Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ορέστης 35

Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 17:12

Ειχα βγει βολτα, περναω εξω απ το Δημαρχειο, γεια σας μου λεει ενας αστυνομικος. Γεια σας του λεω κι εγω, παω να φυγω, χαρτια, μου λεει. Τι χαρτια, ρωταω. Εξακριβωση στοιχειων μου απανταει!

Αντι να μαζεψουνε το αλλοδαπομανι που μαχαιρωνει, κυνηγανε τον ευκολο στοχο, τον Ελληνα, που βγηκε εναν περιπατο μονος του. Φανταζεστε να μην ειχα ταυτοτητα και να με πηγαιναν με χειροπεδες στο τμημα να ακουω σειρηνες και δεν ξερω τι αλλο...

Μετα για να μην πεσω σε δευτερο ελεγχο εστριψα Ζηνωνος και Κεραμεικου που γινεται το αλισβερισι.

Δηλαδη αμα γινει κυβερνηση η ΝΔ σε ενα μηνα θα πρεπει να βαφτω με φουμο και να κραταω μια αρμαθια βραχιολια για να μη με ενοχλησουν οι αστυνομικοι.


Διαισθανομαι οτι οι δεξιοι ειναι πολυ καβλωμενοι για να παρουν τη ρεβανς. Θελουν να τριψουν μουρες στο χωμα. Δεν ξερω ποιους αναγνωριζουν για δικους τους, μαλλον τους κατοικους των Βορειων Προαστιων. Τους υπολοιπους θα μας βαφτισουν αναρχικους ή χρυσαυγιτες, κατα πως βολευει, και θα μας παρουν στο κυνηγι.

Ο κοσμος ψηφιζει ΝΔ γιατι νομιζει οτι θα ασχοληθει με τα προβληματα, αλλα οι δεξιοι δεν σκεφτονται ετσι, τους τυφλωνει η εκδικητικοτητα, θελουν να επιβληθουν στους αλλους Ελληνες.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 08 Ιουν 2019, 17:17

Το ξέρεις ότι ο μπακογιαννης δεν είναι ακόμα δήμαρχος έτσι;

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 08 Ιουν 2019, 17:20

Κι εγώ, πιστεύω, θα σ'εκοβα για ύποπτο περιστατικο
So hab ich dich schon unbedingt

Uppercut

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 17:20

talaipwros έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:17
Το ξέρεις ότι ο μπακογιαννης δεν είναι ακόμα δήμαρχος έτσι;
Αυτός τώρα ψηφίζει. Που δεν ξέρει την τύφλα του. Δεν ξέρει καν ποιος είναι ο νυν δήμαρχος και πότε αναλαμβάνουν οι νεοεκλεγέντες αυτοδιοικητικοί. Κι όπως βλέπεις έχει κι άποψη για τα πράγματα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιουν 2019, 17:21

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με κανέναν αστυνομικό έλεγχο και τα χαρτιά μου ειναι εντάξει

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Ιουν 2019, 17:22

Ορεστη, επεσε συρμα απο 060αρηδες του πχωρουμ σε κουμουνδουρου οτι εριξες μπακο και σε βαλανε στο ματι οι ζαιοι. μεχρι 7 ιουλη να προσεχεις!!!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24546
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Ιουν 2019, 17:26

Μιλάμε έχουν να μου κάνουν εξακρίβωση από το 2004 στους ολυμπιακούς έξω από ολυμπιακή εγκαταστα.

Πρέπει να έχεις σκατοφατσα.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27164
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 08 Ιουν 2019, 17:27

Αν δεν φτιάξουν νορμάλ ταυτότητες σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας όπως σε όλον τον πολιτισμένο κόσμο, να μην έχουν την απαίτηση οι τσέοι να κουβαλάμε μαζί μας τη γκουμούτσα. Δεν βρισκόμαστε στην σοβιετία της δεκαετίας του τριάντα γμτχμ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 17:27

talaipwros έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:17
Το ξέρεις ότι ο μπακογιαννης δεν είναι ακόμα δήμαρχος έτσι;
Ξερω οτι περναω 20 χρονια απο το σημειο και δεν μου εχουν κανει ποτε ελεγχο. Τελευταια φορα που ζητησαν ταυτοτητα ηταν οταν ημουν 21 χρονων στα Εξαρχεια.

Τωρα εσυ μου λες ειναι τυχαιο αυτο που συνεβη, δεν σχετιζεται μη τη δεξια ηγεμονια που ανατελλει.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 17:28

Με τι εμφάνιση σε τσάκωσε ο μπατσίου ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Uppercut

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 08 Ιουν 2019, 17:28

Α, μάλιστα. Αφού κατάλαβε ότι δεν είναι ο Μπακογιάννης δήμαρχος, τώρα το γυρίσαμε στην ηγεμονία που ανατέλλει.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 08 Ιουν 2019, 17:28

Mole έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:20
Κι εγώ, πιστεύω, θα σ'εκοβα για ύποπτο περιστατικο

Yochanan έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:22
Ορεστη, επεσε συρμα απο 060αρηδες του πχωρουμ σε κουμουνδουρου οτι εριξες μπακο και σε βαλανε στο ματι οι ζαιοι. μεχρι 7 ιουλη να προσεχεις!!!

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 17:33

foscilis έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:26
Μιλάμε έχουν να μου κάνουν εξακρίβωση από το 2004 στους ολυμπιακούς έξω από ολυμπιακή εγκαταστα.

Πρέπει να έχεις σκατοφατσα.
Εμένα πολλές επί χούντας.
Τελευταία το 1973 είχαμε πάει με ένα φίλο στον κινηματογράφο Θησέα και στην επιστροφή από τη Διονυσίου Αρεοπαγίτου καθήσαμε σε ένα παγκάκι για τσιγάρο. Οπόταν ήρθαν και μας έκαναν εξακρίβωση - αλλά ήταν για δράκους του Σέϊχ Σου προφανώς όχι για πολιτικά.
Μετά -πάλι στη Διονυσίου Αρεοπαγίτου- το 1981 έπεσα πάνω στο μπλόκο της Κολιτσοπούλου (η τίγρης του Παγκρατίου) που δεν ξέρανε ακόμα ότι ήταν η Κολιτσοπούλου. Λέω ωχ με πιάσανε καθώς τους είδα όλους μαζεμένους -και δεν ήξερα βέβαια τίποτα για το φόνο- αλλά οι μπατσίου μου έριξαν μιά ματιά και δεν με σταμάτησαν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Ορέστης 35

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Ιουν 2019, 17:35

foscilis έγραψε:
08 Ιουν 2019, 17:26
Μιλάμε έχουν να μου κάνουν εξακρίβωση από το 2004 στους ολυμπιακούς έξω από ολυμπιακή εγκαταστα.

Πρέπει να έχεις σκατοφατσα.
Απο πιο παλια εμενα. Εξακριβωση στοιχειων σε σαρανταχρονο! Αστεια πραγματα! Αλλα θα το δεχομουν αν μαζευαν και τους αλλοδαπους εγκληματιες. Αυτοι χρηζουν ασυλιας σε ολο το κεντρο της Αθηνας. Να πω για τους χασικληδες; Που καπνιζουν ΔΙΠΛΑ στους αστυνομικους στο Μοναστηρακι; Θυμαστε που σας ειχα πει οτι εκανα μια γκριματσα αποδοκιμασιας οταν με πηρε το ντουμανι και αστυνομικος της ομαδας με καρφωσε επιμονα και αυστηρα με το βλεμμα της;

Αν νομιζετε οτι θα τα αλλαξει αυτα η ΝΔ ειστε γελασμενοι! Νιωθω την καβλα των δεξιων στον αερα, μπαινει στα ρουθουνια μου. Αορατοι θα ειναι εγκληματιες στα ματια τους, μονο Ελληνες εχθρους θα βλεπουν μπροστα τους. Μερικοι εχθροι θα τους εχουν ψηφισει κιολας.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δεν ξεκινησε καλα ο Μπακογιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2019, 17:35

Και για τους Ντουφτ-Μπεσενάουερ μας είχαν πιάσει από τα ποδοσφαιράκια του Τσιμόγιαννη στην Ακαδημίας και μας πήγαν στο αστυνομικό τμήμα του Κολωνακίου. Εκεί ο αρχιμπατσίου μας είπε ότι η διερευνώμενη υπόθεση ήταν οι φόνοι των βενζινοπωλών αλλά μας άφησε μετά. Τους Ντουφτ - Μπεσενάουερ τους έπιασαν αργότερα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών