειας των Ελλήνων πολιτών
Πιστεύετε ότι είναι τόσο απλό; Δε θέλει απλά ο ΣΥΡΙΖΑ να τους μαζέψει?

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:22

ST48410 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:19
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:14
Στους ευγενικους, φερομαι ευγενικα. Στους κομπλεξικους, φερομαι αναλογως. ΚΑι στις δυο περιπτωσεις, κανω μονο ο,τι με υποχρεωνει ο νομος. Δηλαδη να τους δειξω τη τατυτοτητα μου και τιποτα παραπανω. Τον νομο τον ξερουν. Οποτε γνωριζουν καλυτερα απο εμενα οτι κανουν κατι παρανομο "just because they can"
Οκ. Αλλά ο αστυνομικός δεν έχει να κάνει μόνο με νομοταγείς πολίτες σαν και σένα. Κυκλοφορεί και κόσμος με πλαστές ταυτότητες φαντάζομαι. Άρα με το που θα δει την ταυτότητά σου δεν σημαίνει ότι μπορεί να είναι βέβαιος ποιος είσαι. Δεν βλέπω το πρόβλημα στο να του κάνεις την ζωή πιο εύκολη. Κάθε φορά που πλησιάζει άνθρωπο την νύχτα θα έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι μπορεί να πέσει σε κακοποιό και να πάει αδιάβαστος. Δεν είναι λογικό να περιμένεις ότι θα τον πετύχεις χαλαρό και με την καλύτερη δυνατή διάθεση.
Μην φτανουμε όμως και στο άλλο άκρο :D
Είμαι υπέρ των αυστηρών αστυνομικών ελέγχων αλλά κατά της κατάχρησης εξουσίας η αγενους παράτυπης προσβλητικης συμπεριφορας από τα αστυνομικά όργανα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 19:23

vc15 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:21
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:17
vc15 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:15
Ο φίλος καλά τα λέει . Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί οι αστυνομία δεν ασχολείται με τις παρανομίες των μεταναστών λαθρεμπόρων ? Είναι τόσο εμφανής η παρανομία και Παρ όλα αυτά δεν κάνουν τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση γιατί γίνεται αυτό ?
Ένας από τους λόγους που χάνει ο ΣΥΡΙΖΑ τις εκλογές είναι γιατί υποτίμησε το αίσθημα ασφάλειας των Ελλήνων πολιτών
Πιστεύετε ότι είναι τόσο απλό; Δε θέλει απλά ο ΣΥΡΙΖΑ να τους μαζέψει?
Θεωρεί ότι κάτι άτομα σαν τους αναρχομπαχαλους θα τους έχει ψηφοφόρους..

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Ιουν 2019, 19:23

Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:16
Στη χωρα που το ΕΚΑΒ σε βασανιζει και σου προκαλει βλαβη στην υγεια επειδη δεν πληρωσες δεν μπορεις να χρησιμοποιεις ελαφρια τη καρδια την φραση "δεν εχεις λογο να φοβασαι".
Δεν είμαι σίγουρος αν τα πιστεύεις αυτά αλλά αν είχες ζήσει λίγο στο εξωτερικό, ακόμα και σε πιο οργανωμένες χώρες, θα είχες διαφορετική γνώμη για το ΕΚΑΒ. Επειδή το έχω χρειαστεί 5-6 φορές έχω πετύχει και εργαζόμενους με απίστευτη κατάρτιση και επαγγελματισμό. Και είναι συχνά και παλιοδουλειά. Να πρέπει να κουβαλήσεις πχ στο φορείο άρρωστο από τις σκάλες του χ ορόφου χωρίς ασανσέρ.

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 19:25

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:19
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:16
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιουν 2019, 19:05


Και μονο που μιλάς έτσι για τα αρμόδια αστυνομικά όργανα είναι παράπτωμα σύμφωνα με τον νόμο

Ας καταλάβεις κάτι
Πιο πολύ πρόβλημα έχει ο πολύς κοσμος με άτομα της δικής σου ιδεολογίας και νοοτροπίας παρά με τους αστυνομικούς ελέγχους
Για τους οποίους εάν δεν είσαι ένοχος η δεν έχεις να κρύψεις κάτι , δεν έχεις λόγους να φοβάσαι
Στη χωρα που το ΕΚΑΒ σε βασανιζει και σου προκαλει βλαβη στην υγεια επειδη δεν πληρωσες δεν μπορεις να χρησιμοποιεις ελαφρια τη καρδια την φραση "δεν εχεις λογο να φοβασαι".

Χωρίς να υποστηρίζω κατάχρηση εξουσίας από τα αστυνομικά όργανα η αλλους δημόσιους φορείς , υποστηρίζω ότι εχουμε έλλειμμα σωστής αστυνομευσης και δημόσιας ασφάλειας
Αυτο λεω κι εγω. Επιστρεφουμε επομενως με την παρεμβαση σου στην αρχικη αναρτηση.

Θα αντιμετωπισει η κυβερνηση ΝΔ τα προβληματα της χωρας; Ή τυφλωμενοι απο ρεβανσισμο οι δεξιοι θα ασχοληθουν με το να κυνηγανε οποιον δεν ειναι δικος τους;

Εγω δε βλεπω καλους οιωνους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών